Akcentas – mėlyna

Teksto autorė Gabrielė Šermunkšnytė
Interjero dizainerė Vėtrė Markevičiūtė
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas

 

Vilniuje, Basanavičiaus g.,  naujai pastatytame modernios architektūros name, dizainerė Vėtrė Markevičiūtė sukūrė stilingą 50 m² buto interjerą. Nelengva užduotis suprojektuoti nuomai skirtas erdves, stilistiškai tinkamas bet kokios profesijos, amžiaus bei lyties gyventojams, tačiau interjero autorei tai pavyko puikiai. Žinoma, kam gali nepatikti pro buto langus atsiveriantis žavus senamiesčio ir bažnyčios stogų vaizdas?..


 

Šiame būste naudotos kokybiškos ir patvarios apdailos medžiagos. Žaismingą nuotaiką sukuria šiuolaikiška stilistika. Taip pat palikta vietos naujų šeimininkų fantazijai pasireikšti.  Čia vyraujančius pilkus tonus subtiliai pabrėžia interjero akcentu pasirinkta mėlyna spalva. Svetainę nuo virtuvės zonos skiria dizainerės suprojektuota veidrodinė siena su slankiosiomis durimis, už kurių įrengta prieškambario spinta. Ji puikiai įsilieja į gyvenamąsias erdves,  jas gerokai praplečia ir suteikia šviesos. Svetainės siena išklijuota tamsiais, modernaus rašto, tarsi to paties veidrodžio šukėmis dekoruotais tapetais. Miegamajame taip pat atsiranda pilkų, smulkiais raštais puoštų tapetų. Mėlynos plytelės vonioje, ant virtuvės sienelės virš darbastalio ir  kiti smulkūs elementai atkartoja bendrą erdvių pilkai mėlyną koloritą ir išlaiko interjero vientisumą.

 

 

 

Maksimaliai išnaudotas kiekvienas namų centimetras: čia ras sau vietą visi daiktai, taip pat palikta nemažai vietos judėti. Natūraliai kyla klausimas, kaip tai įmanoma palyginti nedideliame plote? Anot interjero dizainerės Vėtrės Markevičiūtės, nepatartina skaidyti mažų erdvių  kampais, pertvaromis, lubomis ir pan. Kitaip tariant, reikia stengtis išlaikyti vientisumą, baldus statyti lygiagrečiomis linijomis, kad jie pernelyg nedalytų erdvės. Taip pat svarbu nepamiršti spalvų: bazinis sienų bei baldų koloritas turi būti šviesus, be raštų. Tokiu atveju mažas smulkmenas bei akcentus kiekvienas gali rinktis pagal savo skonį – taip interjeras taps ne tik erdvus, bet ir individualus.

 

 

Interjero galerija >>

 

 

 

 

Projektas dalyvauja konkurse: „Metų interjeras / Auksinė paletė'16"