Ambicinga dizainerė, vilnietė Indrė Dorofėjūtė,
kartu su vyru atidarė interjero apdailos namus,
kurių interjeras buvo kurtas beveik metus. Kūrėja
įsitikinusi, kad dizaineriui būtina turėti savo kūrybinę
erdvę, kurios ypatingą aurą jaučia ne tik klientas, bet
ir pats kuriantysis. Čia viskas dvelkia preciziškumu –
kiekviena detalė turi savo istoriją, kiekvienas baldas
tarsi pasakoja industrinio stiliaus legendas, o užsukus
dėl konkrečios idėjos nė nepastebi, kaip akys gaudyte
gaudo skirtingus elementus – žvilgsnis užkliūna
už įmantrių raštų tapetų, audinių, dekoro elementų.
Kalbamės apie tai, kaip pildosi kūrėjų svajonės ir
kokius sprendimus savo darbo erdvėje tenka priimti
žinomiems dizaineriams, norint jaustis komfortiškai ir
kasdien stebinti užsakovus.

Interjero dizainerė Indrė Dorofėjūtė

Interjerus gyvenamosioms erdvėms ir biurams kuriate jau kone dešimtmetį. Kas pasikeitė Jūsų gyvenime, kai atidarėte „Dekoramą“?

Iš tiesų, daug metų dirbau iš namų, paskui nuomotuose ofisuose, tačiau nuolat jaučiau, kad trūksta jaukumo ir kad ta erdvė, kurioje dirbu, nėra išskirtinė. Būtent dėl to ir pradėjau galvoti apie tokią darbo vietą, kuri būtų ne tik darbo erdvė, bet apskritai maloni vieta man, kaip asmenybei, kaip kūrėjai. Kadangi vyras užsiima veikla, susijusia su interjero apdailos medžiagomis, pamanėme, jog šias veiklas galima kūrybiškai apjungti. Patogu, kai klientas gali gauti kompleksines paslaugas. Dabar, kai įsikūrėme Ševčenkos loftų kvartale, jaučiuosi daug geriau.


Ar sunku buvo apsispręsti, koks bus Jūsų studijos interjeras?

Juk nuo senų senovės gajus posakis „batsiuvys be batų“, matyt, neaplenkia ir Jūsų srities? Tai buvo atsakingas momentas. Užtikrintai žinojau, kad būtina išlaikyti industrinį stilių, tačiau tuo pat metu pradėjau mąstyti apie jaukias detales, skandinaviško stiliaus elementus. Pradėjus kurti lofto stilių, iškart tapo aišku, kad be medžio neišsiversime, nes jis bet kokio stiliaus erdvei suteikia jaukumo. Kadangi medis, kaip grindų danga, mūsų tipo veikloje nėra praktiškas, atsirado sprendimas padaryti „besiūles“ betonines grindis, kurios yra šiek tiek blizgios ir sukuriančios savotiškos prabangos įspūdį.

Pirmasis interjero apdailos namų „Dekorama“ lofto aukštas skirtas klientams: čia jie gali apžiūrėti uosio masyvo grindų dangą, išraiškingų tekstūrų tapetus, audinius bei kitus interjero dekoro elementus.

Medžio masyvą panaudojote kurdami sienos dekorą. Kodėl pasirinktas būtent toks sprendimas?

Man labai patinka „eglutės“ raštas, todėl uosio masyvui tai labai tiko, juolab, kad priešais esanti plytų siena yra nudažyta juodai ir įrėminta tarsi paveikslas. Sienos tekstūra ir spalva kontrastuoja su medžio siena. Ir šis juoda – balta kontrastas suteikia savotiškos intrigos bei sukuria darnos ir harmonijos įspūdį tarp visų kitų interjere esančių objektų.

Į akis krenta įspūdingi šviestuvai, kurie iš pirmo žvilgsnio primena kino studiją.

Dėl apšvietimo apsispręsti nebuvo sunku, tikrai žinojome, kad bus paviršinis apšvietimas, todėl prožektoriai labai tiko. Prie jų priderinome ir pramoninio tipo šviestuvus, kabančius per du aukštus. Antrame lofto aukšte, darbo erdvėje, kabantys vintažiniai šviestuvai taip pat industrinio stiliaus – geltonai nudažytas jų tinklelis atneša vitališkumo ir suteikia energijos dirbantiems.

Išskirtinis kūrybinės studijos atributas – laiptai ir jų „metalinis“ dekoras. Kas inspiravo tokias idėjas?

Laiptams tikrai skyrėme daug dėmesio, nes pirmiausia norėjome, kad jie būtų saugūs. Jų idėja gimė po vieno nuostabaus filmo peržiūros. Tuomet sustabdžiau tą kadrą, nusifotografavau laiptus, o vėliau juos modifikavau ir gavosi toks „tinklinis“ variantas. Metalo meistras nesunkiai įgyvendino mūsų norus, nes esant stipriai idėjai, visa kita – technikos reikalai.

Išskirtinį sprendimą pasirinkote ir eksponuodami tapetus – čia vėl atsiranda „eglutės“ motyvai. Ar tikite, kad šiuolaikiniai interjero paslaugų užsakovai tampa vis labiau vizualai?

Taip, laikomės pozicijos, kad klientui reikia kuo daugiau parodyti, nes kuistis kataloguose dažnai yra nuobodu ir užima labai daug laiko. Preciziškai planavau, koks raštas turi atsirasti ant sienos, derinau raštus, tekstūras, stilius, spalvas, medžiagas. Dabar klientas gali geriau įsivaizduoti, kaip pasirinkti tapetai atrodys jų aplinkoje.

Papasakokite apie baldus.

Daug kur naudota medžio fanera, metalinės kojos, o antrame aukšte pasirinkome ažūrinę spintą. Kabyklą kūrėme specialiai mūsų studijai, kad ji neturėtų analogų. Apskritai visą lofto interjerą dėliojome kaip dėlionę: po detalę, atsakingai derindami,
keisdami. Ir kuo daugiau dirbome, tuo aiškesnis
vaizdas formavosi.

Ar taip pat dirbate ir su savo klientais?

Žinoma, juk iš vieno susitikimo nepažinsi žmogaus, nesuprasi jo poreikių.


Studijos klientams suteikiama galimybė susipažinti su interjero elementais juos paliečiant, įsijaučiant į tai, kaip visa tai atrodys jų namuose ar darbo erdvėje. Šiam procesui įkvepia kūrybiški baldai, kviečiantys prisėsti produktyviems apmąstymams.

Ar tai reiškia, kad Jūsų paslaugų užsakovai visada nustemba pamatę galutinį rezultatą?

Jei jie nori, kūrybiniuose reikaluose dalyvauja, pateikia pasiūlymų, parodo pavyzdžių, pasako pastabų. Žinoma, kai leidžia man, kaip specialistei, dirbti savarankiškai, be kontrolės, man tai patinka daug labiau. Būna ir taip, kad žmonės tiesiog žavisi mano darbais ir jiems svarbiausia, kad kurčiau aš. Tokiais atvejais kartais interjerai neatspindi tų žmonių asmenybių, nes jie nekelia nei sau, nei kūrėjui panašaus pobūdžio reikalavimų.

Kas pasikeitė interjero kūrimo versle per pastaruosius penkerius metus?

Vis daugiau žmonių savo namų interjerą patiki kūrėjui. Bet ne paslaptis, kad provincialaus mąstymo dar užtektinai: kartais žmonėms tiesiog reikia to, ką turi kaimynas. Kai atsiranda drąsesnis užsakovas, aš labai džiaugiuosi.

Ar būna taip, kad jūsų darbą klientas to nenorėdamas sugadina?

Taip, tokių atvejų yra buvę. Kartais užtenka pastatyti netinkamą baldą ir jau nebėra visumos grožio bei paveikumo.


Laiptai ir jų „tinklinės“ metalo konstrukcijos tarsi industrinio stiliaus brolis dvynys. Jais studijos šeimininkai kasdien kyla į savo kūrybinę erdvę.

Su kokiais užakovais sunkiausia dirbti?

Su tais, kuriems netinta tai, ką pasiūlai, o patys neturi idėjų arba nemoka išreikšti to, ko norėtų. Nebijau klientui pasakyti tiesos: jei matau, kad nusižengiama kompozicijos, estetikos principams, visada pasakau, nesitaikstau su beskonybe. Susidaro įspūdis, kad išskirtinumo siekiate visur, ypač darbiniuose santykiuose.

Kuo išskirtiniai „Dekoramos“ atstovaujami interjero produktai?

Mes nuolat ieškome tokių paslaugų, kurių neteikia kiti, tarkime, jau greitai rinkai pasiūlysime išskirtinę grindų dangą – parketlentes, kurių spalva galės būti vienokia, o jų rievių – kitokia. Iki šiol rinkoje buvęs sprendimas suteikdavo galimybę klientui pasirinkti arba balintas rieves, arba tamsintas.

Kokio stiliaus interjerus mėgstate kurti labiausiai?

Mano nuomone, geras dizaineris turėtų galėti sukurti bet kokio stiliaus interjerą. Aš pati labiausiai mėgstu tokius, kuriems nesvetimas industrinis, skandinaviškas stilius. Nepatinka standartiniai sprendimai, pavyzdžiui, griežta klasika interjere.

Parengė: Žydrė Dargužytė
Nuotraukos: L.Garbačauskas

Žurnalas: interjeras.lt pataria