Ikimokyklinio amžiaus vaikai – patys žingeidžiausi. Būten šiuo periodu vyksta pats įnirtingiausias ir atkakliausias pasaulio pažinimas, todėl nuolatinė vaiką supanti aplinka – jo kambarys turi būti įrengtas ypatingai. Ikimokyklinio amžiaus vaiko kambarys turi būti žasimingas, neleidžiantis atžalai nuobodžiauti, skatinantis kūrybiškumą ir aktyvų vystymąsi. Vis tik daugeliui tėvų vaiko kambario įrengimas kartais tampa nelengva misija.

Interjero autorės: „Prusta“ architektės Ieva Prunskaitė ir Eglė Prunskaitė

Berniukas, kuriam buvo kurtas šio kambario interjeras, dabar yra trejų metų. Tai auganti, nuolat besikeičianti bei tobulėjanti asmenybė. Buvo siekiama, kad ir kambario interjeras būtų nenuobodus bei galintis sudominti jame augantį žmogų kiekviename jo gyvenimo etape. Dabar galbūt jam įdomiausias kilimas – apvaliomis spalvotomis žaislinių mašinyčių gatvėmis vilnijančiomis grindimis. Vėliau gal savo fantaziją skatins galvą užvertęs, įsistebeilijęs į rausvais kirčiais „supjaustytas“ lubas, primenančias laivo bures. O kur dar didmiesčio žiburiai, kada nors sužadinsiantys begalinį norą keliauti ir pažinti pasaulį...

Kurdami ikimokyklinio amžiaus atžalų kambarį, atkreipkite dėmesį į keturis svarbiausius aspektus

1. Spalvos

Jei kūdikio kambariui labiausiai tinka pastelinės šviesios spalvos, sienų danga su stambiais ornamentais, tai ikimokyklinio amžiaus aktyviems vaikams tinkamiausios ryškios, žaismingos spalvos ir jų deriniai. Rinkdamiesi spalvas atkreipkite dėmesį ne tik į estetiką, bet ir į praktiškumą. Pastelinių spalvų sienos ikimokyklinio amžiaus vaiko kambaryje, atsižvelgiant į atžalos meninius gebėjimus, ilgai gali neužsilaikyti.

2. Funkcija

Funkcines zonas kambaryje lemia vaiko amžius ir kambario gyventojų kiekis. Kambaryje vaikai miega, žaidžia, ilsisi, mokosi, laiko visus savo daiktus – tikrai nėra paprasta vienoje patalpoje sutalpinti tiek funkcinių zonų. Jas galima išskirti pasitelkiant baldų išdėstymą, spalvinius, apšvietimo sprendimus, grindų faktūros skirtingumą ir taip kambarį suskirstyti į poilsio, darbo, žaidimų zonas.

Jovita Jankauskienė

Paaugus mažajai šeimos princesei, jos tėveliai nutarė, jog atėjo laikas įrengti mergaitės kambarį. Kambario idėją diktavo pati kambario šeimininkė – „kuo daugiau spalvų ir būtinai gėlytės...“ Rezultatas – jaukus, mergaitiškai spalvotas, tačiau tuo pat metu neperkrautas interjeras, kuriame norisi būti, žaisti ir svajoti...

3. Baldai

Vaikų kambario baldai turi būti funkcionalūs ir ergonomiški. Pagrindiniai baldai – lova, rašomasis stalas, spinta – turėtų būti ypač kokybiški. Tada jais galėsite naudotis ne vienerius metus. Geras sprendimas būtų įsigyti pagrindinius baldus, kurie augtų kartu su Jūsų atžala. Jei kambarys nėra didelis, pravers funkcionalūs baldai transformeriai (ištraukiamas stalas, čiužiniu virstantis fotelis, išlankstomas minkštasuolis ir pan.). Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad baldai, interjero detalės būtų be aštrių kampų, išsikišusių varžtų, sunkių dangčių, tvirtai stovėtų ar būtų pritvirtinti, o rūpindamiesi vaikų sveikata atkreipkite dėmesį ir iš ko baldai pagaminti. Medžiagos, naudojamos apdailai, baldams, aksesuarams turėtų būti ekologiškos, nekenksmingos sveikatai, praktiškos, lengvai prižiūrimos.

Akiko Tutlys


Vaiko kambaryje dominuoja dideli sienos lipdukai, kuriuos sukūrė Kalifornijos grafikos dizaino įmonė. Lipdukus lengvai galima nulupti, todėl toks nepastovus sienos dekoras yra priimtinas vaiko kambariui, kai vaikas auga greitai ir greitai keičiasi jo skonis. Lipdukai taip pat panaudoti ant lubų, žaismingai sudėti ir kai kuriose vietose ant halogeninių šviestuvų, kad lovytėje gulinčiam vaikui būtų į ką pažiūrėti.

4. Apšvietimas

Labai svarbu įrengti tinkamą apšvietimą. Jis turi būti bendras ir funkcinis. Būtina, kad darbo vieta turėtų natūralų apšvietimą, o bendras būtų pritaikytas atsižvelgiant į tai, ar vaikas dešiniarankis, ar kairiarankis. Žaidimų zonoje puikai tiks pakabinamas reguliuojamo aukščio šviestuvas, nuleidžiamas nuo lubų.

Ir vis tik kokios ir kiek bebūtų taisyklių, kurdami ikimokyklinio amžiaus atžalų aplinką atkreipkite dėmesį į jų pačių poreikius, pomėgius ir norus. Tik tuomet jų erdvė skatins kūrybiškumą ir aktyvų vystymąsi. Todėl pagrindinė taisyklė, kuriant vaikų aplinką, – nebijokite eksperimentuoti.

Pateikiame Jums keletą idėjų, kurias ikimokyklinio amžiaus vaiko erdvei siūlė Lietuvos interjero dizainerės, dalyvavusios „Metų interjero“ konkurse. Šalia kambarių nuotraukų – dizainerių mintys apie šias erdves.

Jovita Jankauskienė

Paaugus mažajai šeimos princesei, jos tėveliai nutarė, jog atėjo laikas įrengti mergaitės kambarį. Kambario idėją diktavo pati kambario šeimininkė – „kuo daugiau spalvų ir būtinai gėlytės...“ Rezultatas – jaukus, mergaitiškai spalvotas, tačiau tuo pat metu neperkrautas interjeras, kuriame norisi būti, žaisti ir svajoti...

Daugiau: admodum.lt