Vieta: Florencija, Italija.
Realizacija:
2003 m.
Tekstas:
Gintautės Kisieliūtės.
Design hotelsTM grupės narys

Continentale viešbutis, kurio interjero dizainą kūrė architektas Michele Bonan, yra viename iš romantiškiausių Italijos miestų – Florencijoje. Vietiniams nėra nieko svarbiau už šeimą ir tradicijas, todėl tai, kas sena, bet šiek tiek pamiršta, naudojama mieliau nei kas nauja, modernu. Būtent ši priežastis ir yra atsakymas į tai, kodėl viešbučio interjeras spinduliuoja retro dvasia, karaliavusia 1950 – 1960 m. Čia siekta suformuoti unikalią aplinką, kuri nebūtų tiesiog fantazijos vaisius, o veikiau istoriniais faktais, tautos patirtimi paremta kūrybinė interpretacija.

Rožinės minkštos kėdės pasitinka svečius jau recepcijos zonoje. Švelni, kiek saldoka pastelinė aplinka sustiprina vietos išskirtinumą bei leidžia maloniai mėgautis vaizdu už lango – čia pat įstabus, kiek keistokas ir taip pat spalvingas Viduramžių laikų Ponte Vecchio tiltas, kabantis virš Arno upės bei Vasariano koridorius su nusidriekusia arkų eile. Saldžią cukraus vatą ar kramtomąją gumą primenantys atspalviai bei jų deriniai interjere sukuria tuo pačiu vintažinį ir šiuolaikišką įvaizdį, atmiežtą žaismingu kiču ar popkultūra.

Bendro naudojimo zonose esančios įvairių spalvų dermės bei ekspresyvios, drąsios kompozicijos į miegamuosius nepersikelia. Čia dėmesys skirtas poilsiui ir aplinka sukurta būtent tam. Dominuoja balta spalva bei šviesi mediena, šviesiai rusva oda, medaus atspalviai ir tik vienas kitas rausvas dekoro elementas ar nespalvotos juodai baltos fotografijos. Dėl to sukuriamas itin stiprus švaros bei tvarkos įspūdis, o modernumo įneša blizgūs plieniniai ar chromuoti maišytuvai, rankenėlės ir kitos smulkios detalės.

Viešbutyje yra 43 miegamieji, kuriuose lovos tarsi iš pasakos – su moderniais baldakimais iš lengvo, balto audinio, gaudančio saulės spindulius, suteikiančio švytėjimo efektą visam kambariui. Ąžuolinės grindys bei plastiškos formos atneša elegancijos, prabangos, subtilaus rafinuotumo. Medinius baldų karkasus projekto autorius nutarė aptraukti šviesia oda bei dekoruoti lyg lagaminų rankenėlėmis, užsimenančiomis apie keliones – tai tapo žaismingu dizaino akcentu. Balti gobelenai, patalynė, audiniai, sienos – tai lyg tuščias popieriaus lapas, puiki vieta fantazijoms, poilsiui, savoms mintims bei idėjoms. Kai kuriuose kambariuose itin prašmatniai atrodo antrame aukšte įrengtas atviras vonios kambarys. Ir vonia, ir du praustuvai pagaminti iš Corian medžiagos, o maišytuvai suteikia švaros įspūdį. Ąžuolo medienos baldai suvienija visos studijos tipo kambario interjerą.

Kokteilių baras tviska pasteliniais tonais, nespalvotais didelių gabaritų fotomontažais bei harmoniją palaikančia medienos tekstūra, pilkšvomis akmens masės grindimis. Jaukioje pusryčių zonoje vyrauja kambarių stilistika bei spalviniai deriniai. Logiškas sprendimas, suteikiantis viešbučio svečiams įspūdį, jog jų viešnagės vieta yra ne tik miegamieji, bet ir valgomasis, kur jie pradeda kiekvieną savo dieną. Ideologija ir stilistika tęsiasi per visą interjerą, tačiau neperžengia beskonybės ribų ir vienur perteikiama stipriau, kitur – tik per esmines detales. Prašmatnus vintažinis dizainas išlaiko balansą tarp spalvinių ir kompozicinių sprendimų bei naudojamų formų. Taip buvo pasiektas harmoningas rezultatas, priimtinas platesnei auditorijai.

Viešbutyje vyrauja pozityvi „happy-go-lucky“ atmosfera, kurios esmė – niekuo nesirūpinti. Šią idėją pabrėžia daug kur originaliai bei nestandartiškai panaudoti laikrodžiai – tarsi staliukai ar lentynėlės, spintelės – lyg baldai ar dekoro elementai, neskirti rodyti laiko. Taip norima užsiminti, jog kartais verta bent kuriam laikui užmiršti ir liautis skubėti. Taigi Continentale ne tik nusineša svečius į kitą epochą, į kito laikmečio atmosferą, bet ir skatina šiomis akimirkomis mėgautis, atsipalaiduoti. O ko daugiau reikia keliaujant?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daugiau nuotraukų:



Žurnalas: ,,Centras“