• Restoranų ir barų dizaino apdovanojimai
  • Naujos kartos daugiabutis
  • Lukiškių aikštės vardas ir turinys
  • Rekonstrukcija su jausmu ir istorija
  • Rezidencija Teksase
  • Kompaktiškas butas
  • Viešbutis apsauginiame bokšte
  • Dizaino galerija

Kokybiškos erdvės gyventi

Teksto autorius:Tomas Milkamanavičius

Šąlant orams ir artėjant šventėms dažnai susimąstome apie gyvenamuosius būstus. Jų tipologinė įvairovė, architektūrinė kokybė, ypač energinis naudingumas, tampa kur kas aktualesni dabar nei šiltuoju sezonu. Vienos populiariausių pasaulyje architektūros platformos „Architizer“ surengtame „A+“ konkurse daugiabučių ir gyvenamųjų namų kategorijoje galima rasti išties išskirtinių objektų, kurių kiekvienas savaip atskleidžia vietos konteksto privalumus, pabrėžia istorines jungtis, kuria patogumą, bendruomeniškumo jausmą ir puoselėja individualybę.

Inkliuzas Romoje

Teksto autorius: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: Marco Cappelletti, Fernando Guerros
Vieta: Roma, Italija
Realizacija: 2016 m.

Saulės miestas – taip vadinama gražioji Italijos sostinė Roma. Miesto atgimimo simboliu tapęs architektų studijos Labics projektas „Città del sole“ suformavo kitokią visuomeninę erdvę bei traukos objektą – modernų, išskirtinį, nestandartinių formų pastatą, kuriame įsiteko butai, biurai, prekybos centras, viešoji biblioteka, automobilių stovėjimo aikštelė ir netikėta muziejaus ekspozicija. Po to, kai buvo pripažintas kitas architektų projektas MAST (įgyvendintas Bolonijoje), autoriai tarsi įgijo dar daugiau drąsos ir su nauju įkvėpimu ėmėsi šio daugiafunkcio pastato kūrybos.

Lofto atgimimas

Teksto autorius: Ingridos Kaliukevičiūtės
Fotografijos: Peterio Aarono
Vieta: Niujorkas, JAV
Realizacija: 2015 m.

Niujorkas – vienas didžiausių Šiaurės Amerikos miestų, verslo ir komunikacijos centrų. Jame atsiveria neaprėpiamos architektūros, dizaino ir technologijų platybės. Miesto raida, istorija bei daugiatautė kultūrų samplaika pasakoja apie jo globalumą bei nenutrūkstamą urbanizaciją. Pastaroji priežastis ir lyg ant mielių augančios nekilnojamojo turto kainos paskatino pramonę trauktis į užmiesčio zonas. Senieji apleisti fabrikai, spaustuvės, siuvyklos ir kiti pramoniniai pastatai, esantys arčiau besiplečiančio miesto centro, laikui bėgant pritaikyti žmonių gyvenimui. XX a. 3 dešimtmetyje JAV(Manhatane, Niujorke) suklestėjusi loftų kultūra išlieka populiari bei aktuali ir mūsų dienomis.

Skandinaviškasis Hygge

Teksto autorius: Gintautė Kisieliūtė
Vieta: Kopenhaga, Danija
Realizacija: 2017 m.
Design hotelsTMgrupės narys

Tamsiuoju ir žvarbiuoju sezonu daugelį ima kamuoti apatija, slogumas ir liūdesys. Pastaruoju metu vis dažniau įsižiebia diskusijos, kodėl gi danai, gyvenantys tokioje pat pilkoje aplinkoje, vadinami laimingiausia tauta pasaulyje? Hygge – tai daniškas žodis, apimantis jaukų, patogų gyvenimo būdą, sukeliantį laimės ar net pakylėjimo jausmą, gebėjimą mėgautis paprastomis akimirkomis, puoselėti tiek save, tiek namus, tiek santykius su kitais. Būtent šia koncepcija buvo remtasi kuriant Nobis viešbutį, esantį Danijos sostinėje

Viskas prasidėjo nuo „petnešų“

Teksto autorius: Jonas Malinauskas

Kiekvienas mūsų puikiai suprantame, kad išskirtinis talentas – anaiptol ne viskas, ko reikia profesionaliai dizainerio saviraiškai. Reikalingas dar ir tinkamas užsakovas – atviras naujoms kūrybinėms idėjoms, nebijantis komercinės rizikos ir radikalių technologinių naujovių. Pavyzdžiui, XX a. Italijos dizaino istorijoje tokių užsakovų buvo šimtai, bet tik keletas jų verti paminėti istorijos vadovėliuose. Juose, tarp dizaino korifėjų sąrašą pradedančios firmos „Alessi“ ir jį užbaigiančios firmos „Zanotta“, „K“ raidės skyriuje, paprastai randame pavadinimą „Kartell“. Būtent taip vadinasi bendrovė, jau 70 metų įkūnijantį plastikinių baldų gamybos progresą.

Lietuviškas dizainas grįžta į Paryžių

Teksto autorius: Lietuvos dizaino forumas

Rugsėjo 9–13 d. lietuviškam dizainui dedikuotas parodų ciklas „Design Lithuania“ antrus metus iš eilės buvo rodomas Paryžiuje. Moderniame „Les Docks – Cité de la Mode et du Design“ parodų ir kultūros centre Paryžiaus dizaino savaitės lankytojų laukė net 15 jaunųjų Lietuvos dizainerių darbų.

Pastaraisiais metais tokiuose miestuose kaip Berlynas, Jeruzalė, Budapeštas, Londonas rengiamas parodų ciklas „Design Lithuania“ kaskart atkreipia dėmesį į naujausius lietuvių dizainerių darbus ir pabrėžia šalies tradicijas. Šių metų ekspozicijoje Paryžiuje Lietuvos stendas pasakojo apie ypatingą sąryšį su gamta – iš jos kylantį įkvėpimą, formas, natūralias medžiagas, kvapus ar skonius.