Lietuva apie sendintų veidrodžių gamybos technologiją išgirdo prieš kelerius metus, kai vilnietis dizaineris Mindaugas Vaitkevičius patobulino XIII šimtmetyje Italijoje savo aukso amžių išgyvenusią „Verre Eglomise“ technologiją. Tai – dekoravimo technika, apie kurią žinojo ir senovės romėnai. Tokiu būdu dekoruojant stiklą galinė jo pusė padengiama aukso, sidabro ar kitų tauriųjų metalų lapeliais. Taip ant veidrodžio ar stiklo įmanoma perkelti net ir sudėtingiausius grafikos kūrinius.

Studijoje „AgedMirrors“ kuriami darbai šiuo metu Lietuvoje neturi analogų, o Europoje yra tik keli specialistai, meistriškai įvaldę šį meną. Unikalus stiklo padengimo būdas leidžia atlikti nežabotus eksperimentus interjeruose: nuo žymiausių XVI a. kartografijos darbų, realių veidų iki individualiai sukurtų elementų itin tikslaus atvaizdavimo.
„Toks būdas tinka ne tik klasikiniams, bet ir moderniems būstams. Pasirinkimo galimybės įvairios – nuo kelių metrų aukščio darbo, užimančio didžiąją dalį sienos, iki mažesnių matmenų. Kuriant tarpusavyje derančių interjero elementų sistemą, galima inkrustuoti veidrodines detales stalo paviršiuje, šviestuvuose, duryse, netgi antikvariniuose balduose“, – pasakoja „AgedMirrors“ dekoratorius.
M. Vaitkevičius

Pagrindiniai šios technologijos privalumai – ji amžina, turi išliekamąją vertę, darbai lengvai prižiūrimi, o gamybos procese naudojamos medžiagos neišsiskiria į aplinką ir nekenkia žmogui.

Įprastai, kuriant šiuos unikalius interjero darbus, naudojamas 4 arba 6 mm storio stiklas. „Esu kūręs ir ant 1 cm ir netgi storesnio stiklo – tai suteikia išskirtinį gylio įspūdį. Darbas reikalauja ypatingo susikaupimo, žinių bei patirties. Per penkerius metus išbandžiau daugybės gamintojų rinkai tiekiamus lapelius: juos naudoju kūrybos procese, tad žinau visas subtilybes. Mano patirtis leidžia ant stiklo išgauti keliasdešimt atspalvių. Viską atlieku tik rankomis“, – atskleidžia menininkas.

Viename meno darbe naudojant sidabro ir aukso lapelius įmanoma sukurti ypatingų atspalvių, kurie neįpareigoja juos derinti su kitais būste esančiais interjero elementais. Jei atsiranda poreikis derinti, ši technologija leidžia tai padaryti be vargo – pasendinti veidrodį mėlynai – įmanoma! „Natūraliai sendamas veidrodis įgauna juodų dėmių, kurios dažniausiai sugadina estetinį vaizdą, o kuriant ant naujo stiklo įmanoma viską atlikti taip subtiliai, kad jis neprarastų skaidrumo“, – galimybes vardija M. Vaitkevičius.

Jis įsitikinęs, kad „kuo geriau pažįsti medžiagą, su kuria dirbi, tuo geriau gali suprasti savo ir jos galimybes“. Artimiausiuose kūrėjo planuose – nauja veidrodinių plytelių, skirtų vidaus erdvėms – sienoms ir grindims – kolekcija, dalyvavimas parodose užsienyje, verslo plėtra JAV bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Daugiau nuotraukų:


Agedmirrors.com

246