Fotografijos autorius Vygintas (gfoto)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vilniuje šiomis dienomis atsidaręs salonas “Aktyvus sėdėjimas” Lietuvos žmonėms pristato ir aktyviai propaguoja to paties pavadinimo koncepciją. Aktyvaus sėdėjimo koncepcija teigia, kad žmogus yra sukurtas judėti, nuolat naudoti savo raumenis tad kėdė turi skatinti žmogų judėti sėdint. Ilgas sėdėjimas statiškoje padėtyje, kad ir patogiai, pamažu naikina raumenis, kurie tuo metu mažai naudojami. Tai pradeda kenkti sąnariams, stuburui, atsiranda sustingimas, skausmai. Todėl teigiama, kad sėdėjimą pakeitus nuolatiniu judėjimu, žmogus bus sveikesnis ir produktyvesnis. Priešingai nei galima pamanyti, toks judėjimas kėdėje prie stalo ne blaško, o priešingai – koncentruoja dėmesį. Taip yra dėl to, kad kraujo ir deguonies apytaka kūne šiam nuolat judant, yra natūralesnė. Aktyvus sėdėjimas teigia, kad “taisyklinga sėdėsena” yra teorinis mitas, nes įsigilinęs į darbą, žmogus paprastai pamiršta, kad išvis sėdi, jau nekalbant, kokioje padėtyje sėdi. Todėl aktyvaus sėdėjimo koncepcija rekomenduoja nesivaikyti vienintelės taisyklingos sėdėsenos, o, priešingai, nuolat judėti, keisti sėdėjimo padėtis, padirbėti atsistojus arba pusiau stovom atsirėmus į aukštą tam skirtą kėdę. Kaip jau supratote, reguliuojamo aukščio stalai yra neatsiejama tokios darbo aplinkos dalis. Ši koncepcija atsirado vakarų Europoje prieš maždaug keturis dešimtmečius ir šiai dienai jau yra įleidusi šaknis visame vakarų pasaulyje. Ten ji žinoma active sitting, dynamic sitting, movement chairs vardais.

MB “Aktyvus sėdėjimas” specializuojasi tik šios koncepcijos aplinkos kūrime – čia rasite aktyvaus sėdėjimo kėdes ir reguliuojamo aukščio stalus. Kėdės skirtos darbui, poilsiui, net nugaros negalavimų gydymui. Tai toli gražu ne vien biuro ar namų kėdės. Yra skirtų viešosioms erdvėms, klubams, restoranams, visuomeninių pastatų, kaip savivaldybės, įstaigos, bankai laukiamiesiems. Ypač akcentuotinas dėmesys jauniesiems “sėdėtojams” – vaikų aktyvumas turi tęstis atsisėdus ruošti pamokas ir net sėdint mokykloje. Šios kėdės sumaišo sėdėjimo ir judėjimo sampratas ir taip sukuria didelį laisvės pojūtį – kėdė nebeapriboja, nevaržo. Realiai toks sėdėjimas gerina kraujo ir deguonies apytaką, didina koncentraciją ir galiausiai skatina sėdinčiojo kūrybiškumą. Apjungus tai su darbu prie reguliuojamo aukščio stalo, žmogaus aktyvumas, lyginant su statišku sėdėjimu įprastoje kėdėje prie paprasto stalo, išauga ženkliai. O juk kuo žmogus aktyvesnis, tuo jis sveikesnis ir kūrybiškesnis.

Fotografijų autorius Orestas Gurevičius
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kviečiame atkreipti dėmesį į tai, kaip ir kiek laiko sėdite, daugiau pasidomėti aktyviu sėdėjimu, jo nauda žmogui. Taip pat kviečiame įsivertinti kiek naudos gali atnešti sprendimas pereiti nuo įprasto prie reguliuojamo aukščio stalo. Juk iš tiesų nei namie, nei juolab biure, visi žmonės nėra vienodo ūgio ir kompleksijos. Tie keli centimetrai, kuriais vieno kolegos stalo aukštis skiriasi nuo kito, gali abiems kolegoms sutaupyti sveikatos ir leisti dažniau šypsotis dirbant. Tai gali būti labai paprastas kelias į sveikesnį ir kūrybiškesnį gyvenimą.





www.aktyvussedejimas.lt