Aliuminio stoginės – modernus būdas pabėgti nuo lietaus ar saulės!

Dažnai žmonės, įsirengę svajonių namus, gerokai pašvietus saulutei, bėga iš jų, kad kuo daugiau pabūtų gamtoje. Tam, esant puikiam vasaros orui, puikiai tarnauja terasos, tačiau Lietuvoje nemažai vasaros dienų būna darganotos, lietūs neretai laisto mūsų sodus ir lauko baldus,  vydami atgal į namus, todėl naudojimasis terasa gerokai sutrumpėja.         

Kaip gerai būtų, jei savo sodu galėtume džiaugtis visus metus. Šią svajonę galima įgyvendinti su moderniomis vokiškomis aliuminio stoginėmis, pavėsinėmis ar įstiklintomis verandomis. Be didelių investicijų ir renovacijų, pristatę nedidelę stoginę, išplėsite namo gyvenamąją erdvę lauke, o išlindę iš uždarų sienų, vaišes šeimai ar draugams galėsite surengti bet kokiu oru. Nebereikės apkloti ar slėpti lauko baldų, vaikų žaislų – gamta gerėtis galima bus ir lyjant ar pučiant vėjui.  Įstiklinę stoginę, vis dar galėsite džiaugtis rudenėjančia gamta, o žiemą namas praras mažiau šilumos, vasarą – mažiau įkais. Be to, namas atrodys moderniau ir pakils jo vertė.

Aliuminio stoginės. Pačios stoginės gal ir nėra naujiena, tačiau stoginės iš aliuminio dažną klientą maloniai nustebina. Vokietijos kokybės standartus atitinkantis 3 mm milteliniu būdu dažytas aliuminis yra ne tik tvirta, bet ir lengvai prižiūrima bei ilgaamžė medžiaga (konstrukcijai suteikiama 10 metų garantija). Aliuminis nerūdija, nepūva,  o  šiuolaikiški inžineriniai sprendimai laikančiai tvirtai konstrukcijai suteikia modernios išvaizdos. Aliuminio konstrukcija dar patraukli ir dėl to, jog yra tuščiavidurė, todėl joje galima integruoti lietaus surinkimo sistemas, per kurias lietaus vanduo statramsčiuose įrengtais lietvamzdžiais nuvedamas į bendrą namo drenažo sistemą. Tuščiavidurėse aliuminio stoginės gegnėse galima išvedžioti LED apšvietimą ar norint sukurti ypatingą interjerą, įrengti jaukų apšvietimą. Taip pat, siekiant sukurti akustinę atmosferą, galima išvedžioti garso sistemą – dėl šių priežasčių stoginės puikiai tinka ir lauko kavinėms uždengti.

Tendencijos. Vasarą paklausiausios yra stoginės nuo lietaus arba stoginės, turinčios savybes, padedančias nepraleisti saulės šilumos, tačiau įsileidžiančios šviesą. Labai dažna problema, kai žmonės įsirengę terasą dėl pietinės saulės kaitros negali ja mėgautis, nes tiesiog juntama per didelė kaitra. Tuomet puikiai pasitarnauja 16 mm įvairaus šviesos pralaidumo polikarbonato danga su IR spindulius sulaikančiomis savybėmis.  Jei terasa įrengta šiaurinėje pusėje, dedamas stiklinis stogas arba pigesnė jo versija, ypač skaidrus polikarbonatas, kuris neuždengia gražaus vaizdo bei saulės, tačiau apsaugo nuo lietaus.    

 

Stiliai. Aliuminio stoginės įprastai projektuojamos minimalistinio stiliaus, todėl yra lengvai pritaikomos prie įvairių namų eksterjero. Profilio spalvą galima pasirinkti iš standartinių, lengvai derinamų variantų – pilkos, baltos bei kreminės, o pagal individualų užsakymą įmanoma nudažyti ir kita spalva. Taip pat galima papildoma profilio apdaila: gaubta arba klasikinė. Apdaila leidžia stoginę pritaikyti prie įvairaus namų stiliaus: klasikinio, provanso ar modernaus.    

Formos. Stoginę pastatyti galima prie bet kokio namo, nesvarbu kiek vietos turite. Galima suprojektuoti nuo mažiausio 2x2 metrų stogelio iki 15x5 metrų prašmatnių stoginių. Stogines galima įrengti aplink namo kampą arba nišose, išgaunant  90‘ ir 45‘ kampus.

Standartiškai stoginė iki 4 m statoma su dvejomis atramomis, tačiau stoginei, platesnei nei 5 m, yra reikalinga papildoma atrama per vidurį. Nenorint turėti stulpo per vidurį, galima rinktis  GIGA profilį, kuris leidžia pastatyti stoginę su dviem atramomis iki 7 m pločio ir 3 m gylio.

Etapinis statymas. Rudenėjant, kai saulė dar šildo, bet vėjai ir lietūs nebedžiugina, žmonės ieško sprendimų, kaip savo terasą apsaugoti nuo vėjo, kaip dar šiek tiek pasidžiaugti gamta. Dėl preciziškai apgalvoto etapinio statymo sistemos, vasarą pastatytą stoginę vėliau galima apsaugoti pastatant šoninę sienelę ar įstiklinti rėmine ar berėme sistema. Tai puikus būdas išskaidyti investicijas bei neskubant įsigyti vertingą vieningo stiliaus daiktą.     

Rėminės stiklo verandos padės išplėsti namų erdvę be brangios renovacijos ir suteiks nuostabią vietą pasėdėti pavasario ar rudens metu.  Verandos šoninės sienos gali būti įrengiamos ir iš stiklo, ir iš aliuminio lentų. Stacionaraus stiklo aliuminio veranda gali būti montuojama su slankiojančiomis rakinamomis 2 arba 4 dalių durimis; atveriamomis dvigubomis ar viengubomis rakinamomis durimis; atverčiamomis durimis ar langu uždaromu iš vidaus. Pagal individualius poreikius pasirenkant verandos elementus galima sukurti  įspūdingas stiklintas verandas.

Slankiojančio stiklo veranda gali būti įrengiama kaip nematoma apsauga nuo vėjo, šaltesnio oro ar nuo vabzdžių. Sistema patraukli tuo, kad turi ypač žemą bėgelį, su kuriuo slenkstis tampa beveik nepastebimas, o slankiojančių stiklų siena gali būti sustumta į vieną kraštą.  Taip šaltesniu oru galite turėti perregimą uždangą, o vasarą – atvirą terasą.

 

Automobilio stoginės. Tai – puikus sprendimas nebenorintiems nuo automobilio valyti sniego ar išlipti iš jo kai lyja. Automobilio stoginės gali būti vienai arba dviem transporto priemonėms, pritvirtintos prie namo ar stovinčios atskirai. Stogas gali būti vieno, dviejų šlaitų arba arkinis.

Atskirai stovinti pavėsinė. Daugelis mano, jog veranda turi būti primontuota prie namo, tačiau yra galimybė įrengti pavėsinę bet kurioje sodo vietoje.  Laisvai stovinčios pavėsinės gali būti su aliuminio, polikarbonato sienelėmis arba stiklintomis stacionaraus bei slankiojančio stiklo sistemomis. Pavėsinė kieme atskleis naujas galimybes džiaugtis sodu ir suteiks galimybę turėti atskirą, ramią erdvę poilsiui, o gal ir darbui gryname ore.   

Ši terasų stoginių bei verandų stiklinimo mada pastaraisiais metais dideliais mastais įgyvendinama Vokietijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, nes žmonės atrado modernų būdą, kaip išnaudoti gryno oro erdvę prie namų ir kurti  jaukias pasibuvimo vietas savo šeimai ir draugams. Pasiduokite gamtos kvietimui ir Jūs, susikurkite idealias sąlygas kuo ilgiau mėgautis savo sodu.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UAB „Sodo langas“ siekia pateikti viską, ko reikia norint susikurti idealią poilsio oazę šalia namų.  Čia rasite ne tik aliuminio stogines bei verandų stiklinimo sistemas, bet ir egzotinių terasų, modernių lauko baldų.  Mes konsultuojame, projektuojame ir įgyvendiname.

Daugiau informacijos – www.sodolangas.lt

Žurnalas „Centras“