Kas geriau? Vonia ar dušo kabina? Šį klausimą tikriausiai esame gvildenęs ne vienas. Jei kalbėtume apie dušo kabinas, tai šiandien jos ne tik gali pakeisti vonią, taupo laiką ir vandenį, bet ir gali tapti viena mėgstamiausių jūsų namų vietelių. Juk šiuolaikinės technologijos leidžia lepintis kontrastingu dušu, masažu ir net pirties teikiamais malonumais.

Praktiški patarimai

Suderinkite tarpusavyje dušo padėklo ir sienelės formą bei medžiagas. Prie pigios sienelės netinka pirkti brangų padėklą ir atvirkščiai.

Prieš pirkdami dušo kabiną paruošite visą santechninę įrangą pagal dušo kabinos matmenis. Tai, kas tiko voniai, dušo kabinai netinka.

Šalia dušo kabinos ištiestos rankos atstumu numatykite vietą rankšluosčiui (gyvatukas arba kabliukas). Prišlapinta vonia nepatiks jūsų šeimynykščiams. Tai nervina visus!

Užsandarinkite visus plyšius tarp sienutės ir padėklo bei sienų. Priešingu atveju turėsite problemų su kaimynais iš apačios. Tai daroma specialiu sanitariniu silikonu. Universalus silikonas pelija ir juoduoja.

Sumontavę kabiną išbandykite ją. Iš vidaus pilkite vandenį ant vidinių sienų ir stebėkite, ar neprabėgo vanduo už kabinos ribų. Jeigu taip įvyko, kvieskite policiją.

Jeigu kabina įrengta taip, kad galinės sienos yra padengtos plytelėmis, prieš jomis klojant visą zoną, kuri turės sąlytį su vandeniu, ištepkite specialia hidroizoliacine medžiaga. Kitaip jūsų laukia tos pačios problemos su tais pačiais kaimynais iš apačios.

Virš kabinos įrenkite apšvietimą ir ventiliaciją. Specialus drėgmei atsparus šviestuvas leis matyti, ką darote, o ventiliacija surinks garus iš ten, kur jų daugiausiai.

Jeigu šalia dušo yra veidrodis, galite po veidrodžiu pakloti šildomą kilimėlį. Tai daroma tam, kad veidrodis nerasotų.

Dušo kabinoje rekomenduojama įrengti termostatinį maišytuvą. Šio prietaiso veikimo principas leidžia nusistačius vandens temperatūrą, keičiant tik srovės stiprumą, lengvai įjungti arba išjungti vandens tėkmę, nebijant nusideginti. Taip prausdamiesi sutaupysite daugiau vandens.

Dušo naujienos ir mados

Dušo panelė - tai visa dušo sistema, kurią nesunku sutalpinti bet kurioje dušo kabinoje. Be to, kad jose būna sumontuota papildomų funkcijų - cirkuliarinis masažas, kontrastinis dušas, dušas „šarko“ ir kt. Ši panelė gali būti jūsų vonios kambario puošmena, kadangi ji kuria puikų estetinį vaizdą.

Reikalingas spaudimas

Norint įsirengti dušo panelę būtinas geras vandens spaudimas (ne mažiau 2). Priešingu atveju ji neveiks ir bus tiesiog gražus žaisliukas.

Prieš įjungdami dušo panelę, būtinai patikrinkite vandens kokybę. Vandenyje neturi būti daug kalcio druskų, kurios nuosėdų pavidalu užkemša sudėtingą panelės sistemą ir gali ją sugadinti. Būtina statyti vandenį minkštinančius filtrus, kuriuos parinkti gali specialistai, atsižvelgdami į vandens tyrimų rezultatus.

Spalvų terapija. Įmanoma

Dušo panelės korpusui naudojamos tiek įprastinės medžiagos (akrilas, aliuminio lydinys), tiek prabangios (storas grūdintas stiklas, natūralus akmuo). Be panelės korpuso, įrengiamas šviesos šaltinis, kuris gali būti naudojamas spalvų terapijai. LED‘ų pagalba šviesos spalva gali kisti, veikdama mūsų psichologinę būseną.

Mėlyna spalva – atpalaiduoja

Žalia – ramina

Geltona –stiprina

Raudona – stimuliuoja.

Muzika... Kodėl ne?

Jeigu prie tokios šviesos terapijos priderinsite muzikinį foną, galima tikėtis dar geresnio efekto. Tam, prieš įsirengiant vonią, verta pasirūpinti garso kolonėlių įrengimo galimybe vonios kambaryje. Atkreipkite dėmesį, kad tokiam sprendimui yra taikomos specialios vandeniui atsparios kolonėės, pritaikytos drėgnoms patalpoms.

Dušo kabina ir pirtis viename

Tai naujos kartos gaminiai, kurie turi ne tik prausimosi po tekančiu vandeniu funkciją, bet ir įrengtą garo generatorių, kuris leidžia tiesiog savo namuose išsikaitinti lyg turkiškoje pirtyje.

Pro sandariai uždarytas dušo kabinos duris nepatenka šaltas oras, todėl kabinoje galima palaikyti 35-50 laipsnių temperatūrą, kurios esant 80-100 % santykiniam drėgnumui pilnai pakanka išgauti kaitros efektą.

Šio tipo pirtys gaminamos net ir kelių vietų. Joje taip pat įrengiamos masažo funkcijos, įvairūs dušo režimai, garso ir šviesos sistemos. Šios sudėtinės funkcinės dalys leidžia susikurti įvairiausių scenarijų pagals avo būseną ir nuotaikas. Tai veikia daug efektyviau nei alkoholis, o ir kepenys lieka sveikesnės. Kadangi šio tipo kabinos yra sandarios, galima mėgautis aroma terapija t.y. į garui skirtą vandenį įpylus aromatinių aliejų išgaunamas kvapnus garas, kuris veikia mūsų sveikatą pagal pasirinktą augalo tipą. Apie šiuos poveikius galima sužinoti iš tuo prekiaujančių įmonių.

Dušo galvutė

Svarbiausias dušo elementas – dušo galvutė. Šio prietaiso pagalba mes susikuriame srovės tipą. Santechninių prietaisų gamintojai sukūrė daugybę galimybių vartotojams: kaskado tipo srovė; masažuojanti stipri kelių srovelių čiurkšlė; platus daugelio srovelių škvalas; speciali dušo galvutė, sukurianti tropinio lietaus efektą, vandens dulksną, kuri tūkstančiais ore kybančių vandens lašelių nusėda ant kūno ir stebuklingai jį atpalaiduoja. Taigi rinkdamiesi dušo galvutę stenkitės neapriboti savęs. Juk gyvenime norisi viską patirti, net ir tokiame proziškame procese kaip prausimasis.

Pasilepinkite masažu

Dar viena technologinė naujiena – hidromasažinė dušo kabina su infraraudonųjų spindulių šildymu. Jos veikimo principas paremtas siauro infraraudonųjų spindulių spektro (bangos ilgis nuo 5 iki 15 mikronų) poveikiu visam žmogaus kūnui. Šios bangos šildo žmogaus vidinius audinius. Po pusės valandos buvimo tokioje kabinoje jūs pradėsite prakaituoti ir po 15 minučių intensyvaus prakaitavimo metas nutraukti šią procedūrą. Visame kame reikia jausti saiką...

Tekstas: Vytautas Gurevičius