„Augantys“ baldai vaikams

Ergonomiski_vaiku_baldai_MOLL

taisyklingo_sedejimo_schema

taisyklingo_sedejimo_schema

 

„Nesikūprink!“ Ši frazė skamba daugumos paauglių ausyse kaip įprasta komanda greitai išsitiesti ir sėdėti tiesiai. Bet susirietęs vaikas nebūtinai reiškia, kad jis yra nerūpestingas ar netvarkingas. Gali būti, kad dėl to kalti baldai ir vieta, kur jis sėdi...

Kadangi vaikai paauga net iki 7 centimetrų per metus, jų kūno proporcijos ir reikalavimai darbo vietai nuolat kinta. Vokiečių kompanija „Moll“ nusprendė suvaldyti šią nuolatinio kitimo situaciją ir ėmėsi tobulinti stalų ir kėdžių sistemą Basic. Baldai tiesiog „auga“ kartu su vaiku ir nuolat atitinka ergonomikos reikalavimus. Šiuos baldus lengva reguliuoti, be to, yra galimybė rinktis iš gausios spalvų bei medžiagų paletės.

Žmogaus kūnas sukurtas judėti, todėl laikysenos problemų dažnai kyla vaikui pradėjus lankyti mokyklą. Netaisyklingai sėdint prie stalo netolygiai vystosi raumenys, auga kaulai. Vokiečių kompanija „Moll“ siūlo „augančius“ su vaiku rašomuosius ir kompiuterinius stalus bei reguliuojamo aukščio ir sėdėjimo gylio kėdes.

Norint išvengti sveikatos problemų, labai svarbu, kad vaikai taisyklingai sėdėtų prie stalo, ruošdami pamokas ar dirbdami prie kompiuterio. Yra keletas paprastų taisyklių, kurių laikantis, problemų dėl laikysenos nekils.

SVARBU:

a) pėdos pilnai siekia grindis;

b) kojos per kelius sulenktos stačiu kampu;

c) sėdėjimo gylis sureguliuotas taip, kad nebūtų tarpo už nugaros, atlošas prilaiko liemenį;

d) piešimui stalviršis pakeltas iki  penkių laipsnių;

e) rašymui optimalus 15 laipsnių pasvirimas;

f) skaitymui pakelkite stalviršį iki 30 laipsnių.

Daugiau informacijos apie ergonomiškus baldus: www.bustoharmonija.lt

Daugiau susijusiųs straipsnių: