Mėlyna spalva interjere

Mėlyna spalva interjere

Mėlyna spalva interjere

Mėlyna spalva interjere

Mėlyna spalva interjere

Mėlyna spalva interjere


Spalvos šiuolaikiniame interjere turi didelę reikšmę. Būtent spalva yra ta priemonė, kuri suderina tarpusavyje daiktus patalpoje: baldus, dekoravimo medžiagas, atskleidžia jų harmoniją, ir sukuria jaukumą.
Norint sėkmingai dekoruoti savo būstą, renkant paveikslus, baldus ir spalvas, reikia ne tik gero skonio, bet ir trupučio žinių ir vaizduotės. Svarbu žinoti keletą pagrindinių spalvų derinimo principų, o juos taikant savaip, galima sukurti įvairiausių kombinacijų.

Tikriausiai daugelis yra girdėjęs apie dvylikos spalvų ratą, kuris parodo pagrindinius spalvų derinimo principus. Jie yra gana paprasti. Šiame rate pateikiama spalvų progresija eiliškumo tvarka, tad tai naudingas įrankis kuriant harmoningus spalvų derinius interjere.

 

 

Spalvų ratas formuojamas iš 3 pagrindinių spalvų - mėlynos, raudonos ir geltonos.
Pradėkime nuo...

Mėlyna

Norėtumėte savo kambario sienas dažyti mėlyna spalva? Nieko nuostabaus, mat ši spalva yra viena mėgstamiausių abiejų lyčių spalvų. Priklausomai nuo atspalvio, mėlyna, kuri mums dažniausiai asocijuojasi su jūra ir dangumi, atpalaiduoja, ramina ir priverčia mus jaustis dvasiškai stipresniais. Būtent šios priežastys ir skatina intuityviai pasirinkti šią spalvą miegamojo dekoravimui. Tačiau tai ne vienintelės teigiamos mėlynos spalvos savybės! Ji taip pat gerina ir produktyvumą, tokiu būdu, mėlyna galėtų būti pasirenkama ir vaikų kambariui, kur mūsų atžalos ruošia namų darbus ir taip klojasi pamatą savo ateičiai. Be to, mėlyna asocijuojasi ir su švara, tad ši spalva puikiai derėtų vonios ar skalbyklos erdvėje. O štai kas liečia virtuvę... mėlyną reikėtų rinktis labiau tuo atveju, jei norite numesti svorio, mat ši spalva gali daryti įtaką apetitui, kitaip tariant, jį malšinti.

Nuotraukos iš www.shelterness.com


Apie kitas spalvas interjere skaitykite sekančiuose straipsniuose.