• Geriausias 2014 metų biurų pastatas
  • Karaliaus Eduardo VII-ojo namo rekonstrukcija
  • Jos didenybės malonumai
  • JTO būstinės laukiamojo interjeras
  • Karališkai prabangus Londono viešbutis
  • Novotel viešbučio laukiamasis Hagoje
  • „IMM 2015“ parodos „Living kitchen“ naujienos
  • Tekstilė pojūčiams. Naujienos iš parodos „Heimtextile“
  • Interviu su dizaineriu Julium Bučeliu

 

Geriausias 2014 metų oro uostas

Tekstas: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: Kerem Sanliman, Sergio Ghetti
Vieta: Baku, Azerbaidžanas
Realizacija: 2014 m.


Azerbaidžano sostinės Baku gyventojai šiandien gali didžiuotis turėdami neįprasto dizaino oro uostą, atspindintį jų kultūrą, tradicijas ir šiandienos vertybes. Projekto autoriai sukūrė aplinką, spinduliuojančią šiltu svetingumu, o tam buvo siekta panaudoti šiuolaikiškai pateiktus tradicinio dizaino elementus. Kadangi dėl globalizacijos žmonių keliavimo įpročiai pakito, oro uostai tapo savotišku šalies ar miesto atspindžiu, suformuojančiu pirmąjį keliaujančiojo įspūdį apie tą vietovę. Būtent todėl terminalas buvo suprojektuotas taip, kad atspindėtų moderniojo Baku įvaizdį ir taip pritrauktų turistų. Pats pastatas ir laužytos smailiabriaunės geometrinės figūros padėjo sukurti savotiškai futuristinį vaizdą, tačiau švelnūs atspalviai, glotnios apdailos medžiagos bei skaidrus fasadas, įleidžiantis daugybę saulės šviesos, suformavo malonią akiai erdvę.

 

Svencelė – graži ir jauki gyvenvietė ant marių kranto

Fotografijos: „DO architects“
Vieta: Svencelė, Lietuva


Svencelė, apsupta švelnių formų peizažo ir gamtos draustinių, yra viena iš nedaugelio naujųjų rekreacinių teritorijų Klaipėdos regione. Ši vieta taps nauju turizmo centru: iš Svencelės atsiveria vaizdas į Kuršių marių tolius ir pajūrio smėlio kopas, o nuo Klaipėdos miesto ir rajono kaimų ją skiria visiškai nedidelis atstumas. Svencelės vietovė ypatinga, nes joje linijiškai išsiskiria skirtingi gamtovaizdžio elementai – marios, kopos, nendrynai, atviros pievos ir miškai, vietos miesteliai ir kaimai. Čia jau keletą metų renkasi vėjo sporto entuziastai, nes dėl negyvųjų Kuršių nerijos kopų susidaręs vėjo koridorius ir seklios marios sudaro sąlygas nuolat džiaugtis stipriais gūsiais ir traukia ekstremalus mėgautis vandens sportu.

 

Šeimos žaidimų aikštelė Taivane

Tekstas: Gintautė Kisieliūtė
Vieta: Kaohsiung, Taivanas
Realizacija: 2014 m.


Taivane įrengtas šeimos butas jau iš pirmo žvilgsnio atspindi tarsi žaidimų aikštelės stilistiką, kviečiančią būti socialiai aktyviems, bendrauti, užsiimti įvairia veikla. Tai – jaunų žmonių namai, kuriuose pilna spalvų, netikėtų kompozicijų, originalių dekoro sprendimų. Interjerą sukūrė architektų komanda „House Design”. Dizaino koncepcija pasirinkta visiškai kitokia negu standartiškai galima pamatyti Taivano butuose. Architektai visų pirma perplanavo patalpų išdėstymą bei funkcines zonas ir pritaikė jas atsižvelgdami į šeimos narių poreikius ir pageidavimus.

 

 

 

Boutique viešbutis Varšuvoje

Vieta: Varšuva, Lenkija
Realizacija: 2012 m.


Viešbutis Varšuvoje yra įsikūręs privačioje rezidencijoje, pastatytoje dar XIX amžiuje ir turinčioje ilgą istorinį palikimą. Lenkijai atkovojus nepriklausomybę, rezidencija vėl tapo valstybės nuosavybė ir prieš keletą metų statinį nutarta renovuoti bei paversti viešbučiu. Architektė ir dizainerė Mariola Tomczak istoriniais elementais ir laiko patikrinta stilistika sukūrė išskirtinį interjerą, šiandien pasižymintį originalumu, gebantį stebinti ir nukelti į praeitį, tačiau taip pat kviečiantį mėgautis geriausiais dizaino privalumais, perimtais iš šių laikų. Šis interjeras buvo puikiai įvertintas ir Lenkijoje pelnė pirmąją vietą prabangiausių 2014 metų viešbučių kategorijoje, be to, buvo išrinktas kaip geriausias 2014 metų viešbutis.

 

Keramikos naujienos iš parodos „Cevisama 2015“


Parengta pagal ASCER pateiktą medžiagą

Naujausiose ispaniškų plytelių kolekcijose jau galima įžvelgti akivaizdžias tendencijas šiems metams. Klasikinės plytelės vyrauja kaip niekada stipriai, o ypač kai derinamos su taip vadinamuoju keraminiu skiautiniu (angl. „patchwork“). Šviežiausia mada, kuri šiais metais itin dominuos vonios kambarių interjeruose – tai ryškiaspalvės plytelės. Šešiakampės plytelės, kurios buvo populiaros ir pernai, dabar vis dažniau derinamos su tradicinėmis kvadratinėmis bei stačiakampėmis, o reljefiniai paviršiai taip pat vis dar išlieka vyraujančia tendencija, praturtinta įdomesnėmis klojimo variacijomis. Na, o didžiausia naujiena – itin blizgios, netgi veidrodinės plytelės.

 

Marselis Brejeras: nuo kėdžių iki dangoraižių


Tekstas: Jonas Malinauskas

Greta visuotinai pripažintų universaliųjų genijų yra nemažas būrys garsių menininkų, įžengusių į istoriją dėl vieno itin popularaus kūrinio. Vis dėlto, atvėrus senuosius šaltinius ir atidžiau išnagrinėjus jų veiklą, neretai paaiškėja stebinantis šių autorių kūrybinis diapozonas. Viena iš tokių asmenybių – dizaineris ir architektas Marselis Brejeras (Marcel Breuer, 1902-1981), – kurio kėdė Vassily tapo viena iš žinomiausių ankstyvojo funkcionalizmo ikonų.

 

 

Dizaino studija MARCH: 5 kontinentai lietuviško dizaino


Tekstas: Sandra Kliukaitė

Daugiau nei 100 prekybos taškų beveik trisdešimtyje pasaulio šalių, visuose Žemės kontinentuose, išskyrus Antarktidą, kurioje jie juokaudami sako, kad vis dar neranda platintojų. Štai tokius įspūdingus rezultatus kruopščiu darbu vos per kelis metus pasiekė lietuviško dizaino studija MARCH, kurios produktus kuria dizaineris Martynas Kazimierėnas, o juos vysto ir per visą pasaulį „vairuoja“ dizaino projektų vadovė Eglė Opeikienė.