Mažos erdvės sprendimas – stumdoma pertvara. Ko gero, iš Japonijos į Europą atkeliavo būdas atitverti erdves stumdomomis lengvomis pertvaromis. Japonai nuo senų laikų susiduria su „kvadratinių metrų“ problema, o be to, šeimoje gyvena bendraudami.

Funkcijos

- Visų pirma, pertvaros suskaido mūsų vieningą erdvę į keletą funkcinių: darbo, miegamojo, virtuvės, drabužinės ir t.t.

- Prireikus visos erdvės tampa vieninga erdve, nes stumdoma pertvara atidengia ne tik durų angą, bet ir dalį sienos.

- Užpildui panaudojus stiklą (skaidrų arba matinį), neužstojama natūrali šviesa, kuri geidžiama visuose namų kampuose.

- Dideli judančių dalių gabaritai leidžia atidengti didelius sienų ar erdvių plotus. Tai labai patogu sprendžiant drabužinių, sieninių spintų klausimus.

- Jei erdvės trūksta, viename kambaryje stumdomos pertvaros pagalba galite sukurti keletą funkcinių zonų.

- Stumdomos pertvaros neišvengiamai turi keletą trūkumų, lyginant jas su stacionariomis sienomis.

- Stumdomos durys pasižymi minimalia garso izoliacija, todėl gyvenant vienoje erdvėje teks susitaikyti, kad miegoti ir keltis turėsite visi kartu, o apsilankius svečiui teks linksmintis visiems.

- Jeigu jūsų virtuvė taip atskirta, teks uostyti daug skirtingų kvapų, bet jeigu jūs įrengsite galingą garų surinkimo sistemą ar įsigysite tiesiog gerą gartraukį, susidaręs neigiamas slėgis trauks kvapus ne tik iš virtuvės, bet ir vėdins bendras erdves. Tik saugokitės, kad nenuneštų peruko...J

- Stumdomų pertvarų konstrukcija yra gležnesnė už stacionarių sienų, todėl labai aktyvūs žaidimai arba šeimyniniai kivirčai mėtant puodus nepageidaujami. Į stumdomą pertvarą neįkalsite vinies paveikslui. Geriau ant jos klijuoti nuotraukas arba plakatus.

Dekoravimas

Pastaruoju metu naudojami vis įvairesni stumdomų konstrukcijų dekoravimo būdai. Kadangi vieningas rėmelio užpildymas būtinas tik išlaikant medžiagos storį, o ne medžiagos dekorą, galima leisti pasireikšti fantazijai.

Pagrindinės užpildams naudojamos medžiagos: stiklas, MDP (medžio drožlių plokštė), įvairiai dekoruotas kartonas arba fanera.

Ant stiklo klijuojama įvairiausių atspalvių, faktūrų plėvelė, ant kurios įmanoma speciali spauda; arba plėvelę galima pjaustyti „kiauraraščiu“. Taip įmanoma išgauti unikalų ir vienetinį „meno kūrinį“, kuris atliekamas pasitelkus šiuolaikines technologijas. Belieka susirasti dizainerį, kuris, susipažinęs su šiomis technologijomis, sukurs tai, ko jūs pageidaujate.

Ant neskaidrių plokščių galima klijuoti įvairias (geriau natūralias) medžiagas, kurios jūsų pertvarą pavers originaliai atrodančiomis sienomis. Tapetas, audinys, augalinis tapetas – medžiagos, kurios naudojamos šioms pertvaroms dekoruoti.

Derinant stiklo (lygaus) ir natūralių medžiagų (grubesnio) paviršius, toje pačioje pertvaroje galima išgauti labai prabangų ir solidų derinį, kuris jūsų pertvarą pavers tikru interjero akcentu.

Konstrukcijos

Pagal atramos būdą pertvaros būna pakabinamos arba važinėjančios grindimis. Pirmuoju atveju reikalinga tvirta konstrukcija prie lubų, antruoju – neišvengimai „bėgelis“ ant grindų.

Rėmai gali būti mediniai, aliumininiai, plieniniai. Medinius rėmus gamina tik pagal individualius užsakymus, na, o aliumininius ir plieninius siūlo specializuoti salonai. Aliumininiai rėmai yra stabilesni ir brangesni, todėl juos rekomenduojama rinktis norint atskirti atskiras zonas, o rūbų spintai gali pakakti ir plieninės skardos rėmo.

171