Interjero
 autorės: Audronė Ambrazienė ir Daiva Pocevičienė

Natūralaus akmens židinio apdaila - www.smige.lt

Interjero
 autorius Rimantas Špokas

Židinys - www.piazzetta.it

Feng šui – tai keletą tūkstančių metų egzistuojanti kinų filosofija apie aplinkos poveikį žmogui. Pagrindinis filosofijos principas – žmogaus harmonija su supančia aplinka.

Pagal feng šui filosofiją daug kas žmogaus gyvenime priklauso nuo to, kaip atrodo jo namai, todėl interjeras turėtų būti ne tik stilingas, šiuolaikiškas, bet ir sukurtas pagal tam tikras taisykles. Pasidomėjome, ką ši Rytų filosofija sako apie židinių įrengimą namų interjere.

Feng šui filosofija teigia, kad pasaulį sudaro penki pirminiai visatos elementai: ugnis, vanduo, žemė, metalas, oras. Kiekvieno elemento poveikis yra unikalus. Ugnis simbolizuoja veržlumą, atkaklumą, aistrą, džiaugsmą, žmogui sukelia geismą, nuteikia impulsyviai, kartais net agresyviai, gali sukelti neapykantą.

Pernelyg didelė ir intensyvi liepsna židinyje, anot filosofijos autorių, gali sukelti įtampą ir nepasitikėjimo bei nestabilumo jausmą. Lengvai rusenanti ir spragsinti ugnelė suteikia ramybę, atpalaiduoja, pakrauna gyvybine energija, kuri suteikia jėgų tęsti pradėtus darbus ir padeda pasiekti pripažinimo.

Židinio vieta

Feng šui šalininkai pateikia reikalavimus, kuriais vadovaudamiesi sukursite namie harmoniją ir prisitrauksite sėkmę.

Židinį reikėtų statyti taip, kad ugnies energija sklistų po namus laisvai, tolygiai, nesikaupdama ir neišsisklaidydama, pripildytų patalpas šiluma ir sukurtų jaukumą. Židiniui labiausiai tinka pietinė ir pietvakarinė namų pusės. Idealiausia, jei židinį pastatysite pietiniame kambario kampe. Nerekomenduojama jo įrengti vakarinėje pusėje.

Ne mažiau svarbu, kurioje namo sienoje bus įrengtas ugnies ir šilumos šaltinis. Pasistenkite rasti židiniui vietos vidinėje, o ne išorinėje namo sienoje. Atstumas iki išorinės sienos nuo židinio turi būti ne mažesnis kaip 1–1,5 m.

Pagal feng šui taip pat negalima nukreipti židinio pakuros į statinio išorę, o ypač į lauko durų pusę, nes pozityvioji energija sklis į lauką. Be to, židinys turi turėti kuo mažiau kampų, išsikišančių į patalpą, priešingu atveju namie vyraus disharmonija.

Ryšys su kitais interjero elementais

Kurdami harmoningą interjerą, atkreipkite dėmesį, kad veidrodžiai ar interjero elementai su veidrodiniais paviršiais nebūtų nukreipti į pakurą. Taip pat nestatykite kėdžių bei minkštasuolių priešais židinį, pernelyg arti pakuros. Veidrodžiai atspindi pozityvią, ugnies skleidžiamą energiją, o netinkamai pastatyti baldai trukdo jai laisvai sklisti. Dėl šios priežasties minkštus baldus rekomenduojama išdėstyti įstrižai arba stačiu kampu į pakurą.

Interjero
 autorė Liubovė Budiuk

Židinys - www.visizidiniai.lt

Interjero
 autoriai: Ramūnas Manikas ir Valdas Kontrimas

Interjero
 autoriai: Laurynas Žakevičius ir Evelina 
Gumuliauskaitė

Židinys - www.vilpra.lt

Tai tik kelios feng šui filosofijos rekomendacijos. Ar sieksite prisivilioti sėkmę į savo namus ir jomis vadovausitės, spręskite patys. O mes Jums pateikiame „Metų interjero“ konkurse dalyvavusių architektų ir dizainerių privačių interjero projektų pavyzdžių, pagal kuriuos galite spręsti, kiek profesionalai vadovavosi feng šui filosofijos rekomendacijomis.

Parengė Agnė Jakubonė


135