Žurnalas „Centras“

Žurnalo "Centras" PRENUMERATA

 

Lithuanian_flag  Anonsas  Reklama    
English_flag  Introduction  Advertise    
Russian_flag  О журнале

 

Norite vartyti žurnalą? Spauskite ant viršelio.

 

[    

           
Žurnalas

 

„cenTras“ tai:

 • „cenTras“ tai pirmasis specializuotas dizaino ir architektūros žurnalas Lietuvoje ir vienintelis lietuviškas žurnalas nuo 2010 metų išplėtęs savo rinką Baltijos regione (Latvija, Kaliningrado sritis) bei Baltarusijoje.
 • Mūsų tikslas išlikti tiltu tarp dizainerių, architektų bei įmonių, kurias vienija bendros vertybės, kaip produkto funkcionalumas, forma, kokybė ir, kurios siekia trišalio bendradarbiavimo užtikrinančio naudą ne tik bendradarbiaujančioms šalims, bet ir visuomenei.
 • „cenTras“ tai ne vien tik žurnalas. „CenTras“ taip pat yra ir visuomeninis veikėjas dalyvaujantis bei organizuojantis renginius skirtus architektūros ir dizaino įtraukimui į tvarią aplinką bei socialinį gyvenimą.
 • „cenTras“ yra kasmetinio renginio „Dizaino savaitė“ partneris.
 • „cenTras“ kartu su portalu www.interjeras.lt yra jau nuo 2005 m. vykstančio konkurso „Metų interjeras“ organizatorius.
 • „cenTras“ - tai grandis sujungianti architektus, dizainerius, įmones bei visuomenę veiklai siekiant bendrų tikslų.
Istorija:
 
 • 1-as žurnalo „cenTras“ numeris išleistas 1998 metais ir tapo vienu pirmųjų specializuotų dizaino, interjero ir architektūros žurnalu Lietuvoje.
 • Nuo 2001 m. „cenTras“ yra Lietuvos Architektų Sąjungos (LAS) ir Lietuvos Nekilnojamojo Turto Plėtros Asociacijos (LNTPA) partneris.
 • Nuo 2006 m. „cenTras“ yra Lietuvos Dizaino Forumo (LDF) partneris.
 • Nuo 2009 m. „cenTras“ yra Baltarusijos Dizainerių Sąjungos partneris.
 • Nuo 2012 m. „cenTras“ yra Latvijos Dizainerių Sąjungos partneris.
 • Nuo 2013 m. „cenTras“ yra Lietuvos Viešbučių ir Restoranų Asociacijos partneris.
Rinka:
 
 • „cenTras“ platinamas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, Latvijoje bei Kaliningrado srityje (Rusija).
 • Žurnalo „cenTras“ tikslinė auditorija - architektai, dizaineriai bei pasiturintys žmonės siekiantys išskirtinumo savo aplinkoje.
 • Tiražas - 4000 vnt. Periodiškumas 4 numeriai per metus. Dydis - B4.
 • Dauguma prenumeratorių architektai, dizaineriai bei įmonių vadovai.
Turinys:
 
 • Interviu su labiausiai nusipelniusiais architektais, dizaineriais bei atitinkamos srities visuomenės veikėjais iš viso pasaulio.
 • Progresyviausi pasaulio architektūros objektai
 • Žymiausių dizainerių interjerai įkvepiantys kūrybiškas idėjas
 • Modernaus ir šiuolaikinio dizaino pristatymai
 • Ateities vartotojų tendencijų bei technologinių inovacijų apžvalgos
 • Naujausių tarptautinių mugių ir parodų apžvalgos

 

Kontaktai:
Gintautė Kisieliūtė
centras@interjeras.lt
+370 699 26 270

Naujausio 2015 m. Nr. 4 žurnalo „Centras“ anonsas

  
 • Kengo Kuma duoklė bendruomenei
 • Apie Vilniaus sporto rūmų rekonstrukciją iš pirmų lūpų
 • Loftas viengungiui
 • Komunikabilus Shopify biuras
 • Dinamiškas biuras
 • Džinsinis viešbutis
 • Viešbutis atgimusiame mieste
 • Kitokia skandinaviška prabanga
 • Architektas pasukęs į šoną
 • Naujoje parodoje – dar nepatirtas Kauno modernizmas
 • Interviu su fotografe A.Gintalaite


 

 

 

Architektūra ateities architektams

Fotografijos: Peter Bennetts, Rix Ryan
Vieta: Kvinslandas, Australija.
Realizacija: 2013 m.
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės

Šis pastatas yra išskirtinis tuo, jog dėl išorėje esančių kolonų, padedančių išlaikyti pailgintą stogą, metantį šešėlį, tarsi dingsta architektūros mokyklos fasadinė dalis – ji tiesiog ištirpsta liaunų kolonų tankmėje. Siekiant pateisinti logiškus sprendimus ir sudaryti sąlygas tinkamam vidaus temperatūros klimatui palaikyti, buvo atsisakyta projektuoti fasadą, reikalaujantį estetinio išskirtinumo, nes didesnę reikšmę turėjo funkcija bei technologijos. Architektų komanda siekė sukurti mokslo įstaigą, kurioje asmenybė galėtų identifikuoti save, savo veiklą ir priskirti visa tai norimai erdvei.


 

 

Studija dviems

Fotografijos:Yoav Gurin
Vieta: Tel Avivas, Izraelis
Realizacija: 2015 m.
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės

Naujasis biuras-studija – tai projektas, kurio užsakovai - dvi kompanijos, besidalijančios ne tik vienu stogu, bet ir įvaizdžio stiliumi, todėl architektui Roy David buvo tikras iššūkis sukurti vieningą koncepciją, atitinkančią dviejų klientų poreikius bei pageidavimus. Patalpos yra įsikūrusios industriniame loftų pastate Tel Avivo Pietuose, pasižyminčiuose „low-fi” (angl. „low-fidelity“, liet. „nežymus tikslumas“) industriniu, urbanistiniu stiliumi, kurio esminis išskirtinumas slypi netobulume. Pagrindinis projekto autorių uždavinys buvo sukurti aplinką, kurioje abi komandos turėtų nuošalias darbo vietas, funkcinį privatumą, tačiau tuo pačiu ir galimybę komunikuoti tarpusavyje, dalintis patirtimi, diskutuoti.


 

 

Rafinuota Strasbūro elegancija

Fotografijos: Andrius Stepankevičius
Vieta: Strasbūras, Prancūzija
Realizacija: 2015 m.
 

Architektų studija YCL peržengė Lietuvos ribas ir Prancūzijoje sukūrė interjero projektą, kuriame rafinuota senoji elegancija susipina su šiuolaikiniu dizainu. Architektams buvo svarbu sukurti funkciškai komfortišką ir estetišką gyvenamąją aplinką, išsaugant autentiškus buto interjero elementus ir šiuolaikiškai interpretuoti klasiką. Užsakovo butas yra įsikūręs senos statybos name, todėl buvo siekta atskirti kelis svarbius elementus – tai, kas nauja, ir tai, kas autentiška. Visa buvo derinta pasirenkant kelis spalvinius derinius: kas nauja, yra tamsaus atspalvio, o kas sena, išliko balta. Didžiulis dėmesys buvo skirtas sprendimams, kurie leido kuo mažiau keisti autentiškas detales.


 

 

Zaha Hadid inkliuzas Oksfordo universitete

Fotografijos: Luke Hayes, Frener + Reifer
Vieta: Oksfordas, Didžioji Britanija
Realizacija: 2015 m.

Jau nuo 1957 m. Vidurio Rytų centras Šventojo Antonijaus kolegijoje yra pripažintas kaip Oksfordo universiteto fakultetas, kuriame mokomieji dalykai yra susiję būtent su arabų pasauliu, Iranu, Izraeliu bei Turkija. Šioje įstaigoje yra surinktas ir saugomas didžiulis dokumentų archyvas bei istorinių nuotraukų kolekcija, taip pat įrengta erdvi specializuota biblioteka, 117 vietų teatro auditorija, o egzempliorių saugojimui sukurtos tinkamos sąlygos, kad jie kuo ilgiau išliktų nepažeisti. Paskutiniais metais itin didėjantis Vidurio Rytų studijų populiarumas paskatino universitetą plėstis. Naujasis architektės Zaha Hadid sukurtas pastatas sudarė galimybes priimti daugiau studentų, o seminarų bei paskaitų metu – ir laisvų klausytojų.

 

 

 

Naujos itališkos tradicijos

Fotografijos: Claudia Calegari
Vieta: Trezzo D’adda, Italija
Realizacija: 2015 mVieta:
 

Šiaurinėje Italijoje, netoli Milano, mažame miestelyje Trezzo D’Adda, architektų komanda, pavadinimu iarchitects, transformavo buvusį teminį XIX a. geležinkelio darbuotojų klubą į PCube barą-restoraną. Pagrindinė projekto idėja buvo išlaikyti bendruomenišką pastato bei interjero atmosferą, tačiau detalėmis ir baldais praturtinti ją šiuolaikišku polėkiu, modernizuoti esamą situaciją, išsaugant istorines vertybes. Kuriant PCube restorano interjerą, buvo siekta atskleisti Trezzo D’Adda miestelio sielą, šarmą bei skiriant dėmesio tam tikroms detalėms, norėta identifikuoti vietos charakterį bei perteikti jo nuoširdumą, individualumą. 

 

 

10 gero dizaino principų pagal Piterį Ramsą

Tekstas: Jono Malinausko

Griežti apibrėžimai bei papunkčiui numeruoti bruožai, atrodo, mažiausiai tinka kūrybinės veiklos sritims. Vis dėlto dizainui, esančiam meno, pramonės ir marketingo sferų sankirtoje, nuoseklus esminių principų įvardijimas gali suteikti aiškumo ir naudos – ypač jei tai padaro patirties ir išminties nestokojanti asmenybė. Pasiekti aukštą produkcijos dizaino lygį padėjo nuoseklaus funkcionalizmo postulatų įgyvendinimo programa, kurią D. Ramsas apibrėžė kaip „10 gero dizaino principų“, ir kurių stengėsi laikytis visos savo profesinės karjeros metu.


 
 

Brutalus biuras

Fotografijos:Leonas Garbačauskas
Vieta: Vilnius, Lietuva.
Realizacija: 2015 m.
Tekstas: Lauryno Žakevičiaus

Kur pažvelgsi – viskas balta, trūksta čia nebent asfalto. Iš tikrųjų tai asfalto tikrai trūksta, bet ne pačiame biure, o iki jo, nes kol pasieki pastato duris, tenka įveikti ilgą „asfaltuotą“ kelią, kuris turi visas galimas asfalto formas: daugiasluoksnis ištrupėjęs, duobėtas, kažkada čia buvęs. Na, tikrai tai nebuvo pagrindinis įkvėpimo šaltinis kuriant šį interjerą, bet emociją, kurią patiri važiuodamas buvusios kuro aparatūros teritorija, labai norėjosi apibūdinti. Būtent šioje gamybinėje erdvėje isikūręs  „Airwave Lietuva“ biuras. Nuosaikios medžiagos, švarios geometrinės baldų formos biurui suteikia minimalią ar net asketišką stilistiką ir tik išlikusių konstrukcijų medžiagiškumas: nelygus betonas ir kreivai sumūrytos silikatinės plytos šiame interjere yra suvokiami kaip „minkšti elementai“. Kartais betonas ir silikatinė plyta gali šildyti...


Magazine “cenTras”

  
“CENTRAS” IS:
 
 • “cenTras” is the first specialized design and architecture magazine in Lithuania. And the only magazine which recently expanded to Baltic region in 2010 (Belarus, Latvia and Kaliningrad district (Russia)).
 • Our goal is to stay being a bridge between the designers, architects and companies which share the values of product’s funcionality, form, quality and always seek the tripartite cooperation resulting in overall benefits to all parties as well as the whole society.
 • Besides being a magazine “cenTras” is also a public figure participating in and organizing events regarded to inclusion of architecture and design into environmental sustainability and social life as well.
 • “cenTras” is a partner of the annual event “Dizaino savaitė” (eng. design week) - http://www.dizainoforumas.lt/en.php/designweek
 • “cenTras” together with portal http://www.interjeras.lt is an organizer of time annual contest “Metų interjeras” (eng. interior of the year) since 2005.
 • “cenTras” is an element linking architects, designers, companies and society to common points of participation.
HISTORY:
 
 • 1st “cenTras” edition published in 1998 and became the first specialized design, interior and architecture magazine in Lithuania;
 • Since 2001 “cenTras” is a partner of Lithuanian Union of Architects and Lithuanian Real Estate Development Association;
 • Since 2006 “cenTras” is a partner of Lithuanian Design Forum;
 • Since 2009 “cenTras” is a partner of Belarusian Union of Designers market;
 • Since 2012 “cenTras” is a partner of Latvian Union of Designers;
 • Since 2013 “cenTras” is a partner of Lithuanian Hotel and Restaurant Association;
 • Besides Lithuania “cenTras” is also distributed in Belarus, Latvia and Kaliningrad district (Russia);
 • Target audience of the magazine “cenTras” is architects, designers and wealthy people who seek exclusiveness in their environment;
 • Circulation is 4000 units. Periodicity 4 editions per year. Size - B4.
 • Most of subscribers are architects, designers and chief executive officers.
CONTENT:
 
 • Interviews with the most prominent architects, designers and coherent public figures of the world
 • The most progressive objects of the world’s architecture
 • Interiors of the most famous designers inspiring creative ideas
 • Presentations of modern and contemporary design
 • Reviews on events of future consumers’ trends and technological innovations
 • Up-to-date commentaries of international fairs

 

Contact:
Gintautė Kisieliūtė
Email.: centras@interjeras.lt
Tel.: +370 699 26 270

 

 

SOME COMPANIES THAT ALREADY HAVE EXPLOITED THE BENEFITS OF “CENTRAS”

 

SOME OF THE MOST PROMINENT FIGURES IN DESIGN AND ARCHITECTURE WHOSE PROJECTS WERE PUBLISHED BY “CENTRAS”
 

 • Architects Ilmari Lahdelma and Rainer Mahlamäki
 • Architects Didzis Jaunzems and Laura Laudere
 • Architect Renzo Piano
 • Architect group: Adam Court, Jon Case, Michele Rhoda, Vanessa Weissenstein, AnnaLisa Cunningham-Cooper, Mark Rielly & Cheriece Lakay
 • Designer Chris McDonough
 • Designer Joe Cesare Colombo
 • Architect Guilhem Eustache
 • Architect / designer Diego Revollo
 • Designer Jory Brigham
 • Architect Marcel Luchian
 • Designer Giovanni Barbato
 • Designer Marcel Wanders
 • Architect Jørgen Hansen-Koch
 • Designer Karim Rashid
 • Designer Ari Kanerva
 • Architect Ralph Germann
 • Architect Enrique Norten
 • Architects Vicente Alcover Ripoll and Louis Moranta Jaume
 • Designer Steuart Padwick
 • Architect Danièle Damon
 • Designer Alexander Lotersztain
 • Architect / designer Gio Ponti
 • Designer Bruno Serrao
 • Designer Laura Kishimoto

 


-->

„Pagaliau dizaineris taip pat yra vartotojas“

 

Tekstas: Frankas A. Reinhardas

Foto: gam.  

 

Nors šveicaras Cuno Frommherzas (gim. 1963) baigė staliaus mokslus, noras kurti paėmė viršų. Ketverius metus praktinės patirties jis sėmėsi interjero dizaino studijoje, o nuo 1996 dirba kaip nepriklausomas dizaineris. Kuo įdomus šis kūrėjas? Jis net nebando koketuoti ir save vadina savamoksliu, o gyvena ir dirba dviejose vietose – 400 metų senumo dvaro rūmuose mažame Schwyzo miestelyje ir studijoje-lofte ketvirtajame dešimtmetyje statytame tekstilės sandėlyje Burgdorfe.

Журнал "CENTRAS"


centras_logo

Факты:

С 1998 издаваемый журнал является первым частным специализированным журналом в Литве. В течении года выходит 4 номерa, которые печатаются общим 4000 экз. тиражом С 2010 года CENTRAS переводится на русский язык и распространяется (подписка) в Белорусии и Калининградской области (РФ).

Читатели журнала – образованные, успешные потребители, которые желают жить стильно в современных домах, работать в удобных, уютных офисах и отдыхать в достойных местах. Специалисты любят это издание из за свежайшей информации о тенденциях со всего мира.

Рекламодатели журнала CENTRAS это мировые супербранды которые позиционируются в товарной группе Люкс:

в товарной группе Люкс:

Absolut

COR

Hwam

Siemens

Alberto Niery

Duravit

Interlübke

Simas

Armani/ Casa

Elica

Jung

Villeroy & Boch

Blanco

Hansa

Laufen

Wittmann

Bulthaup

Hettich

Longhi

Canon

HP

Poliform

Etc.

 

Teл.: +370 5 205 15 71


 

 

-->

„Pagaliau dizaineris taip pat yra vartotojas“

 

Tekstas: Frankas A. Reinhardas

Foto: gam.  

 

Nors šveicaras Cuno Frommherzas (gim. 1963) baigė staliaus mokslus, noras kurti paėmė viršų. Ketverius metus praktinės patirties jis sėmėsi interjero dizaino studijoje, o nuo 1996 dirba kaip nepriklausomas dizaineris. Kuo įdomus šis kūrėjas? Jis net nebando koketuoti ir save vadina savamoksliu, o gyvena ir dirba dviejose vietose – 400 metų senumo dvaro rūmuose mažame Schwyzo miestelyje ir studijoje-lofte ketvirtajame dešimtmetyje statytame tekstilės sandėlyje Burgdorfe.