Žurnalas „Centras“

Žurnalo "Centras" PRENUMERATA

 

Lithuanian_flag  Anonsas  Reklama    
English_flag  Introduction  Advertise    
Russian_flag  О журнале

 

Norite vartyti žurnalą? Spauskite ant viršelio.

 

         

           
Žurnalas

 

„cenTras“ tai:

 • „cenTras“ tai pirmasis specializuotas dizaino ir architektūros žurnalas Lietuvoje ir vienintelis lietuviškas žurnalas nuo 2010 metų išplėtęs savo rinką Baltijos regione (Latvija, Kaliningrado sritis) bei Baltarusijoje.
 • Mūsų tikslas išlikti tiltu tarp dizainerių, architektų bei įmonių, kurias vienija bendros vertybės, kaip produkto funkcionalumas, forma, kokybė ir, kurios siekia trišalio bendradarbiavimo užtikrinančio naudą ne tik bendradarbiaujančioms šalims, bet ir visuomenei.
 • „cenTras“ tai ne vien tik žurnalas. „CenTras“ taip pat yra ir visuomeninis veikėjas dalyvaujantis bei organizuojantis renginius skirtus architektūros ir dizaino įtraukimui į tvarią aplinką bei socialinį gyvenimą.
 • „cenTras“ yra kasmetinio renginio „Dizaino savaitė“ partneris.
 • „cenTras“ kartu su portalu www.interjeras.lt yra jau nuo 2005 m. vykstančio konkurso „Metų interjeras“ organizatorius.
 • „cenTras“ - tai grandis sujungianti architektus, dizainerius, įmones bei visuomenę veiklai siekiant bendrų tikslų.
Istorija:
 
 • 1-as žurnalo „cenTras“ numeris išleistas 1998 metais ir tapo vienu pirmųjų specializuotų dizaino, interjero ir architektūros žurnalu Lietuvoje.
 • Nuo 2001 m. „cenTras“ yra Lietuvos Architektų Sąjungos (LAS) ir Lietuvos Nekilnojamojo Turto Plėtros Asociacijos (LNTPA) partneris.
 • Nuo 2006 m. „cenTras“ yra Lietuvos Dizaino Forumo (LDF) partneris.
 • Nuo 2009 m. „cenTras“ yra Baltarusijos Dizainerių Sąjungos partneris.
 • Nuo 2012 m. „cenTras“ yra Latvijos Dizainerių Sąjungos partneris.
 • Nuo 2013 m. „cenTras“ yra Lietuvos Viešbučių ir Restoranų Asociacijos partneris.
Rinka:
 
 • „cenTras“ platinamas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, Latvijoje bei Kaliningrado srityje (Rusija).
 • Žurnalo „cenTras“ tikslinė auditorija - architektai, dizaineriai bei pasiturintys žmonės siekiantys išskirtinumo savo aplinkoje.
 • Tiražas - 4000 vnt. Periodiškumas 4 numeriai per metus. Dydis - B4.
 • Dauguma prenumeratorių architektai, dizaineriai bei įmonių vadovai.
Turinys:
 
 • Interviu su labiausiai nusipelniusiais architektais, dizaineriais bei atitinkamos srities visuomenės veikėjais iš viso pasaulio.
 • Progresyviausi pasaulio architektūros objektai
 • Žymiausių dizainerių interjerai įkvepiantys kūrybiškas idėjas
 • Modernaus ir šiuolaikinio dizaino pristatymai
 • Ateities vartotojų tendencijų bei technologinių inovacijų apžvalgos
 • Naujausių tarptautinių mugių ir parodų apžvalgos

 

Kontaktai:
Gintautė Kisieliūtė
centras@interjeras.lt
+370 699 26 270

Naujausio 2015 m. Nr. 2 žurnalo „Centras“ anonsas


 
 • Geriausias 2014 metų biurų pastatas
 • Karaliaus Eduardo VII-ojo namo rekonstrukcija
 • Jos didenybės malonumai
 • JTO būstinės laukiamojo interjeras
 • Karališkai prabangus Londono viešbutis
 • Novotel viešbučio laukiamasis Hagoje
 • „IMM 2015“ parodos „Living kitchen“ naujienos
 • Tekstilė pojūčiams. Naujienos iš parodos „Heimtextile“
 • Interviu su dizaineriu Julium Bučeliu


 

 

Geriausias 2014 metų oro uostas
 

Tekstas: Gintautė Kisieliūtė
Fotografijos: Kerem Sanliman, Sergio Ghetti
Vieta: Baku, Azerbaidžanas
Realizacija: 2014 m.

 
Azerbaidžano sostinės Baku gyventojai šiandien gali didžiuotis turėdami neįprasto dizaino oro uostą, atspindintį jų kultūrą, tradicijas ir šiandienos vertybes. Projekto autoriai sukūrė aplinką, spinduliuojančią šiltu svetingumu, o tam buvo siekta panaudoti šiuolaikiškai pateiktus tradicinio dizaino elementus. Kadangi dėl globalizacijos žmonių keliavimo įpročiai pakito, oro uostai tapo savotišku šalies ar miesto atspindžiu, suformuojančiu pirmąjį keliaujančiojo įspūdį apie tą vietovę. Būtent todėl terminalas buvo suprojektuotas taip, kad atspindėtų moderniojo Baku įvaizdį ir taip pritrauktų turistų. Pats pastatas ir laužytos smailiabriaunės geometrinės figūros padėjo sukurti savotiškai futuristinį vaizdą, tačiau švelnūs atspalviai, glotnios apdailos medžiagos bei skaidrus fasadas, įleidžiantis daugybę saulės šviesos, suformavo malonią akiai erdvę.

 

Svencelė – graži ir jauki gyvenvietė ant marių kranto
 
Fotografijos: „DO architects“
Vieta: Svencelė, Lietuva

 
Svencelė, apsupta švelnių formų peizažo ir gamtos draustinių, yra viena iš nedaugelio naujųjų rekreacinių teritorijų Klaipėdos regione. Ši vieta taps nauju turizmo centru: iš Svencelės atsiveria vaizdas į Kuršių marių tolius ir pajūrio smėlio kopas, o nuo Klaipėdos miesto ir rajono kaimų ją skiria visiškai nedidelis atstumas. Svencelės vietovė ypatinga, nes joje linijiškai išsiskiria skirtingi gamtovaizdžio elementai – marios, kopos, nendrynai,  atviros pievos ir miškai, vietos miesteliai ir kaimai. Čia jau keletą metų renkasi vėjo sporto entuziastai, nes dėl negyvųjų Kuršių nerijos kopų susidaręs vėjo koridorius ir seklios marios sudaro sąlygas nuolat džiaugtis stipriais gūsiais ir traukia ekstremalus mėgautis vandens sportu.


 

 

Šeimos žaidimų aikštelė Taivane
 
Tekstas: Gintautė Kisieliūtė
Vieta: Kaohsiung, Taivanas
Realizacija: 2014 m.

 
Taivane įrengtas šeimos butas jau iš pirmo žvilgsnio atspindi tarsi žaidimų aikštelės stilistiką, kviečiančią būti socialiai aktyviems, bendrauti, užsiimti įvairia veikla. Tai – jaunų žmonių namai, kuriuose pilna spalvų, netikėtų kompozicijų, originalių dekoro sprendimų. Interjerą sukūrė architektų komanda „House Design”. Dizaino koncepcija pasirinkta visiškai kitokia negu standartiškai galima pamatyti Taivano butuose. Architektai visų pirma perplanavo patalpų išdėstymą bei funkcines zonas ir pritaikė jas atsižvelgdami į šeimos narių poreikius ir pageidavimus.

 


 

 

Boutique viešbutis Varšuvoje
 
Vieta: Varšuva, Lenkija
Realizacija: 2012 m.

 
Viešbutis Varšuvoje yra įsikūręs privačioje rezidencijoje, pastatytoje dar XIX amžiuje ir turinčioje ilgą istorinį palikimą. Lenkijai atkovojus nepriklausomybę, rezidencija vėl tapo valstybės nuosavybė ir prieš keletą metų statinį nutarta renovuoti bei paversti viešbučiu. Architektė ir dizainerė Mariola Tomczak istoriniais elementais ir laiko patikrinta stilistika sukūrė išskirtinį interjerą, šiandien pasižymintį originalumu, gebantį stebinti ir nukelti į praeitį, tačiau taip pat kviečiantį mėgautis geriausiais dizaino privalumais, perimtais iš šių laikų. Šis interjeras buvo puikiai įvertintas ir Lenkijoje pelnė pirmąją vietą prabangiausių 2014 metų viešbučių kategorijoje, be to, buvo išrinktas kaip geriausias 2014 metų viešbutis.
 
 

 

 

Keramikos naujienos iš parodos „Cevisama 2015“

 
Parengta pagal ASCER pateiktą medžiagą
 
Naujausiose ispaniškų plytelių kolekcijose jau galima įžvelgti akivaizdžias tendencijas šiems metams. Klasikinės plytelės vyrauja kaip niekada stipriai, o ypač kai derinamos su taip vadinamuoju keraminiu skiautiniu (angl. „patchwork“). Šviežiausia mada, kuri šiais metais itin dominuos vonios kambarių interjeruose – tai ryškiaspalvės plytelės. Šešiakampės plytelės, kurios buvo populiaros ir pernai, dabar vis dažniau derinamos su tradicinėmis kvadratinėmis bei stačiakampėmis, o reljefiniai paviršiai taip pat vis dar išlieka vyraujančia tendencija, praturtinta įdomesnėmis klojimo variacijomis. Na, o didžiausia naujiena – itin blizgios, netgi veidrodinės plytelės.


 

 

Marselis Brejeras: nuo kėdžių iki dangoraižių

 
Tekstas: Jonas Malinauskas
 
Greta visuotinai pripažintų universaliųjų genijų yra nemažas būrys garsių menininkų, įžengusių į istoriją dėl vieno itin popularaus kūrinio. Vis dėlto, atvėrus senuosius šaltinius ir atidžiau išnagrinėjus jų veiklą, neretai  paaiškėja stebinantis šių autorių kūrybinis diapozonas. Viena iš tokių asmenybių – dizaineris ir architektas Marselis Brejeras (Marcel Breuer, 1902-1981), – kurio kėdė Vassily tapo viena iš žinomiausių  ankstyvojo funkcionalizmo ikonų.

 

 

Dizaino studija MARCH: 5 kontinentai lietuviško dizaino

 
Tekstas: Sandra Kliukaitė
 
Daugiau nei 100 prekybos taškų beveik trisdešimtyje pasaulio šalių, visuose Žemės kontinentuose, išskyrus Antarktidą, kurioje jie juokaudami sako, kad vis dar neranda platintojų. Štai tokius įspūdingus rezultatus kruopščiu darbu vos per kelis metus pasiekė lietuviško dizaino studija MARCH, kurios produktus kuria dizaineris Martynas Kazimierėnas, o juos vysto ir per visą pasaulį „vairuoja“ dizaino projektų vadovė Eglė Opeikienė.

-->

„Pagaliau dizaineris taip pat yra vartotojas“

 

Tekstas: Frankas A. Reinhardas

Foto: gam.  

 

Nors šveicaras Cuno Frommherzas (gim. 1963) baigė staliaus mokslus, noras kurti paėmė viršų. Ketverius metus praktinės patirties jis sėmėsi interjero dizaino studijoje, o nuo 1996 dirba kaip nepriklausomas dizaineris. Kuo įdomus šis kūrėjas? Jis net nebando koketuoti ir save vadina savamoksliu, o gyvena ir dirba dviejose vietose – 400 metų senumo dvaro rūmuose mažame Schwyzo miestelyje ir studijoje-lofte ketvirtajame dešimtmetyje statytame tekstilės sandėlyje Burgdorfe.

Magazine “cenTras”

  
“CENTRAS” IS:
 
 • “cenTras” is the first specialized design and architecture magazine in Lithuania. And the only magazine which recently expanded to Baltic region in 2010 (Belarus, Latvia and Kaliningrad district (Russia)).
 • Our goal is to stay being a bridge between the designers, architects and companies which share the values of product’s funcionality, form, quality and always seek the tripartite cooperation resulting in overall benefits to all parties as well as the whole society.
 • Besides being a magazine “cenTras” is also a public figure participating in and organizing events regarded to inclusion of architecture and design into environmental sustainability and social life as well.
 • “cenTras” is a partner of the annual event “Dizaino savaitė” (eng. design week) - http://www.dizainoforumas.lt/en.php/designweek
 • “cenTras” together with portal http://www.interjeras.lt is an organizer of time annual contest “Metų interjeras” (eng. interior of the year) since 2005.
 • “cenTras” is an element linking architects, designers, companies and society to common points of participation.
HISTORY:
 
 • 1st “cenTras” edition published in 1998 and became the first specialized design, interior and architecture magazine in Lithuania;
 • Since 2001 “cenTras” is a partner of Lithuanian Union of Architects and Lithuanian Real Estate Development Association;
 • Since 2006 “cenTras” is a partner of Lithuanian Design Forum;
 • Since 2009 “cenTras” is a partner of Belarusian Union of Designers market;
 • Since 2012 “cenTras” is a partner of Latvian Union of Designers;
 • Since 2013 “cenTras” is a partner of Lithuanian Hotel and Restaurant Association;
 • Besides Lithuania “cenTras” is also distributed in Belarus, Latvia and Kaliningrad district (Russia);
 • Target audience of the magazine “cenTras” is architects, designers and wealthy people who seek exclusiveness in their environment;
 • Circulation is 4000 units. Periodicity 4 editions per year. Size - B4.
 • Most of subscribers are architects, designers and chief executive officers.
CONTENT:
 
 • Interviews with the most prominent architects, designers and coherent public figures of the world
 • The most progressive objects of the world’s architecture
 • Interiors of the most famous designers inspiring creative ideas
 • Presentations of modern and contemporary design
 • Reviews on events of future consumers’ trends and technological innovations
 • Up-to-date commentaries of international fairs

 

Contact:
Gintautė Kisieliūtė
Email.: centras@interjeras.lt
Tel.: +370 699 26 270

 

 

SOME COMPANIES THAT ALREADY HAVE EXPLOITED THE BENEFITS OF “CENTRAS”

 

SOME OF THE MOST PROMINENT FIGURES IN DESIGN AND ARCHITECTURE WHOSE PROJECTS WERE PUBLISHED BY “CENTRAS”
 

 • Architects Ilmari Lahdelma and Rainer Mahlamäki
 • Architects Didzis Jaunzems and Laura Laudere
 • Architect Renzo Piano
 • Architect group: Adam Court, Jon Case, Michele Rhoda, Vanessa Weissenstein, AnnaLisa Cunningham-Cooper, Mark Rielly & Cheriece Lakay
 • Designer Chris McDonough
 • Designer Joe Cesare Colombo
 • Architect Guilhem Eustache
 • Architect / designer Diego Revollo
 • Designer Jory Brigham
 • Architect Marcel Luchian
 • Designer Giovanni Barbato
 • Designer Marcel Wanders
 • Architect Jørgen Hansen-Koch
 • Designer Karim Rashid
 • Designer Ari Kanerva
 • Architect Ralph Germann
 • Architect Enrique Norten
 • Architects Vicente Alcover Ripoll and Louis Moranta Jaume
 • Designer Steuart Padwick
 • Architect Danièle Damon
 • Designer Alexander Lotersztain
 • Architect / designer Gio Ponti
 • Designer Bruno Serrao
 • Designer Laura Kishimoto

 


-->

„Pagaliau dizaineris taip pat yra vartotojas“

 

Tekstas: Frankas A. Reinhardas

Foto: gam.  

 

Nors šveicaras Cuno Frommherzas (gim. 1963) baigė staliaus mokslus, noras kurti paėmė viršų. Ketverius metus praktinės patirties jis sėmėsi interjero dizaino studijoje, o nuo 1996 dirba kaip nepriklausomas dizaineris. Kuo įdomus šis kūrėjas? Jis net nebando koketuoti ir save vadina savamoksliu, o gyvena ir dirba dviejose vietose – 400 metų senumo dvaro rūmuose mažame Schwyzo miestelyje ir studijoje-lofte ketvirtajame dešimtmetyje statytame tekstilės sandėlyje Burgdorfe.

Журнал "CENTRAS"


centras_logo

Факты:

С 1998 издаваемый журнал является первым частным специализированным журналом в Литве. В течении года выходит 4 номерa, которые печатаются общим 4000 экз. тиражом С 2010 года CENTRAS переводится на русский язык и распространяется (подписка) в Белорусии и Калининградской области (РФ).

Читатели журнала – образованные, успешные потребители, которые желают жить стильно в современных домах, работать в удобных, уютных офисах и отдыхать в достойных местах. Специалисты любят это издание из за свежайшей информации о тенденциях со всего мира.

Рекламодатели журнала CENTRAS это мировые супербранды которые позиционируются в товарной группе Люкс:

в товарной группе Люкс:

Absolut

COR

Hwam

Siemens

Alberto Niery

Duravit

Interlübke

Simas

Armani/ Casa

Elica

Jung

Villeroy & Boch

Blanco

Hansa

Laufen

Wittmann

Bulthaup

Hettich

Longhi

Canon

HP

Poliform

Etc.

 

Teл.: +370 5 205 15 71


 

 

-->

„Pagaliau dizaineris taip pat yra vartotojas“

 

Tekstas: Frankas A. Reinhardas

Foto: gam.  

 

Nors šveicaras Cuno Frommherzas (gim. 1963) baigė staliaus mokslus, noras kurti paėmė viršų. Ketverius metus praktinės patirties jis sėmėsi interjero dizaino studijoje, o nuo 1996 dirba kaip nepriklausomas dizaineris. Kuo įdomus šis kūrėjas? Jis net nebando koketuoti ir save vadina savamoksliu, o gyvena ir dirba dviejose vietose – 400 metų senumo dvaro rūmuose mažame Schwyzo miestelyje ir studijoje-lofte ketvirtajame dešimtmetyje statytame tekstilės sandėlyje Burgdorfe.