Žurnalas „Centras“

Žurnalo "Centras" PRENUMERATA

 

Lithuanian_flag  Anonsas  Reklama    
English_flag  Introduction  Advertise    
Russian_flag  О журнале

 

Norite vartyti žurnalą? Spauskite ant viršelio.

 

         

           
Žurnalas

 

„cenTras“ tai:

 • „cenTras“ tai pirmasis specializuotas dizaino ir architektūros žurnalas Lietuvoje ir vienintelis lietuviškas žurnalas nuo 2010 metų išplėtęs savo rinką Baltijos regione (Latvija, Kaliningrado sritis) bei Baltarusijoje.
 • Mūsų tikslas išlikti tiltu tarp dizainerių, architektų bei įmonių, kurias vienija bendros vertybės, kaip produkto funkcionalumas, forma, kokybė ir, kurios siekia trišalio bendradarbiavimo užtikrinančio naudą ne tik bendradarbiaujančioms šalims, bet ir visuomenei.
 • „cenTras“ tai ne vien tik žurnalas. „CenTras“ taip pat yra ir visuomeninis veikėjas dalyvaujantis bei organizuojantis renginius skirtus architektūros ir dizaino įtraukimui į tvarią aplinką bei socialinį gyvenimą.
 • „cenTras“ yra kasmetinio renginio „Dizaino savaitė“ partneris.
 • „cenTras“ kartu su portalu www.interjeras.lt yra jau nuo 2005 m. vykstančio konkurso „Metų interjeras“ organizatorius.
 • „cenTras“ - tai grandis sujungianti architektus, dizainerius, įmones bei visuomenę veiklai siekiant bendrų tikslų.
Istorija:
 
 • 1-as žurnalo „cenTras“ numeris išleistas 1998 metais ir tapo vienu pirmųjų specializuotų dizaino, interjero ir architektūros žurnalu Lietuvoje.
 • Nuo 2001 m. „cenTras“ yra Lietuvos Architektų Sąjungos (LAS) ir Lietuvos Nekilnojamojo Turto Plėtros Asociacijos (LNTPA) partneris.
 • Nuo 2006 m. „cenTras“ yra Lietuvos Dizaino Forumo (LDF) partneris.
 • Nuo 2009 m. „cenTras“ yra Baltarusijos Dizainerių Sąjungos partneris.
 • Nuo 2012 m. „cenTras“ yra Latvijos Dizainerių Sąjungos partneris.
 • Nuo 2013 m. „cenTras“ yra Lietuvos Viešbučių ir Restoranų Asociacijos partneris.
Rinka:
 
 • „cenTras“ platinamas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, Latvijoje bei Kaliningrado srityje (Rusija).
 • Žurnalo „cenTras“ tikslinė auditorija - architektai, dizaineriai bei pasiturintys žmonės siekiantys išskirtinumo savo aplinkoje.
 • Tiražas - 4000 vnt. Periodiškumas 4 numeriai per metus. Dydis - B4.
 • Dauguma prenumeratorių architektai, dizaineriai bei įmonių vadovai.
Turinys:
 
 • Interviu su labiausiai nusipelniusiais architektais, dizaineriais bei atitinkamos srities visuomenės veikėjais iš viso pasaulio.
 • Progresyviausi pasaulio architektūros objektai
 • Žymiausių dizainerių interjerai įkvepiantys kūrybiškas idėjas
 • Modernaus ir šiuolaikinio dizaino pristatymai
 • Ateities vartotojų tendencijų bei technologinių inovacijų apžvalgos
 • Naujausių tarptautinių mugių ir parodų apžvalgos

 

Kontaktai:
Gintautė Kisieliūtė
centras@interjeras.lt
+370 699 26 270

Naujausio 2014 - 2015 m. Nr. 1 žurnalo „Centras“ anonsas


 
 • Vilnijančios bangos architektūra
 • Kodėl miestams naudingas chaosas?
 • Geriausias Britanijos naujas namas
 • Geriausias šiuolaikinės Lietuvos architektūros penketukas
 • Konkursas „Mano EKOnamai“
 • Pasijusti kavos pupele
 • Konkursas: LT vs LV
 • Kas naujo vokiškoje virtuvėje?
 • Originali kalnų viešbučio rekonstrukcija
 • Spalvų tendencijų prognozės 2015 metams
 • Tendencijos – kūnui ir sielai
 • Nauji standartai tobulam vonios kambariui
 • Ryškūs šviesos akcentai
 • Pasaulio statybos paroda BAU
 • Lietuvos verslo centrus puošia šiuolaikiniai meno kūriniai 

 

Kitokia daugiabučių estetika
 

Fotografijos: Matteo Sartori, Dragor Luft, Jens Lindhe, Carsten Kring, Jakob Boserup, Ulrik Jantzen
Vieta: Kopenhaga, Danija
Realizacija: 2008 m.
 
BIG – tai architektų, dizainerių, statybininkų, inžinierių grupė, įsikūrusi Kopenhagoje ir Niujorke. Komandos vedlys – žinomas architektas Bjarke Ingels. Pagrindinės veiklos sritys – tai architektūra, urbanistika, jos plėtojimas bei paieškos. Taigi pristatome jums du daugiabučių namų projektus, kurių įvaizdis iki šiandien išliko originalus ir traukiantis akį, nes tokia architektūra yra pritaikyta šių dienų vartotojui, ieškančiam tapatybės nuolatiniame virsme. The Mountain projekto esmė – net du trečdaliai mašinų stovėjimo aikštelės ir tik vienas trečdalis gyvenamųjų patalpų. BIG architektai svarstė, kas atsitiktų, jei stovėjimo aikštelė būtų gyvenamųjų butų pamatas? Lyg mūrinis kalnas, dengtas nedideliu sluoksniu apartamentų, kylančių nuo pirmo iki vienuolikto aukšto... Užuot stačius du individualius pastatus – stovėjimo aikšteles ir butus –  vienus šalia kitų, buvo nutarta juos sujungti ir sukurti dvi funkcijas atliekantį ir vienas kitą papildantį statinį...

 

Arklidės, virtusios restoranu ir viešbučiu
 
Fotografijos: Helene Hilaire
Vieta: Strasbūras, Prancūzija
Realizacija: 2013 m.

 
Les Haras – tai unikalus restorano ir keturių žvaigždučių viešbučio kompleksas, kurį projektuojant buvo siekiama interpretuoti Prancūzijos istoriją. Interjero kūrėjų Patrick Jouin ir Sanjit Manku svarbiausias tikslas buvo atskleisti charakteringą autentiką bei šiuolaikinį modernumą. Pagrindinė idėja buvo sukurti aplinką, spinduliuojančią prabanga ir komfortu, o stilistinius elementus labiausiai inspiravo jojimo sportas, pasižymintis santūrumu bei subtilumu. Šis pastatų kompleksas buvo pastatytas 18 a. viduryje. Fasadai, stogai, vartai bei pagrindinės konstrukcijos išliko klasikinio stiliaus ir tapo pripažintos kaip klasikinės istorijos palikimas. Seniau čia buvo Prancūzijos ir Vokietijos studentų jodinėjimo mokykla, kuri Prancūzijos revoliucijos metu buvo uždaryta...


 

 

Unikalūs apartamentai golfo aikštyne
 
Tekstas: Gintautė Kisieliūtė
Vieta: Curitiba, Brazilija
Realizacija: 2013 m.

 
Apartamentų projektas unikalus tuo, kad visi 340 kv. m  yra viename aukšte. Patalpos išdėstytos tarsi grandinė, todėl jų stilistika turėjo sietis bent iš dalies. Kadangi kambariai suprojektuoti dideli, buvo atsisakyta atvirų perėjimų iš vieno į kitą, o durys maskuojamos tam, kad jų neatrodytų itin daug ir nebūtų griaunama vizuali interjero pusiausvyra. Didžiausias dėmesys skirtas plokštumoms, formoms, taip pat paviršių faktūroms bei spalvoms. Puikiai apgalvotos erdvės, didelis plotas bei dėmesys natūraliai šviesai sudarė sąlygas pritaikyti akį traukiančius stambiagabaričius baldus ir masyvias apdailos medžiagas. Derinant vienspalviškumą su subtiliais pagalvėlių, kilimų, paveikslų raštais bei ornamentais, dekoro elementais buvo išgautas stilingas interjero įvaizdis. Lengvi tonai kontrastuojantys su sodraus kolorito detalėmis pavertė šį būstą į spalviškai ir kompoziciškai įdomią, harmoningą ir įkvepiančią gyvenamąją vietą.

 


 

 

Kelionė po pasaulį akimis
 
Fotografijos: Hugo Thomassen
Vieta: Roterdamas, Nyderlandai
Realizacija: 2013 m.

 
Roterdamas – tai miestas, veikiamas daugybės veiksnių: tarptautiškumo, meniškumo, progresyvios architektūros ar nuo seno gyvuojančių uostamiesčio tradicijų. Po Antrojo pasaulinio karo itin sustiprėjo ir išryškėjo senos bei naujos kultūros samplaika ir taip buvo suformuotas unikalus estetinis požiūris į daugelį dalykų. Kaip ir pats miestas, Mainport (angl. „pagrindinis uostas“) viešbutis atspindi tarpkultūrinę įtaką, tačiau pasirinkęs tik geriausias jos duotybes: australišką virtuvę, rytietišką vonios tradiciją, papildytą vietiniu miesto įvaizdžiu. Anot viešbučio savininko, interjere būtina atspindėti ir čionykščią kultūrą, nes būtent jos pažinimas yra pagrindinis atvykėlių siekis.
 
 

 

 

Didysis stalius

 
Tekstas: Jonas Malinauskas
 
Garsus britų dizaineris James Irvin, pats sukūręs daugybę puikių baldų, taip atsiliepė apie kėdžių projektavimą: „Kėdė – pats didžiausias iššūkis dizaineriui. Nerasime kito baldo, kuris taip arti glaustųsi prie žmogaus kūno, prisitaikytų prie visų jo skirtingumų. Kėdė yra ir interjero kompozicijos sudėtinė dalis, ir kartu savarankiška struktūra, paklūstanti fizinio tvarumo ir gamybos technologijų reikalavimams“. Galima drąsiai teigti, kad didžioji Hanso Wegnerio kūrinių dalis puikiai atitiko šį  apibrėžimą. Jie ne tik sėkmingai integravosi į daugelio pasaulio šalių buitinius interjerus, bet ir tapo jų akcentais, propaguojančiais racionalų  ir kartu organišką Skandinavijos dizainą.


 

 

Dizainas be sienų : lietuviško dizaino kelionės

 
Tekstas: Sandra Kliukaitė
 
Dizainas nepripažįsta sienų, o jo rinka – globali. Joje cirkuliuoja gausybė produktų, prekės ženklų, dizaino konceptų, inovacijų bei išradimų iš viso pasaulio. Plačiame dizaino žemėlapyje galima sužymėti svarbiausius dizaino taškus, kuriuose dizaino koncentracija yra pati didžiausia. Tai – tarsi pasaulio dizaino sostinės, kuriose vyksta dizaino savaitės ir festivaliai, dizaino parodos ir mugės bei modernūs dizaino turgūs. Čia formuojasi dizaino mados ir tendencijos, vyksta eksperimentai ir produktų testavimai. Į šiuos renginius dizaineriai bei dizaino gamintojai veža parodyti, tai ką sukūrė geriausio, komunikuoja, keičiasi verslo kontaktais ir idėjomis, o pačiais geriausiais vertintojais kas kartą tampa patys dizaino vartotojai ir žiniasklaidos atstovai, atvykstantys iš įvairiausių pasaulių kraštų. Koks dizaineris nenorėtų įsisukti į tokį globalų dizaino tinklą?

 


-->

„Pagaliau dizaineris taip pat yra vartotojas“

 

Tekstas: Frankas A. Reinhardas

Foto: gam.  

 

Nors šveicaras Cuno Frommherzas (gim. 1963) baigė staliaus mokslus, noras kurti paėmė viršų. Ketverius metus praktinės patirties jis sėmėsi interjero dizaino studijoje, o nuo 1996 dirba kaip nepriklausomas dizaineris. Kuo įdomus šis kūrėjas? Jis net nebando koketuoti ir save vadina savamoksliu, o gyvena ir dirba dviejose vietose – 400 metų senumo dvaro rūmuose mažame Schwyzo miestelyje ir studijoje-lofte ketvirtajame dešimtmetyje statytame tekstilės sandėlyje Burgdorfe.

Magazine “cenTras”

  
“CENTRAS” IS:
 
 • “cenTras” is the first specialized design and architecture magazine in Lithuania. And the only magazine which recently expanded to Baltic region in 2010 (Belarus, Latvia and Kaliningrad district (Russia)).
 • Our goal is to stay being a bridge between the designers, architects and companies which share the values of product’s funcionality, form, quality and always seek the tripartite cooperation resulting in overall benefits to all parties as well as the whole society.
 • Besides being a magazine “cenTras” is also a public figure participating in and organizing events regarded to inclusion of architecture and design into environmental sustainability and social life as well.
 • “cenTras” is a partner of the annual event “Dizaino savaitė” (eng. design week) - http://www.dizainoforumas.lt/en.php/designweek
 • “cenTras” together with portal http://www.interjeras.lt is an organizer of time annual contest “Metų interjeras” (eng. interior of the year) since 2005.
 • “cenTras” is an element linking architects, designers, companies and society to common points of participation.
HISTORY:
 
 • 1st “cenTras” edition published in 1998 and became the first specialized design, interior and architecture magazine in Lithuania;
 • Since 2001 “cenTras” is a partner of Lithuanian Union of Architects and Lithuanian Real Estate Development Association;
 • Since 2006 “cenTras” is a partner of Lithuanian Design Forum;
 • Since 2009 “cenTras” is a partner of Belarusian Union of Designers market;
 • Since 2012 “cenTras” is a partner of Latvian Union of Designers;
 • Since 2013 “cenTras” is a partner of Lithuanian Hotel and Restaurant Association;
 • Besides Lithuania “cenTras” is also distributed in Belarus, Latvia and Kaliningrad district (Russia);
 • Target audience of the magazine “cenTras” is architects, designers and wealthy people who seek exclusiveness in their environment;
 • Circulation is 4000 units. Periodicity 4 editions per year. Size - B4.
 • Most of subscribers are architects, designers and chief executive officers.
CONTENT:
 
 • Interviews with the most prominent architects, designers and coherent public figures of the world
 • The most progressive objects of the world’s architecture
 • Interiors of the most famous designers inspiring creative ideas
 • Presentations of modern and contemporary design
 • Reviews on events of future consumers’ trends and technological innovations
 • Up-to-date commentaries of international fairs

 

Contact:
Gintautė Kisieliūtė
Email.: centras@interjeras.lt
Tel.: +370 699 26 270

 

 

SOME COMPANIES THAT ALREADY HAVE EXPLOITED THE BENEFITS OF “CENTRAS”

 

SOME OF THE MOST PROMINENT FIGURES IN DESIGN AND ARCHITECTURE WHOSE PROJECTS WERE PUBLISHED BY “CENTRAS”
 

 • Architects Ilmari Lahdelma and Rainer Mahlamäki
 • Architects Didzis Jaunzems and Laura Laudere
 • Architect Renzo Piano
 • Architect group: Adam Court, Jon Case, Michele Rhoda, Vanessa Weissenstein, AnnaLisa Cunningham-Cooper, Mark Rielly & Cheriece Lakay
 • Designer Chris McDonough
 • Designer Joe Cesare Colombo
 • Architect Guilhem Eustache
 • Architect / designer Diego Revollo
 • Designer Jory Brigham
 • Architect Marcel Luchian
 • Designer Giovanni Barbato
 • Designer Marcel Wanders
 • Architect Jørgen Hansen-Koch
 • Designer Karim Rashid
 • Designer Ari Kanerva
 • Architect Ralph Germann
 • Architect Enrique Norten
 • Architects Vicente Alcover Ripoll and Louis Moranta Jaume
 • Designer Steuart Padwick
 • Architect Danièle Damon
 • Designer Alexander Lotersztain
 • Architect / designer Gio Ponti
 • Designer Bruno Serrao
 • Designer Laura Kishimoto

 


-->

„Pagaliau dizaineris taip pat yra vartotojas“

 

Tekstas: Frankas A. Reinhardas

Foto: gam.  

 

Nors šveicaras Cuno Frommherzas (gim. 1963) baigė staliaus mokslus, noras kurti paėmė viršų. Ketverius metus praktinės patirties jis sėmėsi interjero dizaino studijoje, o nuo 1996 dirba kaip nepriklausomas dizaineris. Kuo įdomus šis kūrėjas? Jis net nebando koketuoti ir save vadina savamoksliu, o gyvena ir dirba dviejose vietose – 400 metų senumo dvaro rūmuose mažame Schwyzo miestelyje ir studijoje-lofte ketvirtajame dešimtmetyje statytame tekstilės sandėlyje Burgdorfe.

Журнал "CENTRAS"


centras_logo

Факты:

С 1998 издаваемый журнал является первым частным специализированным журналом в Литве. В течении года выходит 4 номерa, которые печатаются общим 4000 экз. тиражом С 2010 года CENTRAS переводится на русский язык и распространяется (подписка) в Белорусии и Калининградской области (РФ).

Читатели журнала – образованные, успешные потребители, которые желают жить стильно в современных домах, работать в удобных, уютных офисах и отдыхать в достойных местах. Специалисты любят это издание из за свежайшей информации о тенденциях со всего мира.

Рекламодатели журнала CENTRAS это мировые супербранды которые позиционируются в товарной группе Люкс:

в товарной группе Люкс:

Absolut

COR

Hwam

Siemens

Alberto Niery

Duravit

Interlübke

Simas

Armani/ Casa

Elica

Jung

Villeroy & Boch

Blanco

Hansa

Laufen

Wittmann

Bulthaup

Hettich

Longhi

Canon

HP

Poliform

Etc.

 

Teл.: +370 5 205 15 71


 

 

-->

„Pagaliau dizaineris taip pat yra vartotojas“

 

Tekstas: Frankas A. Reinhardas

Foto: gam.  

 

Nors šveicaras Cuno Frommherzas (gim. 1963) baigė staliaus mokslus, noras kurti paėmė viršų. Ketverius metus praktinės patirties jis sėmėsi interjero dizaino studijoje, o nuo 1996 dirba kaip nepriklausomas dizaineris. Kuo įdomus šis kūrėjas? Jis net nebando koketuoti ir save vadina savamoksliu, o gyvena ir dirba dviejose vietose – 400 metų senumo dvaro rūmuose mažame Schwyzo miestelyje ir studijoje-lofte ketvirtajame dešimtmetyje statytame tekstilės sandėlyje Burgdorfe.