Žurnalas „Centras“

Žurnalo "Centras" PRENUMERATA

 

Lithuanian_flag  Anonsas  Reklama    
English_flag  Introduction  Advertise    
Russian_flag  О журнале

 

Norite vartyti žurnalą? Spauskite ant viršelio.

 


Žurnalas Centras 2012 Nr.3

 

„cenTras“ tai:

 • „cenTras“ tai pirmasis specializuotas dizaino ir architektūros žurnalas Lietuvoje ir vienintelis lietuviškas žurnalas nuo 2010 metų išplėtęs savo rinką Baltijos regione (Latvija, Kaliningrado sritis) bei Baltarusijoje.
 • Mūsų tikslas išlikti tiltu tarp dizainerių, architektų bei įmonių, kurias vienija bendros vertybės, kaip produkto funkcionalumas, forma, kokybė ir, kurios siekia trišalio bendradarbiavimo užtikrinančio naudą ne tik bendradarbiaujančioms šalims, bet ir visuomenei.
 • „cenTras“ tai ne vien tik žurnalas. „CenTras“ taip pat yra ir visuomeninis veikėjas dalyvaujantis bei organizuojantis renginius skirtus architektūros ir dizaino įtraukimui į tvarią aplinką bei socialinį gyvenimą.
 • „cenTras“ yra kasmetinio renginio „Dizaino savaitė“ partneris.
 • „cenTras“ kartu su portalu www.interjeras.lt yra jau nuo 2005 m. vykstančio konkurso „Metų interjeras“ organizatorius.
 • „cenTras“ - tai grandis sujungianti architektus, dizainerius, įmones bei visuomenę veiklai siekiant bendrų tikslų.
Istorija:
 
 • 1-as žurnalo „cenTras“ numeris išleistas 1998 metais ir tapo vienu pirmųjų specializuotų dizaino, interjero ir architektūros žurnalu Lietuvoje.
 • Nuo 2001 m. „cenTras“ yra Lietuvos Architektų Sąjungos (LAS) ir Lietuvos Nekilnojamojo Turto Plėtros Asociacijos (LNTPA) partneris.
 • Nuo 2006 m. „cenTras“ yra Lietuvos Dizaino Forumo (LDF) partneris.
 • Nuo 2009 m. „cenTras“ yra Baltarusijos Dizainerių Sąjungos partneris.
 • Nuo 2012 m. „cenTras“ yra Latvijos Dizainerių Sąjungos partneris.
 • Nuo 2013 m. „cenTras“ yra Lietuvos Viešbučių ir Restoranų Asociacijos partneris.
Rinka:
 
 • „cenTras“ platinamas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, Latvijoje bei Kaliningrado srityje (Rusija).
 • Žurnalo „cenTras“ tikslinė auditorija - architektai, dizaineriai bei pasiturintys žmonės siekiantys išskirtinumo savo aplinkoje.
 • Tiražas - 4000 vnt. Periodiškumas 4 numeriai per metus. Dydis - B4.
 • Dauguma prenumeratorių architektai, dizaineriai bei įmonių vadovai.
Turinys:
 
 • Interviu su labiausiai nusipelniusiais architektais, dizaineriais bei atitinkamos srities visuomenės veikėjais iš viso pasaulio.
 • Progresyviausi pasaulio architektūros objektai
 • Žymiausių dizainerių interjerai įkvepiantys kūrybiškas idėjas
 • Modernaus ir šiuolaikinio dizaino pristatymai
 • Ateities vartotojų tendencijų bei technologinių inovacijų apžvalgos
 • Naujausių tarptautinių mugių ir parodų apžvalgos

 

Kontaktai:
Gintautė Kisieliūtė
centras@interjeras.lt
+370 699 26 270

Naujausio 2014 m. Nr.2 žurnalo „Centras“ anonsas


Žurnalo
„Centras“ 2014 m. Nr. 3

 

 • Hamburgo žaliasis tinklas 
 • Medžių paunksmėje 
 • Namas ant vandens 
 • Apartamentai Atlanto vandenyno pakrantėje 
 • Prabangi trobelė Alpėse 
 • Buvusios ir šiuolaikinės Čikagos veidrodis 
 • Džiaugsmo šaltinis – EKO baseinas 
 • Indijoje kasamas ir apdirbamas akmuo – atradimas lietuviams
 • Tendence 2014 – esmė slypi detalėse 
 • Milano naujienos
 • Interviu su metų fotografu L.Garbačausku 
 • Lietuviško dizaino pavasaris 
 • Infashion.lt dalis 


Lenkijos
žydų istorijos muziejus 

Lenkijos žydų istorijos muziejus
 
Architektai: „Lahdelma & Mahlamäki“ ir „Kuryłowicz & Associates“
Vieta: Varšuva, Lenkija
Realizacija: 2013 m.
Fotografijos: Photoroom, Wojciech Krynski
 

Lenkijos žydų istorijos muziejaus projekto užuomazgos siekia dar 1990-uosius metus, kai Tel Avivo diasporos ir Vašingtono Holokausto muziejų įkūrimo direktorius Yeshayahu Weinberg subūrė tarptautinę darbo grupę. Jos tikslas buvo suformuluoti Lenkijos žydų istorijos muziejaus projekto strategiją. Apie 150 žmonių iš Europos, Izraelio, Šiaurės Amerikos atliko įvairias paieškas, rinko medžiagą ir kaupė informaciją apie Lenkijos žydų istoriją bei jų gyvenimus. Apie 2003 m. preliminari idėja ir projekto pagrindai buvo baigti. Ir štai 2005 m. įvyko konkursas, kuriame rungėsi daugybė architektų bei firmų, siekiančių sukurti vizualinį pastato sprendimą. Vienas iš pagrindinių atrankos ir vertinimo kriterijų buvo muziejaus formos ekspresija, kurią geriausiai atskleidė „Lahdelma & Mahlamäki“ architektai, vėliau susijungę su vietine „Kuryłowicz & Associates“ komanda.

 

 

Latvijos
likimo sodas

Latvijos likimo sodas (apžvalgos terasai paviljonas)

 
Tekstas: Didzis Jaunzems
Vieta: Koknesė, Latvija
Realizacija: 2013 m.
Fotografijos: Maris Lapins
 

Apžvalgos terasa ir paviljonas buvo suprojektuoti Krievkalna saloje, Koknesėje, Latvijoje, memorialiniame parke, pavadintame „Likimo sodu“ (angl. „The Garden of Destiny“). Tai buvo pirmasis architektūrinis objektas šioje zonoje, kurią ateityje tikimasi išplėtoti. Likimo sodas – tai memorialinė vieta, skirta atminti visoms Latvijos gyventojų gyvybėms, XX a. paaukotoms dėl valstybės. Šio parko projektas planuojamas baigti per 100-ąjį valstybės jubiliejų, 2018-aisiais metais. Apžvalgos terasos ir paviljono projektas prasidėjo kaip architektūrinis konkursas, kurį laimėjo Didzis Jaunzems, Laura Laudere kartu su architektūros studija Jaunromans un Abele”.

 


Diogene

 

 

Diogene – ko gero mažiausias namas pasaulyje

 
Realizacija: 2011 m. - 2013 m.
Fotografijos: RPBW, Julien Lanoo, Ariel Huber
 

Diogene buvo kuriamas po truputį, analizuojant žmogaus poreikius, patogumą, funkcionalius sprendimus ir tinkamiausias technologijas. Anot autorių, tai dar nebaigtas projektas, nes iki šiol nuolat ieškoma dar tinkamesnių sprendimų. Šis namas telpa į sunkvežimį (namo matmenys – 2,50 ir 3 m.), todėl, galima sakyti, kad tai transportuojamas būstas. Tai ne trobelė, bet komfortiškas, visus žmogiškus poreikius patenkinantis prieglobstis. Toks namelis galėtų tikti savaitgalio poilsiui sodyboje ar kaip mažas butas vienam asmeniui. Šis būstas gali būti statomas gamtoje, kaip transportuojamas biuras. Keletą tokio pobūdžio namelių įmanoma sujungti į kompleksą ir padaryti svečių namus – kiekvieno fantazijos reikalas kur ir kokiu tikslu statyti šį objektą ar jų grupę. Tačiau kad ir kokią funkciją Diogene atliktų, šis projektas priverčia susimąstyti apie tikrąsias žmogaus vertybes bei poreikius.

 

Viešbutis
„Bikini Berlin“ 

Viešbutis Bikini Berlin

 
Tekstas: Gintautė Kisieliūtė
Vieta: Berlynas, Vokietija
Realizacija: 2014 m.
 

„Bikini Berlin” – tai dar vienas  „25 Hours hotel” viešbučių tinklui sukurtas idėjinis interjero dizaino sprendimas. Nors visus filialus vienija bendra samprata bei įvaizdis, kiekvienas iš jų, taip pat ir „Bikini Berlin”, turi savito šarmo, originalumo. Tokiame viešbutyje turėtų būti ne tik gera ilsėtis, o tiesiog įdomu pabūti, pagyventi tokioje atmosferoje ir pasimėgauti spalvų terapija. Daugybė veiklų, daugybė galimybių, skirtingų erdvių – tai viešbutis, kuriame galima rasti didžiulę vaizdinę interjero bei užsiėmimų įvairovę. „25 Hours hotel“ pasižymi siekiu sukurti kur kas stipresnę emociją nei funkcionalumą. Žavus urbanistinis stilius pateiktas taip, kad jaučiamas ir kruopštumas bei atidumas kiekvienai detalei, ir vėjavaikiškumas, nerūpestingumas.

 

Žmogus,
įžvelgęs dizaino ateitį – italas Joe Colombo

 

Žmogus, įžvelgęs dizaino ateitį

Tekstas: Jonas Malinauskas

Kaip ir kiekvienoje žmogaus veiklos srityje, dizaine egzistuoja kasdieninių rutininių darbų virtinė, leidžianti užsidirbti pinigų, tobulėti profesiniu požiūriu, tačiau trukdanti plačiau pažvelgti į socialinį bei kultūrinį kontekstą, įžvelgti ateities problemas, daiktinės aplinkos raidos perspektyvas. Netgi iškilūs autoriai, kurių vardai  yra žinomi mūsų skaitytojams, įprastai užsiima komercine veikla ir maudymusi profesinės šlovės spinduliuose. Tokia situacija verčia dar labiau gerbti dizainerius, besirūpinančius pamatinėmis žmonijos problemomis, sugebančius praskleisti ateities šydą ir įkūnyti medžiagoje rytojaus perspektyvas. Vienas iš žinomiausių šios krypties veikėjų dizaino istorijoje – italas Joe Colombo  (1930 – 1971). Be jokios abejonės, galėtume jį pavadinti vienu iš ryškiausių 60-tųjų metų futurologinio dizaino atstovų. Greta daugybės praktiškų baldų, šviestuvų, buitinių prietaisų ir įrangos projektų jis yra sukūręs nemažai konceptualių futuristinių instaliacijų, skirtų stambioms tarptautinėms parodoms ir konkursams.

 

 

Lietuvos
dizaino pavasaris

Lietuviško dizaino pavasaris

Tekstas: Sandra Kliukaitė

Jeigu lietuviškas dizainas būtų žmogus, dabar jam tebūtų vos 20 metų ir jis būtų panašus į paauglį, kuris ką tik baigė savo maištingą pankavimo laikotarpį, išlaikė kelis egzaminus, nusimetė uniformą ir po truputį pradeda formuoti savo individualų charakterį bei komunikuoti su pasauliu, o ne tik su savo kiemu. Galime palyginti – mums iš esmės artimas skandinaviškas dizainas, kurio egzistavimo istorija ir materialioji kultūra skaičiuoja jau beveik 100 metų nuo tarpukario modernizmo pradžios – būtų solidus senjoras su didele patirtimi ir įvertinimu. Toks, kokį visi nori kopijuoti ir mokytis iš jo.

 

 


-->

„Pagaliau dizaineris taip pat yra vartotojas“

 

Tekstas: Frankas A. Reinhardas

Foto: gam.  

 

Nors šveicaras Cuno Frommherzas (gim. 1963) baigė staliaus mokslus, noras kurti paėmė viršų. Ketverius metus praktinės patirties jis sėmėsi interjero dizaino studijoje, o nuo 1996 dirba kaip nepriklausomas dizaineris. Kuo įdomus šis kūrėjas? Jis net nebando koketuoti ir save vadina savamoksliu, o gyvena ir dirba dviejose vietose – 400 metų senumo dvaro rūmuose mažame Schwyzo miestelyje ir studijoje-lofte ketvirtajame dešimtmetyje statytame tekstilės sandėlyje Burgdorfe.

Magazine “cenTras”

  
“CENTRAS” IS:
 
 • “cenTras” is the first specialized design and architecture magazine in Lithuania. And the only magazine which recently expanded to Baltic region in 2010 (Belarus, Latvia and Kaliningrad district (Russia)).
 • Our goal is to stay being a bridge between the designers, architects and companies which share the values of product’s funcionality, form, quality and always seek the tripartite cooperation resulting in overall benefits to all parties as well as the whole society.
 • Besides being a magazine “cenTras” is also a public figure participating in and organizing events regarded to inclusion of architecture and design into environmental sustainability and social life as well.
 • “cenTras” is a partner of the annual event “Dizaino savaitė” (eng. design week) - http://www.dizainoforumas.lt/en.php/designweek
 • “cenTras” together with portal http://www.interjeras.lt is an organizer of time annual contest “Metų interjeras” (eng. interior of the year) since 2005.
 • “cenTras” is an element linking architects, designers, companies and society to common points of participation.
HISTORY:
 
 • 1st “cenTras” edition published in 1998 and became the first specialized design, interior and architecture magazine in Lithuania;
 • Since 2001 “cenTras” is a partner of Lithuanian Union of Architects and Lithuanian Real Estate Development Association;
 • Since 2006 “cenTras” is a partner of Lithuanian Design Forum;
 • Since 2009 “cenTras” is a partner of Belarusian Union of Designers market;
 • Since 2012 “cenTras” is a partner of Latvian Union of Designers;
 • Since 2013 “cenTras” is a partner of Lithuanian Hotel and Restaurant Association;
 • Besides Lithuania “cenTras” is also distributed in Belarus, Latvia and Kaliningrad district (Russia);
 • Target audience of the magazine “cenTras” is architects, designers and wealthy people who seek exclusiveness in their environment;
 • Circulation is 4000 units. Periodicity 4 editions per year. Size - B4.
 • Most of subscribers are architects, designers and chief executive officers.
CONTENT:
 
 • Interviews with the most prominent architects, designers and coherent public figures of the world
 • The most progressive objects of the world’s architecture
 • Interiors of the most famous designers inspiring creative ideas
 • Presentations of modern and contemporary design
 • Reviews on events of future consumers’ trends and technological innovations
 • Up-to-date commentaries of international fairs

 

Contact:
Gintautė Kisieliūtė
Email.: centras@interjeras.lt
Tel.: +370 699 26 270

 

 

SOME COMPANIES THAT ALREADY HAVE EXPLOITED THE BENEFITS OF “CENTRAS”

 

SOME OF THE MOST PROMINENT FIGURES IN DESIGN AND ARCHITECTURE WHOSE PROJECTS WERE PUBLISHED BY “CENTRAS”
 

 • Architects Ilmari Lahdelma and Rainer Mahlamäki
 • Architects Didzis Jaunzems and Laura Laudere
 • Architect Renzo Piano
 • Architect group: Adam Court, Jon Case, Michele Rhoda, Vanessa Weissenstein, AnnaLisa Cunningham-Cooper, Mark Rielly & Cheriece Lakay
 • Designer Chris McDonough
 • Designer Joe Cesare Colombo
 • Architect Guilhem Eustache
 • Architect / designer Diego Revollo
 • Designer Jory Brigham
 • Architect Marcel Luchian
 • Designer Giovanni Barbato
 • Designer Marcel Wanders
 • Architect Jørgen Hansen-Koch
 • Designer Karim Rashid
 • Designer Ari Kanerva
 • Architect Ralph Germann
 • Architect Enrique Norten
 • Architects Vicente Alcover Ripoll and Louis Moranta Jaume
 • Designer Steuart Padwick
 • Architect Danièle Damon
 • Designer Alexander Lotersztain
 • Architect / designer Gio Ponti
 • Designer Bruno Serrao
 • Designer Laura Kishimoto

 


-->

„Pagaliau dizaineris taip pat yra vartotojas“

 

Tekstas: Frankas A. Reinhardas

Foto: gam.  

 

Nors šveicaras Cuno Frommherzas (gim. 1963) baigė staliaus mokslus, noras kurti paėmė viršų. Ketverius metus praktinės patirties jis sėmėsi interjero dizaino studijoje, o nuo 1996 dirba kaip nepriklausomas dizaineris. Kuo įdomus šis kūrėjas? Jis net nebando koketuoti ir save vadina savamoksliu, o gyvena ir dirba dviejose vietose – 400 metų senumo dvaro rūmuose mažame Schwyzo miestelyje ir studijoje-lofte ketvirtajame dešimtmetyje statytame tekstilės sandėlyje Burgdorfe.

Журнал "CENTRAS"


centras_logo

Факты:

С 1998 издаваемый журнал является первым частным специализированным журналом в Литве. В течении года выходит 4 номеров, которые печатаются общим 4000 экз. тиражом С 2010 года CENTRAS переводится на русский язык и распространяется (подписка) в Белорусии и Калининградской области (РФ).

Читатели журнала – образованные, успешные потребители, которые желают жить стильно в современных домах, работать в удобных, уютных офисах и отдыхать в достойных местах. Специалисты любят это издание из за свежайшей информации о тенденциях со всего мира.

Рекламодатели журнала CENTRAS это мировые супербранды которые позиционируются в товарной группе Люкс:

в товарной группе Люкс:

Absolut

COR

Hwam

Siemens

Alberto Niery

Duravit

Interlübke

Simas

Armani/ Casa

Elica

Jung

Villeroy & Boch

Blanco

Hansa

Laufen

Wittmann

Bulthaup

Hettich

Longhi

Canon

HP

Poliform

Etc.

 

Teл.: +370 5 2051571


 

 

-->

„Pagaliau dizaineris taip pat yra vartotojas“

 

Tekstas: Frankas A. Reinhardas

Foto: gam.  

 

Nors šveicaras Cuno Frommherzas (gim. 1963) baigė staliaus mokslus, noras kurti paėmė viršų. Ketverius metus praktinės patirties jis sėmėsi interjero dizaino studijoje, o nuo 1996 dirba kaip nepriklausomas dizaineris. Kuo įdomus šis kūrėjas? Jis net nebando koketuoti ir save vadina savamoksliu, o gyvena ir dirba dviejose vietose – 400 metų senumo dvaro rūmuose mažame Schwyzo miestelyje ir studijoje-lofte ketvirtajame dešimtmetyje statytame tekstilės sandėlyje Burgdorfe.