Žurnalas „Interjeras.LT pataria“

Keletas faktų:
 
 • Žurnalas „Interjeras.lt pataria“ skirtas kiekvienam, kuris rūpinasi savo namais, puoselėja jų jaukumą, šilumą, ieško patogių ir praktiškų sprendimų.
 • „Interjeras.lt pataria“ leidžiamas nuo 2007 m. 8000 vnt. tiražu ir platinamas prekybos centruose, spaudos kioskuose, taip pat prenumeruojamas.
 • Žurnalo skaitytojai aktyvūs, modernūs 25 – 55 m. amžiaus, vidutines ir aukštas pajamas gaunantys miestų ir miestelių gyventojai. 55 % žurnalo skaitytojų – moterys, 45 % - vyrai.

 

Pagrindinės rubrikos:

 • Interviu su Lietuvos architektais, interjero dizaineriais, originaliais menininkais;
 • Dizaino įdomybės iš viso pasaulio, naujausios tendencijos;
 • Geriausių interjerų publikavimas nurodant atskirų elementų tiekėjus (raudonų taškų rubrika);
 • Praktinių patarimų rubrika;
 • Pranešimai apie vykstančius dizaino ir namų temos renginius / parodas / seminarus.
 • Foto reportažai iš įvykusių dizaino / namų temos renginių / seminarų.


       
2017 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:        
     

       
             
2016 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:        
     
 
             


2015 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:

   
             

2014 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:

       

 
       

2013 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:

     
           

2012 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:

     
 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2017 numeris 3

 
 • Įdomybės;
 • „Įkvėpimas ateina dirbant;
 • „Architektas, kasdien atiduodantis duoklę visuomenei“;
 • „Mada, Vilnius ir saviraiška";
 • „Grafiški 124 m2 Venecijos kvartale“;
 • „Lengvumas. Žaismingumas. Praktiškumas“;
 • „Interjero puošmena – kompaktinės plokštės“;
 • „Svarbiausia balduose tai, kas nematoma akimis“;
 • „Renkuosi būstą – renku / kaupiu informaciją“;
 • „Moderni elegancija“;
 • „Moderni spintos transformacija“;
 • „Interjeras.lt rekomenduoja“.

 

 

„Įkvėpimas ateina dirbant“

Gintarei Jarmalavičiūtei prireikė ne vienų metų, kad tvirtai stovėtų ant kojų interjero dizainerių žemėje. Užauginti pasitikėjimą savimi ir užsitarnauti vertinamos specialistės vardą buvo nelengva: reikėjo kantriai triūsti, rasti būdą, kaip suderinti darbą ir šeimą, pasirinkti kūrybos kryptį. Šiandien Gintarė džiaugiasi ne tik nuosava studija Vilniaus senamiestyje, bet ir ją įkvepiančiais užsakymais, patenkintais užsakovais. Ji tvirtai žino, jog svarbiausia – dirbti, o įkvėpimas, kaip pati sako, „prisijungia bedirbant“.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio albumo

     

   

„Architektas, kasdien atiduodantis duoklę visuomenei“

Algirdas Kaušpėdas visuomenėje žinomas ne tik kaip architektas, bet ir roko atlikėjas, aktyvus Sąjūdžio laikotarpio veikėjas. Šiandien jis kartu su žmona vadovauja penkiolikos architektų komandai, nuolat domisi architektūriniais virsmais Lietuvoje ir pasaulyje. Jis įsitikinęs, jog architektūra – tai kolektyvinė kūryba, todėl stengiasi viskuo domėtis ir neskirstyti darbų kolegoms pagal principą „čia mano – čia tavo“. 

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio archyvo

 

„Mada, Vilnius ir saviraiška"

2015 m. Chanel kolekcijos ir nepakartojamos Vilniaus senamiesčio panoramos įkvėpta interjero stilistinė idėja žavi savo darna ir įvairove. Architektė, interjero dizainerė Akiko Tutlys 190 m2 butą pavertė elegantišku ir moderniu verslininkų poros kampeliu, skirtu pailsėti po varginančios darbo dienos.

Parengė Ingrida Kaliukevičiūtė
Interjero autorė Akiko Tutkys
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

„Grafiški 124 m2Venecijos kvartale

Jaunos, veiklios, mažylį auginančios poros pageidavimai interjero dizaineriui Rimantui  Špokui buvo tokie:  juodos, baltos ir pilkos spalvos koloritas, jaukumas bei patogumas ir neperkrautos erdvės – minimalizmas ir aiškus ribų apibrėžimas. 124 m2 ploto butas, esantis Venecijos kvartale Vilniuje,  išties dvelkia jaukumu, ramybe ir šeimine idile, tačiau yra itin šiuolaikiškas, stilingas ir traukiantis akį.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorius Rimantas Špokas
Nuotraukos Andrius Stepankevičius

     

 

„Lengvumas. Žaismingumas. Praktiškumas“

Jaunos vilniečių šeimos interesas – šviesus, šiuolaikiškas būstas, gausus tylių spalvų. 67 m2 ploto butas įsikūręs 8-ojo dešimt mečio daugiabutyje, todėl architektei Ainei Bunikytei teko užduotis rasti sąsajų tarp tuometinio dizaino bei šiuolaikinių tendencijų ir sukurti vientisą, prie pastato architektūros derantį interjerą.

Parengė Ingrida Kaliukevičiūtė
Interjero autorė Ainė Bunikytė
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

„Moderni elegancija“

Sutiksite, kad šiandien dizainas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Jį matome visur – aprangoje, namų apyvokos reikmenyse, technologiniuose įrenginiuose, eksterjere ir interjere. Labai džiaugiuosi, kad esame vis mažiau abejingi sau ir mus supančiai aplinkai, vis dažniau dairomės drąsesnių sprendimų, išeiname iš komforto zonos ir bandome rasti tai, kas būtent mus padaro gražesnius tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

Interjero dizainerė Eugenija Augulienė

     

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2017 numeris 2

 
 • Įdomybės;
 • „Sukrečianti įžymaus skulptoriaus istorija;
 • „Kūrybos aukso amžius“;
 • „Akcentas – vaizdas pro langus";
 • „Akcentas – mėlyna“;
 • „Jaunatviškos poros namai“;
 • „Naujovė: sferos pavidalo biožidiniai“;
 • „Tik atsakymai apie vonios kambarį“;
 • „Protingi ir nebrangūs namai“;
 • „PVC langai nuo šiol patiks ir architektams“;
 • „Harmonija. Gamta. Grožis“;
 • „Lietuviškų interjerų kūrėjams – „Auksinės paletės“.“

 

 

„Sukrečianti įžymaus skulptoriaus istorija

Garsus skulptorius Romas Vilčiauskas, prieš šešerius metus patyręs padegėlio dalią, neseniai atsistojęs ant kojų po sunkios komos, beveik atstatęs savo namus, iki šiol negali visiškai atsiduoti kūrybiniam procesui – po audringų skyrybų su antrąja žmona jis neteko beveik viso turto, pinigų, vidinės ramybės. Jau keliolika metų Romą dažniau nei sostinėje galime sutikti atokioje sodyboje Molėtų rajone, netoli Jaurų kaimelio. Dabar kūrėjas gyvena tyliai, apsuptas miškų, tarp dar tyliau gimstančių tobulo grožio skulptūrų, o ištikimiausias jo bendražygis – landsyrų veislės šuo Orijonas. Pastarasis – ne tik draugas, bet ir nebylus įvykių bei kūrybinių procesų liudytojas. Prieš susitikimą Romas mane įspėjo, kad jei atvažiuosiu ne su visureigiu, teks traktorių išvagotu keliu bristi kelis šimtus metrų, palikus mašiną ant žvyrkelio. Kai sustojau sutartoje vietoje, skulptorius ir Orijonas manęs jau laukė. Interviu prasidėjo dar nepasiekus namų.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio albumo

     

   

„Kūrybos aukso amžius“

Interjero dizainerė, juvelyrė Ernesta Statkutė išgyvena aukso amžių ne tik kūryboje, bet ir asmeniniame gyvenime. Dar visai neseniai mergina buvo žinoma kaip modernių interjerų kūrėja, o dabar išgarsėjo ir kaip juvelyrė. „Šiuo metu interjero dizainas ir juvelyrika eina koja kojon, todėl neįsivaizduoju šių veiklų atskirai: jos viena kitą papildo ir suteikia man daug džiaugsmo“, – kalba talentinga menininkė. Ernestos juvelyrikos darbai jau spėjo plačiai pasklisti po pasaulį – jie rado jaukų prieglobstį vienoje iš Londono galerijų, o jų autorė yra apsisprendusi kurti ir plėtoti savo verslą Lietuvoje. Mažoje dirbtuvėje Užupyje nuo ryto verda gyvenimas – čia gimsta ne tik šiuolaikiškų interjerų projektai, bet ir prabangūs papuošalai.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio archyvo

 

Akcentas – vaizdas pro langus

Iš itin vaizdingame kalnų slėnyje iškilusio 140 m² dviejų aukštų kotedžo atsiveria kvapą gniaužiantis panoraminis vaizdas į laikinosios sostinės peizažus. Čia gyvena jauna, graži keturių asmenų šeima. Jos pagrindiniai reikalavimai interjero autorei Laurai Giržadei buvo funkcionalus, modernus, detalių neperkrautas būstas. Savo ruožtu dizainerė,  interjero ir projektavimo studijos Softdecor įkūrėja, pagrindiniu akcentu pavertė neįkainojamą vaizdą pro langus.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Laura Giržadė
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

„Akcentas – mėlyna“

Vilniuje, Basanavičiaus g.,  naujai pastatytame modernios architektūros name, dizainerė Vėtrė Markevičiūtė sukūrė stilingą 50 m² buto interjerą. Nelengva užduotis suprojektuoti nuomai skirtas erdves, stilistiškai tinkamas bet kokios profesijos, amžiaus bei lyties gyventojams, tačiau interjero autorei tai pavyko puikiai. Žinoma, kam gali nepatikti pro buto langus atsiveriantis žavus senamiesčio ir bažnyčios stogų vaizdas?..

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Vėtrė Markevičiūtė
Nuotraukos Leono Garbačausko

     

 

„Jaunatviškos poros namai“

Vilniuje, Basanavičiaus g. 9A, esančiame 53 m² naujos statybos bute apsigyveno jaunatviška pora. Interjero dizainerei, dizaino studijos „Redeco“ įkūrėjai Vismantei Tubelytei buvo patikėta užduotis suprojektuoti erdvesnį būstą, nei buvo pradžioje/projekte numatyta. Atsižvelgti į judėjimo srautus. Taip suprojektuoti korpusinius baldus, kad jie neužgožtų erdvės, tačiau būtų daug vietos sandėliuoti. Turėti omenyje, kad šeimininkai mėgsta svečius. Praplėsti virtuvę. Trumpai tariant, sukurti šiuolaikiška dvasia alsuojantį būstą.

 Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Vismantė Tubelytė
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

„Harmonija. Giamta. Grožis“

Harmonija gyvenime, darbe, santykiuose, laisvalaikyje, interjere. Taip apibūdinčiau savo mūzą, įkvepiančią kurti šiuolaikiškus, lengvus bei praktiškus namus. Mano klientai – veiklūs, keliaujantys, stebintys aplinką, analizuojantys, ieškantys praktiškiausių sprendimų, mėgstantys jaukumą ir ramybę asmenys. Jau daugiau nei dešimt metų kuriu tokius būstus, į kuriuos žmonėms būtų gera grįžti. Manau, kad interjeras turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai.

Kiekvienais metais vis naujomis akimis stebiu pasaulį, ateinančius klientus, besikeičiančią jų pasaulėžiūrą, atsinaujinančias dizaino tendencijas. Smagu, kad užsakovai drąsėja, pradeda plačiau matyti ir mąstyti, nebijo eksperimentuoti tiek su spalvomis, tiek su formomis, medžiagomis. Interjeruose įsivyrauja skoninga eklektika. Ji žavi savo išskirtinumu ir prisitaikymu prie asmeninio charakterio.

     

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2017 numeris 1

 
 • Įdomybės;
 • „Menininkas iš Trakų Vokės;
 • „Odisėja tebesitęsianti iki šiol“;
 • „Sena – šiuolaikiškai ir drąsiai";
 • „Šviesu, jauku, charizmatiška“;
 • „Neįprastos geometrinės formos“;
 • „Grindys ir tapetai“;
 • „Žaliosios svajonės namuose ir lauke“;
 • „Nauja stalviršių era“;
 • „Kaip išsirinkti būstą?“;
 • „Interjero psichologija – kas tai?“;
 • „Naujos želdinimo tendencijos“

 

 

„Menininkas iš Trakų Vokės

Dailininkas, tapytojas, modernių instaliacijų kūrėjas, iliustruotojas ir skulptorius – Ojaras Mašidlauskas – gyvena ir kuria Trakų Vokėje. Jo pavardė dėl nuopelnų kultūrai ir menui žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ojaro iniciatyvos skrodžia ne tik fizines šalių ribas, bet kartais aplenkia ir patį laiką. Apie savo kūrybą menininkas kalba lakoniškai, regis, pasverdamas kiekvieną žodį, o jo kalboje vyrauja atsidavimas procesui, kruopštus darbas, kuris kūrėjui svarbus, kad ir ko imtųsi. Visa tai neliko nepastebėta – O. Mašidlauskas apdovanotas savivaldybės atminimo ženklu „Už nuopelnus  Vilniaus miesto savivaldai“.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio O. Mašidlausko archyvo

     

   

„Odisėja tebesitęsianti iki šiol“

Interjero dizainerė Daiva Česnauskaitė, vadovaujanti pačios įkurtai įmonei „IDConcept“, savo kelią į namų ir komercinių erdvių gražinimo sritį rado ne iš karto. Iš pradžių reikėjo nugalėti ligą, suprasti, kad medicina, apie kurią meniškos prigimties mergina svajojo nuo mokyklos laikų, yra ne jos kelias. Anuomet, dar būdama moksleivė, išgirdo anytos mintį apie tai, kad jai tiktų interjero dizainerės darbas, ir ja, regis, labai greitai patikėjo. Per metus teko pasiruošti stojamiesiems egzaminams Vilniaus dailės akademijoje, kur ir prasidėjo Daivos, kaip profesionalios interjerų kūrėjos, odisėja, tebesitęsianti iki šiol.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus ir Gedimino Trečioko

 

„Sena – šiuolaikiškai ir drąsiai

Me2 architects – jauna ir ambicinga architektų komanda – Kupiškio miestelyje, senos statybos name esantį 60 m² butą pavertė stilingais, šiuolaikiškais bei jaukiais namais. Jaunos poros noras kardinaliai pakeisti sovietinio laikotarpio būstą ir paversti jį moderniais bei patogiais namais buvo išgirstas ir išpildytas su kaupu.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Jurgita Mockutė

 

„Šviesu, jauku, charizmatiška“

Charizmatiška, jauna, veikli trijų asmenų šeima pageidavo, kad interjero dizainerė Janina Matutaitė jų 61 m² „Ozo namų“ gyvenvietėje esantį butą paverstų jaukiu ir šviesiu. Kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą, kad būtų didelis valgomasis stalas ir erdvios virtuvės bei poilsio zonos.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Janina Matutaitė
Nuotraukos Leono Garbačausko

     

 

„Neįprastos geometrinės formos“

Klaipėdos senamiesčio palėpėje įrengtas 129 m² butas skirtas nuomai. Čia dažniausiai apsistoja įmonių darbuotojai. Su antrosiomis pusėmis ir atžalomis ilgesniam laikui į Klaipėdą atvykusius dirbti žmones pasitinka itin jaukus, šviesus būstas, turintis visas šeimai reikalingas funkcines
zonas. Besikeičiantys namų gyventojai dažniausiai jauni, daug keliaujantys, veržlūs, ambicingi žmonės. Buto savininkai pageidavo jaunatviško, šiuolaikiško, namų šiluma dvelkiančio interjero dizaino. Tuo pasirūpino dizainerė Virginija Sadaunykė, pro akis nepraleidžianti nei menkiausios smulkmenos.

 Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Virginija Sadaunykė
Nuotraukos Arimanto Knašo

 

„Grindys ir tapetai“
 

Galima sakyti, kad grindys ir sienos sudaro dekoravimo foną. Iš esmės šios plokštumos ir jų puošybos medžiagos atspindi interjero charakterį.

Paprastai prieš perkant grindų bei sienų medžiagas jau būna numatytas stilius ir suprojektuota statybinė dalis.

Šiuo metu labai plati stilių įvairovė ir didelė interjero dizainerių pasiūla. Vieni mėgsta naujoves, ieško įdomesnių, radikalesnių sprendimų – tai loftai ir minimalistiniai interjerai, kitiems patinka lengvas, švarus, jaukus ir šiltas skandinaviškas stilius, treti vertina klasiką, kuri taip pat turi daug krypčių ir pakraipų.

     

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2016 numeris 6

 
 • Įdomybės;
 • „Gyvenimas gamtos prieglobstyje;
 • „Angelų kūrėjas“;
 • „Spalvų džiaugsmas";
 • „Beribis praktiškumas“;
 • „Šviesos žaismas“;
 • „Atskirų erdvių harmonija“;
 • Interjero apdailos medžiagos: kas naujo rinkoje?;
 • Karščiausia šių metų interjerų tendencija;
 • Potinkinio WC rėmo montavimas;

 

 

„Gyvenimas gamtos prieglobstyje“

Užmiesčio ramybe dvelkiantis gyvenamasis namas Valų kaime, įsikūręs šalia Vilniaus miesto, netoli Grigiškių, išsiskiria nepaprasto grožio gamta ir draugų bendruomenės idėjagyventi tiesiog kaimynystėje.

Sekmadienio popietę susitikę su būsto šeimininkais Laurynu ir Giedre kalbamės apie tai, kaip kurti namus, kurie atspindėtų juose gyvenančius žmones, apie laikui nepavaldžius daiktus, kuriuos gera prikelti naujam gyvenimui ir draugus, su kuriais smagu dalintis kaimynystės džiaugsmais ir kurti jauną, aktyvią ir savarankišką bendruomenę. 

Parengė: Julija Belickienė
Nuotraukos: Artūro Moisiejenko

     

   

„Angelų kūrėjas“

Vaidas Ramoška – talentingas skulptorius, geriausiai žinomas kaip angelų skulptūrų kūrėjas, savo kūriniais papuošęs daugybę viešųjų ir privačių miesto erdvių. Daugiau nei 300 V. Ramoškos sukurtų gerųjų būtybių šypsosi nuo namų stogų, balkonų, Vilniaus miesto ženklų bei kitų į miesto erdvę įsiliejančių objektų. Skulptūros virsta angelais sargais, saugančiais ir privačias gyvenamąsias erdves, namų jaukumą ir šeimos gerovę, o kartais angelai suplasnoja ir nutūpia svečiose šalyse.

Su Vaidu susitikę viename Vilniaus miesto parkų kalbamės apie kūrybą ir namus, į kuriuos visada gera sugrįžti.

 

Parengė: Julija Belickienė

 

„Spalvų džiaugsmas"

Gyvendami krašte, kuriame spalvingoji vasara neužsibūna ir  ilgus mėnesius aplinkui tvyro pilkuma, trokštame savo namuose kuo ilgiau  išsaugoti šiltojo meto likučius, tačiau bijome drastiškų spalvinių dermių ir remiamės šiuolaikiniuose interjeruose įsivyravusiais ramių ir neutralių tonų derinimo principais. Įprastai interjerui suteikia gyvybės tik kelios spalvingos detalės. Tačiau šiuolaikinės tendencijos tinka ne visiems. Būtent todėl architektė, interjero dizainerė Mingailė Marcinė sukūrė išskirtinius namus žmonėms, kurie troško išsaugoti teigiamą spalvų sukurtą atmosferą.

Parengė: Ingrida Kaliukevičiūtė.
Interjero autorė: Mingailė Marcinė.
Nuotraukų autorius: Laimonas Ciūnis.

     
 

„Beribis praktiškumas“

Nemenka dalis savarankišką gyvenimą pradedančių jaunuolių apsigyvena nedidelio ploto vieno kambario bute. Jame nori gyventi taip pat patogiai, kaip tėvų namuose, rasti vietos draugams ir, žinoma, išsaugoti erdvės pojūtį. Todėl nepaprastai svarbu mažoje erdvėje visas funkcines zonas įrengti taip, kad būtų patogu, praktiška ir, žinoma, stilinga.

Parengė: Ingrida Kaliukevičiūtė.
Interjero autorė: Vėjūna Kasinskienė.
Fotografijų autorius: Leonas Garbačauskas.

     

 

„Šviesos žaismas“

Daugelis žmonių nežino, kaip galėtų savo butą ar namą paversti jaukesniu ir praktiškesniu. Galvoje įkyriai kirba mintis: kaip slegiančius, tamsius užkaborius paversti šviesesniais? Architektė, interjero dizainerė Laura Byčenkova įrodė, kad, tinkamai perplanavę buto funkcines zonas, galime pasiekti norimų rezultatų. 

Parengė: Ingrida Kaliukevičiūtė.
Interjero autorė: Laura Byčenkova.
Nuotraukos: Leono Garbačiausko.

 

  „Atskirų erdvių harmonija“
 

Naujame projekte ieškau netradicinių sprendimo būdų, šviežumo dvelksmo ir išskirtinumo. Kiekvienas užsakovas man unikalus, dėl to jų unikalumą perteikiu interjere pritaikydama šiuolaikines tendencijas ir netikėtus derinius, kurie geriausiai atspindi asmens pasaulėžiūrą ir išskirtinumą.

Kad žmogus kiekviename savo būsto kampelyje jaustųsi puikiai, svarbiausia atrasti bendrą erdvių estetinį elementą – detalę, spalvą, raštą ir pan., kuris sietų atskiras patalpas, tačiau neįkyrėtų. Paieškas galime pavadinti namų interjero tematikos, pavyzdžiui, geometrinės grafikos, atskleidimu...

     

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2016 numeris 4

 
 • Įdomybės;
 • „Gyvenimas svajonėje;
 • „Metai provanse“;
 • Istorija: kaip apleistas butas virto žvilgsnį prikaustančiu grožio salonu;
 • „Dvaras inkilėlyje“;
 • „Juoda / Balta“;
 • „WOW“ deriniai;
 • Naujovė baldų rinkoje: aukščiausio blizgumo lygio, itin atspari dekoratyvinė plokštė;
 • Namai: niekada iš mados neišeinantis Provanso stilius;
 • Keramokos „lieknėjimo“ metas;

 

  „Gyvenimas svajonėje“

Su butiko įkūrėja Viktorija Vaičiuliene susitikome balkonėlyje, iš kurio atsiveria Bernardinų sodas. Ten moteriškai dalinantis patirtimi atsiskleidė, ko iš kiekvienos moters laukia svajonės, kad taptų tokios pat tikros, kaip ir rytinis puodelis kavos.

Vilkėdama juodą, elegantišką, bet kartu ir mielą širdžiai... Turbūt tikitės žodžio „suknelę“, nes taip prasidėtų daugelis pasakojimų. Aš gi renkuosi „istorinį rūbą“, nes pasakojimas nėra toks, kaip daugelio, o ir pavadinti moters drabužio tik suknele aš negaliu. Kiekviena siūlė yra tikrų tikriausios istorijos etapas: jos pasakoja ir apie juodžiausias dienas, kai kyla mintis „Ką aš čia veikiu?“, „Ar man to reikia?“, ir apie gražiausias akimirkas, matant vis augantį laimingų veidų, patvirtinančių, jog kiekvienos naujos kolekcijos patobulinimai juda teisinga kryptimi, būrį.

Parengė: Justina Vabalė
Nuotraukos: iš asmeninio albumo

     

   

„Metai Provanse“

Kai atvykau pas Neringą Černiauskaitę, pasijutau lyg suaugęs vaikas, seniai lankęsis namuose. Dar nespėjus pasibelsti, tik žengdama pirmuosius žingsnius durų link, pro plačius, arkinius langus pamačiau, kad pasipuošusi plačia šypsena Neringa skuba manęs pasitikti. Taip šiltai priimti gali tik žmogus, žinantis, ką reiškia būti mama, o keturis gražučius vaikučius auginanti moteris tikrai supranta, jaučia ir išreiškia šio žodžio prasmę.

Parengė: Justina Vabalė
Interjero autorė: Neringa Černauskaitė
Nuotraukos: Dariaus Gumbrevičiaus.


 

Istorija: kaip apleistas butas virto žvilgsnį prikaustančiu grožio salonu

Dizainerė Inga Marechal ir savo  aplinkos žmones, ir klientus stebina kūrybine drąsa. Baigusi produkto dizaino studijas Paryžiuje ir interjero dizaino studijas Milane, ji nenuleidžia rankų ir toliau dirbdama tobulina savo kompetencijas. Šiuo metu moteris gilina žinias nuotoliniu būdu studijuodama interjero dizainą „New York Institute of Art and Design“. Naujausias jos darbas – grožio salono interjeras – irgi šiek tiek primena Amerikos grožio industrijos aplinką – čia daug erdvės, funkcionalumo ir harmonijos.

Parengė: Žydrė Dargužytė.
Interjero autorė: Inga Marechal
Nuotraukos – Simono Linkevičiaus 

     
 

„Dvaras inkilėlyje“

Inkilas neatsiejamas nuo šeimos lizdo – tai apkabinimų, kasdienių susitikimų, pokalbių prie bendro stalo ir poilsio vieta, o dvaras tiek dėl milžiniško ploto, tiek dėl minčių laisvės kelia erdvės, kultūros, išsilavinimo, kūrybiškumo ir plačių pažiūrų asociacijas. Visos šios vertybės susilieja po vienu stogu.

Parengė: Justina Vabalė
Interjero autorės: A. Ambrazienė ir D. Pocevičienė
Fotografijų autorius: Igoris Petinas

     

 

 „Juoda / Balta“

Kaip Karlas Lagerfeldas išsiskiria savo elegancija, jaunatviškumu, minimalizmu ir spinduliuojančia ramybe, taip ir interjeras stebina moderniais stiliaus prieskoniais bei jų deriniais. Nors autorę Vaidą Žemaitytę įkvėpė ne Karlas Lagerfeldas, o Pablo Picasso paveikslas „Black and White“, šiuos menininkus vienija meilė griežtoms grafiškoms linijoms, modernui ir subtilumui, kurie užlieja ir išmeta viską, kas nereikalinga interjere.

Parengė: Justina Vabalė.
Interjero autorė: Vaida Žemaitytė.
Nuotraukos: Leono Garbačiausko.

 

  ,,WOW“ deriniai
 

Vieni keliauja skandinaviško, paprastumu pasižyminčio stiliaus link, o aš dairausi glamūriškų raštų ir žavesio, tad rinkdamasi tapetus atkreipiu dėmesį, ar jų vaizdas, piešinys kelia emociją. Jei žiūrint į juos neišsprūsta „wow“, jų neperku. Tapetai man – lyg meno kūrinys, kuris labai aiškiai perteikia interjero stilistiką ir nuotaiką. Norint sukurti harmoningą ir vientisą interjero veidą, visame name ar bute naudojami tapetai privalo derėti tarpusavyje geometrinėmis formomis, tematika, spalvine gama. Jei norite apsieiti be specialisto pagalbos, palengvinkite sau užduotį ir rinkitės tik iš vieno gamintojo katalogų (juose derės spalviniai ir geometriniai deriniai, tad nenuklysite nuo bendros stilistikos). „Intensyviais“ tapetais dekoruokite tik vieną sieną,  t. y. pagrindinę, kurią pirmiausia matome užėję į kambarį (dažniausiai ji būna už lovos ar sofos). Visas kitas tapetuokite vienspalviais tapetais arba dažykite jiems artima spalva.

     

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2016 numeris 3

 
 • Įdomybės;
 • INDI studijos įkūrėjai:„Kuriame tiems, kuriems rūpi trumpalaikėms tendencijoms nepavaldūs dalykai;
 • Artūras Šlipavičius: „Pasaulinės tendencijos yra nekokios: vaizduojamasis menas žmones labiau domina tik kaip puošybos elementas“;
 • Charakteringas studentės butas;
 • Optinėmis priemonėmis padidinta būsto erdvė įkvepia veikti ;
 • Kaip sukurti nepigiai atrodantį, nuomai skirtą būstą?
 • Namai, skirti gyventi;
 • Teisininkas pataria, kaip ginti savo teises, įsigijus naujos statybos namą ar butą su defektais;
 • Interjeras.lt rekomenduoja;
 • Gipsinis tinkas – visiems užsakovo sumanymams ;

 

  INDI studijos įkūrėjai:„Kuriame tiems, kuriems rūpi trumpalaikėms tendencijoms nepavaldūs dalykai“

Lietuviškos šviestuvų ir daiktų namams kūrybinės studijos įkūrėjai – Simonas Tarvydas ir Justė Kubilinskaitė – savo atsidavimu darbui, kūrybai ir sparčia įmonės plėtra stebina ne tik mūsų šalį, bet ir pasaulį. Kūrėjai sulaukia vis daugiau pasiūlymų bendradarbiauti iš užsienio, nes jų tikėjimas savo veikla įkvepia ir kitus. „Siekiame, kad mūsų kuriami daiktai būtų ne tik estetiški, draugiški aplinkai, bet ir turėtų potekstę, žadintų vaizduotę. Savo kūryba norime skleisti lietuviško dizaino idėjas, jo savitumą, unikalumą“, – pristato INDI atstovė J. Kubilinskaitė. Kalbamės apie verslą, idėjas, originalių objektų gimimą ir nenutrūkstamą kūrybinį procesą, paženklintą baltiška dvasia ir šiaurietišku nuosaikumu.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Nuotraukos  – Dariaus Gumbrevičiaus

     

   

Artūras Šlipavičius: „Pasaulinės tendencijos yra nekokios: vaizduojamasis menas žmones labiau domina tik kaip puošybos elementas“

Dailininkas Artūras Šlipavičius-Šlipas jau kelis dešimtmečius stebina Lietuvą ir pasaulį savo kūriniais, apie kuriuos kalbėti sunku net ir patyrusiam meno žinovui. Jie mįslingi, persmelkti nelietuviškų motyvų ir nuojautų, spinduliuojantys kūrybinį potencialą, didžiulį talentą. Tie, kurie savo interjeruose „apgyvendino“ menininko darbus, prisipažįsta kasdien atrandantys naujų impulsų su viltimi ir meile žvelgti į savo gyvenimą. Kol rašau šias eilutes, kūrėjas prestižinėje galerijoje džiugina Niujorką savo naujausiais darbais ir ruošiasi kitoms pasauliniu mastu pripažintoms iniciatyvoms.

Parengė – Žydrė Dargužytė. 
Nuotraukos –Dariaus Gumbrevičiaus.

 

 

Charakteringas studentės butas

Interjero dizainerė Agata Žukauskienė jaunai studentei sukūrė šiuolaikišką interjerą, kuris nė iš tolo neprimena šeimyninio „lizdelio“. „Norėjau kad buto, esančio Ozo parke, interjeras įkvėptų ir nuteiktų veiklai“, – interjero pristatymą pradeda kūrėja. 

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorė – Agata Žukauskienė.
Nuotraukos – Simono Linkevičiaus 

 

Optinėmis priemonėmis padidinta būsto erdvė įkvepia veikti

DIZU interjero studijos projektas „Smilgų namai“ prieš metus realizuotas Vilniuje, Perkūnkiemio kvartale. Būsto plotas – 45,94 kv. m. Užsakovė – jauna, veržli, dinamiška, labai sportiška, tačiau ir santūri asmenybė. Atsižvelgiant į šias asmenybės savybes, dizainerėms buvo svarbu sukurti šiltą, šviesią erdvę, kurioje buto savininkė po intensyvios darbo dienos galėtų grįžusi pasijusti tarsi ramybės oazėje.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorės – Renata Mockutė, Jurgita Saulytė (stud. DIZU).
Nuotraukos – Leono Garbačiausko.

 

  Kaip sukurti nepigiai atrodantį, nuomai skirtą būstą?

Kokius sprendimus pasirinkti nuomai skirto būsto interjere? Kaip neturint didelio biudžeto sukurti tokius namus, į kuriuos norėtųsi grįžti ir kurie atrodytų estetiškai, būtų jaukūs bei įkvepiantys. Tokio iššūkio ėmėsi dizainerė Vismantė Tubelytė. Ji sukūrė 64 kv. m buto, esančio Vilniaus centre, renovuotame name, interjerą.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorė – Vismantė Tubelytė.
Nuotraukos – Andrius Stepankevičius.

 

 

Namai, skirti gyventi

Namai – tai vieta, kurioje vyksta svarbiausi gyvenimo procesai: kuriama šeima, auginami vaikai. Čia, kaip asmenybės, augame ir patys, susitinkame su draugais, artimaisiais, švenčiame, o kartais ir liūdime – tai vienintelis kampelis pasaulyje, kuriame galime būti patys natūraliausi ir būdami tokie, kokie esame,  jaučiamės saugūs. Yra ne vienas kelias, kuriuo galime pasukti, kurdami mus supančią aplinką. Galima priimti sprendimus, leidžiančius pasiekti, kad kambariai būtų neutralūs ir juose labiau dominuotų mūsų turimi daiktai. Kitas kelias yra skirtas tiems, kurie pažįsta save kaip individą, yra atradę savo pomėgius.  Tarsi paveiksle fonas, namuose esminiais atspirties taškais, nuo kurių priklauso visa kita, tampa grindys ir sienos.

 

     
 

Interjeras.lt rekomenduoja

„Interjeras.LT rekomenduoja“ jau penkerius metus padeda vartotojui pastebėti inovatyvius, gero dizaino ir išskirtinio patogumo gaminius. Iš didžiulio interjero ir namų paslaugų bei produktų srauto žmogui neretai sunku išsiskirti kokybiškus gaminius. Projektas rekomenduoja tokius interjero objektus ir produktus, kurie pasižymi:

     • geru dizainu;
     • vartojimo patogumu ir ergonomiškumu;
     • nekenksmingumu aplinkai.

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2016 numeris 2

 
 • Įdomybės;
 • Dailininkas Romas Klimavičius: „Jei primėtyta kiaulės galvų ir duonos kepalų – man tai nėra menas“;
 • Isroildžonas Baroti: „Įmanoma įprasminti save net ir toli nuo gimtinės“;
 • Vilniuje – naujas namų apdailos prekybos centras UNIDECO;
 • Lietuviškumą spinduliuojantis butas;
 • Biuras – namai 36 kv. m. lofte – tai įmanoma! ;
 • Kas yra namų interjeras? ;
 • Pakeliamos lovos – atradimas mažose erdvėse;
 • Lininiai kilimai – inovatyvaus interjero puošmenos;
 • Kaip teisingai pasirinkti vonios kambario baldus? ;
 • Šildomos grindys: taupios ir efektyvios šildymo sistemos;
 • Kuo išskirtinis kalkinis tinkas? ;
 • Interjeras.lt rekomenduoja;

 

 

Dailininkas Romas Klimavičius: „Jei primėtyta kiaulės galvų ir duonos kepalų – man tai nėra menas“

Pažintis su dailininku, grafiku, skulptoriumi, scenovaizdžio kūrėju, interjerų dekoruotoju Romu Klimavičiumi – gaivus, kaip bundantis pavasaris, įkvėpimas. Praleidusi su menininku ir jo kūriniais ne vieną valandą, aiškiai suvokiau, kad viename interviu apie šį išskirtinį kūrėją nepavyks atskleisti net vienos tūkstantosios informacijos dalies. Veikiausiai užtektų reikšmingų faktų ir gyvenimo įvykių kelioms knygoms, o aš bandau interviu mintis ir emocijas surikiuoti į kelis žurnalo puslapius, tikėdamasi, jog man pavyks sužadinti jums smalsumą ir norą patyrinėti dailininko kūrybą iš arčiau.

Parengė Žydrė Dargužytė.

     

   

Isroildžonas Baroti: „Įmanoma įprasminti save net ir toli nuo gimtinės“

Iš Tadžikijos kilęs ir jau beveik tris dešimtmečius Lietuvoje gyvenantis keramikas bei vienos iš seniausių Lietuvoje Baroti galerijos įkūrėjas – Isroildžonas Baroti – žavi savo atkaklumu, pavydėtinu optimizmu ir užsibrėžtų tikslų įgyvendinimu. Būdamas studentas ir reziduodamas gimtinėje,  jis svajojo studijuoti Vilniuje, tačiau tuomet dar nežinojo, kad kelias į šalį, kurią dabar jau drąsiai vadina savo namais, bus toks sunkus. Prireikė kelerių metų, kad svajonė taptų realybe. Baigęs studijas, vėl grįžo tėvynę, tačiau neilgam – gyvenimo vėjai burias nukreipė į uostamiestį – čia kūrėjas pradėjo aktyvią kultūrinę ir meninę veiklą.

Parengė – Žydrė Dargužytė. 
Nuotraukos – iš asmeninio I. Baroti albumo.

 

 

Vilniuje – naujas namų apdailos prekybos centras UNIDECO

Į namų apdailos rinką atėjo tikras pavasaris – kovo mėnesį Vilniuje, Verkių g., duris atvėrė naujas prekybos centras UNIDECO. Pirkėjams čia siūlomas platus įvairiausių namų apdailai reikalingų prekių asortimentas – grindys, durys, plytelės, santechnika, tapetai, langų uždangos, šviestuvai ir kita. Naują prekybos centrą atidarė statybinių ir namų apdailos medžiagų rinkoje 15 metų veikiantis „Medžio centras“.

 

 

Lietuviškumą spinduliuojantis butas

Profesionalus vargonininkas, dirigentas, choristas Darius ir jo draugė – taip pat choristė, prancūzų kalbos vertėja – Indrė turi kelis bendrus hobius. Jie domisi istorija bei mėgsta sudarinėti giminių medžius, bet vienas iš svarbiausių šios išsilavinusios, plačių pažiūrų poros pomėgis – gražiai priimti Vilniaus miesto svečius, bendrauti, pasakoti apie šalį, sužinoti apie jų gimtasias vietas ir išgirsti svečių įspūdžius iš kelionių.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė.
Interjero autoriai – „4 plius“.
Nuotraukos – Leono Garbačiausko.

 

 

Biuras – namai 36 kv. m. lofte – tai įmanoma!

Eglė Skulsčiūtė, kaip pati sako, netelpa į vienos profesijos rėmus. Ji – ir marketingo vadybininkė, ir interjero dizainerė. Studijos „Interjero guru“ įkūrėja, kultūrinius renginius, meno ir dizaino paskaitas, gerus filmus, pasivaikščiojimus po Vilniaus se0namiestį ir susitikimus su draugais mėgstanti moteris sumanė įsirengti namus-biurą.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė.
Interjero autorius – Eglė Skulsčiūtė
Nuotraukos – Eglė Skulsčiūtė.

 

 

Kas yra namų interjeras?

Kiekviena mano gyvenimo diena yra kūryba. Tikriausiai niekada nepavargsiu stebėti aplinkos, kurioje pilna įvairiausių elementų, kurie mane įkvepia. Visa mano kūryba – tai ne darbas, o tai – kuo aš kvėpuoju. Mano kurti interjerai kvepia paprastumu ir natūralumu. Dėl to, matyt, antrus metus iš eilės laimiu svarbiausią metų interjero konkursą ir esu apdovanota kaip geriausio visuomeninio interjero kūrėja’2014 ir geriausio privataus interjero kūrėja’2015.

 

     
 

Interjeras.lt rekomenduoja

„Interjeras.LT rekomenduoja“ jau penkerius metus padeda vartotojui pastebėti inovatyvius, gero dizaino ir išskirtinio patogumo gaminius. Iš didžiulio interjero ir namų paslaugų bei produktų srauto žmogui neretai sunku išsiskirti kokybiškus gaminius. Projektas rekomenduoja tokius interjero objektus ir produktus, kurie pasižymi:

     • geru dizainu;
     • vartojimo patogumu ir ergonomiškumu;
     • nekenksmingumu aplinkai.

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2016 numeris 1

 
 • Įdomybės;
 • Donatas Žukauskas: „Vertinu interjerus, kurie aklai neseka naujausių madų“;
 • Andrej Prociv: „Kurdamas visada girdžiu savo vidinį balsą ir taip gimsta demokratiška prabanda“;
 • Namai, atspindintys žavios ir švenios moters charakterį;
 • Meistriškai padidintas 36 kv. m. butas Vilniaus centre;
 • Svečius mėgstantiems šeimininkams – interjeras su daug erdvės;
 • Parketas ir tapetas. 3 Dalis;
 • Šiluma, turinti formą;
 • Unikalūs šviestuvai kuria išskirtinę aplinką;
 • Kaip apšiltinti pastatą, kai reikalaujama išsaugoti originalų fasadą?;
 • Išmanūs garso izoliacijos sprendimai Jūsų namams;
 • Baldai, kurie moko vertinti namų jaukumą;
 • Antibakteriniai dažai su sidabro jonais: už sveikesnę aplinką!
 • Interjeras.lt rekomenduoja;

 

 

Donatas Žukauskas: „Vertinu interjerus, kurie aklai neseka naujausių madų“

Donatas Žukauskas – interjero dizaineris, kuriantis ne tik savito stiliaus interjerus, bet ir projektuojantis namus bei pats savo rankomis gaminantis kvapą gniaužiančius interjero objektus. Šiandien jis pripažįsta, kad dižiausiu iššūkiu profesinėje srityje tapo užsibrėžtas tikslas pasistatyti norimą namą sau ir sutilpti į mažesnį nei 60 tūkst. eurų biudžetą. Projektuodamas namus kitiems, jis taip pat stengiasi realizuoti geriausius sumanymus, stengdamasis, kad jo užsakovai nepaleistų pinigų vėjais dėl patirties ar  techninių bei kūrybinių žinių trūkumo.

Parengė Žydrė Dargužytė.

 

     

   

Andrej Prociv: „Kurdamas visada girdžiu savo vidinį balsą ir taip gimsta demokratiška prabanga“

Režisierius, choreografas, prodiuseris, interjero dizaineris  Andrej Prociv pasitiko mane savo kūrybinėje studijoje sostinės centre. Įėjusi nė  nespėjau apsidairyti, dar ir palto nebuvau nusirengusi, o jau girdėjau nuostabias istorijas iš Londono. Kūrėjas tik ką grįžo iš mylimo miesto, kur lankėsi dizaino parodose ir šiuolaikinio šokio spektakliuose – dabar yra pilnas įkvėpimo, kuriuo dalijasi su jam svarbiais žmonėmis visai negailėdamas. Jis tiki, kad tikrų ir asmeniškai tikrų akimirkų išgyvenimas pageda veikloje, – patyrimas atsispindi kuriamuose interjeruose bei šokio spektakliuose. Paklaustas apie didžiuosius savo įkvėpėjus, kūrėjas iškart nušvinta ir pradeda kalbėti apie savo didžiąją meilę, plaukų stilistę-visažistę Valentiną ir sūnų Andrė.

Parengė – Žydrė Dargužytė.
Nuotraukos – Dariaus Gumbrevičiaus.

 

 

Namai, atspindintys žavios ir švenios moters charakterį

Žaviai, veikliai, aprangos verslo srityje besisukančiai moteriai interjero dizaineris Rimantas Špokas 76 kv. m butą Trakuose padidino iki 103 kv. m. Suprojektavo jame antresolę ir drabužinę. Daug keliaujanti, skaitanti, muzika ir kitais menais besidominti šeimininkė prašė sukurti jaukius, šviesius namus, lakonišką, minimalistinį dizainą pagardinti įvairiomis jaukumą kuriančiomis detalėmis bei akcentais.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė.
Interjero autorius – Rimantas Špokas.
Nuotraukos – Leono Garbačiausko.

 

 

Meistriškai padidintas 36 kv. m. butas Vilniaus centre

Mažytį, 36 kv. m naujos statybos butą miesto centre, interjero dizainerė Vismantė Tubelytė tarsi stebukladarė pavertė optiškai erdviu ir pagal užsakovės reikalavimus – su nemažai vietos sandėliuoti daiktus bei patogiu, funkcionaliu baldų išdėstymu. Nors ši erdvė skirta nuomai, savininkė neatmeta galimybės kada nors čia gyventi pati.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė.
Interjero autorė – Vismantė Tubelytė.
Nuotraukos – Andriaus Stepankevičiaus.

 

 

Svečius mėgstantiems šeimininkams – interjeras su daug erdvės

Jauna pora pageidavo jaukių namų su polėkiu. Interjero dizainerė Indrė Sunklodienė 85 kv. m loftą, esantį „Loft Town“ rajone kūrė bandydama išlaikyti visus loftui būdingus elementus – interjere daug atviro betono, didelė juoda erdvinė krosnis, kolorite dominuoja natūralios spalvos – balta, pilka, ruda, juoda. Architektė stiklu atskyrė miegamąjį, tačiau paliko nemažai atviros erdvės. Vieną iš svarbiausių vaidmenų čia atlieka su šaltais metalų atspalviais kontrastuojanti apdaila – medis.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė.
Interjero autorius – Studija ,,InArch"
Nuotraukos – Leono Garbačiausko.

 

 

Parketas ir tapetas. 3 dalis.

Interjerų projektavimu ir jaukių namų įrengimu užsiimu daugiau nei 20 metų. Per tą laiką susiklostė savi darbo principai bei metodai. Drąsiai galiu teigti, kad interjeras sulauks sėkmės, jei bus gerai atlikti du esminiai kūrybiniai etapai.

 

     
 

Interjeras.lt rekomenduoja

„Interjeras.LT rekomenduoja“ jau penkerius metus padeda vartotojui pastebėti inovatyvius, gero dizaino ir išskirtinio patogumo gaminius. Iš didžiulio interjero ir namų paslaugų bei produktų srauto žmogui neretai sunku išsiskirti kokybiškus gaminius. Projektas rekomenduoja tokius interjero objektus ir produktus, kurie pasižymi:

     • geru dizainu;
     • vartojimo patogumu ir ergonomiškumu;
     • nekenksmingumu aplinkai.

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2015 numeris 4

 
 • Įdomybės;
 • Liejamų grindų verslas prasidėjo nuo išskirtinio susitikimo su italu;
 • Fotografas Sigitas Baltramaitis: „Kas iš tikrųjų gyvenime yra atsitiktinumas?“
 • Venecijos kvartalo butas: miestas parke;
 • Gaivus interjeras miesto centre;
 • Romantika kibirkščiuojantis būstas;
 • Parketas ir tapetas. 1 Dalis;
 • Minkštų baldų aukso amžius;
 • Unitazų briaunų (r)evoliucija;
 • Interjeras.lt rekomenduoja;
 • Specialisto diena.

 

 

Liejamų grindų verslas prasidėjo nuo išskirtinio susitikimo su italu

Prieš keletą metų Lietuvoje 3D grindys ir sienos tapo realybe, o ne objektu iš kokybiškų užsienio žurnalų puslapių. Nuo tada bet kokie norai interjere yra realybė, o ne fantazija. Jūreivystės mokslus baigęs klaipėdietis Aidas Pulkinas susidomėjo šiuolaikiškomis liejamų grindų technologijomis ir ryžosi tapti garsių gamintojų atstovu. Tai, kas vieną dieną atrodė svajonė, 2013-aisiais tapo realu – verslo magnatas italas Luca Bernardi Aido vizito į Italiją metu suprato, kad lietuvis yra tas žmogus, kuriam jis gali drąsiai patikėti technologijos atstovavimo vairą. Su liejamų grindų technologijos ekspertu Aidu Pulkinu kalbamės apie verslo pradžią, liejamų grindų galimybes ir privalumus bei kitus modernius ir kartais netgi ekstravagantiškus  interjero projektus.

Parengė Žydrė Dargužytė.

 

   

Fotografas Sigitas Baltramaitis: „Kas iš tikrųjų gyvenime yra atsitiktinumas?“

Vokietijoje gyvenantis fotomenininkas Sigitas Baltramaitis nuolat keliauja po pasaulį, tad Lietuvoje jį sutikti sunku, tačiau mano asmeninė patirtis sako, kad labai norint ir lydint sėkmei, tai yra įmanoma. Susitikome ypatinga proga – Lietuvoje šiuo metu eksponuojama jo išskirtinė paroda „Niujorko kaleidoskopas“. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje kalbėjomės apie kūrybos iššūkius, keliones, naujausią fotografijų parodą, sukurtą naudojant atsitiktinės dvigubos ekspozicijos metodą, atsitiktinumus ir meilę kūrybiniam darbui.

Parengė – Žydrė Dargužytė.
Nuotraukos – iš asmeninio fotografo albumo.

 

 

Venecijos kvartalo butas: miestas parke

Jaunos poros būsto, kurio plotas 54 kv. m, interjerą kūrė Laura Byčenkova ir Eugenijus Byčenkovas. Venecijos kvartale įrengtas butas yra skirtas poilsiui, kai jo savininkai grįžta iš užsienio. Veikiausiai dėl šios priežasties jo stilistika dvelkia natūralumu ir ramybe, kurios, regis, čia tiek daug, jog galima pailsėti kaip gamtoje – šviesios spalvos kilimas primena žolę gamtoje, o ant sienų „pražydę“ gėlės kalba apie tai, kad atsipalaiduoti namuose galima ne ką prasčiau nei miške ar parke. Pats kvartalas, kuriame kūrė Laura ir Eugenijus, – tarsi miestas parke. Estetikos ir funkcionalumo dernė neabejotinai atsispindi kiekvienoje erdvėje.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autoriai – studija „Casablanca“.
Nuotraukos – Leono Garbačausko.

 

 

Gaivus interjeras miesto centre

Miesto centre, Žvėryne, esančio būsto interjeras, kurį sukūrė interjero studija DIZU, darniai susilieja su vaizdinga panorama už lango. Trys jaunos ir šiuolaikiško miesto stilistiką vertinančios dizainerės – Renata Mockutė, Jurgita Saulytė ir Kristina Puidokaitė – patikina, kad judrios sostinės kontekstas turėjo nemažai įtakos rezultatui. „Interjeras, pratęsdamas miesto panoramos žaismą, perauga į sienų plokštumas, nuspalvindamas jas nusitęsiančiais geometriniais pasteliniais tonais“, – pristatymą pradeda kūrėjos.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorius – DIZU interjero studija.
Nuotraukos – Leono Garbačiausko.

 

 

Romantika kibirkščiuojantis būstas

Dizainerė Ernesta Statkutė, pristatydama šiuolaikiško 50 kv. m būsto interjerą Antakalnyje, pastebi, kad pagrindinė idėja, kurią siekta realizuoti, – priversti skubantį žmogų namuose pasijausti ramiu ir laimingu, tarsi būtų užkluptas meilės jausmų. Meilė, atrodo, sklinda iš kiekvieno kampelio, nes čia išraiškingos spalvos ir ypač grafinis piešinys ant sienos, perteikiantis dviejų skirtingų gamtos polių, dviejų jėgų – vyro ir moters – tarpusavio ryšį ir išskirtinumą, provokuoja visą interjerą kibirkščiuoti romantišku jausmu.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorė – Ernesta Statkutė.
Nuotraukos – Dariaus Gumbrevičiaus.

 

 

Tapetas ir parketas. 1 Dalis.

Neseniai skaitytoje paskaitoje interjero tema buvo akcentuojami keli svarbūs aspektai. Visų pirma tai, kad nuo technologijų pavargusiems žmonėms reikią namų, kuriuose jie galėtų atsijungti ir  atsipalaiduoti. Dėl to rekomenduojama rinktis ramias, neutralių tonų sienų spalvas, kurios netaptų įkyrios atsiradus įvairių formų ir spalvų daiktams. Priešingai – kelių ryškių spalvų akcentai, kurie atsirastų su teksite ir kitomis dekoracijos priemonėmis turėtų išbaigti visa spalvinę kompoziciją. Antra, svarbu tai, kad  interjero dizainas nėra  tiesiog baldų priderinimas bendrai dizaino koncepcijai, tačiau greičiau svarstymas/mąstymas kaip žmogus jausis, kokius pojūčius patirs aplinkoje. Tokią nuomonę pabrėžia Londone dirbanti dizainerė  Ilsė Krawford, kurios yra modernaus gyvenimo būdo guru. Trečia, labai ryški dizaino tendenciją „įsileisti gamtą į namus“ per natūralias medžiagas, faktūras spalvas.

 

 

Interjeras.lt rekomenduoja

„Interjeras.LT rekomenduoja“ jau penkerius metus padeda vartotojui pastebėti inovatyvius, gero dizaino ir išskirtinio patogumo gaminius. Iš didžiulio interjero ir namų paslaugų bei produktų srauto žmogui neretai sunku išsiskirti kokybiškus gaminius. Projektas rekomenduoja tokius interjero objektus ir produktus, kurie pasižymi:

     • geru dizainu;
     • vartojimo patogumu ir ergonomiškumu;
     • nekenksmingumu aplinkai.

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2015 numeris 3

 
 • Įdomybės;
 • „Galerijos555” įkūrėja Violeta Moščinskienė: „Industrinė meno erdvė keičia loftų kvartalo veidą“;
 • „Mikronamo“ Kaune sumanytojas Rolandas Samajauskas: „Komfortiškai gyventi galima ir 30 kv. m. būste“;
 • Butas, primenantis Švedijos kalnų namelį;
 • Skandinaviškas konstruktyvizmas vasaros name;
 • Būstui savas taisykles padiktavo Vilniaus senamesčio aura;
 • Kaip tinkamai pasirinkti miegamojo baldus?;
 • Čekų vonios kambario legendos;
 • Universalus sprendimas Geberit potinkinė sistema Omega;
 • Unitazo valymas dar niekada nebuvo toks paprastas;
 • Interjeras.lt rekomenduoja;
 

„Galerijos555” įkūrėja Violeta Moščinskienė: „Industrinė meno erdvė keičia loftų kvartalo veidą“

Prieš tris mėnesius Ševčenkos loftų kvartale, „eLoftHOTEL“ viešbutyje, duris atvėrė inovatyvus meno, muzikos ir asmenybės tobulėjimo inkubatorius – „Galerija555”. Išskirtinis interjeras su sovietmečio reliktais nuo šiol po trejų metų trukusių rekonstrukcijos darbų džiugina ne tik menininkus profesionalus, bet ir savo kūrybinio kelio vis dar ieškančius žmones. Galerijos įkūrėja, verslininkė bei tapytoja Violeta Moščinskienė sako, kad ši industrinė erdvė jau dabar keičia loftų kvartalo veidą. Tai – menui neabejingų žmonių traukos centras, kuriame vyksta ne tik unikalios parodos, bet ir muzikos vakarai, socialiniai renginiai bei projektai.

Parengė Žydrė Dargužytė.

Nuotrakos – Dariaus Gumbrevičiaus.

 

   

„Mikronamo“ Kaune sumanytojas Rolandas Samajauskas: „Komfortiškai gyventi galima ir 30 kv. m. būste“

Pastaruoju metu energiškai efektyviems namams rinkoje skiriamas didelis dėmesys, mat susidomėjimas ekologišku ir klimato kaitos atžvilgiu nekenksmingu gyvenimo būdu įgauna vis didesnį pagreitį. Atsisžvelgdamas į šias tendencijas, ,,Pastatų sertifikavimo biuras“ kartu su Vilniaus dailės akademija, suprojektavo ir pastatė ,,Mikronamą“ Kauno rajone, Romainiuose, kurio plotas yra tik trisdešimties kvadratinių metrų. Nepaisant to, čia galima rasti net namų kiną, o šalia namo lankytojus pasitinka ekologiškai auginamų karklų plotas. Patarieji bus kertami kas ketverius metus ir naudojami pastatui šildyti. Apie tai, kaip gimė mikronamo iniciatyva, kalbamės su technologijų mokslų daktaru Rolandu Samajausku.

Parengė Žydrė Dargužytė.

Nuotrakos – ,,Mikronamo“ kūrėjų.

 

 

Butas, primenantis Švedijos kalnų namelį

Interjero autorė Audronė Ambrazienė: ,,Svarbiausias principas, kurio visada stengiuosi laikytis-išklausyti ir suprasti užsakovo svajones. Tuomet, tiesiog, mėgaujuosi kūrimo procesu. Projektai įgyvendinami nuo nuogo mūro iki jaukios aplinkos.“

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos – Igorio Petino.

 

Skandinaviškas konstruktyvizmas vasaros name

„Vasaros namas“, jaukų prieglobstį radęs ežero pamiškėje, pasak jo kūrėjų, yra skirtas mėgautis pirties malonumais ir ramiu poilsiu. Būsto užsakovai – su žemės ūkio veikla susijusio verslininko šeima, kuri dievina laiką gamtoje. Projekto užduotis – jau prie esamo gyvenamojo namo, suprojektuoti ir įrengti pirties namą su galimybe leisti jame savaitgalius su draugais; sukurti patogią infrastruktūrą lauko tinklinio, minifutbolo žaidimui, maudynėms pirtyje bei ežere.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorius – Vida Vyšniauskienė.
Bendraautorius- Vilius Adomavičius.

Nuotraukos – Viliaus Adomavičiaus.

 

Būstui savas taisykles padiktavo Vilniaus senamesčio aura

Pagrindinės projektavimo užduotys: sudėtingo plano sutvarkymas ir pritaikymas patogiam funkcionaliam išplanavimui bei natūralios šviesos trūkumo kompensavimas dirbtinės šviesos sprendimais.

Interjero dizainerė Vaida Kandratavičiūtė, paprašyta apibūdinti sostinės širdyje esantį būstą, nedvejodama sako, kad jis skirtas žmonės, kuriems patinka senamiesčio šurmulys, kurie mėgaujasi aplinkinių restoranų virtuvėmis ir vertina patogius ir stilingus namus. Anot jos, toks būstas galėtų būti tinkamas ir šeimai, neturinčiai vaikų, arba juos jau išleidusiai į savarankišką gyvenimą. Jei tai reiktų sutalpinti į du žodžius, veikiausiai jie būtų tokie – patogu funkcine prasme ir stilinga.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorė – Vaida Kandratavičiūtė.

Nuotraukos – Tado Černiausko.


 

Kaip tinkamai pasirinkti miegamojo baldus?

Tiems, kurie nori išsirinkti naujus miegamojo baldus, iškyla gausybė klausimų – pradedant nuo stiliaus ir baigiant medžiagomis bei patogumu. Juk ne veltui sakoma, kad „miegas yra aukso grandinė, rišanti mūsų kūnus su sveikata“. Taigi, šįkart specialistų klausiama, kaip tinkamai įvertinti, kokių baldų reikia miegamojo erdvei.

 

 

Interjeras.lt rekomenduoja

„Interjeras.LT rekomenduoja“ jau penkerius metus padeda vartotojui pastebėti inovatyvius, gero dizaino ir išskirtinio patogumo gaminius. Iš didžiulio interjero ir namų paslaugų bei produktų srauto žmogui neretai sunku išsiskirti kokybiškus gaminius. Projektas rekomenduoja tokius interjero objektus ir produktus, kurie pasižymi:

     • geru dizainu;
     • vartojimo patogumu ir ergonomiškumu;
     • nekenksmingumu aplinkai.

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2015 numeris 2

 
 • Įdomybės;
 • Dizainerė Irmina Savickienė: „Žinojau ir žinau, kur einu ir kaip noriu atrodyti“;
 • „Interjero erdvės“ įkūrėja: „Esame orientuoti į bendradarbiavimą, o ne konkuravimą“;
 • Stiprų charakterį turintis loftas;
 • Skandinaviška dvasia alsuojantis loftas;
 • Angliška klasika lietuvių namuose;
 • Išskirtinės plytelių pavasario naujienos iš Ispanijos ir Italijos „Iris“;
 • Stumdomos durys – ir funkcionalios, ir ergonomiškos;
 • Rinkos inovacija – modeliuojamas tinkas;
 • Minkštieji baldai, stebinantys spalvomis ir konstrukcija;
 • Modernūs šviestuvai, kalbantys tradicijų kalba;
 • Įrenkite bet kur!;
 • Interjeras.lt rekomenduoja;
 • Jubiliejinio konkurso „Metų interjeras/ Auksinė paletė'14“ apdovanojimai.

   

Dizainerė Irmina Savickienė: „Žinojau ir žinau, kur einu ir kaip noriu atrodyti“

Ambicinga interjero dizainerė iš Šiaulių – Irmina Savickienė – šiandien drąsiai deklaruoja, kad kūrybininkai Lietuvoje tikrai gali užsidirbti – tereikia noro veikti, talento ir žinių, kaip valdyti projektus. Įkurusi LT dizaino namus wãpsva, jauna moteris trykšta entuziazmu ir sako, kad tokia kūrybiška erdvė Šiauliams buvo reikalinga kaip oras, o paklausta, ar nenorėtų panašaus pobūdžio salono įsteigti Vilniuje, užtikrintai atsako, jog sostinė šiuo klausimu yra gerokai perpildyta. Atvirai kalbamės apie kūrybą, verslą ir galimybę augti net ir sąlyginai kūrybos prasme lėtai pokyčius generuojančiame mieste.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos – LT dizaino namai wãpsva

 

 

„Interjero erdvės“ įkūrėja: „Esame orientuoti į bendradarbiavimą, o ne konkuravimą“

Pačioje Kauno širdyje įsikūrusio dizaino salono „Interjero erdvė“ vadovė Asta Bučienė trykšta entuziazmu ir meile savo veiklai, į kurią įtraukti visi šeimos nariai – vyras ir du sūnūs. Čia galima rasti visko – nuo visoje Europoje pripažintų ir vertinamų gaminių, iki vienetinių interjero detalių ir aksesuarų, sukurtų Lietuvos menininkų. Moteris paklausta, kaip pavyksta taip preciziškai pasirinkti gamintojus, su kuriais norima dirbti, sako, jog sėkmės receptas paprastas – gaminys pirmiausiai turi patikti ir tikti išskirtinei salono erdvei, kurioje nuolat verda kūrybinis virsmas – renginiai, parodos, socialiniai projektai, gaminių pristatymai, susitikimai su kūrėjais ir lankytojais. Interviu apie tai, kaip numatyti šiuolaikiško menu besidominčio žmogaus poreikius ir atlaikyti konkurencinę įtampą bei apie kūrybinės veiklos teikiamą džiaugsmą.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos – salono „Interjero erdvė“.

 

Stiprų charakterį turintis loftas

Architektas ir interjero dizaineris Andrius Byčenkovas sako, kad pirmą kartą pažvelgęs į erdvę, kurioje teks kurti, kūrybiškai pagalvojo, jog ji kažkuo panaši į traukinio vagoną. Beveik devyniasdešimties kvadratinių metrų loftas jau iš pat pradžių leido suprasti, kad prireiks laiko ir kantrybės suvaldyti erdvę. „Užsakovai norėjo turėti namus, kurie atitiktų jų poreikius šiandien. Taigi jiems pakako gyvenamosios erdvės su virtuve ir miegamuoju bei sanitariniu mazgu. Reikėjo numatyti galimybę netolimoje ateityje įrengti kambarį jaunos poros atžalai, todėl lofto interjero kūrimas tapo šiek tiek sudėtingesnis.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorius – Andrius Byčenkovas.
Nuotraukos – Leono Garbačausko.

 

Skandinaviška dvasia alsuojantis loftas

Interjero stilius: modernus-skandinaviškas.

Užsakovo reikalavimus padiktavo pati erdvė – norėjosi patogiai, o svarbiausia – funkcionaliai suplanuoto būsto. Vilniuje, „Microlofts“ loftų kvartale, jaunam vyrui interjero dizainerės Gabijos Pažarskytės sukurtas būsto interjeras išsiskiria preciziškai suplanuota erdve, mat jo plotas – tik 24.35 kv. m. Pagrindinės erdvės – tambūras, vonios kambarys, virtuvė- svetainė. Įdomu tai, kad butas pailgas: plačiausia jo dalis – tik 270 cm.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorė – Gabija Pažarskytė.

Nuotraukos – Kęstučio Kurieniaus.

 

Angliška klasika lietuvių namuose

Užduotis – renovuoti anksčiau statytą gyvenamąjį dviejų aukštų namą: sukurti šiltą ir jaukų klasikinio stiliaus interjerą keturių asmenų šeimai.

Gyvenamojo namo rekonstrukcija Kauno rajone architektei Arūnei Bitinaitienei tapo rimtu iššūkiu, mat ji stengėsi nesižvalgyti į jau esančius klasikinio stiliaus interjerus mūsų šalyje. Užsakovai – vidutinio amžiaus pora – norėjo patogaus ir jaukaus būsto, kuriame galėtų komfortiškai gyventi patys ir jų du paaugliai vaikai. Taigi, buvo nuspręsta imtis darbų prieš penkiolika metų jų pačių statytame name: reikėjo perplanuoti erdves taip, kad atsirastų vietos atskiram ir erdviam valgomajam kambariui pirmame aukšte ir dar vienam vaikų miegamajam kambariui antrame aukšte.

Parengė Živilė Dargužytė.
Interjero autorė – Arūnė Bitinaitienė.
Nuotraukos – Algirdo Rutkausko.

 

Interjeras.lt rekomenduoja

„Interjeras.LT rekomenduoja“ jau penkerius metus padeda vartotojui pastebėti inovatyvius, gero dizaino ir išskirtinio patogumo gaminius. Iš didžiulio interjero ir namų paslaugų bei produktų srauto žmogui neretai sunku išsiskirti kokybiškus gaminius. Projektas rekomenduoja tokius interjero objektus ir produktus, kurie pasižymi:

     • geru dizainu;
     • vartojimo patogumu ir ergonomiškumu;
     • nekenksmingumu aplinkai.

 

Jubiliejinio konkurso „Metų interjeras/ Auksinė paletė'14“ apdovanojimai

Lietuviškais interjero „Oskarais“ vadinamos tikru auksu paauksuotos „Caparol“ gamintojo dažų paletės buvo įteiktos vienuolikai nugalėtojų. Išskirtinai tarptautinis žiuri vertino pateiktus per 200 interjerų, kurie 2014 metais buvo įrengti Lietuvoje. Konkurse dalyvavo rekordinis skaičius (124 dalyviai) pavienių autorių ar jų grupių.

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2015 numeris 1

 
 • Įdomybės;
 • Medžio restauratorius Mantas Gudavičius: „Viskas, kas susiję su medžiu, visada bus mano rankose“;
 • Architektas Aidas Kalinauskas „Kūrybinis procesas turi būti džiazas“;
 • Seno buto virsmas: estetiką, vizualinį lengvumą ir komfortą apjungiantis modernumas;
 • Senamiesčio interjeras: raudonų plytų keliu;
 • Sena ir nauja - kaip juoda ir balta;
 • Ar leisime lietuviškam parketui sugrįžti į mūsų namus?;
 • Lauko terasų apšvietimas:naujovės, tendencijos ir sprendimai;
 • Niekad nesenstančios klasikinės durys - jau ir moderniuose interjeruose;
 • Geberit Cleanline dušo latakai - unikali rinkos naujovė;
 • Inovatuvi cementinė polimerinė medžiaga grindims bei sienoms;
 • Į EKOcentro seminarus „Draugiškos aplinkai statybos žaliems“ nesuspėję klausytojai medžiagą ras internete;
 • Stiklo ir interjero studijoje gimsta unikalūs šedevrai namams.

   

Medžio restauratorius Mantas Gudavičius: „Viskas, kas susiję su medžiu, visada bus mano rankose“;

Mantas Gudavičius – jaunosios kartos medžio restauratorius iš Klaipėdos, kuris į šią veiklą pasinėręs visa galva. Ambicingas vaikinas daugybę metų patirties sėmėsi ne tik Lietuvoje, mokydamasis iš savo tėčio, bet ir stažavosi Norvegijoje, kur turėjo galimybę dirbti su prestižiniais objektais, prie kurių leidžiama prisiliesti tik tiems, kurie jau įrodė, ką sugeba. Ten Mantas sakosi išmokęs ne tik technologinių gudrybių, bet ir stipriai pajutęs, kaip skandinavai myli medį ir kiek gerosios energijos darbui su juo atiduoda. Vis dėlto ilgai užsibūti svečioje šalyje specialistas nepanoro  – jis grįžo į Lietuvą tikėdamas, kad jai yra reikalingas, o savo veikloje vadovaujasi mintimi, jog būtina išsaugoti tai, kas turi istoriją.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio archyvo

 

 

Architektas Aidas Kalinauskas „Kūrybinis procesas turi būti džiazas“

Architektas iš Kauno – Aidas Kalinauskas – žmogus, savo veikloje siekiantis maksimalaus tobulėjimo, nevengiantis, esant poreikiui, užsakovui pasakyti, kad teks paklusti kūrėjo sprendimams, jei nenorima sugadinti to, kas gali būti padaryta maksimaliai gerai. Pasak architektūros studijos „Archispektras“ vadovo, pastato architektūra priklauso ne tik klientui, bet netgi tam, kuris šiandien vis dar žaidžia smėlio dėžėje ar pro šalį skubiai pravažiuoja prabangiu automobiliu. Su A. Kalinausku kalbamės apie tai, kas vyksta jo, kaip savo srities profesionalo, gyvenime ir profesinėje veikloje.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Juozo Kamensko

 

Seno buto virsmas: estetiką, vizualinį lengvumą ir komfortą apjungiantis modernumas

Interjero „Lengvas modernas“ tikslas – atnaujinti 18 metų senumo 100 kv. m interjerą; sukurti ir praplėsti naujas erdves: darbo kambarį, panaikinti pirties patalpą, naujai suprojektuoti vonios kambarį, apjungti svetainę, valgomąjį ir virtuvę. Tokio ambicingo tikslo ėmėsi architektė, interjero dizainerė Audronė Ambrazienė su bendraautore interjero dizainere Daiva Pocevičiene. Pasak pagrindinės interjero koncepcijos autorės, užsakovė norėjo šiuolaikiško, šviesaus, jaukaus būsto. Ne veltui gimė ir iškalbingas šio darbo pavadinimas. „Lengvas modernas“ – tai šiuolaikiškas, neperpildytas daugybe detalių interjeras.

Parengė Žydrė Dargužytė
Interjero autorės Audronė Ambrazienė ir Daiva Pocevičienė
Nuotraukos Kęstučio Kurieniaus

 

Senamiesčio interjeras: raudonų plytų keliu

Interjero tikslas – patogių, funkcionalių ir estetiškai nepriekaištingų zonų sukūrimas 160 kvadratinių metrų plote.

Pagrindiniai reikalavimai: patogi virtuvė su valgomuoju, poilsio zona su vieta daugybei knygų, jaukūs miegamieji kambariai bei vonios zona. Rezultatas – sodrių spalvų modernūs namai su švelnios klasikos elementais.

Išskirtiniam būstui senamiestyje užsakovai pageidavo suteikti jaukiai modernaus buto „veidą“. Interjero kūrėja Jovita Jankauskienė pastebi, kad sunkiausia buvo suvaldyti nemažą erdvę – daugiausiai iššūkių atnešė skirstymas funkcinėmis zonomis.

Parengė Žydrė Dargužytė
Interjero autorius: Jovita Jankauskienė

Nuotraukos Augio Narmonto

 

Sena ir nauja - kaip juoda ir balta

Interjero iššūkis – kaip su minimaliais pokyčiais paversti butą, esantį senos statybos blokiniame name, nauju taip, kad įžengus jaustumeisi jaukiai, patogiai ir kad viskas alsuotų kokybe.

Užsakovų reikalavimai – patogus, modernus, o svarbiausia – jų poreikius atitinkantis būstas. 49 kvadratinių metrų buto interjeras Vilniuje tarsi sakyte sako, jog sena ir nauja – kaip juoda ir balta – mat seno paversti nauju neįmanoma, kaip ir juoda netaps balta. Vis dėlto sename pastate galima sukurti naują kokybę, o juodą ir baltą panaudoti kaip priemonę tai kokybei išreikšti.

Parengė Živilė Dargužytė
Interjero autorės: „Casablanca“ studija
Nuotraukos Leono Garbačausko

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2014 numeris 6

 
 • Įdomybės
 • Barbora Adamonytė: „Interjerų puošimas dizaino objektais yra pati mažiausia visos dizaino esmės dalis“
 • Dizaineris-juvelyras Šarūnas Davainis: „Pasauliui padovanojau gintaro ir mineralų terapijos centrą su unikaliu interjeru iš gintaro“
 • Mažo buto stebuklai: monochromiška interjero dizaino idėja
 • Baltiškas namo interjeras: estetika, ergonomika ir funkcionalumas
 • Didelės šeimos namo interjeras iš natūralių medžiagų
 • Naujasis „Eurodisk Cosmo“ maišytuvas: stilius ir funkcionalumo harmonija
 • Baltos durys interjere: modernu ir stilinga
 • Šviesos terapija namuose: šviestuvas kaip sveikatos šaltinis
 • Apšvieskime Kalėdas su ELMO
 • Buitinės technikos ekspertas: svarbiausia išvalyti, o ne sutaupyti
 • Stilingos interjero puošmenos - židiniai ir krosnelės
 • Stiklo ir interjero studija - universalūs interjero sprendimai
 • Medinių grindų renesansas - restauravimas

 

   

Barbora Adamonytė: „Interjerų puošimas dizaino objektais yra pati mažiausia visos dizaino esmės dalis“

Industrinio dizaino objektų kūrėja Barbora Adamonytė savo kūriniais stebina ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį. Šį rudenį ji gavo prestižinį „RedDot Design Concept Award 2014“ apdovanojimą už savo šviestuvą ,,SAULĖ-tekis/- ydis“. Jos darbai – funkcionalūs ir stilingi, o pati kūrėja sako, kad jau seniai nustojusi žiūrėti į daiktus, kaip į interjero puošybos elementus. Jai svarbiausia, kaip tam tikri dizaino objektai pagerina žmogaus gyvenimą ir daro jį patogesnį. Vilniaus dailės akademijos magistrantė prasitaria, kad talentas – dar ne viskas. Jis – kaip atspirties taškas veiksmui, tačiau visada reikia įdėti daug darbo. Interviu su jaunosios kartos industrinio dizaino atstove kalbamės apie pasiekimus, darbų reprezentavimą visuomenėje ir įkvėpimą kurti išskirtinius objektus.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Barboros Adamonytės

 

 

Dizaineris-juvelyras Šarūnas Davainis: „Pasauliui padovanojau gintaro ir mineralų terapijos centrą su unikaliu interjeru iš gintaro“

Verslininkas, juvelyras, dizaineris iš Vilniaus – Šarūnas Davainis – jau daugybę metų ne tik Europą, bet ir pasaulį stebina projektais, kurie neturi analogų. Jo įkurtas gintaro ir mineralų terapijos centras „Amber Relax Luxus“ – vienintelė tokia vieta pasaulyje, kurioje taikoma spindulinė-energetinė gintaro terapija. Užpatentuota naujovė remiasi gintaro ir mineralų sąveika su infraraudonaisiais spinduliais. Čia viskas iš gintaro: ir infraraudonųjų spindulių sauna, kurios suolai ir grindys iš gintaro, ir masažo stalai, kurių pagrindas gintarinis. Visas interjeras sukurtas paties Š. Davainio su žmona Viktorija Sokolova, nes jie įsitikinę, kad žino, ko iš tikrųjų reikia, ir kaip tai padaryti geriausiai. Su talentingu dizaineriu susitinkame jo terapijos centre ir gerdami „gintarinį vandenį“ kalbamės apie tai, kaip gimsta tobulos interjero idėjos ir koks žavus gali būti gyvenimas, kai laikas skiriamas tam, kas kiekvieną rytą priverčia energingai atmerkti akis naujai dienai. 

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos – Vlado Polikšos, Jūratės Bratikienės, Gretos Skaraitienės.

 

Mažo buto stebuklai: monochromiška interjero dizaino idėja

Architektės Mingailės Marcinės sukurtas nedidelio ploto būsto (39 kvadratiniai metrai) interjeras yra skirtas dviejų asmenų šeimai. Pagrindinė šio projekto užduotis buvo mažame bute atskleisti įdomias, organiškas bei gyvas erdves. „Užsakovus apibūdinčiau kaip itin šiltus žmones, labai stipriai mylinčius ir paisančius vienas kito nuomonės, o tai svarbu kuriant bet kokį interjerą, nes kūrėjas stipriai jaučia aplink tvyrančias emocijas.

Parengė Žydrė Dargužytė
Interjero autorė – Mingailė Marcinė.
Nuotraukos – Mariaus Žičiaus.

 

Baltiškas namo interjeras: estetika, ergonomika ir funkcionalumas

Interjero dizaineris Tomas Jasiulis sukūrė trijų asmenų jaunos šeimos namo, esančio Vilniaus miesto ribose, įvaizdį. Pats autorius nelinkęs šio būsto interjero priskirti konkrečiai stilistikai, tačiau drąsiai jį vadina baltišku arba tiesiog lietuvišku. Anot jo, apsiriboti klišėmis visada lengviausia, tačiau atėjo metas, kai lietuviai gali ir privalo kurti savitus interjerus, kurie nebūtų konkrečios stilistikos kopijos arba nepataikautų tam tikroms interjerų madoms. „Atėjo brandos laikas, kai ne tik gyvenimo supratimas, bet ir būdas leidžia mums drąsiai vadintis baltais“, – apie lietuviškos stilistikos būsto interjerą pradeda kalbėti žinomas namų erdvių stiliaus kūrėjas.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorius – Tomas Jasiulis.
Nuotraukos – UAB „Šviesos ratas“.

 

Didelės šeimos namo interjeras iš natūralių medžiagų

Penkių asmenų šeimos 178 kvadratinių metrų namo interjeras uždarame kvartale, netoli Kauno, iš karto būsto lankytojams siunčia žinią – čia viskas natūralu, todėl skoninga ir tikra. Interjero dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė prisimena, kad prieš imdamasi šio projekto, iš užsakovų išgirdo pagrindinį pageidavimą – svarbiausia medžiagų kokybė ir natūralumas, o tikslas – patogūs ir jaukūs namai, į kuriuos ir mažiems, ir dideliems malonu sugrįžti.

Parengė Živilė Dargužytė
Interjero autorė – Gintarė Jarmalavičiūtė.
Nautraukos – Agnės Klimavičiūtės.

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2014 numeris 5

 
 • Įdomybės;
 • Architektė Vida Vyšniauskienė „Geram interjerui gali įkvėpti ir suknelė madų žurnale“;
 • „Fototeatro“ įkūrėjas Saulius Paukštys: „Kai ką nors sugalvoji, neturi tikslo stebinti“;
 • Namo Pavilnyje interjeras: etnologiniai motyvai moderniame kontekste;
 • Būstas, pagerinęs gyvenimo kokybę;
 • Namo interjeras: netikėtumas, įvilktas į jaukumo drabužį;
 • „Geberit“ sieninis dušo latakas;
 • Kahrs parketlentės – pagaminta Šedijoje;
 • Išskirtiniai šviestuvai ir individualūs apšvietimo sprendimai;
 • Konkursas „Mano EKOnamai“ paskelbė geriausius draugiško aplinkai ir energiškai taupaus būsto kūrėjus;
 • Rankų darbas ir moderniausios technologijos atveria erdvių išskirtiniems apšvietimo sprendimams;
 • Puiki diena darbe: švediški biuro baldai;
 • Apšvietimo sprendimai išskirtinėms erdvėms iš „vienų rankų“;
 • Interjeras.lt rekomenduoja.

   

Architektė Vida Vyšniauskienė: „Geram interjerui gali įkvėpti ir suknelė madų žurnale“

Architektė ir interjero dizainerė iš Kauno – Vida Vyšniauskienė – reikli sau ir ją supančiai aplinkai. Būtent šis darbo stilius veikiausiai ir lėmė tai, kad kūrėjos darbai žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Daugiau kaip dvidešimt metų architektūriniais sprendimais viešosiose ir privačiose erdvėse bei interjero dizainu užsiimanti moteris drąsiai deklaruoja, kad turi daug ambicijų savo veikloje. Ji tiki, kad nuoseklus ir atsakingas darbas kiekvienam dizaineriui anksčiau ar vėliau atsiperka – tik taip gali būti sukurtas individualus stilius, niekada neleisiantis kopijuoti ar mėgdžioti kitų. Visai neseniai persikėlusi į naują studiją, Vida Vyšniauskienė prasitaria, kad gyvenimas čia itin gražus.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Raimondo Urbakavičiaus, Viliaus Adomavičiaus ir Guodos Adomavičiūtės

 

 

„Fototeatro“ įkūrėjas Saulius Paukštys: „Kai ką nors sugalvoji, neturi tikslo stebinti“

Fotografas, „Fototeatro“ pradininkas Lietuvoje ir žinomas visuomenės veikėjas Saulius Paukštys niekada nenuobodžiauja – jis nuolat ką nors kuria ir savo darbais  stebina šalį. Savita gyvenimo filosofija jam neleidžia išpuikti dėl puikiai visuomenės vertinamų projektų, o nuoseklus ir kryptingas darbas su tinkamai suformuota komanda leidžia mėgautis kūrybiško darbo vaisiais ne tik pačiam kūrėjui, bet ir jo meno bei socialinių projektų gerbėjams. Šis ruduo menininkui itin darbingas, mat jo fotostudija perkeliama į Vilniaus senamiestį, kur, tikimasi, jog sulauks dar daugiau dėmesio. Be viso to, Saulius Paukštys neseniai atšventė savo penkiasdešimtąjį gimtadienį, kurio, beje, nėra linkęs reikšminti, tačiau prasitaria, jog sukakties vakarėlis buvo tikrai linksmas ir gausus draugų bei dovanų.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Sauliaus Paukščio

 

Namo Pavilnyje interjeras: etnologiniai motyvai moderniame kontekste

Architektės Justės Žibūdienės sukurtas namo Pavilnyje interjeras stebina medžiagų, faktūrų ir etnodetalių gausa. Šio interjero užsakovai nebuvo priėję prie bendros nuomonės, kokio būsto norėtų, mat namo savininkas tikėjosi daugiau modernių elementų, o jo žmona – daugiau klasikinių detalių. Esant tokiai situacijai, dizainerei teko pasukti galvą, kaip patenkinti dviejų skirtingas vizijas turinčių žmonių interesus. Atspirties tašku šioje situacijoje tapo tai, kad abu siekė, jog namai būtų jaukūs ir praktiški. „Taigi, mano tikslas buvo sukurti vientisą stilių iš skirtingų vizijų. Tam puikiai tiko etnomotyvai, kurie turi savyje senųjų elementų, bet drąsiai gali prabilti modernia kalba“, – pasakoja J. Žibūdienė.

Parengė Žydrė Dargužytė
Interjero autorė: Justė Žibūdienė
Nuotraukos Dainiaus Stankaus

 

Būstas pagerinęs gyvenimo  kokybę

Postsovietinės architektūros daugiabučiuose esantys būstai dažniausiai iš interjero dizainerių pareikalauja nemažai netradicinių kūrybinių sprendimų, kai užsakovai išreiškia norą gyventi patogiau ir stilingiau. Būtent tokia užduotis buvo patikėta interjero dizaineriui Normundui Vilkui – sovietinę 59 kvadratinių metrų erdvę pakeisti taip, kad ji
atitiktų šiuolaikinio gyvenimo standartus. „Darbas vyko diskutuojant bei bendrai ieškant sprendimų. Nagrinėdami buto išplanavimą, pastebėjome galimybę sovietinę gyvenamąją erdvę pakoreguoti taip, kad šeimos gyvenimo kokybė žymiai pagerėtų“, – atskleidžia N. Vilkas.

Parengė Žydrė Dargužytė
Interjero autorius: Normundas Vilkas

Nuotraukos Augio Narmonto

 

Namo interjeras: netikėtumas, įvilktas į jaukumo drabužį

Architektūros studijos „Prusta“ architektės, kurdamos namo Marijampolėje interjerą, stengėsi išlaikyti vientisumą visose erdvėse. Paklausta, koks buvo šio interjero tikslas, viena iš projekto autorių – I. Prunskaitė – atsako lakoniškai: „Tai – estetinis grožis ir patogus užsakovų gyvenimas“. Šiame per du šimtus kvadratinių metrų užimančiame būste įsikūrė jauni žmonės, nebijantys nestandartinių sprendimų. Būtent to ir buvo tikimasi iš specialisčių, kurioms patikėta pasirūpinti ir pirmojo, ir antrojo namo aukšto įvaizdžiu. Gyvenamosios erdvės čia vientisos – nėra griežtų ribų tarp atskirų funkcinių zonų.

Parengė Živilė Dargužytė
Interjero autorės: Ieva Prunskaitė, Eglė Prunskienė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2014 numeris 4

 
 • Įdomybės;
 • Dizaineris Artūras Čižiūnas: „Vis dar ieškau tobulo savo svajonių namo recepto“;
 • Interjero dizainerė Indrė Sunklodienė : „Užsakovams nepataikauju“;
 • Atostogų būstas norintiems atgauti jėgas;
 • Namas pušyno apsuptyje;
 • Sovietmečio name - modernaus buto interjeras;
 • Sienos be defektų;
 • Potinkinio WC rėmo montavimas: 4 žingsniai;
 • Ketus - nepelnytai pamiršta vonių medžiaga;
 • Kitoks eksterjero apšvietimas;
 • Funkcionalūs baldai - išmanus pasirinkimas;
 • Čiužinio transformacija į sofą - lovą arba baldai transformeriai - ieškantiems sprendimo neformaliai erdvei
 • Prejektas „Interjeras.lt rekomenduoja“ plečia ribas (II dalis)

   

Dizaineris Artūras Čižiūnas: „Vis dar ieškau tobulo savo svajonių namo recepto“

Dizaineris Artūras Čižiūnas ir jo darbai pastaruoju metu susilaukia vis daugiau visuomenės dėmesio - apie juos ne tik aktyviai kalbama žiniasklaidoje bei ir teikiami apdovanojimai. Savo pašaukimą garsus interjerų kūrėjas sako pajautęs dar vaikystėje, tačiau gyvenimo kelias susiklostė taip, kad ne iš karto pavyko įgyvendinti svajonę - teko baigti su menu iš esmės nesusijusias studijas bei ilgus metus dirbti kitokio pobūdžio darbą. Su A. Čižiūnu kalbamės apie kūrybinius impulsus, nuveiktus darbus ir ateities planus.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Dariaus Petrulaičio, Dariaus Gumbrevičiaus

 

 

Interjero dizainerė Indrė Sunklodienė: „Užsakovams nepataikauju“

Ambicinga dizainerė, vilnietė Indrė Sunklodienė, neseniai kartu su vyru atidarė interjero apdailos namus, kurių interjeras buvo kurtas beveik metus. Kūrėja įsitikinusi, kad dizaineriui būtina turėti savo kūrybinę erdvę, kurios ypatingą aurą jaučia ne tik klientas, bet ir pats kuriantysis. Čia viskas dvelkia preciziškumu - kiekviena detalė turi savo istoriją, kiekvienas baldas tarsi pasakoja industrinio stiliaus legendas, o užsukus dėl konkrečios idėjos nė nepastebi, kaip akys gaudyte gaudo skirtingus elementus - žvilgsnis užkliūna už įmantrių raštų tapetų, audinių, dekoro elementų.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

 

Atostogų būstas, norintiems atgauti jėgas

Interjero autoriai - Julija Lileikaitė, Darius Romanovskij, Živilė Putrimaitė

Užduotis - sukurti funkcionalų bei modernų atostogų buto interjerą.

Atostogų būsto bendraautoriai - architektai Živilė Putrimaitė, Julija Lileikaitė ir Darius Romanovskij iš architektų studijos a01 ARCHITEKTAI - išsikėlė sau tikslą suprojektuoti funkcionalius, šviesius namus, apjungiant visas funkcines zonas į vieną: miegama, valgoma ir pramogaujama vienoje erdvėje. Tai - modernūs, 50m2 minimalistinio stiliaus apartamentai Druskininkuose.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos - Dariaus Romanovskij

 

 

Namas pušyno apsuptyje

Interjero autoriai - Justina Balvočiūtė, Arūnas Skrolis, Jurgita Liubartaitė

Užduotis - sukurti kūrybiškos jaunos šeimos namo interjerą.

Architektūros įmonė „Devyni architektai“ sukūrė išraiškingą interjerą jaunos šeimos, gyvenančios pušyno apsuptyje, būstui. Meniški užsakovai jau pirmojo susitikimo su kūrybine komanda metu leido suprasti, kad savo nuomonės profesionalams nereikš. „Jie pritarė nevaržomai kūrybinei laisvei ir leido suprasti, kad mumis, kaip savo srities profesionalais, pasitiki“, - prisimena A. Skrolis.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos - Arūno Skrolio

 

 

Sovietmečio name - modernaus buto interjeras

Interjero autorė - Ainė Bunikytė

Užduotis: viename kambaryje sutalpinti svetainės, miegamojo ir darbo kambario funkcijas.

Interjero architektė Ainė Bunikytė, pradėjusi kurti sovietmečiu statytame name, industriniame - miegamajame Žemųjų Panerių rajone, esančio buto interjerą, susidūrė su pirmuoju iššūkiu - maža kvadratūra.

Parengė Živilė Dargužytė
Nuotraukos - Kerniaus Pauliukonio

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2014 numeris 3

Žurnalas
„Interjeras.lt pataria“ 2014 m. Nr.3 

 • Įdomybės;
 • Spalvotas architektės Gitanos Valavičiūtės pasaulis;
 • Dailininkas Artūras Šlipavičius-Šlipas: „Lietuvos meno galerijos man per ankštos“;
 • 6 drąsūs spalviniai sprendimai miegamuosiuose;
 • Stilingas interjeras jaunai šeimai;
 • Geriausias 2013 m. „Tautos“ pripažintas interjeras;
 • Interjero apdailos namuose - išskirtiniai sprendimai kiekvienam;
 • Oro kondicionieriai: visa tiesa apie tai, kaip tinkamai pasirinkti ir naudoti;
 • Kaip apšviesti loftą?;
 • Unitazas be bakelio;
 • Medinių grindų inovatoriai iš Švedijos;
 • Stebuklingos vasaros akimirkos gamtoje;
 • Fotoreportažas iš seminaro „Inovacijos interjere“;
 • „Interjeras.LT“ rekomenduoja plečia ribas.

 

 

Interjero
autorė Gitana Valavičiūtė

Spalvotas architektės Gitanos Valavičiūtės pasaulis
  
Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus, Butauto Barausko
  

Architektė, baldų projektuotoja Gitana Valavičiūtė pernai sukūrė interjerą, už kurį „Metų interjero/Auksinės paletės 2013“ konkurse pelnė „Geriausio spalvinio sprendimo“ prizą.  G. Valavičiūtė, šešiolika metų kurdama interjerus,  visuomet daug dėmesio skiria spalvoms, jų deriniams, todėl ir šis prizas jai netapo labai didele staigmena, nes architektė jo jau seniai laukė ir tikėjosi.

Straipsnyje rasite architektės mintis apie spalvas interjere, jų svarbą, įtaką ir atsakingą pasirinkimą.

 

 

Dailininkas
Artūras Šlipavičius-Šlipas

Dailininkas Artūras Šlipavičius-Šlipas: „Lietuvos meno galerijos man per ankštos“
 
Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus
 

Vis daugiau laiko užsienio meno renginiuose praleidžiantis dailininkas Artūras Šlipavičius- Šlipas jau daugiau kaip trisdešimt metų kartu su žmona Ara ir trimis sūnumis – Ąžuolu, Perkūnu ir Vėju – gyvena jaukiame bute Rudaminoje.

Tik grįžęs iš pasaulinio lygio meno mugės „Artexpo“ Niujorke, Artūras išvyko į Penzos meno simpoziumą Rusijoje. Nors laisvo laiko menininko darbotvarkėje beveik nėra, jis sutiko pasikalbėti apie tai, kas šiuo metu jam svarbiausia, o Ara Šlipavičienė vaišino pyragu ir maloniai pasidalino namų interjero paslaptimis.

 

 

 

Interjero
autoriai – Aurėja Šlančė ir Marius Šlančius, www.a3d.lt

Stilingas interjeras jaunai šeimai
 
Interjero autoriai – Aurėja Šlančė ir Marius Šlančius, www.a3d.lt
Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus
 
Užduotis – sukurti išliekamąją vertę turintį interjerą jaunai šeimai.
 

Architektai Marius Šlančius ir Aurėja Šlančė, praėjusiais metais „Metų interjero/Auksinės paletės 2013“ konkurse pristatė keletą interjero projektų, iš kurių vienas buvo – 77 kv. m. viršutiniame daugiabučio bute įrengtas interjeras jaunai šeimai.

Kaip atskleidė architektai, šio interjero užsakovai pageidavo interjero, kuris turėtų išliekamąją vertę, o ateityje butą būtų galima pelningai parduoti. Atsižvelgdami į užsakovų pageidavimus, architektai nesivaikė vienadienių mados tendencijų ir sukūrė jaukią, modernią aplinką, panaudodami tokius buto vertę didinančius sprendimus.

 

 

Interjero
autorė – Elžbieta Skunčikienė, www.dekorostudija.lt

Tautos pripažintas interjeras
 
Interjero autorė – Elžbieta Skunčikienė, www.dekorostudija.lt
Nuotraukos – Monikos Gečaitės
Parengė Agnė Jakubonė
 
Užduotis: sukurti jaukų ir šiltą interjerą jaunai šeimai.
 

Tai ypatingas dekoratorės Elžbietos Skunčikienės sukurtas interjeras, konkurse „Metų interjeras/Auksinė paletė 2013“ pripažintas geriausiu „Tautos interjeru“ ir pelnęs specialų prizą už geriausią vonios kambario sprendimą. Galima būtų teigti, kad iš beveik 100 konkurse pristatytų privačių interjerų, šis labiausiai atspindi lietuvių visuomenės skonį ir lūkesčius interjero srityje. E. Skunčikienės nuomone, šis interjeras visuomenę labiausiai galėjo sužavėti, nes yra elegantiškas, funkcionalus ir tuo pat metu paprastas bei neįpareigojantis. „Man pavyko sukurti labai jaukų ir daugelio skoniui priimtiną interjerą, nes jis nėra perkrautas detalėmis, spalvomis. Tai tiesiog mielas šeimyninis, šviesus ir stilingas būstas“, – pasakojo dekoratorė, kuriai šis įvertinimas buvo netikėtas, bet įpareigojantis.

 

 

Interjero autorė Aušrinė Šeibelienė

6 drąsūs spalviniai sprendimai miegamuosiuose
 
Parengė Agnė Jakubonė
 

Interjero dizaineriai vis dažniau paneigia posakį, kad lietuviai – pilki kaip cepelinai – ir jų interjeruose dominuoja tik šviesūs, pasteliniai atspalviai. Nors šviesūs spalviniai sprendimai itin populiarūs miegamuosiuose, tačiau jie priimtini ne visiems. Drąsūs interjerų dizaineriai, atsižvelgdami į užsakovų pageidavimus ir jų gyvenimo būdą, vis dažniau laužo nusistovėjusius standartus ir eksperimentuoja miegamuosiuose naudodami ryškias spalvas bei kontrastingus jų derinius. Pateikiame jums 6 Lietuvos interjero dizainerių ir architektų darbus, pristatytus „Metų intrejero/Auksinė paletė“ konkurse, kuriuose atsispindi jų ir užsakovų drąsa rinktis netradicines ryškias spalvas miegamuosiuose. Gal pažvelgę į šiuos pavyzdžius ir jūs panorėsite kažką pakeisti savo miegamuosiuose.

 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2014 numeris 2

 

 • Įdomybės;
 • Kas sukūrė geriausią 2013 metų privatų interjerą?;
 • Viešnagė architektės Rūtos Jurevičienės namuose;
 • Bendra virtuvės- svetainės erdvė: pliusai ir minusai;
 • Modernus interjeras „Mojito“;
 • Stilingas mažo buto interjeras;
 • Inovatyvūs vonios kambario įrangos ir šildymo sprendimai – po vienu stogu;
 • Itin taupūs ir higieniški unitazai – jau dabartis!;
 • Trisluoksnės parketlentės – skandinaviška stilistika ir kokybė;
 • Natūralios šviesos kontrolė;
 • Akmuo interjere;
 • Virtuvė, kurioje kiekvienas daiktas turi savo istoriją;
 • Inovatyvūs dekorai interjerui ir eksterjerui;
 • Efektingos „žaliosios sienos“ – gamtos dovana namų ir biurų interjerui;
 • Gamtos įkvėptos baldinės plokštės.

Kas sukūrė geriausią 2013 metų privatų interjerą?

Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus, Andriaus Stepankevičiaus
 

Su architektų studijos „YCL city desing & architecture lab“ vyrukais – architektais Tomu Umbrasu, Aidu Barzda, Tautvydu Vileikiu ir grafikos dizaineriu Roku Kontvainiu susitikome likus vos keletui dienų iki to, kai jie sužinojo, kad konkurse „Metų interjeras/Auksinė paletė 2013“ laimėjo geriausio 2013 m. privataus interjero prizą ir pelnė nominaciją už „geriausią virtuvės projektą“. Nors kiekvienas iš šių kūrėjų mėgsta savo darbą ir tiki tuo, ką daro, po susitikimo pamaniau, kad šis laimėjimas jiems vis dėlto bus didelis malonus netikėtumas.

Susitikimo metu vaikinai ne tik papasakojo, kaip sekėsi kurti geriausią 2013 m. privatų interjerą, bet ir atskleidė, kas šiuo metu tame bute gyvena.

 

 

Viešnagė architektės Rūtos Jurevičienės namuose

Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus
 

Visuomet smagu nors akies krašteliu žvilgtelėti, kaip gyvena šalies architektai ir interjero dizaineriai. Jie kuria interjerus savo užsakovams, tačiau smalsu, kokius sprendimus, žinodami daugybę techninių galimybių, taiko savo namų interjeruose. Architektė Rūta Jurevičienė mielai sutiko atverti savo 51 kv. m. ploto trijų kambarių buto duris ir papasakojo ne tik apie savo buto interjerą, bet ir atskleidė ne vieną praktišką patarimą, kaip sėkmingai įsirengti mažą būstą.

 

 


Bendra virtuvės-svetainės erdvė: pliusai ir minusai

Parengė Agnė Jakubonė

Per pastaruosius kelis dešimtmečius vaizdas lietuvių būstuose smarkiai kito. Vis dažniau Lietuvos interjeruose įgyvendinamas sprendimas, kai virtuvė, svetainė, o neretai ir valgomasis įrengiami bendroje erdvėje. Vieni įžvelgia tokio sprendimo privalumus, kiti – trūkumus, tačiau ar toks sprendimas tinka būtent Jums, labai priklauso nuo individualių poreikių ir gyvenimo būdo. Taigi, kokie bendros virtuvės-svetainės privalumai ir trūkumai sužinosite perskaitę straipsnį žurnale.

 

 


Modernus interjeras „Mojito“       

Interjero autorė Alina Venskutė, www.interjerodizaineris.lt
Nuotraukos Agnės Klimavičiūtės
Parengė Agnė Jakubonė
 

Užduotis – sukurti lengvą ir šiuolaikišką skandinaviško stiliaus interjerą.

Interjero dizainerė Alina Venskutė mažą, nejaukų butą sėkmingai suprojektavo taip, kad šis tapo stilingais jaukiais namais. Prieš tai buvusiame bute buvo kelios nefunkcionalios ir gremėzdiškos arkos, o jas pašalinus atsivėrė erdvė tarp svetainės ir koridoriaus. Taip pat buvo išardytas masyvus laminatinis baras-spinta tarp virtuvės ir svetainės. Jaukumo ir pavasarinės šilumos į baltą foną A. Venskutė atnešė pasitelkdama apšvietimo sprendimus – ažūrinius raštus balduose ir ant sienelės, taip pat panaudojusi medžio intarpus bei šiltas žemės spalvas –samaninę, smėlio bei rudą.

 

 

Stilingas mažo buto interjeras

Interjero autorė Audronė Ambrazienė
Nuotraukos Igorio Petino
Parengė Agnė Jakubonė
 

Užduotis – iš seno močiutės buto padaryti jaukų, šiuolaikinį miesto būstą.

Anksčiau tai buvo senas, užsakovų močiutės butas, su visu jame buvusiu „tarybiniu palikimu“. Pagrindinė dizainerės užduotis buvo sutvarkyti buto erdves, atskirti miegamojo zoną, suprojektuoti kuo daugiau spintų įvairiems daiktams. Kad bendroji patalpa taptų pakankamai erdvi, buvo išversta siena tarp koridoriaus, virtuvės ir kambario.

A. Ambrazienė, šį mažą butą pakeitusi neatpažįstamai, mielai sutiko pasidalinti savo įžvalgomis apie mažų butų interjerų kūrimo iššūkius.

 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2014 numeris 1

Žurnalo
„interjeras.lt pataria“ 2014 m. Nr.1

 

 
 
 • Įdomybės;
 • Pokalbis su architektu Daliumi Regelskiu;
 • Viešnagė dailininkės Editos Suchockytės galerijoje;
 • Kaip sėkmingai įrengti mažą miegamąjį?;
 • Šiuolaikinis žvilgsnis į klasiką;
 • Subtili elegancija;
 • Sigma70 – naujos kartos vandens nuleidimo mygtukas iš „Geberit“;
 • Nestandartinė dušo kabina – ne prabanga;
 • Baldų gamintojai pataria... Kas populiaru ir praktiška Didžiojoje Britanijoje?;
 • Laiptais reikia ne tik lipti?;
 • Namai, kvepiantys vaikyste...;
 • Faneruotos vidaus durys interjere leidžia eksperimentuoti;
 • Šviestuvai skandinaviškam interjerui.

Plakato
autorius D. Regelskis

D. Regelskis 2013 m. sukūrė plakatų ciklą „Lietuvių patarlės“, kuriame slypi šmaikštūs liaudies pastebėjimai.

 

 

Nei dienos be kūrybos...

Parengė Agnė Jakubonė

Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus, Leono Garbačausko ir Karlo

Architektas Dalius Regelskis nelinkęs sprausti savo profesijos į rėmus, todėl savo žinias ir patirtį sėkmingai naudoja įvairiose srityse: ir projektuodamas interjerus, ir kurdamas grafikos darbus, ir dalindamasis turimomis žiniomis su Vilniaus dailės akademijos Architektūros ir Interjero dizaino katedrų studentais. Nors darbų architektui, interjerus kuriančiam kartu su dekoratore Greta Motiejūniene, tikrai netrūksta, jis nevengia netradicinių, kitiems dizaineriams nepatogių užsakymų ir drąsiai priima kūrybinius iššūkius. Dėl tokio užsispyrimo, ryžto ir efektingo „prieš“ ir „po“ rezultato užsakovai architekto ir dekoratorės duetą dažnai vadina „SOS pagalbos“ komanda, kuriai neįveikiamų užduočių nėra.

 

Edita Suchockytė: „Aš nebijau suklysti“

Parengė Agnė Jakubonė

Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus

Šalta ir žvarbi popietė buvo tik už dainininkės, dailininkės Editos Suchockytės galerijos durų... Kai lauke stūgavo atšiaurūs vėjai, pačioje galerijoje, židinyje, spragsint ugniai, gurkšnojant arbatą ir atvirai bendraujant įvairiausiomis temomis, buvo jauku ir šilta...

Dailininkė E. Suchockytė mielai papasakojo savo sėkmės istoriją ir atskleidė, kokie tėvo dailininko Vitalijaus Suchockio dar jos vaikystėje išsakyti žodžiai nulėmė tolimesnę jos karjerą ir gyvenimą.

 

 

 

 

 

Interjeras „Subtili elegancija”

Interjero autorės – Kristina Česonytė ir Raminta Kupčiūnaitė

Nuotraukos Leono Garbačausko

Parengė Agnė Jakubonė

Užduotis: sukurti šiuolaikinį solidų interjerą trjų asmenų šeimai.

Šis interjeras buvo įrengtas 145 kv. m. name, netoli Vilniaus. Pirmajame namo aukšte įrengtas erdvus prieškambaris, svetainė su valgomuoju ir poilsio zona, darbo kambarys bei san. mazgas, skirtas užsakovų svečiams. Antrajame aukšte yra šeimininkų miegamasis, vonios kambarys, drabužinė, mergaitės kambarys, šalia kurio taip pat įrengtas jai skirtas vonios kambarys.

 

 

 

 

 

Šiuolaikinis žvilgsnis į klasiką

Interjero autorė Inga Gagilienė

Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus

Parengė Agnė Jakubonė

Užduotis: sukurti solidų išraiškingą klasikinį interjerą šiuolaikinei šeimai.

Šį stilingą interjerą sukūrė dekoratorė Inga Gagilienė. Jos interjerai dažniausiai atspindi moderniosios klasikos stilių, nes juose į harmoningą aplinką sujungiami kelių skirtingų interjero stilių elementai.

Darbas realizuotas  250 kv. m. name, Vilniuje. Čia, kaip ir kituose dekoratorės kurtuose interjeruose, taip pat vyrauja keletas skirtingų interjerų stilių – klasikos, modernaus stiliaus – elementai, suteikiantys namams išskirtinumo ir šiuolaikinės elegancijos įspūdį.

 

 

Kaip sėkmingai įrengti mažą miegamąjį?

Parengė Agnė Jakubonė

Šiuolaikiniuose miestų būstuose miegamieji neretai būna maži, todėl interjero dizaineriams arba patiems šeimininkams tenka pasukti galvas, kai norima originaliai ir funkcionaliai įrengti šią nedidelę erdvę. Juk čia svarbu tikslingai išnaudoti kiekvieną kvadratinį centimetrą.

 

 

 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2013 numeris 6

Žurnalas
„Interjeras.lt Pataria“ 2013 m. Nr. 6

 

 • Įdomybės;
 • D. Dokšaitė: „Tikri dalykai slypi paprastume“;
 • Inovatyviausias interjeras – blaivaus proto ir kūrybinės laisvės rezultatas;
 • Madingas spalvų derinys
 • Kas nutinka, kai norų neriboja galimybės, arba ieišsemiamas tapetų derlius parduotuvėse (II dalis);
 • Baltas minimalizmas
 • Stilingas svetainės apšvietimas;
 • Funkcionalūs baldai – būdas tinkamai apstatyti namų erdvę;
 • ShowerDrain sieninis dušo latakas;
 • Lietuviškas ąžuolas skirtas ne tik Europai;
 • „Design Lithuania 2001-2013“;
 • „Interjeras.LT rekomenduoja“;
 • Veidrodis internetu – dar niekad nebuvo taip paprasta.

 

 

Japoniškas minimalizmas Vilniaus centre

Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus ir Augio Narmonto

Japonų kilmės architektė Akiko Tutlys su vyru Mindaugu Tutliu Vilniuje gyvena daugiau nei 10 metų. Šiltą rudens popietę ji mielai sutiko atverti savo trijų kambarių buto duris ir papasakoti ne tik apie originalius interjero sprendimus, bet ir apie tai, kaip ji atvyko į Lietuvą, kaip jai čia sekasi gyventi, dirbti ir kurti...

 

 

 

Inovatyviausias interjeras – blaivaus proto ir kūrybinės laisvės rezultatas

Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Leono Garbačiausko

Visai neseniai architektas Laurynas Žakevičius iš prestižinio Rusijos interjero konkurso „Interia Awards 2013“ parsivežė apdovanojimą už geriausią interjerą „Privataus namo iki 300 m2 interjeras“ kategorijoje. Architektas mielai sutiko pasidalinti savo įspūdžiais apie konkursą bei paatviravo apie kitus profesinės veiklos užkulisius.

 

 

Madingas spalvų derinys

Interjero autorius Vytautas Gurevičius                                                                 
Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus

 

Užduotis – rekonstruoti 3 kambarių butą išsprendžiant ankstesnius jo trūkumus

Interjero dizaineris Vytautas Gurevičius per ilgametę darbo praktiką sukūrė dagiau nei 30 privačių ir daugiau nei 10 biurų interjerų. Kurdamas interjerus jis naudoja daug natūralių medžiagų, lietuviško dizaino detalių, tačiau jo stiprioji pusė – originalūs funkciniai ir technologiniai sprendimai.

 

Baltas minimalizmas

Interjero autoriai Ramūnas Manikas, Valdas Kontrimas
Nuotraukos Ramūno Maniko
Parengė Agnė Jakubonė

 

Užduotis – sukurti estetiškai stilingą, funkcionalią ir patogią gyvenamąją aplinką.

Ramūnas Manikas ir Valdas Kontrimas – tai profesionalų tandemas, kurie ne vienerius metus sėkmingai kuria privačių ir visuomeninių interjerų projektus, vertinamus tiek nacionaliniuose konkursuose. Ne išimtis buvo ir šis interjeras, už kurį autoriai  konkurse „Tendencijos. Interjeras. Dizainas. Dekoravimas 2012“ privataus interjero kategorijoje profesionalų lygoje pelnė trečiąją vietą.

 

 

Stilingas svetainės apšvietimas

Parengė Agnė Jakubonė

Stilingi šiuolaikiniai šviestuvai gali ne tik sukurti namų jaukumą, bet ir tapti išskirtiniausiu jų akcentu. Šį kartą pakalbėkime apie dekoratyvinių svetainės šviestuvų tendencijas.

Šviestuvų salono „Ekoliumenas“ atstovas Juozas Grudzinskas atskleidė, kad šiuo metu labai populiarūs dideli svetainių šviestuvai, kurie neretai tampa pagrindiniu akcentu, o visas kitas kambario apšvietimas yra paslepiamas.

 

 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2013 numeris 5

 

 • Įdomybės;
 • Japoniškas minimalizmas Vilniaus centre;
 • Vytautas Puzeras: rinkoje išlieka stipriausi ir patraukliausi;
 • Židiniai interjere pagal feng šui;
 • Originalus palėpės interjeras;
 • Provanso dvelksmas;
 • Ateities vonios kambariai: vonios kambarys – ramybės oazė;
 • Kas nutinka, kai norų neriboja galimtbės, arba neišsiamiamas tapetų derlius parduotuvėse;
 • Kaip mes pasirinkome lubų apdailą;
 • Modernios skalbyklės-džiovyklės taupo laiką ir pinigus;
 • Projektas „Rekomenduojame kokybę“;
 • Užsisakykite įrėmintą veidrodį internet;
 • Kabindami paveikslus, negadinkite sienų.

 

 

Japoniškas minimalizmas Vilniaus centre

Parengė Agnė Jakubonė

Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus ir Augio Narmonto

Japonų kilmės architektė Akiko Tutlys su vyru Mindaugu Tutliu Vilniuje gyvena daugiau nei 10 metų. Šiltą rudens popietę ji mielai sutiko atverti savo trijų kambarių buto duris ir papasakoti ne tik apie originalius interjero sprendimus, bet ir apie tai, kaip ji atvyko į Lietuvą, kaip jai čia sekasi gyventi, dirbti ir kurti...

 

 

Vytautas Puzeras: rinkoje išlieka stipriausi ir patraukliausi

Parengė Agnė Jakubonė

Nuotraukos „Puzero Design“

Vytauto Puzero vardas gerai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. 15 metų darbo patirtį dizaino srityje turintis vyras neslepia, kad jo sėkmės paslaptis – išskirtinis požiūris į kiekvieną projektą.

Atsakingas požiūris lydėjo ir neseniai įgyvendintą itin svarbų V. Puzero projektą. Laimėjęs viešąjį konkursą dizaineris projektavo baldus Europos Sąjungos pirmininkavimo renginiams ir rūpinosi Nacionalinės dailės galerijos (NDG) spalviniu apipavidalinimu.

 

Židiniai interjere pagal feng šui

Parengė Agnė Jakubonė

Feng šui – tai keletą tūkstančių metų egzistuojanti kinų filosofija apie aplinkos poveikį žmogui. Pagrindinis filosofijos principas – žmogaus harmonija su supančia aplinka.

Pagal feng šui filosofiją daug kas žmogaus gyvenime priklauso nuo to, kaip atrodo jo namai, todėl interjeras turėtų būti ne tik stilingas, šiuolaikiškas, bet ir sukurtas pagal tam tikras taisykles. Pasidomėjome, ką ši Rytų filosofija sako apie židinių įrengimą namų interjere.

 

Originalus palėpės interjeras

Interjero autorė Gintarė Jarmalavičiūtė, www.gintareja.lt

Nuotraukos Agnės Klimavičiūtės

Parengė Agnė Jakubonė

UŽDUOTIS – sukurti baltą erdvų ir nenuobodų interjerą palėpėje.

Profesionali interjero dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė dizaino srityje dirba 10 metų. Kurdama privačius ir visuomeninius interjerus dizainerė pirmiausia atsižvelgia į užsakovo svajones ir norus, o tada taiko savo žinias ir patirtį, kad galėtų juos įgyvendinti.

Šis interjeras įrengtas naujų daugiabučių kvartale, trijų aukštų name esančiame 70 kv. m ploto bute.

 

Kas nutinka, kai norų neriboja galimybės, arba neišsiamiamas tapetų derlius parduotuvėse

Parengė: interjero dizainerė Raminta Kupčiūnaitė 

tel. 8 645 805 31, el. p. in.formus@hotmail.com,  www.informus.lt

„Užeikite, prašom. Čia bus mūsų svetainė, štai ten, už sienutės, planuojama virtuvė. Prie šios sienos statysime židinį. Jį taip pat reikėtų suprojektuoti. Aš jau daugumą apdailos medžiagų esu nusipirkusi. Na pavyzdžiui, šią sieną noriu išklijuoti tapetais, o kitą, na tą, kurioje vitrininiai langai, irgi tapetais, tik kitokiais. Jų tiek gražių yra, net sunku išsirinkti! Na o ant šios pertvarinės sienos noriu matyti plytas. Likusias sienas galvoju nudažyti. Štai šią kaip nors šviesiai, o tą kitą gal tamsiau... Kad įdomiau atrodytų.“ Besiklausant šio smulkutės moters, man ima šiauštis plaukai, o galvoje lyg derva katile ima kunkuliuoti mintys:  „Juk čia viena erdvė, bet kiekvienas kampas norima, kad būtų vis iš kitos operos. Dar nesupirkti baldai, o jau dabar atrodo, kad jų nebebus kur statyti. Ir galiausiai, prie kurios sienos juos reikės derinti?

 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2013 numeris 4

Žurnalas
„Interjeras.lt Pataria“ 2013 m. numeris 4

 

 • Įdomybės;
 • Namai, kuriuose gyvena praeitis, dabartis ir ateitis;
 • Rasa Baradinskienė: Lietuvos dizaino situacija sparčiai gerėja;
 • Poilsio namų interjeras;
 • Saikingas vyriškas interjeras;
 • Modernūs apartamentai sostinės dangoraižyje;
 • Etniniai ženklai moderniame interjere;
 • Virtuvės gudrybės: kaip ilgiau eksploatuoti baldus?;
 • Provansas: ir išrankiam miestiečiui, ir natūralistui iš kaimo;
 • Ekobaseinas - ekologijos ir estetikos darna;
 • Lubų dekoras - ne tik klasikiniame interjere;
 • Stumdomosios durų sistemos: elegancija, erdvės pojūtis ir minimalizmas;
 • „Elfa“ spintų, drabužinių įranga - funkcionalumas, praktiškumas, kokybė Jūsų namuose;
 • Bendras „Domus galerijos“ ir „Interjeras.LT“ projektas „Rekomenduojame kokybę“;
 • Veidrodis internetu - dar niekad nebuvo taip paprasta.

Žurnalas
„Interjeras.lt Pataria“ 2013 m. numeris 4

 

Namai, kuriuose gyvena praeitis, dabartis ir ateitis

Parengė Agnė Jakubonė

Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus

Viešnagė architektės Jurgitos Ambraškaitės ir jos dukters dekoratorės Dagnės namuose buvo neeilinė. Energingos, kūrybingos moterys plačiai atvėrė ne tik savo namų duris, bet ir širdis, nes būtent iš čia liejosi šilčiausi jų prisiminimai apie taip mylimus artimuosius. Išgirstos istorijos atskleidė ir paaiškino, kodėl modernioje virtuvėje stalas uždengtas senovine močiutės siuvinėta staltiese, už modernios indaujos stiklo stovi senos raižytos taurės, iš kurių kadaise vyną gurkšnojo architektės prosenelis...

Žurnalas
„Interjeras.lt Pataria“ 2013 m. numeris 4

Rasa Baradinskienė: Lietuvos dizaino situacija sparčiai gerėja

Parengė Agnė Jakubonė

Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus ir iš asmeninio herojės archyvo

„Jausmų dizainas“ – tai šūkis, tiksliai apibūdinantis profesionalios dizainerės Rasos Baradinskienės kūrybą. Beveik kiekviename savo kūrinyje dizainerė „instaliuoja“ gerą emociją ir norą ja dalytis su šeima, draugais, artimaisiais ir su kiekvienu žmogumi, kurio namuose atsidurs jos kurti darbai.

R. Baradinskienė, viena pirmųjų pramynusi Lietuvos dizaino kelią į tarptautines rinkas, šiandien atskleidžia savo profesinės sėkmės paslaptis.

Interjerą
kūrė Architektūros studija „Plazma“

Poilsio namų interjeras

Parengė Agnė Jakubonė

Vasara – nuostabus metas, kai daugelis lietuvių bent jau savaitgaliais apleidžia nuolatinius savo būstus ir išvyksta poilsiauti į užmiesčio sodybas, dar vadinamas poilsio namais. Juose, be kasdieniam komfortui užtikrinti skirtų atributų, privaloma neįpareigojanti, ramybės pojūtį suteikianti aplinka.

Vienas iš aspektų, padedančių sukurti tokią aplinką, yra teisingas spalvų parinkimas.

 

 

Interjero
autorius - Rimantas Špokas

Saikingas vyriškas interjeras

Interjero autorius Rimantas Špokas, www.rimartus.lt

Nuotraukos Agnės Klimavičiūtės

Parengė Agnė Jakubonė

 

Užduotis – sukurti jaukų, saikingą interjerą jaunam vyrui.

Interjero dizaineris Rimantas Špokas kuria modernius interjerus, eksterjerus, baldus ir šiestuvus. Savo darbuose didžiausią dėmesį jis skiria projekto idėjai ir kokybei, užsakovo poreikiams. R. Špoko teigimu, geras dizainas atkreipia dėmesį ir sukelia pasigėrėjimo jausmą. Šis vyriškas, lakoniškas, net šiek tiek asketiškas interjeras įrengtas 59 kv. m dviejų kambarių bute Vilniaus senamiestyje.

 

 

Interjero
autorius - Artūras Čižiūnas

Modernūs apartamentai sostinės dangoraižyje

Interjero autorius Artūras Čižiūnas, www.a2design.lt

Nuotraukos Dariaus Petrulaičio

Parengė Agnė Jakubonė

Interjero dizaineris Artūras Čižiūnas, vadovaujantis kompanijai „A2 Design“, teigia, kad įmantriu interjeru šiandien nieko nenustebinsi, tačiau sukurti interjerą, kuriame jaustųsi žmonių santykių šiluma, gyvenimo džiaugsmas, meilė – sunkesnė misija. Dizaineris ne vienerius metus kurdamas interjerus įsitikino, kad tai padaryti įmanoma. A. Čižiūnas kuria tokią aplinką, kurioje atsispindėtų ne tik interjero stilistika, bet ir būsto gyventojų emocijos.

Šis šiuolaikiškas 78 kv. m butas įrengtas viename Vilniaus dangoraižių.

 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2013 numeris 3

Žurnalas
„Interjeras.lt Pataria“ 2013 m. numeris 3

 

 • Milano dizaino savaitės atgarsiai;
 • Julija: „Tobulybės žmogus niekada nesukurs“;
 • Geriausio 2012 m. interjero autoriai: genialumas slypi paprastume;
 • Durys moderniame ir klasikiniame interjere;
 • Subtilūs stilingi poilsiui skirti namai;
 • Interjeras „Racionalus namas“;
 • Projekto „Interjeras.LT rekomenduoja“ 2013 metų startas;
 • Keturios 2013 m. spalvų tendencijos;
 • „Luxury“ kolekcija - tobulam interjerui;
 • EKO tendencijos skverbiasi ir į santechnikos rinką;
 • Eksterjero apšvietimas: gražu, jauku ir saugu;
 • Garinė orkaitė leidžia prilygti profesionaliam virtuvės šefui;
 • „Geberit“ unitazas su apiplovimo funkcija - ISH 2013 parodos naujiena;
 • Modernūs apšvietimo sprendimai;
 • Linksmai.

 

Julija: „Tobulybės žmogus niekada nesukurs“

Saulėtą pavasario popietę aplankėme drabužių dizainerę, kuri šiuo metu viešumoje prisistato Julijos vardu, nors daugelis ją žino kaip Juliją Žilėnienę (tai ankstenė dizainerės pavardė). Daugiau nei du dešimtmečius garsiems Lietuvos ir užsienio žmonėms kurianti dizainerė pristatė daugiau nei 30 vardinių drabužių kolekcijų ir visa tai dar ne pabaiga. Prieš keletą metų sukūrusi „Julija Janus“ prekių ženklo koncepciją, dizainerė nė neketina mažinti pagreičio. Ji kuria ne tik drabužius, bet ir gyvenimo stilių, o šioje srityje ribų būti negali.

 

Geriausio 2012 m. interjero autoriai: genialumas slypi paprastume

Kovo pabaigoje paaiškėjo geriausių 2012 m. Lietuvoje sukurtų interjerų autoriai. „Metų interjero / Auksinės paletės“ konkurse prizą už geriausią privatų interjerą pelnė UAB „Architektas LT“ komanda – Mindaugas Leliūga ir Simonas Talandzevičius

 

Durys moderniame ir klasikiniame interjere

Užeidami į naują vietą, įprastai savo kelionę pradedame nuo durų, kurios yra tarsi įžanga į tolimesnį interjerą. Pagal duris nesąmoningai įvertiname aplinką, į ją dar nepatekę. Tai, kad kurdami interjerus dizaineriai vis daugiau dėmesio skiria šiam elementui, pastebi ir nestandartines vidaus duris gaminančios UAB „Veneks“ atstovai, kurie „Metų interjero / Auksinės paletės“ konkurse įsteigė specialią nominaciją ir prizą už geriausią durų interjere sprendimą.

 

Subtilūs stilingi poilsiui skirti namai

Interjero autorės - architektės Eglė Prunskienė ir Ieva Prunskaitė, www.prusta.lt
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus

UŽDUOTIS – sukurti subtilų, skoningą poilsio namų interjerą.

 

 

Interjeras „Racionalus ritmas“

Interjero autorius - architektas Evaldas Žurkus (el. p.: Evaldas.zurkus@gmail.com)
Fotografas Juozas Kamenskas

UŽDUOTIS – sukurti patogų ir stilingą interjerą jaunai šeimai.

 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2013 numeris 2

Žurnalas„Interjeras.lt Pataria“ 2013 m. numeris 2

 

 • Įdomybės;
 • Vytautas Gurevičius: „Mano namai atspindi mano gyvenimo būdą“;
 • Kad gyvenime netrūktų spalvų (Spalvų poveikis);
 • Loftai - erdvė įmantrių poreikių minimalistams;
 • Skandinaviško manimalizmo loftas;
 • Loftas, kuriame susilieja seno ir naujo sintezė;
 • Kaip tinkamai pasirinkti plytelių klijus?;
 • Skandinaviškumas lietuvio namuose;
 • MDF 3D reljefai - baldų ir interjero puošmena;
 • ECOTEX ekodailylenčių montavimas;
 • Funkcionali ir komfortiška virtuvė - Jūsų pasirinkimas;
 • Šiuolaikiški ir komfortiški namai: nuo šildymo iki vėdinimo sistemų;
 • Baldai iš natūralaus medžio - gero skonio ir sąnaudų harmonija;
 • Ritininės žaliuzės - ir madinga, ir praktiška;
 • Virtuvės evoliucija.

 

Vytautas Gurevičius: „Mano namai atspindi mano gyvenimo būdą“

Vytautas Gurevičius - žmogus, kurį nebūtų per drąsu pavadinti Lietuvos dizaino varikliu. Lietuvos dizaino forumo direktorius, architektūros žurnalo „Centras“ redaktorius, „Dizaino savaitės“, „etų interjero / Auksinės paletės“ konkurso ir kitų projektų arganizatorius negaili nei laiko, nei pastangų, kad šalyje dizainas ne tik gyvuotų, bet ir būtų vystomas.

 

Kad gyvenime netrūktų spalvų

Kiekvieno žmogaus gyvenimas nėra juodas ar baltas. Kiekvieno iš mūsų aplinką – namus, darbo zoną – sudaro spalvos, kurios mus vienaip ar kitaip veikia. Susipažinkite su interjero dizainere Irina Dangvetskene-Roskoshnaya, kuri ne vienerius metus domėjosi spalvų poveikiu žmogaus sveikatai, savijautai, asmeninei laimei. I. Dangvetskene-Roskoshnaya sujungė skirtingose švietimo įstaigose įgytas žinias ir gyvenimišką patirtį ir Vilniaus „Arkos“ galerijoje 2013 m. pristatė pirmąją paveikslų parodą „Sielos spalvų virpesiai“.

 

Loftai - erdvė įmantrių poreikių minimalistams

Šiandien vis daugiau jaunų meniškos sielos žmonių pasirenka gyventi ne dideliame užmiesčio name ar miegamojo rajono daugiabutyje, o lofte. Kas gi tas loftas ir kodėl jame gyventi taip veržiasi interjero dizaineriai, architektai, dailininkai, reklamos agentūrų specialistai...

 

Skandinaviško minimalizmo loftas

Interjero autorė - Indrė Sunklodienė
Nuotraukos Jurijaus Azanovo

UŽDUOTIS - sukurti skandinaviško stiliaus interjerą jaunai šeimai.

 

Loftas, kuriame susilieja seno ir naujo sintezė

Interjero autorė - Renata Mockutė
Nuotraukos Sergejaus Puzanskijaus

UŽDUOTIS – pramoninėje apleistoje erdvėje sukurti šviesų ir lengvą interjerą jaunai porai.

 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2013 numeris 1

Interjeras.lt
pataria 2013 m. Nr. 1

 

 • Įdomybės;
 • Laimonas Šmergelis: daug dirbantys menininkai iš bado tikrai nemiršta;
 • Šviesa spindintys architektės Skaidros Mikalajūnienės namai;
 • Jaukių namų apšvietimo sprendimai;
 • Interjeras jaunam kosmopolitui;
 • Rašytojo namų interjeras;
 • "Luxury: kolekcija: tobulam interjerui;
 • Lietuviškos ekodailylentės padeda išlaikyti šilumą ir kuria jaukią aplinką;
 • Teisingas santecnikos gamintojų požiūris į vartotojus;
 • naujas furnitūros salonas Vilniuje;
 • Nauji WC mygtukai ir GEBERIT;
 • Kabindami paveikslus negadinkime sienų;
 • 3D plokštės - sienų dekoravimo menas;

Nuotraukos
autorius Gintaras Lukoševičius

Laimonas Šmergelis: daug dirbantys dailininkai iš bado tikrai nemiršta

Nors už lango siautė žvarbus vėjas, pokalbis su profesionaliu dailininku Laimonu Šmergeliu buvo malonus, šiltas ir atviras.

Per keturias dešimtis gyvenimo metų įdomūs perversmai vyko uteniškio dailininko kūryboje. Anksčiau tapęs dramatiškus, groteskiškus ir grubius reiškinius vaizduojančius paveikslus, gimus sūnui kardinaliai pakeitė pagrindinį vaizduojamąjį objektą. Juo tapo raudonplaukis, garbanotas vaikas – žaidžiantis, besišypsantis, liūdintis, susimąstęs, mylintis. Būtent tapydamas vaikus L. Šmergelis surado tiesiausią kelią į meno gerbėjų širdis.

 

 

Nuotraukos
autorius Darius Gumbrevičius

 

Šviesa spindintys architektės Skaidros Mikalajūnienės namai

Baltą žiemos popietę apsilankėme šviesiuose architektės, interjero dizainerės Skaidros Mikalajūnienės namuose. Čia verda idiliškas penkių asmenų šeimos ir net keturių augintinių gyvenimas. Anot architektės, balta spalva, vyraujanti namų aplinkoje, – ideali. Priklausomai nuo nuotaikos, čia lengvai galima derinti skirtingus ryškius interjero akcentus.

Jaukiai įsitaisiusios prie rusenančio židinio su S. Mikalajūniene kalbėjomės apie jos mėgstamą Provanso stilių, sienų tapybą ir šviesių namų žavesį.

Interjero
autorė Liubovė Budiuk

 

 

Jaukių namų apšvietimo sprendimai

Nors nuo žiemos saulėgrįžos dienos pradėjo ilgėti, šviesiais vakarais pasigirti dar negalime, tad, norėdami gerai jaustis, didelį dėmesį turime skirti tinkamam namų apšvietimui. Tinkamai parinktas apšvietimas pagyvins Jūsų namų interjerą, suteiks išskirtinumo ir jaukumo įspūdį.

Projektuodami namų apšvietimą, turėtumėte suderinti du aspektus: estetiką ir funkcionalumą, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad skirtingos namų erdvės reikalauja skirtingo apšvietimo sprendimų. Taigi paanalizuokime, ką turėtumėte žinoti, planuodami svetainės, virtuvės ir miegamojo apšvietimą.

 

Interjero
autorė Audronė Semaškienė

Interjeras jaunam kosmopolitui

Šio interjero autorei Audronei Semaškienei interjero dizaino kūrimas – tai ne tik profesinė veikla, bet ir gyvenimo būdas. Šioje srityje dizainerė visuomet siekia tobulumo ir kokybės. A. Semaškienė kuria modernius, tačiau jaukius interjerus.

„Didelių tikslų siekimas tapo pretekstu įkurti savo interjero studiją „Interjero fabrikas“. Kol kas studijoje dirba maža, tačiau ambicinga komanda, kurios siekis – kokybiškos paslaugos ir patenkinti klientai“, – pasakojo A. Semaškienė.

Nuotraukose matomą interjerą A. Semaškienė realizavo 60 kv. m bute Vilniaus senamiestyje.

Pagrindinė interjero idėja – išsaugoti senamiesčio jaukumo, aiškios šviesos ir šviežumo įspūdį, todėl bute jaučiama glaudi sintezė akcentų, kurie tarsi iš skirtingų laikmečių.

 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2012 numeris 6

2012
 "Interjeras.lt Pataria" Nr. 6

 

 • Įdomybės;
 • Laurynas Žakevičius: „Namas - ne kojinės, po kelių dienų neišmesi“;
 • Namai, atitinkantys aktyvų gyvenimo būdą;
 • Svetainė + virtuvė: privalumai ir trūkumai;
 • Modernus būstas šiuolaikinei šeimai;
 • Interjeras „Pienas ir kraujas“;
 • Projekto „interjeras.lt rekomenduoja“ triumfas uostamiestyje;
 • EPSILON - išskirtinio dizaino gaminiai, su plačiomis pritaikymo galimybėmis!
 • Naujo baldų salono atidarymas;
 • Lubų bei sienų dekoras: ar interjeras gali būti gražus be jo?
 • Populiarėja aplinkai draugiškos statybinės medžiagos;
 • Turėk dalelę savęs savo namuose;
 • Puikus metas atnaujinti namus;
 • Užsisakykite įrėmintą veidrodį internetu;
 • Originalūs priedai virtuvei;
 • Naujiena: veidrodžiai su LED apšvietimu ir galimybe jungti multimedijos prietaisus;
 • Latvijos interjero specialistai metė iššūkį Lietuvos dizaineriams ir architektams.

Architektas
 Laurynas Žakevičius

 

Laurynas Žakevičius: „Namas – ne kojinės, po kelių dienų neišmesi“

Parengė Agnė Rutkauskaitė
Nuotraukos: Dariaus Gumbrevičiaus, Leono Garbačausko, Evelinos Gumuliauskaitės

Susitikimas su architektu Laurynu Žakevičiumi vyko prie puodelio kavos, pro vitrininius langus žvelgiant į Vilniaus centro architektūrą. Pašnekovas drąsiai, nevyniodamas žodžių į vatą, reiškė savo nuomonę apie matomus pastatus, apie šiandieninę architektūros situaciją Lietuvoje, užsakovų nereiklumą. Žinoma, nepraleidome progos aptarti ir naujausios L. Žakevičiaus idėjos – šiuolaikinio namo, šildomo kompostu, už kurio projektą architektas laimėjo pirmąją vietą „EKOcentro“ organizuotame konkurse „Mano EKOnamai 2012“.

Architektas
 Domantas Murauskas

 

Namai, atitinkantys aktyvų gyvenimo būdą

Parengė Agnė Rutkauskaitė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus

Šį kartą mūsų keliai nuvedė į Vilniaus pakraštyje įsikūrusio architekto Domanto Murausko namus. Moderniame ir jaukiame būste gyvena architektas, jo žmona Ieva ir du sūnūs – Augustas ir Benediktas. Būsto šeimininkai – šiuolaikiški miesto žmonės, ir tai atspindi ne tik jų gyvenimo būdas, bet ir kasdienė namų aplinka, kurioje, bent kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, nėra nieko nereikalingo.

 

Kristinos
 Pliučienės interjeras

 

Svetainė + virtuvė: privalumai ir trūkumai

Parengė Agnė Rutkauskaitė


Pastaruoju metu labai populiarus sprendimas virtuvę ir svetainę įrengti vienoje erdvėje. Paprasčiau sakant, tai sprendimas „verdu, valgau, poilsiauju“ ir visas veiksmas vienoje vietoje.

Justės
 Žibūdienės interjeras

 

Modernus būstas šiuolaikinei šeimai

Parengė Agnė Rutkauskaitė
Nuotraukos Augio Narmonto

Interjerą sukūrusi architektė Justė Žibūdienė projektuoja visuomeninius ir privačius interjerus ir teikia jiems autorinę priežiūrą. Gausybę apdovanojimų už savo dizaino projektus pelniusi jauna architektė išskirtinį dėmesį skiria baldų dizainui, todėl kiekviename jos kurtame interjere galima rasti išimtinio dizaino, originalių baldų.

Silvijos
 Krživickajos interjeras

 

Interjeras „Pienas ir kraujas“

Parengė Agnė Rutkauskaitė
Nuotraukos Mindaugo Vaičiulio

Interjero dizainerei Silvijai Krživickajai labiausiai patinka kurti šiuolaikinius interjerus, kuriuose ji taiko naujomis technologijomis sukurtas medžiagas, nestandartinius plano sprendimus, žaidžia faktūromis. Taip pat jai malonu kurti erdves, interpretuojant istoriją. Dizainerė, kurdama interjerus, daug dėmesio skiria apšvietimui, baldų projektavimui, interjero detalėms, tačiau visuomet siekia išsaugoti stiliaus ir saiko proporcijas.

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2012 numeris 5

2012
"Interjeras.lt Pataria" Nr. 5

 

 • Įdomybės;
 • Visas mūsų gyvenimas - tai ištisa mozaika;
 • Originalus šviestuvų dizainas, gimstantis Kristinos Diglės rankose;
 • Kokią įtaką turi spalvos interjere?;
 • Kai interjere svarbiausia patogumas;
 • Amžino pavasario interjeras;
 • Interjeras.LT rekomenduoja kokybę;
 • Aplinkai draugiškos lipnios juostos;
 • EPSILON - tai šiuolaikinio dizaino elektros jungiklių ir lizdų rinkinys su plačiomis pritaikymo interjere galimybėmis;
 • Paveikslus interjere kabinkite taip, kad negadintumėte sienų;
 • Namuose - tarsi gamtos prieglobstyje;
 • Jaukūs ir šilti namai;
 • Baldai lenktais fasadais - puikus sprendimas mažoms erdvėms;
 • Asmeninė higiena vonios kambaryje;
 • Modernus dizainas ir efektyvus vandens surinkimas;
 • Rekomendacijos perplanuojant butą.

2012
"Interjeras.lt Pataria" Nr. 5

 

Jei per visas 24 paros valandas nereikėtų miegoti ir atlinkti kasdienių buities darbų, mozaikos meistrė Rasa Zdanovičienė greičiausiai tikrai kurtų. Kantriai, nepailsdama dėliotų detalę po detalės, kol įgyvendintų visas savo idėjas. Lietuvoje dar ne itin populiarios meno krypties puoselėtoja mielai sutiko atverti savo namų duris ir papasakoti apie mozaikos meną, kūrybą bei namus, kurie jau tapo darbo studija.

2012
"Interjeras.lt Pataria" Nr. 5

 

Vis labiau populiarėjant produktų dizainui, kalbiname merginą, kuri specializuojasi kurdama originalius, žaismingus ir nekasdieniškus šviestuvus. Kiekvienas iš jų Kristinai Diglei jau yra didelis laimėjimas. Vis tik šviestuvų dizainerė skuba paneigti visus stereotipus, kad išskirtinis dizainas - daugeliui lietuvių neįkandamas. Anot K. Diglės, šviestuvai kuriami Lietuvoje, jų autoriai lietuviai, dizainas lietuviškas, todėl kaina taip pat yra lietuviška. Bet apie viską nuo pradžių...

2012
"Interjeras.lt Pataria" Nr. 5. Interjero autorė - Indra Marcinkevičienė.

 

Jau labai seniai įrodyta, kad spalvos daro įtaką žmogaus savijautai. Nustatyta, kad melsva spalva sukelia šalčio jausmą. Melsvai išdažytoje patalpoje, kurioje būtų kambario temperatūra, jaustume vėsą, o analogiškos temperatūros geltoname kambaryje gali būti net per šilta. Spalvos namų interjere turi didelę įtaką žmonių savijautai ir nuotaikai. Namų interjeruose lietuviai dažniau renkasi ramias, pastelines spalvas, kurios kuria jaukią, saugią atmosferą, užtikrina harmoniją ir ramų poilsį. Ryškias spalvas, išskirtinius interjero akcentus dažniausiai renkasi drąsūs, aktyvūs, eksperimentuoti mėgstantys žmonės, norintys namams suteikti gyvybės, žaismingumo...

2012
"Interjeras.lt Pataria" Nr. 5. Krėslas "Emporium" iš UAB
"Vadasiga".

 

Visos „Dizaino savaitės 2012“ laikotarpiu (gegužės 514 dienomis) vyko bendras „Interjeras.LT“ ir „Domus galerijos“ projektas „Rekomenduojame kokybę“, kurio metu komisija iš 33 pirminę atranką praėjusių gaminių išrinko 22 kokybiškiausius. Informaciją apie 2 / 3 teigiamai įvertintus gaminius jau publikavome ankstesniuose žurnalo „Interjeras.LT pataria“ numeriuose. Šiame pateikiame paskutinius septynis, kurie, kaip ir ankstesni, atitinka gero dizaino, patogumo ir ergonomiškumo bei draugiškumo aplinkai kriterijus.

2012
"Interjeras.lt Pataria" Nr. 5

 

 

Daugeliui perkant nebaigtą ar senos statybos butą iškyla užduotis jį suplanuoti pagal savo gyvenimo būdą ir šeimos poreikius. Šiame straipsnyje pabandysiu išdėstyti pagrindinius perplanavimo momentus, atsižvelgiant į savo, kaip architekto, specialisto, studijavusio fengšui, ir vartotojo patirtį.

Rinkdamiesi butą atkreipkite dėmesį, kad planas būtų taisyklingos stačiakampio arba kvadrato formos. Išsirinkę tokį būstą užsitikrinsite, kad visos Jūsų gyvenimo sritys bus visavertės. Pagal Rytų patirtį kiekviena būsto zona yra atsakinga už kažkurią gyvenimo sritį. Taigi jeigu buto plane būna iškirptų plotų, atitinkamai Jūsų gyvenime nukenčia karjera, sveikata, bendravimas su tėvais, vaikais ar kita sritis...

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2012 numeris 4

2012
 "Interjeras.LT Pataria" numeris Nr. 4

 

 • Įdomybės;
 • Architektė Jurgita Jakubauskaitė: „Kaip iš nieko kuriamas dizainas“;
 • "Interjeras.LT REKOMENDUOJA";
 • Mingailė Marcinė: "Interjero dizainas yra būtent tai, ko ieškojau";
 • Loftas - miesto žmogui;
 • Žaismingi jaunos poros namai;
 • Kaip įrengti kambarį ikimokyklinukui?
 • Elektros jungiklis - svarbi kambario interjero detalė
 • Akims ir sielai mielas namų apšvietimas
 • Skandinaviškas vonios kambarys iš Šveicarijos
 • Latakai - stilingas vonios akcentas
 • Jaukus ir šiltas ruduo
 • Ypač stipri dvipusio lipnumo juosta
 • Natūralumas ir kokybė miegamajame
 • Išmanus būsto šildymo valdymas belaidžiu ryšiu
 • Tinkamas plytelių dangos siūlių užpildas - ir gražu, ir praktiška
 • Fengšui. Asmeninės diletanto pastabos - Naglis Šulija.

 

Architektė
Jurgita Jakubauskaitė

 

Kaip „iš nieko“ kuriamas dizaino verslas

Vilniaus senamiestyje, Stepono gatvelėje, kasdien gimsta originalios absurdo idėjos, kurios realizuojamos iš plastikinių butelių, vielos, metalo, brokuotų lentų... Jų autorė – architektė Jurgita Jakubauskaitė, nuo pat vaikystės mėgusi išmontuoti buitinę techniką, išsukti ir vėl surinkti baldus, atskleidė, kad šis pasaulio pažinimo būdas puikiai praverčia darbartiniame versle. Daugelio daiktų sandara jai žinoma nuo kelerių metukų, todėl nereikia stebėtis, iš kur gimsta tos absurdiškos idėjos.

Mingailė
Marcinė

 

Mingailė Marcinė: „Interjero dizainas yra būtent tai, ko ieškojau”

Architektė Minagilė Marcinė – viena iš tų, kūrėjų, kurie siekia išsiskirti iš pilkos masės. Jos netenkina „dėžučių štampuotojos“ (taip M. Marcinė vadina standartinius namus) vaidmuo. Architektė ieško unikalių, modernių sprendimų ir darbe, kaip ir kasdieniame savo gyvenime, siekia patirti kuo daugiau pirmų kartų. Susitikę vienoje iš Vilniaus apžvalgos aikštelių, šnekučiavomės apie kūrybą, inovatyvumą ir jo reikšmę interjere.

Indrės
Sunklodienės interjeras

 

Žaismingi jaunos poros namai

Interjero autorė arch. Indrė Sunklodienė

UŽDUOTIS – sukurti jaukius, šviesius, žaismingus namus jaunai šeimai.

„Interjerų projektavimo srityje jaučiuosi galinti realizuoti visas kūrybines idėjas ir savo darbą galiu vadinti hobiu, nes tai sritis, kuria domiuosi, mėgstu ir degu“, – taip save pristato architektė Indrė Sunklodienė, sukūrusi šį 75 kv. m. buto interjerą.

Naglis
Šulija

Feng šui. Asmeninės diletanto pastabos

Naglis Šulija

Kartą kavinėje nugirdau dviejų moterų pokalbį. Iš jo turinio buvo aišku, kad viena jų – gėlių parduotuvės savininkė, draugei tiesiog čia ir dabar išduodanti paslaptį:  „... o mes konsultavomės su feng šui specialiste. Atėjo tokia moteriškė, kai ką perstatė, pertvarkė ir apyvarta padidėjo 15 procentų.“ Kai pagalvoji, 15 procentų gėlių parduotuvei – tikrai neblogas rezultatas, ypač jei pasiekiamas viso labo truputį pertvarkius patalpas. Kitaip tariant, pinigai atsirado (europiečio akimis žiūrint) tiesiog iš nieko. O rytiečiui tai savaime suprantamas dalykas. Tai kas jis, tas feng šui, su kuo jis valgomas?

 

 

 

 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2012 numeris 3

Naujasis"Interjeras.LT Pataria" numeris Nr. 3

 

 

 • Įdomybės;
 • Dovas Serapinas: "Sodrių spalvų miegamajame bijoti nereikia";
 • "Interjeras.LT REKOMENDUOJA" projektas plečia ribas!;
 • Rūta Valušytė: "Dizaineris - žmogus, kuris visada randa sprendimą";
 • Jaukus butas šeimos poilsiui pajūryje;
 • Poilsio naumų interjeras "Baltas kaip sniegas";
 • Originalus vonios kambarys;
 • Varasos malonumai Jūsų kieme;
 • Naujos stumdomų durų sistemos;
 • Naujas keramikos paviršius: švara ir spindesys vonios kambaryje;
 • Naujiena: bekontaktis vandens nuleidimo mygtukas;
 • Nauja vieta: išskirtinis dėmesys klientui ir reprezentacijai;
 • Apsauginės dažymo juostos geriausiems rezultatams;
 • Švarus vanduo - sveikatos šaltinis;
 • Interjeras pagal Dvynius;
 • Linksmai.

 

Dovas
Serapinas: "Sodrių spalvų miegamajame bijoti nereikia" -
interjeras.LT

 

Saulėtą pavasario popietę apsilankėme jaunų, žavių ir perspektyvių menininkų – interjero dizainerio Dovo Serapino ir jo sutuoktinės Indros Dovydėnaitės – namuose. Pirmas įspūdis – tai labai gyvi namai. Nuolatinis šurmulys, veiksmas, judėjimas, netylantis juokas – neatsiejama šių namų dalis. O kur dar mažametės šeimininkų dukrelės Fridos išdaigos ir dėmesio reikalaujanti Raselo terjerė Kuba... Poilgos darbo dienos gerai nusiteikę šeimininkai juokavo: „Visi šiuose namuose tarsi lengvai išprotėję...“

 

 

"Interjeras.LT
REKOMDUOJA" projektas plečia ribas! - interjeras.LT

 

 

Visos „Dizaino savaitės 2012“ metu vyko bendras „Domus galerijos“ir „Interjeras.LT“ projektas „Rekomenduojame kokybę“. Projekto tikslas buvo iš 33 pirminę atranką praėjusių dizaino gaminių išrinkti tris vertinimo kriterijus (gero dizaino, ergonomiškumo ir patogumo bei draugiškumo aplinkai) labiausiai atitinkančius gaminius. Vertinimo komisijos, kurią sudarė 22 „Metų interjeras“ konkurso nugalėtojai, nariai gegužės 5–14 dienomis apsilankę „Domus galerijoje“ įvertino balais nuo 1 iki 5 kiekvieną gaminį. Susumavus balus rekomendaciniu „Interjeras.LT“ ženkliuku pasipuošė net 22 gaminiai.

 

 

Rūta
Valušytė: "Dizaineris - žmogus, kuris visada randa sprendimą" -
interjeras.LT

 

 

Su kauniete dizainere Rūta Valušyte interviu derinome ne vieną savaitę. Veikli, kūrybinga, energija trykštanti mergina kupina ne tik novatoriškų dizaino idėjų, bet ir didelių planų užkariauti pasaulines rinkas. „Lietuvos rinka labai ribota“, – drąsiai konstatuoja R. Valušytė, todėl jau dabar su kolegomis iš „All design“ mezga bendradarbiavimo ryšius su partneriais iš kitų šalių.

 

Originalus
vonios kambarys (interjero autorė Marija Akselrod) -
interjeras.LT

 

 

 

Vonios kambarys – tai viena mažiausių erdvių namuose, tačiau labaidaug atskleidžianti apie šeimininkus, jų gyvenimo būdą, skonį, tvarkingumą... Patys vonios kambaryje apsilankome ne vieną sykį per dieną, todėl kuriant ir puoselėjant šią erdvę tikrai verta pasistengti, kad ji būtų patogi, jauki ir originali.

 

 

 

   

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2012 numeris 2

Naujasis
"Interjeras.LT Pataria" numeris

 • Įdomybės;
 • VDA Dizaino katedros ir VENEKS bendradarbiavimas: dizaino idėjų konkursas "Iššūkis: durys";
 • "Metų interjeras '11" apdovanojimai;
 • Pokalbis su architektu Tomu Lape apie architektūrą, prioritetus ir asmeninį tobulėjimą;
 • Vilniaus senamiestyje atrasta Indija;
 • Sala - originalus sprendimas virtuvei;
 • Butas ant Taurakalnio;
 • Skandinaviškas interjeras jaunai porai;
 • "Interjeras.LT REKOMENDUOJA" projektas sėkmingai tęsia savo darbą!;
 • Kaip išsirinkti šviestuvą?;
 • Harmonija namuose: natūralaus medžio baldai vaikams;
 • Protingas produktų saugojimas taupo laiką ir pinigus;
 • Naujienos iš "Artis";
 • Stilingi vonios akcentai;
 • Kaip padaryti, kad vonios kambaryje užtektų vietos?;
 • "Microfibres" nailoninis velvetas: kokybė ir praktiškumas;
 • Kad nereikėtų gadinti sienų;
 • Namai pagal zodiako ženklus.

 

Geriausias
2011 m. privatus interjeras

Pokalbis su architektu Tomu Lape apie architektūrą, prioritetus ir asmeninį tobulėjimą

Jaunas perspektyvus architektas Tomas Lapė prieš 8 metus įkūrė „Studija lape“, kurioje su dar su trimis architektais ne tik kuria ir realizuoja architektūrinius projektus, įdomius interjerus, bet tobulėja asmeninėje bei profesinėje srityse. Nuolatinis mokymasis – vieni svarbiausių dalykų architekto gyvenime, kurie atsispindi tiek architekto kasdienybėje, tiek ir realizuojamuose projektuose.

 

 

Vilniaus
senamiestyje atrasta Indija

 

Vilniaus senamiestyje atrasta Indija

Įprastai reportažus rubrikai „Svečiuose“ rengiame lankydamiesi įdomių žmonių namuose, tačiau šį kartą, susisiekusi su Egle Kauneckiene, gavau kvietimą apsilankyti šeimos darbo vietoje –ajurvedos ir SPA centre „Shanti“. Čia Darius ir Eglė Kauneckai leidžia labai daug laiko, todėl nekeista, kad būtent šis indiška kultūra alsuojantis centras tapo antraisiais poros namais. Kauneckai atskleidė, kad kurdami centro interjerą, siekė sukurti aplinką, kuioje būtų labai gražu, kuri atspindėtų Indijos davsią, ir kurioje kiekvienas gerai jaustųsi... Manau, šiuos siekius jie šgyvendino su kaupu, nes Lietuvoje nėra tokios antros vietos, kurioje galima pajausti Indijos dvasią.

 

 

Skandinaviškas
interjeras jaunai porai

Skandinaviškas interjeras jaunai porai

Interjero dizainerė V. Sabaliauskienė sukūrė skandinaviško stiliaus 81,65 kv. m. palėpinio buto interjerą, kuris suformuotas per du aukštus. Pagal pirminį planą apatiniame aukšte dizainerė visą plotą suskirstė į mažus kambarius. Išgriovus nereikalingas sienas atsivėrė labai šviesi, aukšta, jauki erdvė. Siekiant ją išsaugoti, tik nedidelėmis pertvaromis suskirstytos pirmo aukšto funkcinės zonos, o visos didžiosios plokštumos dekoruotos šviesiais atspalviais ir lengvomis, natūraliomis medžiagomis, žalsvai melsva, beveik balta, pilkšva spalvomis, išryškėjančiomis tamsinto ąžuolo grindų fone ir derančiomis prie balintų pušies dailylenčių, kuriomis dekoruotos palėpės lubos. Dizainerė panaudojo natūralias apdailos medžiagas, lakoniškus išskirtinio dizaino baldus bei aksesuarus, kurie padiktavo ir lengvą, ramų skandinavišką šios palėpės stilių, šiek tiek dvelkiantį pajūriu.

 

 

"Interjeras.LT
rekomenduoja"

„Interjeras.LT REKOMENDUOJA“ projektas sėkmingai tęsia savo darbą!

Parodos „BALDAI 2012“ metu buvo atrinkti ir įvertinti dar keli tikrai kokybiški gaminiai, kurie pasižymi: geru dizainu, patogumu ir ergonomiškumu, draugiškumu aplinkai. Pristatome Jums aštuonis produktus, iš gausybės parodoje eksponuotų gaminių, atkreipusių „Interjeras.lt“ vertintojų dėmesį, ir keletą ne parodos metu įvertintų gaminių, kurie ne tik atitiko projekto vertinimo kriterijus, tačiau išsiskyrė teigiamomis ir šiuolaikiniam žmogui aktualiomis savybėmis.

 

 

 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2012 numeris 1

Interjeras.lt
Pataria

 • Įdomybės
 • Geras dizainas tas, kuris nenusibosta ir po dešimties metų
 • Loftas - tai erdvė, leidžianti interjero pokštus
 • Modernus interjeras jaunai porai
 • Subtilus komfortas palėpėje
 • 4 kambariai meilei ir poilsiui
 • Sienų gobelenai prabangiems interjerams
 • Gaivus oras vonios kambaryje be ventiliacijos
 • Originalūs audiniai Jūsų baldams
 • Kai renkamės miegamojo baldus...
 • Revoliucinis gaminys natūraliai medienos apsaugai
 • Interjero ir dizaino centras "Artis"
 • Garsas interjere
 • Durys interjere: blynas sienoje ar neatskiriama visumos dalis?
 • Už ką pirkėjai ją mėgsta?
 • Lipnios juostos jaukaus interjero kūrimui
 • Projekto "Rąstinių namų gelbėjimo ypatumai" rezultatai
 • Namai pagal zodiako ženklus

 

 

Rytis
Zaveckas

 

 

Geras dizainas tas, kuris nenusibosta ir po dešimt metų

Ryčio Zavecko rankose medis įgauna pačias gražiausias formas. Ne veltui šis medžio juvelyras gali padaryti ne tik stalus, medinę kriauklę ar kultūros situaciją ironizuojančią skulptūrą, bet ir patį mažiausią pasaulyje grojantį smuiką, „Swarovski“ kristalais inkrustuotą gaublį... Savo darbais reprezentuoju medį kaip medžiagą, parodau, kad jis gali būti ir plastiškas, ir prabangus“, – prisistatydamas sako R. Zaveckas.

 

 

Loftas

Loftas - tai erdvė, leidžianti interjero pokštus

Architektas Adomas Kondratas – vienas pirmųjų, kurie prieš penkerius metus įsigijo būstą buvusioje karinėje gamykloje Vilniaus Naujamiestyje. Tik įsigijęs būstą architektas pirmą kartą išgirdo žodį loftas. Juo apibūdinamos gamyklinės patalpos, kurios paprastai nedalijamos pertvaromis, turi aukštas, kartais iki 10 metrų siekiančias lubas, didelius vitrininius langus, atviras metalines sijas, laikančias konstrukcijas, atvirus plytų mūro ar betono elementus. Bet visa tai nėra taisyklė. Vos įsigijęs šias patalpas, A. Kondratas turėjo įdėti daug pastangų, laiko ir finansų, kad apleista vieta virstų jaukiais namais, kuriuose įsikūrė su gyvenimo drauge – kostiumo dizainere Juste Maldžiūnaite, bei 2 metukų sūnumi Dovydu.

 

 

Interjero
autorė Šarūnė Degutytė-Šaltenė

4 kambariai meilei ir poilsiui

Nors tradiciškai vasaris vadinamas meilės mėnesiu, šis jausmas turėtų būti puoselėjamas ištisus metus. Tad kol dar neįsibėgėjo pavasaris, vakarai dar nėra tokie šilti ilgiems pasivaikščiojimams, išvykoms į gamtą, jaukią romantišką nuotaiką galima kurti namuose. Ir kur geresnė vieta tai daryti, jei ne miegamasis? Juk būtent nuo miegamojo spalvinių, dizaino, apšvietimo sprendimų priklauso mūsų poilsis ir atsipalaidavimas.

 

 

Interjero
autorė Šarūnė Dagutytė-Šaltenė

 

 

Namai pagal Zodiako ženklus

Ir šiais metais draugaudami su astrologu Nagliu Šulija tęsiame straipsnių citklą, kaip atrodo skirtingų Zodiako ženklų atstovų namai. Šį kartą pristatome Jums, kas būdinga Vandenių ir Žuvų namams.