Žurnalas „Interjeras.LT pataria“

Keletas faktų:
 
 • Žurnalas „Interjeras.lt pataria“ skirtas kiekvienam, kuris rūpinasi savo namais, puoselėja jų jaukumą, šilumą, ieško patogių ir praktiškų sprendimų.
 • „Interjeras.lt pataria“ leidžiamas nuo 2007 m. 8000 vnt. tiražu ir platinamas prekybos centruose, spaudos kioskuose, taip pat prenumeruojamas.
 • Žurnalo skaitytojai aktyvūs, modernūs 25 – 55 m. amžiaus, vidutines ir aukštas pajamas gaunantys miestų ir miestelių gyventojai. 55 % žurnalo skaitytojų – moterys, 45 % - vyrai.

 

Pagrindinės rubrikos:

 • Interviu su Lietuvos architektais, interjero dizaineriais, originaliais menininkais;
 • Dizaino įdomybės iš viso pasaulio, naujausios tendencijos;
 • Geriausių interjerų publikavimas nurodant atskirų elementų tiekėjus (raudonų taškų rubrika);
 • Praktinių patarimų rubrika;
 • Pranešimai apie vykstančius dizaino ir namų temos renginius / parodas / seminarus.
 • Foto reportažai iš įvykusių dizaino / namų temos renginių / seminarų.


       
2017 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:        
     


     
             
2016 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:        
     
 
             


2015 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:

   
             

2014 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:

       

 
       

2013 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:

     
           

2012 m. žurnalo „interjeras.lt pataria“ numeriai:

     
 

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2017 numeris 4

 
 • Interjero dizainerė Eugenija Augulienė: „Dizaino, kaip ir kulinarijos, paslaptis – menas dozuoti ingredientus“;
 • Dizainerė Eglė Jagelavičiūtė: „Niekada nemaniau, kad būsiu interjero dizainerė“;
 • Stilingas natūralumas;
 • Verslininkų namuose –  moderni ramybė;
 • Meniškoms sieloms skirtas industrinis buto interjeras Užupyje;
 • „Dizaineris ragina prisiminti fanerą“;
 • „Pirkdami sofą galvokite apie... save“;
 • „Santūrumas ir prabanga“;
 • „Šveicariška kokybė skandinavišku stiliumi“;
 • „Naujiena Letuvoje: granuliniai lauko šildytuvai“;
 • „Modernus interjero akcentas – kompaktinė plokštė“;
 • „Interjeras.lt rekomenduoja“.

 

 
 

Interjero dizainerė Eugenija Augulienė: „Dizaino, kaip ir kulinarijos, paslaptis – menas dozuoti ingredientus“

Interjero dizaino studijos „ebi“ įkūrėja ir dizainerė Eugenija Augulienė – mergina, aiškiai susidėliojusi  savo profesinius tikslus. Ji žino ir atvirai deklaruoja, kad jos, kaip samdomos specialistės, era jau seniai  baigėsi. Dabar kūrėja atsidavusi savai veiklai, tačiau šeima jai išlieka prioritetu „numeris vienas“. Kad  ir koks svarbus būtų darbas, akistatoje su šeima jis visada pralaimi. Nepaisant to, Eugenija kryptingai ir  daug dirba – neretai jos projektai prasideda tada, kai namas dar nepastatytas, o klientas jau nekantrauja  matyti interjero sprendimus. Būdama sau ir direktore, ir sumanymų vykdytoja, dizainerė darbe patiria  mažiau streso. Kaip pati sako, „kai išmoksti dirbti viena, tampa daug lengviau“.

Tekstą parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio albumo 

 
       

   

Dizainerė Eglė Jagelavičiūtė: „Niekada nemaniau, kad būsiu interjero dizainerė“

Eglė Jagelavičiūtė – interjero dizainerė iš Kauno, visada siekianti geriausių rezultatų. Nors oficialiai jos studija duris atvėrė visai neseniai ir laikinosios sostinės padangėje ji vis dar yra savo nišą interjero dizaino srityje bandanti rasti kūrėja, jauna ir ambicinga moteris nesėdi rankų sudėjusi. Ji stažuojasi užsienyje, nuolat ieško naujovių, kad galėtų jas pritaikyti Lietuvoje, dirbdama su savo užsakovais. Eglei tai tikrai atsiperka, mat klientų pasitenkinimas atliktu darbu dovanoja naujų galimybių – rekomendacijos vėl užkuria darbų variklį. Taip ir bėga dienos, jaukiai stebint senamiestį ir ieškant tinkamiausių interjero dizaino sprendimų.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Snieguolės Leonavičiūtės, Leono Garbačausko 

 

 

 

„Stilingas natūralumas“

Pagrindinė architektūros ir statybos studijos „Prusta“ užduotis buvo sukurti praktiškus, natūralumu  spindinčius namus jaunai šeimai. 150 m2 dviejų aukštų namas Vilniaus priemiestyje traukia akį medžio ir akmens tekstūromis, o pasirinkti pažangiausių Italijos gamintojų produktai žavi kokybe ir patvarumu.

Projekto autorė architektė Ieva Prunskaitė
Architektūros ir statybos studija „Prusta“
Nuotraukų autorius fotografas Karlas
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

 

 
 

Verslininkų namuose –  moderni ramybė

90,93 m² buto „Pušų terasose“, Antakalnyje, šeimininkai – verslininkai sutuoktiniai ir šešiolikmetis jų sūnus dizaineriui pasakė kelis raktinius žodžius, turinčius atspindėti interjero esmę: verslas, „Apple“, S. Jobsas, A. Einsteinas, išmanumas, praktiškumas ir futbolas. Užsakovai sukasi reklamos gamybos versle, o laisvalaikiu mėgsta pakeliauti, leisti laiką su draugais. Į tai interjero studijos „Rimartus“ įkūrėjas Rimantas Špokas atsižvelgė kurdamas jaukų, svetingą, ramų, tačiau įsimintiną būstą.

Teksto autorė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorius Rimantas Špokas
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas

 

 
       

 

„Meniškoms sieloms skirtas industrinis buto interjeras Užupyje“

Interjero projektavimo kūrybinės grupės „In.formus“ dizainerės Kristina Česonytė ir Raminta Kupčiūnaitė gavo užsakymą sukurti originalaus dizaino, savito charakterio, modernias tendencijas atitinkančio 62,6 m² buto Užupyje interjerą. Namai skirti nuomai, tad tuo pat metu jie privalėjo būti maksimaliai funkcionalūs bei praktiški. Pats Vilniaus miesto rajonas padiktavo įsivaizduojamų nuomininkų charakteristiką – tai šiuolaikiški, kūrybingi žmonės, mėgstantys išskirtinį gyvenimo būdą.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorės interjero dizainerės Kristina Česonytė ir Raminta Kupčiūnaitė
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas

 

 

„Santūrumas ir prabanga“

Interjerų projektavimas man nėra tik darbas, tai – mano gyvenimas, hobis ir tam tikra aistra. Apipavidalindama erdves stengiuosi, kad jos atrodytų „skaniai“, kad jose tarpusavyje derėtų medžiagos, struktūros, spalvos, o kartu – grindys ir sienos. Šiandieną dauguma interjerų eklektiški, individualistiniai. Tai lemia nemažai veiksnių, tačiau pagrindiniai jų – milžiniška interjero gamintojų produkcijos pasiūla bei užsakovų drąsa, domėjimasis naujausiomis pasaulinėmis tendencijomis bei noras eksperimentuoti savo būste. Tokie projektai, kuriuose dizaineriams galima išreikšti visas kūrybos galimybes, visada yra tarsi desertas.

Lina Klios, interjero dizaino studijos „InCaprice“ įkūrėja

 

 
       

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2017 numeris 3

 
 • Įdomybės;
 • „Įkvėpimas ateina dirbant;
 • „Architektas, kasdien atiduodantis duoklę visuomenei“;
 • „Mada, Vilnius ir saviraiška";
 • „Grafiški 124 m2 Venecijos kvartale“;
 • „Lengvumas. Žaismingumas. Praktiškumas“;
 • „Interjero puošmena – kompaktinės plokštės“;
 • „Svarbiausia balduose tai, kas nematoma akimis“;
 • „Renkuosi būstą – renku / kaupiu informaciją“;
 • „Moderni elegancija“;
 • „Moderni spintos transformacija“;
 • „Interjeras.lt rekomenduoja“.

 

 

„Įkvėpimas ateina dirbant“

Gintarei Jarmalavičiūtei prireikė ne vienų metų, kad tvirtai stovėtų ant kojų interjero dizainerių žemėje. Užauginti pasitikėjimą savimi ir užsitarnauti vertinamos specialistės vardą buvo nelengva: reikėjo kantriai triūsti, rasti būdą, kaip suderinti darbą ir šeimą, pasirinkti kūrybos kryptį. Šiandien Gintarė džiaugiasi ne tik nuosava studija Vilniaus senamiestyje, bet ir ją įkvepiančiais užsakymais, patenkintais užsakovais. Ji tvirtai žino, jog svarbiausia – dirbti, o įkvėpimas, kaip pati sako, „prisijungia bedirbant“.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio albumo

     

   

„Architektas, kasdien atiduodantis duoklę visuomenei“

Algirdas Kaušpėdas visuomenėje žinomas ne tik kaip architektas, bet ir roko atlikėjas, aktyvus Sąjūdžio laikotarpio veikėjas. Šiandien jis kartu su žmona vadovauja penkiolikos architektų komandai, nuolat domisi architektūriniais virsmais Lietuvoje ir pasaulyje. Jis įsitikinęs, jog architektūra – tai kolektyvinė kūryba, todėl stengiasi viskuo domėtis ir neskirstyti darbų kolegoms pagal principą „čia mano – čia tavo“. 

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio archyvo

 

„Mada, Vilnius ir saviraiška"

2015 m. Chanel kolekcijos ir nepakartojamos Vilniaus senamiesčio panoramos įkvėpta interjero stilistinė idėja žavi savo darna ir įvairove. Architektė, interjero dizainerė Akiko Tutlys 190 m2 butą pavertė elegantišku ir moderniu verslininkų poros kampeliu, skirtu pailsėti po varginančios darbo dienos.

Parengė Ingrida Kaliukevičiūtė
Interjero autorė Akiko Tutkys
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

„Grafiški 124 m2Venecijos kvartale

Jaunos, veiklios, mažylį auginančios poros pageidavimai interjero dizaineriui Rimantui  Špokui buvo tokie:  juodos, baltos ir pilkos spalvos koloritas, jaukumas bei patogumas ir neperkrautos erdvės – minimalizmas ir aiškus ribų apibrėžimas. 124 m2 ploto butas, esantis Venecijos kvartale Vilniuje,  išties dvelkia jaukumu, ramybe ir šeimine idile, tačiau yra itin šiuolaikiškas, stilingas ir traukiantis akį.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorius Rimantas Špokas
Nuotraukos Andrius Stepankevičius

     

 

„Lengvumas. Žaismingumas. Praktiškumas“

Jaunos vilniečių šeimos interesas – šviesus, šiuolaikiškas būstas, gausus tylių spalvų. 67 m2 ploto butas įsikūręs 8-ojo dešimt mečio daugiabutyje, todėl architektei Ainei Bunikytei teko užduotis rasti sąsajų tarp tuometinio dizaino bei šiuolaikinių tendencijų ir sukurti vientisą, prie pastato architektūros derantį interjerą.

Parengė Ingrida Kaliukevičiūtė
Interjero autorė Ainė Bunikytė
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

„Moderni elegancija“

Sutiksite, kad šiandien dizainas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Jį matome visur – aprangoje, namų apyvokos reikmenyse, technologiniuose įrenginiuose, eksterjere ir interjere. Labai džiaugiuosi, kad esame vis mažiau abejingi sau ir mus supančiai aplinkai, vis dažniau dairomės drąsesnių sprendimų, išeiname iš komforto zonos ir bandome rasti tai, kas būtent mus padaro gražesnius tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

Interjero dizainerė Eugenija Augulienė

     

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2017 numeris 2

 
 • Įdomybės;
 • „Sukrečianti įžymaus skulptoriaus istorija;
 • „Kūrybos aukso amžius“;
 • „Akcentas – vaizdas pro langus";
 • „Akcentas – mėlyna“;
 • „Jaunatviškos poros namai“;
 • „Naujovė: sferos pavidalo biožidiniai“;
 • „Tik atsakymai apie vonios kambarį“;
 • „Protingi ir nebrangūs namai“;
 • „PVC langai nuo šiol patiks ir architektams“;
 • „Harmonija. Gamta. Grožis“;
 • „Lietuviškų interjerų kūrėjams – „Auksinės paletės“.“

 

 

„Sukrečianti įžymaus skulptoriaus istorija

Garsus skulptorius Romas Vilčiauskas, prieš šešerius metus patyręs padegėlio dalią, neseniai atsistojęs ant kojų po sunkios komos, beveik atstatęs savo namus, iki šiol negali visiškai atsiduoti kūrybiniam procesui – po audringų skyrybų su antrąja žmona jis neteko beveik viso turto, pinigų, vidinės ramybės. Jau keliolika metų Romą dažniau nei sostinėje galime sutikti atokioje sodyboje Molėtų rajone, netoli Jaurų kaimelio. Dabar kūrėjas gyvena tyliai, apsuptas miškų, tarp dar tyliau gimstančių tobulo grožio skulptūrų, o ištikimiausias jo bendražygis – landsyrų veislės šuo Orijonas. Pastarasis – ne tik draugas, bet ir nebylus įvykių bei kūrybinių procesų liudytojas. Prieš susitikimą Romas mane įspėjo, kad jei atvažiuosiu ne su visureigiu, teks traktorių išvagotu keliu bristi kelis šimtus metrų, palikus mašiną ant žvyrkelio. Kai sustojau sutartoje vietoje, skulptorius ir Orijonas manęs jau laukė. Interviu prasidėjo dar nepasiekus namų.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio albumo

     

   

„Kūrybos aukso amžius“

Interjero dizainerė, juvelyrė Ernesta Statkutė išgyvena aukso amžių ne tik kūryboje, bet ir asmeniniame gyvenime. Dar visai neseniai mergina buvo žinoma kaip modernių interjerų kūrėja, o dabar išgarsėjo ir kaip juvelyrė. „Šiuo metu interjero dizainas ir juvelyrika eina koja kojon, todėl neįsivaizduoju šių veiklų atskirai: jos viena kitą papildo ir suteikia man daug džiaugsmo“, – kalba talentinga menininkė. Ernestos juvelyrikos darbai jau spėjo plačiai pasklisti po pasaulį – jie rado jaukų prieglobstį vienoje iš Londono galerijų, o jų autorė yra apsisprendusi kurti ir plėtoti savo verslą Lietuvoje. Mažoje dirbtuvėje Užupyje nuo ryto verda gyvenimas – čia gimsta ne tik šiuolaikiškų interjerų projektai, bet ir prabangūs papuošalai.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio archyvo

 

Akcentas – vaizdas pro langus

Iš itin vaizdingame kalnų slėnyje iškilusio 140 m² dviejų aukštų kotedžo atsiveria kvapą gniaužiantis panoraminis vaizdas į laikinosios sostinės peizažus. Čia gyvena jauna, graži keturių asmenų šeima. Jos pagrindiniai reikalavimai interjero autorei Laurai Giržadei buvo funkcionalus, modernus, detalių neperkrautas būstas. Savo ruožtu dizainerė,  interjero ir projektavimo studijos Softdecor įkūrėja, pagrindiniu akcentu pavertė neįkainojamą vaizdą pro langus.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Laura Giržadė
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

„Akcentas – mėlyna“

Vilniuje, Basanavičiaus g.,  naujai pastatytame modernios architektūros name, dizainerė Vėtrė Markevičiūtė sukūrė stilingą 50 m² buto interjerą. Nelengva užduotis suprojektuoti nuomai skirtas erdves, stilistiškai tinkamas bet kokios profesijos, amžiaus bei lyties gyventojams, tačiau interjero autorei tai pavyko puikiai. Žinoma, kam gali nepatikti pro buto langus atsiveriantis žavus senamiesčio ir bažnyčios stogų vaizdas?..

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Vėtrė Markevičiūtė
Nuotraukos Leono Garbačausko

     

 

„Jaunatviškos poros namai“

Vilniuje, Basanavičiaus g. 9A, esančiame 53 m² naujos statybos bute apsigyveno jaunatviška pora. Interjero dizainerei, dizaino studijos „Redeco“ įkūrėjai Vismantei Tubelytei buvo patikėta užduotis suprojektuoti erdvesnį būstą, nei buvo pradžioje/projekte numatyta. Atsižvelgti į judėjimo srautus. Taip suprojektuoti korpusinius baldus, kad jie neužgožtų erdvės, tačiau būtų daug vietos sandėliuoti. Turėti omenyje, kad šeimininkai mėgsta svečius. Praplėsti virtuvę. Trumpai tariant, sukurti šiuolaikiška dvasia alsuojantį būstą.

 Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Vismantė Tubelytė
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

„Harmonija. Giamta. Grožis“

Harmonija gyvenime, darbe, santykiuose, laisvalaikyje, interjere. Taip apibūdinčiau savo mūzą, įkvepiančią kurti šiuolaikiškus, lengvus bei praktiškus namus. Mano klientai – veiklūs, keliaujantys, stebintys aplinką, analizuojantys, ieškantys praktiškiausių sprendimų, mėgstantys jaukumą ir ramybę asmenys. Jau daugiau nei dešimt metų kuriu tokius būstus, į kuriuos žmonėms būtų gera grįžti. Manau, kad interjeras turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai.

Kiekvienais metais vis naujomis akimis stebiu pasaulį, ateinančius klientus, besikeičiančią jų pasaulėžiūrą, atsinaujinančias dizaino tendencijas. Smagu, kad užsakovai drąsėja, pradeda plačiau matyti ir mąstyti, nebijo eksperimentuoti tiek su spalvomis, tiek su formomis, medžiagomis. Interjeruose įsivyrauja skoninga eklektika. Ji žavi savo išskirtinumu ir prisitaikymu prie asmeninio charakterio.

     

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2017 numeris 1

 
 • Įdomybės;
 • „Menininkas iš Trakų Vokės;
 • „Odisėja tebesitęsianti iki šiol“;
 • „Sena – šiuolaikiškai ir drąsiai";
 • „Šviesu, jauku, charizmatiška“;
 • „Neįprastos geometrinės formos“;
 • „Grindys ir tapetai“;
 • „Žaliosios svajonės namuose ir lauke“;
 • „Nauja stalviršių era“;
 • „Kaip išsirinkti būstą?“;
 • „Interjero psichologija – kas tai?“;
 • „Naujos želdinimo tendencijos“

 

 

„Menininkas iš Trakų Vokės

Dailininkas, tapytojas, modernių instaliacijų kūrėjas, iliustruotojas ir skulptorius – Ojaras Mašidlauskas – gyvena ir kuria Trakų Vokėje. Jo pavardė dėl nuopelnų kultūrai ir menui žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ojaro iniciatyvos skrodžia ne tik fizines šalių ribas, bet kartais aplenkia ir patį laiką. Apie savo kūrybą menininkas kalba lakoniškai, regis, pasverdamas kiekvieną žodį, o jo kalboje vyrauja atsidavimas procesui, kruopštus darbas, kuris kūrėjui svarbus, kad ir ko imtųsi. Visa tai neliko nepastebėta – O. Mašidlauskas apdovanotas savivaldybės atminimo ženklu „Už nuopelnus  Vilniaus miesto savivaldai“.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio O. Mašidlausko archyvo

     

   

„Odisėja tebesitęsianti iki šiol“

Interjero dizainerė Daiva Česnauskaitė, vadovaujanti pačios įkurtai įmonei „IDConcept“, savo kelią į namų ir komercinių erdvių gražinimo sritį rado ne iš karto. Iš pradžių reikėjo nugalėti ligą, suprasti, kad medicina, apie kurią meniškos prigimties mergina svajojo nuo mokyklos laikų, yra ne jos kelias. Anuomet, dar būdama moksleivė, išgirdo anytos mintį apie tai, kad jai tiktų interjero dizainerės darbas, ir ja, regis, labai greitai patikėjo. Per metus teko pasiruošti stojamiesiems egzaminams Vilniaus dailės akademijoje, kur ir prasidėjo Daivos, kaip profesionalios interjerų kūrėjos, odisėja, tebesitęsianti iki šiol.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus ir Gedimino Trečioko

 

„Sena – šiuolaikiškai ir drąsiai

Me2 architects – jauna ir ambicinga architektų komanda – Kupiškio miestelyje, senos statybos name esantį 60 m² butą pavertė stilingais, šiuolaikiškais bei jaukiais namais. Jaunos poros noras kardinaliai pakeisti sovietinio laikotarpio būstą ir paversti jį moderniais bei patogiais namais buvo išgirstas ir išpildytas su kaupu.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Jurgita Mockutė

 

„Šviesu, jauku, charizmatiška“

Charizmatiška, jauna, veikli trijų asmenų šeima pageidavo, kad interjero dizainerė Janina Matutaitė jų 61 m² „Ozo namų“ gyvenvietėje esantį butą paverstų jaukiu ir šviesiu. Kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą, kad būtų didelis valgomasis stalas ir erdvios virtuvės bei poilsio zonos.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Janina Matutaitė
Nuotraukos Leono Garbačausko

     

 

„Neįprastos geometrinės formos“

Klaipėdos senamiesčio palėpėje įrengtas 129 m² butas skirtas nuomai. Čia dažniausiai apsistoja įmonių darbuotojai. Su antrosiomis pusėmis ir atžalomis ilgesniam laikui į Klaipėdą atvykusius dirbti žmones pasitinka itin jaukus, šviesus būstas, turintis visas šeimai reikalingas funkcines
zonas. Besikeičiantys namų gyventojai dažniausiai jauni, daug keliaujantys, veržlūs, ambicingi žmonės. Buto savininkai pageidavo jaunatviško, šiuolaikiško, namų šiluma dvelkiančio interjero dizaino. Tuo pasirūpino dizainerė Virginija Sadaunykė, pro akis nepraleidžianti nei menkiausios smulkmenos.

 Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Virginija Sadaunykė
Nuotraukos Arimanto Knašo

 

„Grindys ir tapetai“
 

Galima sakyti, kad grindys ir sienos sudaro dekoravimo foną. Iš esmės šios plokštumos ir jų puošybos medžiagos atspindi interjero charakterį.

Paprastai prieš perkant grindų bei sienų medžiagas jau būna numatytas stilius ir suprojektuota statybinė dalis.

Šiuo metu labai plati stilių įvairovė ir didelė interjero dizainerių pasiūla. Vieni mėgsta naujoves, ieško įdomesnių, radikalesnių sprendimų – tai loftai ir minimalistiniai interjerai, kitiems patinka lengvas, švarus, jaukus ir šiltas skandinaviškas stilius, treti vertina klasiką, kuri taip pat turi daug krypčių ir pakraipų.

     

Žurnalo „Interjeras.LT pataria“ 2013 numeris 1

Interjeras.lt
pataria 2013 m. Nr. 1

 

 • Įdomybės;
 • Laimonas Šmergelis: daug dirbantys menininkai iš bado tikrai nemiršta;
 • Šviesa spindintys architektės Skaidros Mikalajūnienės namai;
 • Jaukių namų apšvietimo sprendimai;
 • Interjeras jaunam kosmopolitui;
 • Rašytojo namų interjeras;
 • "Luxury: kolekcija: tobulam interjerui;
 • Lietuviškos ekodailylentės padeda išlaikyti šilumą ir kuria jaukią aplinką;
 • Teisingas santecnikos gamintojų požiūris į vartotojus;
 • naujas furnitūros salonas Vilniuje;
 • Nauji WC mygtukai ir GEBERIT;
 • Kabindami paveikslus negadinkime sienų;
 • 3D plokštės - sienų dekoravimo menas;

Nuotraukos
autorius Gintaras Lukoševičius

Laimonas Šmergelis: daug dirbantys dailininkai iš bado tikrai nemiršta

Nors už lango siautė žvarbus vėjas, pokalbis su profesionaliu dailininku Laimonu Šmergeliu buvo malonus, šiltas ir atviras.

Per keturias dešimtis gyvenimo metų įdomūs perversmai vyko uteniškio dailininko kūryboje. Anksčiau tapęs dramatiškus, groteskiškus ir grubius reiškinius vaizduojančius paveikslus, gimus sūnui kardinaliai pakeitė pagrindinį vaizduojamąjį objektą. Juo tapo raudonplaukis, garbanotas vaikas – žaidžiantis, besišypsantis, liūdintis, susimąstęs, mylintis. Būtent tapydamas vaikus L. Šmergelis surado tiesiausią kelią į meno gerbėjų širdis.

 

 

Nuotraukos
autorius Darius Gumbrevičius

 

Šviesa spindintys architektės Skaidros Mikalajūnienės namai

Baltą žiemos popietę apsilankėme šviesiuose architektės, interjero dizainerės Skaidros Mikalajūnienės namuose. Čia verda idiliškas penkių asmenų šeimos ir net keturių augintinių gyvenimas. Anot architektės, balta spalva, vyraujanti namų aplinkoje, – ideali. Priklausomai nuo nuotaikos, čia lengvai galima derinti skirtingus ryškius interjero akcentus.

Jaukiai įsitaisiusios prie rusenančio židinio su S. Mikalajūniene kalbėjomės apie jos mėgstamą Provanso stilių, sienų tapybą ir šviesių namų žavesį.

Interjero
autorė Liubovė Budiuk

 

 

Jaukių namų apšvietimo sprendimai

Nors nuo žiemos saulėgrįžos dienos pradėjo ilgėti, šviesiais vakarais pasigirti dar negalime, tad, norėdami gerai jaustis, didelį dėmesį turime skirti tinkamam namų apšvietimui. Tinkamai parinktas apšvietimas pagyvins Jūsų namų interjerą, suteiks išskirtinumo ir jaukumo įspūdį.

Projektuodami namų apšvietimą, turėtumėte suderinti du aspektus: estetiką ir funkcionalumą, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad skirtingos namų erdvės reikalauja skirtingo apšvietimo sprendimų. Taigi paanalizuokime, ką turėtumėte žinoti, planuodami svetainės, virtuvės ir miegamojo apšvietimą.

 

Interjero
autorė Audronė Semaškienė

Interjeras jaunam kosmopolitui

Šio interjero autorei Audronei Semaškienei interjero dizaino kūrimas – tai ne tik profesinė veikla, bet ir gyvenimo būdas. Šioje srityje dizainerė visuomet siekia tobulumo ir kokybės. A. Semaškienė kuria modernius, tačiau jaukius interjerus.

„Didelių tikslų siekimas tapo pretekstu įkurti savo interjero studiją „Interjero fabrikas“. Kol kas studijoje dirba maža, tačiau ambicinga komanda, kurios siekis – kokybiškos paslaugos ir patenkinti klientai“, – pasakojo A. Semaškienė.

Nuotraukose matomą interjerą A. Semaškienė realizavo 60 kv. m bute Vilniaus senamiestyje.

Pagrindinė interjero idėja – išsaugoti senamiesčio jaukumo, aiškios šviesos ir šviežumo įspūdį, todėl bute jaučiama glaudi sintezė akcentų, kurie tarsi iš skirtingų laikmečių.