Privatus gyvenamasis Nr. 13 2009

Namas, kuriame darytas buto interjeras yra nuostabioje vietoje, šalia Vilnelės žiočių - Sluškų ir Kosciuškos gatvių sankryžoje, nuo Katedros aikštės tik keli šimtai metrų.

Jūros dvelksmas

Loftą primenančiame bute vyrauja betonas metalas ir stiklas. Šios iš pirmo žvilgsnio atšiaurios medžiagos sušyla medžio, lino, senų daiktų, keramikos kaiminystėje.

Buto patalpų planavimas vyko atsižvelgiant į šeimos poreikius. Bute gyvena 4 asmenų šeima tėvai, 12 metų dukra ir 21 sūnus.

Buto plotas 163m2. Jis yra padalintas kaip ir į dvi zonas viršutinę (vaikų) ir apatinę (tėvų), nes yra per du aukštus (4/5). Pirmame aukšte yra virtuvė bei valgomasis, šalia gyvenamasis kambarys, tambūras-holas, pirtis, bendras wc, biblioteka, tėvų vonia-rūbinė, miegamasis, du darbo kambariai, drabužinė-sandėliukas, sandėliukas ir balkonas. Antrajame buto aukšte holas, vaikų vonios kambarys, du vaikų kambariai, bei terasa su vaizdu į Gedimino prdinisį. Mansardinis butas aukščiausioje vietoje siekia 5 metrus.

Šiame nemažame bute labai norėjosi išsaugoti erdvę, nedalinti viso buto į mažus kambarėlius, todėl erdvės sustiprinimui atsirado platus koridorius, jungiantis virtuvę, valgomąjį ir svetainę su kitoje pusėje esančiais kambariais. Koridorius tarsi nejučia pereina į darbo kambarį, jų neskiria durys, tad sėdint ant sofos svetainėje galima gėrėtis pro langus atsiveriančiais vaizdais į abi puses – į Kalnų parko medžius ir Neries upės tėkmę.

Tam kad sukurti gyvą, artimą vaizdams pro langus interjerą, interjere kaip apdailos medžiagos buvo pasirinktos: medis, linas, parūdijęs metalas, pirmojo aukšto lubos paliktos betoninės, tik padengtos betonkryl skaidriu sluoksniu. Interjere taip pat naudojamos iš jūros išmestos nuskalautos lentos, euro padėklas iš kurio padarytas staliukas gyvenamajame kambaryje, taip pat naudojamos Neringos gamtos fotografijos (kaip plėvelės) ant stiklo paviršių, kad jį sušildytų. Tai atspindi šeimos mėgstamų atostogų vietą.

Interjere nemažai naudoti stiklo blokeliai. Iš jų sumūryta dalis virtuvės sienos, už kurios sauna ir dušas, taip pat sienelė tarp tėvų vonios kambario bei rūbinės, kad patektų dienos šviesa. Blokeliai ypač pravertė vaikų kambariuose, į kuriuos šviesa sklinda tik pro stoglangius. Per stiklo blokelius ne tik patenka daugiau šviesos į kambarius, bet ir vizualiai daro juos didesnius. Vakare, kai įsijungia apšvietimas viršutiniuose kambariuose, o apačioje tamsu, labai smagiai mirguliuoja šviesos šešėliai sklindantys pro blokelius.

Pirmo aukšto hole yra sukti metaliniai laiptai į vaikų zoną. Jų turėklai, grindų fragmentas po krosnele pagaminti iš specialiai pasendinto, surūdijusio metalo. Šis rūdžių ryžumas suteikia šiai medžiagai gyvumo, o interjerui žaismingumo. Bendros erdvės zonoms pasirinkta sienų apdaila (Cocio cemento tinkas) iš Avalono, labai dera su pirmojo aukšto cemento faktūra, bei pastoginėmis lubomis, kurios iškaltos balintomis pušies lentomis.

Ypatingos dvasios namams suteikia interjero detalės iš jūros nuskalautos medienos. Iš ištraukto iš jūros euro padėklo sukurtas staliukas, ryškus svetainės akcentas. Rinktos iš jūros išmestos lentos buvo panaudotos malkoms laikyti spintai. Spinta be durų, tad visas grubus lentų grožis – kaip ant delno. Prie šių detalių dera ir originalūs skulptoriaus Vilmanto Adomonio darbai, jie puošia visą namų interjerą. Prie masyvaus valgomojo balinto ažuolo stalo, bei gyvenamos zonos spalvinio sprendimo labai dera sūnaus Jono tapybos darbas.

Prie smagaus kavos staliuko iš euro padėklo  gyvenamajame kambaryje labai tiko minkštasuolis, dengtas natūraliu lino audiniu iš salono Artamis. Ten pat buvo parinktos ir užuolaidos iš natūralaus lino visam butui. Ypač gražiai krenta perregimo lino drapiruotė nuo džiulio lango svetainėje – valgomąjame. Liną papildo ilgaplaukis ilgaplaukis vilnonis kilimas.

Visame bute išskyrus vonios kambarius, bei tambūrą grindų danga alyvuotos ažuolinės lentos, jos taip pat interjerui suteikia daug gyvybės.

Visame interjere vyrauja ramios ramios rudo, pilko kolorito spalvos, todėl išryškėja meno kūriniai, seni baldai (likę iš senelių). Miegamajame labai tinka močiutės bufetėlis, darbo kambaryje laikrodis, į laiptų aikštelę antrame aukšte atkeliavo drabužių spinta pagaminta Smetonos laikų meistro Krapenskio (močiutės patėvio-Jis darė Kauno karo muziejaus duris). Seni baldai turėdami savo istoriją suteikia interjerui paslaptingumo, dvasios, turinio.

Šalia miegamojo yra tėvų vonios kambarys, kuriame lubos paliktas betonas, prie jo labai dera smagios laikraštį primenčios plytelės, jos derintos su baltomis to pačio gamintojo plytelėmis, šios plytelės naudotos ir vaikų vonios kambaryje. Baldeliai gaminti šviesūs vonios kambariuose, kad neužgoštų erdvės.

Darbo kambariu interjerui naudojami Narbuto darbo stalai su lentynomis paprastų formu, spalviniai susiliejantys su sienų spalva. Bibliotekos lentynos-spintos spalva derinta prie rudos koridoriaus sienos kuri suteikia gyli patalpu žiūrint iš gyvenamojo kambario. Labai svarbi detalė, kad miegamojo ir abiejų darbo kambarių aukštos lubos (šlaitinis stogas), nėra tokio pojūčio, kad esi dėžutėje

Darbo kambarius , bei miegamąjį sušildo dailinikų Jūratės Bučmytės, Alberto Krajinsko (Neringos tematika), bei dukros spalvingi darbeliai.

Mergaitės kambarys romantiškesnis, čia spalvinį buto koloritą papildo oranžinė spalva.

Augantis staliukas su kėde (Ketler), ispaniška metalinė baltai dažyta raitytu galvugaliu lova smulkiu gėlyčių užklotas, keletas baltų knygų lentynėliu iš Ikea, viduryje linksmas staliukas-stalčius dekoruotas dizndiz grupės, tai kambarėlis kuriame mergaitė gyvena, svajoja ir bendrauja su draugais.

Vaikino kambario koloritas priešingai visiškai ramus baltai pilkšvas. Balintų lentelių lubos, rudos alyvuotos grindys (šviesesnės nei piramam aukšte), šviesiai pilka sofa lova, balinto ažuolo rašomasis stalas su lentynom, sklindanti šviesa pro stiklo blokelius ir supamas kresliukas, suteikia kambariui ramybės ir jaukumo.

Ir dar smagi buto dalis terasa, kuriose stovi stalas iš medinės ritės, bei keletas kėdučių, kai norisi pasigrožėti gražiu vaizdu, įkvėpti gryno oro. Tiek terasa, tiek balkoniukas dengtas maumedžio lentų danga, kuri leidžia vasarą, tiesiog basam išeiti į lauką ir justi šiltą medį po kojom.
Fotografijų autorius: Enrika Samulionytė.