EKOcentras seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

EKOcentras
 seminaro dalyviai

Š.m. rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis Trakų rajone, Rūdiškių miško prieglobstyje įsikūrusioje „Bajambalės“ sodyboje vyko antrasis seminarų-diskusijų ciklo „Ekologija ir ekonomija architektūros ir interjero sprendimuose“, organizuojamo „EKO centro“, renginys.

Seminare dalyvavo ne tik dar jame nedalyvavę architektai, bet nepraleido progos apsilankyti ir jo „senbuviai“ – architektai Rytis Kripas, Aidas Kalinauskas, Asta Kazlauskienė, Gitana Valavičiūtė, Marijus Preisas, Vytautas Gurevičius. Buvo ir jaunų, savo kūrybinį kelią dar tik pradedančių architektų. Seminare taip pat dalyvavo Lietuvos įmonės, gaminančios bei prekiaujančios ekologiškais produktais. Jos supažindino architektus su ekologiška, nauja produkcija, pristatė ekologiškus sprendimus bei jų privalumus.

Antrasis „Eko centro“ seminaras prasidėjo UAB „Vilniaus Ejotra“ patalpose. Čia vyko gyva prezentacija, kurios metu buvo galima pajusti dienos šviesos efektą – kai saulės spinduliai surenkami kupole, esančiame ant pastato stogo, o į patalpą dienos šviesa patenka vamzdiniais šviesolaidžiais. Tokiu būdu nereikia nei stoglangio, nei elektros. Po ekskursijos seminaras persikėlė į „Bajambalės“ sodybą, kur UAB „Vilniaus Ejotra“ atstovas Stasys Maldaikis pratęsė prezentaciją.

Antrąjį pranešimą „Žiemą ir vasarą energiją taupanti sistema“ skaitė UAB „Sprendimų biuras“ įmonės direktorius Alvydas Zabarskas, trumpai pristatęs įmonę, bei pardavimų vadovas Evgenij Šepelev, plačiau papasakojęs apie energijos taupymo sprendimus. Pranešimo objektas – saulės kolektoriai, naudojami karštam vandeniui gauti bei patalpoms šildyti. Ši sistema – ne tik ekologiška, bet ir ekonomiška. Ji nėra itin brangi, be to, tarnavimo laikas – 30 metų.

Trečiasis pranešimas (po pietų pertraukos) priklausė UAB „Penki kontinentai“. Pranešimą „Protingų namų kūrimas“ skaitė Intelektinių pastatų projektų skyriaus vadovas Vaidotas Bijūnas. Jis pristatė protingų namų privalumus: elektros sąnaudų taupymą, šilumos reguliavimą patalpose bei kitus protingus sprendimus, kuriuos galima realizuoti, pasitelkus modernaus, patobulinto dizaino prietaisų skydelius. Protingi sprendimai name – tai investicija į komfortą bei ekonomiją.

„Nacionalinės pasyvių namų asociacijos“ direktorius Aidas Vaičiulis skaitė paskaitą „Kodėl Lietuvai reikia pasyviojo namo?“ bei vadovavo diskusijai „Naujoji pastatų direktyva. Nulinės energijos statinių link...“. Šiuo pranešimu pirmosios dienos seminaras baigėsi. Dalyviai gavo padėkas už dalyvavimą. Vėliau diskusijas pratęsė neformalioje aplinkoje.

Kitą seminarui skirtą dieną, po pusryčių, dalyviai klausėsi architekto Artūro Imbraso pranešimo „Žalioji statyba nuo idėjos iki sertifikavimo. Izraelio patirtis“. Architektas pasidalino žaliosios architektūros patirtimi Izraelyje, kur jau seniai statomi įvairių architektūrinių formų žalieji namai, be to, jie vertinami taškais pagal konkrečius kriterijus bei reikalavimus, keliamus žaliesiems statiniams.

Po šios įdomios ir išsamios paskaitos, sukėlusios daug diskusijų, seminare apsilankė UAB „AXON konsultacijos“ direktorius Aleksandr Cvetkov, gyvai stende pristatęs ekologiškus biuro sprendimus. UAB „AXON konsultacijos“ parėmė renginį ekologišku popieriumi, suvenyrais, rašymo priemonėmis, pagamintomis iš popieriaus. Prisilietimas prie šių produktų seminarui suteikė žaliosios dvasios...

Pasikvietus sodybos „Bajambalė“ šeimininkę, buvo galima gyvai išgirsti, kaip pasiteisina žalieji sprendimai, įdiegti įmonėje – kad ir kaimo turizmo sodyboje.

Po pietų dalyviai vyko į Lentvarį, kur turėjo galimybę pasižiūrėti, kaip gimsta ekologiški kilimai. Dalyvius pasitiko UAB „Kilimai“ direktorė Etela Karpickienė, o paskaitą apie šių kilimų gamybos ypatumus skaitė bei po „Kilimų“ gamybines patalpas pavedžiojo produkto vadovė Beata Vėlyvytė. Čia seminaro dalyviai turėjo galimybę stebėti, kaip gimsta rankų darbo įmantriausių raštų kilimai, kurie įmonėje gaminami iš aukščiausios kokybės Naujosios Zelandijos vilnos. Dalyvių teigimu, šis apsilankymas sugriovė visus nusistovėjusius ir jau tikrai pasenusius stereotipus apie kilimus gaminamus Lentvaryje. Čia seminaras ir baigėsi. Dalyviai gavo padėkas už dalyvavimą seminare ir, pasivaikščioję po Lentvarį, atsisveikino iki kito karto.

Kadangi ekologijos tema iš tiesų neišsemiama ir itin aktuali visame pasaulyje, tokių seminarų ateityje dar tikrai bus. Tikimės, kad ekologijos, žaliosios gyvensenos tema sudomins ir daugiau tiekėjų, gamintojų, architektų bei interjero dizainerių.

Virgilija Butkovskienė: Mob. + 370 652 56 003; virgilija@interjeras.lt

Rasa Buslavičienė: Mob. + 370 615 32 610; info@interjeras.lt