Aut.
 Dovilė Martinonytė

Aut. Virginija Sabaliauskienė

Aut.
 Silvija Krživickaja

Aut. Darius Rupšys

Aut.
Laurynas Avyžius

Aut.
Eglė Tautkutė

Ypač apie tai pravartu pagalvoti tik įsigijus nekilnojamąjį turtą ar kitomis akimis pažiūrėjus į savo nestandartinio aukščio patalpas. Jeigu patalpos aukštis viršija 3,5 m – tikrai pasvarstykite apie antresolę.

Ką įrengti „antrajame aukšte“

  • Miegamasis viršuje, vonios kambarys apačioje – optimalus būdas po „antrojo aukšto“ grindimis turėti išnaudotą plotą, kuriam nereikia daug aukščio ir šviesos.
  • Virtuvė apačioje – miegamasis viršuje – šiuo atveju virtuvės baldų aukštis gali būti toks, kokio reikia, kad po lubomis tilptų stovintis žmogus.
  • Darbo kambarys viršuje – labai patogu ant antresolės įsirengti darbinę zoną. Toje erdvėje galima susikurti atskirą pasaulį. Nuo pašalinių garsų neizoliuotoje erdvėje galima apsisaugoti užsidėjus ausines, iš kurių skambėtų darbui įkvepianti muzika.
  • Antresolė – sandėlis. „Ant aukšto“ galima sandėliuoti daug buities rakandų ir knygų. Jeigu pasirūpinsite tvirta konstrukcija ir tinkama interjerui fasadų apdaila, niekas nė neįtars, kad tai Jūsų sandėliukas. Tačiau tvarką jame taip pat rekomenduojame palaikyti, kitaip įvairūs daiktai pradės kristi ant Jūsų galvos :)
  • Miegamoji antresolė vaikų kambaryje – labai populiarus sprendimas, sutaupantis daug erdvės žaidimams ar tiesiog netiesiogiai įteisinantis vaikišką „baraką“. Po lova įrengtas darbo kampas, laiptuose lentynos paverčia šią konstrukciją daugiafunkciniu centru, aplink kurį verda gyvenimas. Vaikams ypač patinka tokios „būstinės“, kuriose daug slaptų kampų, o prieš miegą galima pasikarstyti.

Antresolės konstrukcijos ypatumai

Prieš statant antresolę, būtina pasitarti su architektu, kuris gali įvertinti Jūsų namo ar buto konstruktyvą. Yra keletas „geležinių“ taisyklių, kurių būtina paisyti:

  • Negalima atraminių konstrukcijų, ant kurių laikysis antresolė, statyti vidury patalpos, jeigu po grindimis nėra atramos netoli statymo vietos.
  • Kiek įmanoma labiau išsklaidykite apkrovą per visą antresolės užimamą plotą, t.y. atramas galite paslėpti pertvarose, kabintis ant nešančių sienų, net laiptai turėtų atlikti laikančios konstrukcijos funkciją.
  • Kad padėtų laikyti, galima pagalvoti apie kablį lubose, kuris būtų dar vienas atraminis laikantis taškas.
  • Ties būsimomis bibliotekomis ar sunkių baldų išdėstymo vietomis būtina stipriausia konstrukcija.
  • Kad ir kokį genialų projektą sugalvojote, būtinai parodykite profesionalui. Oficialus patvirtinimas parašu leis Jūsų statinį įteisinti, nes tokia „saviveikla“ ne tik neteisėta, dėl to galite susilaukti nemalonumų. Rizikuojate savo ir savo šeimos gerove daug labiau nei vartodami alų...

Antresolė gali ne tik papuošti, bet ir sugadinti interjerą

Labai svarbu įvertinti bendrą vaizdą, o ne tik siekti maksimalaus patogumo ar papildomo ploto. Antresolė kaip detalė – stambiausias Jūsų erdvės tūris. Ji gali užgožti viską interjere arba harmoningai įsilieti.

Jeigu Jums sunku įsivaizduoti kaip atrodys patalpa –

kreipkitės pagalbos į dizainerius ar architektus. Šiais laikais jie nesunkiai sukurs modelį kompiuteryje, kuriame Jūs galėsite pasivaikščioti trimatėje erdvėje.

Autorius: Vytautas Gurevičius

136