Daugelį metų gyvenant tuose pačiuose namuose, ilgainiui namų aplinka ima nebedžiuginti. Akis užkliūva už senamadiško interjero, kuris prieš daugelį metų buvo skoningas, nesėkmingai užklijuoto foto tapeto, kurį pakeisti vis neatradote laiko, bute esančių gipskartonio elementų, o kur dar namuose užsiveisęs pelėsis ir ne tokie sandarūs langai, palyginus su montuojamais naujuose gyvenamuosiuose būstuose. Jeigu atpažįstate savo mintis, pats metas imtis veiksmų ir aplinką, kurioje praleidžiate nemažą dalį savo gyvenimo laiko, atnaujinti. Būsto remontas gali būti tiek kapitalinis, tiek mažesnis, kai norima tik pakeisti susidėvėjusius baldus naujais ar džiaugtis naujais kokybiškais langais. Tačiau bet kuriuo atveju, gali tekti plačiai atverti piniginę ir turimas santaupas išleisti perkant naujus baldus, langus, duris ar perorganizuojant visą vonios kambarį. Specialistai pataria preliminariai apskaičiuoti, kokios pinigų sumos jums gali prireikti, norint atsinaujinti namus. Turint nepakankamą santaupų kiekį, tačiau esant būtinybei atlikti būsto remonto darbus, skaitykite čia ir sužinosite daugiau informacijos, kaip gauti finansavimą, padengiantį būsto remonto išlaidas.


Nusprendus atnaujinti gyvenamąjį būstą, dažnai susiduriama su klausimais, nuo ko pradėti? Tam, kad nesijaustumėte naujokais remonto srityje, pateikiame specialistų patarimus, kokia rekomenduojama darbų seka, kur dėti senus baldus ir kaip remonto procesą paversti maloniu, o ne varginančiu.

Kiekviena šeima, norinti atnaujinti namus, dažniausiai turi viziją, kokie jie turi būti. Internetinių platybių dėka galime apžiūrėti begales skirtingų namų interjerų, baldų ir kitų idėjų, sufleruojančių, kaip susikurti svajonių namus. Tačiau retas kuris svarsto, ar nuotraukose matomi sprendimai yra praktiški bei funkcionalūs. Kad ir kaip dailiai atrodytų baltos spalvos stalas, pastatytas viduryje virtuvės kambario, svarbu nepamiršti, kad praktiškumas ir tinkamas namų erdvės išpildymas yra be galo svarbus. Tam, kad jūsų namai taptų moderniais, funkcionaliais ar net turinčiais netradicinių sprendimų, patariama konsultuotis su interjero dizaineriais bei architektais.

Jeigu planuojamas kapitalinis būsto remontas, jį geriausia pradėti nuo lubų, sienų ar grindų tvarkymo, ypač tuo atveju, jei senos dangos bus keičiamos naujomis. Grindų, sienų, lubų nelygumai gali pasimatyti tik po kelių metų gyvenant tame pačiame būste, todėl verta atkreipti dėmesį į šiuos aspektus. Antras remonto etapas – langų keitimas. Jeigu seni langai keičiami naujais, plastikiniais, viso remonto metu šie turėtų būti uždengti plėvele, saugančia nuo aplinkos veiksnių ar kitų galimų pažeidimų. Toliau rekomenduojama keisti elektros instaliaciją, tačiau tik turint aiškų planą, kokiose vietose turi atsirasti naujos rozetės bei kokie prietaisai bus jungiami į elektros lizdus. Norint pakeisti būsto išplanavimą kapitalinio remonto metu, griauti sienas, svarbu žinoti, jog tam reikalingi leidimai, išduodami miesto savivaldybėje. Norint išgriauti namų sieną ir, pavyzdžiui, du kambarius sujungti į vieną, svarbu neapsirikti – griauti paprastą, o ne laikančiąją sieną. Tik paskutiniame būsto remonto etape yra keičiamos durys, tokiu būdu jas apsaugant ne tik nuo nešvarumų, dulkių, atsirandančių remonto metu, bet ir anksčiau minėtų nenumatytų pažeidimų.

Atlikus svarbiausius būsto renovavimo darbus, gali būti statomi naujai įsigyti baldai. Tačiau kur dėti senuosius? Vienas praktiškiausių sprendimų – pasidalinti nebenaudojamais, tačiau geros būklės baldais su įvairiomis mokymo, ugdymo įstaigomis, šeimomis, kurioms reikia pagalbos daiktais, talpinti skelbimus internetu ir taip ieškoti naujų baldų šeimininkų. Jeigu nekantraujate kuo greičiau komfortiškai gyventi atsinaujinusiame būste ir negalite laukti, kol atsilieps naujieji daiktų savininkai, specializuotos įmonės vykdo baldų utilizavimo bei išvežimo paslaugas visoje Lietuvoje.