Išdalinti lietuviškų interjerų „Oskarai“

Metų interjeras / Auksinė paletė '12

Geriausias privatus interjeras. Autoriai Mindaugas Leliūga ir Simonas Talandzevičius

Geriausias biuro interjeras. Autoriai Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin

Geriausias visuomeninis / profesionaliausias interjeras. Autorės Giedrė Datenytė ir Monika Zemliauskaitė

Tautos interjeras. Autoriai Dalius Regelskis ir Greta Motiejūnienė

Geriausias fotografas Leonas Garbačauskas

Geriausias durų sprendimas. Autoriai studija "Plazma"

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje, „Pirklių klube“, gausiai susirinkus Lietuvos architektų ir dizainerių bendruomenei, buvo paskelbti ir apdovanoti geriausių interjerų, praėjusiais metais sukurtų Lietuvoje, autoriai.

Metų interjero konkurso prizai - „Auksinės paletės“ - buvo įteiktos trijų pagrindinių nominacijų – geriausio privataus, visuomeninio ir biuro interjero – nugalėtojams bei dar 9-iems laureatams, pasižymėjusiems specialiose nominacijose.

Šių metų konkurso dalyviai pirmą kartą atskirai vertinti ir už profesionalumą. Pasak konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė“ organizatoriaus Vytauto Gurevičiaus, jau 8 kartą rengiamas konkursas kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių, o šiemet jų buvo užfiksuotas rekordinis skaičius - beveik 130. Todėl šiandien konkurso rengėjų prioritetas – nebe kiekybė, o kokybė, ir komisija vertino tik tuos darbus, kurių kokybė atitiko konkurso keliamus reikalavimus.

Vienas „už profesionalumą“ vertinusių komisijos narių, architektas Alvydas Šeibokas sako, kad nors tendencija teigiama -  juntamas bendro lygio pakilimas, rinkoje ryškus polinkis interjerams pasitelkti tiesiog gražius daiktus. „Trūksta aiškių idėjinių sprendimų, individualumo, taip pat saikingumo, o jei jis yra, tai pritrūksta išbaigtumo detalėse. Taigi šis kasmetinis konkursas - geras poligonas pasitikrinti kūrybinį potencialą ir tobulinti profesionalumą“, - sako Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedros vedėjas.

Pasak V.Gurevičiaus, konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė“ tikslas nekinta jau aštuonetą metų. „Tai interjero kultūros vystymas Lietuvoje bei visuomenės edukacija, prie kurios prisideda ir mūsų nuo 2005 m. kaupiama konkursui pateiktų projektų galerija, tapusi  virtualia Lietuvos  interjero kultūros biblioteka“,- sako konkurso organizatorius. Minėtoje galerijoje kiekvienas norintis gali susipažinti su 1000 geriausių įgyvendintų interjero projektų ir pasisemti idėjų savo namų ir aplinkos puoselėjimui iš beveik 10 000 nuotraukų.

Siekiant objektyvumo, Lietuvos interjerų autorių darbus konkurse, kaip ir kasmet, vertino tarptautinė komisija, tarp kurių šiemet buvo architektas Michele Rossi, studijos Park Associati bendrasavininkas (Italija); interjero dizainerė Nicole Strock, kompanijos dan pearlman Markenarchitektur GmbH direktorė (Vokietija); interjero dizainerė, architektė Shalini Misra, studijos Shalini Misra Limited direktorė (Jungtinė Karalystė); architektas Brian Messana, studijos Messana O'Rourke bendrasavininkas (JAV); architektas Diego Revollo (Brazilija); architektė Zaiga Gaile, studijos Zaigas Gailes Birojs įkūrėja (Latvija); architektė Olga Akulova - Olga Akulova Design (Ukraina); fotografas Sama J. Canzian, studija silentSama Architectural Photography (Kanada).

Geriausio privataus interjero kategorijos nugalėtoju  paskelbta ir „Quick Step“ prizu apdovanota UAB „Architektas LT“ - Mindaugas Leliūga ir Simonas Talandzevičius. Ši architektų komanda „Aquahome“ ir „Geberit“ prizais apdovanota ir už geriausią vonios kambario projektą.

Visuomeninio interjero nominacijos nugalėtojomis ir „Jung“ prizo savininkėmis už klubo „Opium“ interjerą tapo kūrybinė kolaboracija GUM - architektės Giedrė Datenytė ir Monika Zemlickaitė. Jos taip pat šių metų konkurse komisijos išskirtos ir specialioje nominacijoje „Už profesionalumą“.

Už reklamos agentūros „New!” biurą kaip geriausią biuro interjero kategorijoje buvo apdovanota ir „Narbuto“ prizu paskatinta UAB „Inblum“ - Laura Malcaitė ir Dmitrij Kudin.

„Tautos interjero“ nominacijoje triumfavo ir „Electrolux“ belaidžiu dulkių siurbliu „UltraPower“ už privataus buto interjerą buvo apdovanota projektavimo studija „Dalius & Greta Design“ – architektas Dalius Regelskis ir dekoratorė Greta Motiejūnienė. Balsavime, kuris vyko naujienų portale Lrytas.lt, už šį interjerą buvo atiduoti net 883 unikalių vartotojų balsai.

Geriausias spalvinis sprendimas („Tikkurila“ apdovanojimas): „Studija Archispektras“ – architektai Aidas Kalinauskas ir Vaidas Tamošiūnas.

Geriausias virtuvės projektas („Iittala“ apdovanojimas): architektė Indrė Sunklodienė.

Geriausias apšvietimo projektas („Šviesos technologijos“ ir „Delta Light“ apdovanojimas): interjero dizaineris Artūras Čižiūnas („ A2 Design“)

Inovatyviausias interjeras („Oras“ apdovanojimas): architektūros studija „Arches“ - Edgaras Neniškis, Rūsna Vaineikytė – Neniškienė, Arūnas Liola ir Rolandas Liola.

Geriausias durų sprendimas - („Veneks“ apdovanojimas): architektūros studija „Plazma“ - architektai Rytis Mikulionis, Laura Janavičiūtė, Povilas Daugis.

Geriausias fotografas: Leonas Garbačauskas

Geriausias vonios kambario projektas. Autoriai Mindaugas Leliūga ir Simonas Talandzevičius

Inovatyviausias interjeras. Autoriai studija "Arches"

Geriausias spalvinis sprendimas. Autoriai Aidas Kalinauskas ir Vaidas Tamošiūnas

Geriausias virtuvės projektas. Autorė Indrė Sunklodienė Geriausias apšvietimo projektas. Autorius Artūras Čižiūnas