Lietuvos architektų rūmų (toliau – Rūmai) taryba, nuogąstaudama dėl rengiamo Klaipėdos jūrų uosto bendrojo plano projekto padarinių, kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimą, Prezidentūrą ir atsakingas ministerijas, ragindama atkreipti dėmesį į šią valstybinės reikšmės riziką.


„Prašome atsakingų institucijų dar kartą išsamiai įvertinti rengiamus Klaipėdos uosto bendrojo plano pasiūlymus, kurie, mūsų turimomis žiniomis, nepaisant numatytų kompensacinių priemonių, neužtikrina darnios plėtros ir sociologinių, kultūrinių, ekologinių bei kitų teisėtų visuomenės interesų“, – teigia laikinai Rūmų pirmininko pareigas einantis Linas Tuleikis.

Rūmams didžiausią nerimą kelia tai, jog siūlomi sprendiniai galimai veda prie Klaipėdos miesto aplinkos ir gyvenimo kokybės jame reikšmingo suprastėjimo bei Lietuvos pajūrio ekologinės katastrofos – tikėtinos krantų erozijos ir paplūdimių praradimo. Klaipėdos jūrų uosto bendrojo plano projektas yra nesuderinamas su Vyriausybės požiūriu į aplinkos ir žmogaus santykį, kuris remiasi esmine darnaus vystymosi nuostata – tenkinti šių dienų visuomenės poreikius taip, kad jie nebūtų tenkinami ateities kartų sąskaita, kad siekiant darnaus vystymosi ekonominiai, socialiniai ir aplinkos aspektai būtų derinami tarpusavyje, dėmesį sutelkiant į žmogaus gyvenimo kokybę.

Rūmai pabrėžia, jog Strateginio poveikio aplinkai vertinimo (SPAV) ataskaitos apibendrinančioje išvadoje teigiama, kad visais Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtros alternatyvų atvejais pasekmės būtų tiesioginės, ilgalaikės, neigiamos ir reikšmingos.

Informacinis šaltinis: architekturumai.lt

#Architektūra

2019-07-04