Klausk interjero dizainerio (atsako - UAB "Light in White" kolektyvas)

 

Sveiki!

Su drauge gyvensim pas mane vieno kambario bute, kurį būtinai reikia remontuoti. Norėčiau paklausti, kaip sutvarkyti kambarį, kad jis nebūtų vien tik miegamasis, kad ir draugai užėję pasijaustų jaukiai, o ne kaip bendrabutyje? Kaip su baldais? Kokias lovas rinktis: sofą/lovą ar paprastą lovą? Beje, langai i šiaurinę pusę. Situacija kiek pakito: galėsime tik tapetuoti. Taip pat svarstome dėti laminatą... Gal dar patartumėt kokia spalva dažyti virtuvę? Beje, ar būtina derinti kambario – koridoriaus – virtuvės spalvas?? 

Laukiu atsakymo.

Eglė

 

Laba diena Egle,

Gavome jūsų užklausimą dėl buto rekonstrukcijos. Visų pirma, norėtume pastebėti, kad labai sunku ką nors patarti nežinant tikslių patalpų išmatavimų bei Jūsų finansinių galimybių ir visų pageidavimų bei lūkesčių, bet vis dėl to pabandysime padėti.

Norėtume pradėti nuo esminių sprendimų. Kambarį reikėtų suskirstyti i dvi zonas: svetainės zona prie lango ir miegamojo dalis nišoje už durų. Miegamojoje dalyje siūlome lovas daryti atverčiamas nuo sienos "užmaskuotas" tarsi spintos ar sekcijos imitacija, šalia galėtu būti nedidelė dėžė/spinta patalynei ar kt. daiktams sudėti. Planuojamos svetainės zonoje prie trumposios  sienos galėtų būti minkštasuolis prisėsti draugams, priešais stalelis su TV ar keletas lengvų lentynėlių mieloms smulkmenoms ir knygoms. Beje, labai pagyvintų aplinką keletas ryškių sėdmaišių, bei funkcionalus stalelis (nedidelis, bet su galimybe pasididinti).

Visų patalpų spalvos turėtų derėti tarpusavyje (beje, 2012 metų spalva – raudona – tad galima pagalvoti apie ryškesnius interjero akcentus: pagalvėles, gėlių vazonus ir kt.). Sienoms siūlytume rinktis šviesius ir šiltus spalvų tonus, atsižvelgiant i tai, kad langai i šiaurinę pusę. Svetainės didžioji siena galėtų būti ryškesnė ir žaismingesnė kaip kambario akcentas (galima naudoti ir sienų lipdukus), siūlytume pasirinkti apvalų ir ryškų kilimą, kuris patalpą papuoštų ir suteiktų jaukumo. Labai svarbus ir apšvietimas – jei tik galimybės leidžia siūlytume pasirinkti keletą pastatomų šviestuvų-toršerų, ar reguliuojamo aukščio ir stiprumo pagrindinį šviestuvą. Dėl grindų kaip alternatyvą laminatui galima rinktis ir PVC dangą. Čia jau pagal kiekvieno norus ir galimybes.

Virtuvėje galima būtų pakeisti baldų fasadus (kaip viena iš pigiausiu alternatyvų yra durelių aptraukimas nauja lipnia plėvele, kurios pasirinkimas yra didžiulis. Beje, tai galima atlikti ir patiems.

Smagiu akimirkų kuriant savo namus!

Pagarbiai,

UAB "Light in White" kolektyvas

www.lightinwhite.com