Namai pagal Zodiako ženklus (V dalis)

Interjero
 autorius: Architektūros ir interjero studija 
„Prusta“

Interjero
 autorius: Architektūros ir interjero studija 
„Prusta“

Interjero autorius: Architektūros ir interjero studija „Prusta“

Interjero
 autorius: Architektūros ir interjero studija 
„Prusta“

Interjero autorius: Architektūros ir interjero studija „Prusta“

Interjero
 autorius: Architektūros ir interjero studija 
„Prusta“

Avinas – gyvis, atakuojantis ragais. Tapęs Zodiako ženklu, jis tapo ir impulsyvumo, greitumo, efektyvumo simboliu. Kitaip tariant, tada, kai reikia greitai pasiekti reikalingą rezultatą, tai – Avino reikalas. Kita vertus, Avino ženklas žmogaus kūne valdo galvą, tad Avinai apdovanoti ne tik galimybe greitai veikti fiziškai, tai yra rankomis bei kojomis, bet ir intelektualiai ir dėl to loginius uždavinius jie gliaudo taip pat sparčiai, kaip ir kala, tarkime, vinis. Natūralu, kad Avino ženklo vyras dažnai primena savotišką desantininkų viršilos ir Oksfordo absolvento hibridą, o moterys – kažką tarp office-business lady ir amazonės.

Nesunku suprasti, kad Avino gyvenamoji vieta turi būti paprasta. Ne prasta, o paprasta – kaip kažkada vaikystėje girdėtame eilėraštuke „Katės namai“: „Štai čia kėdė – ant kurios sėdima, o štai čia stalas – prie jo valgoma.“ Kitaip tarinat, Avino stilistika nebūtinai turi priminti kareivines ar biurą; tai interjeras, kuriame pirmu smuiku griežia funkcionalumas. Jeigu jau lova, tai tokia, kurioje viskas telpa, jeigu šviestuvas, tai toks, kuris gerai apšviečia. Vadovaudamasis efektyvumo kriterijumi Avinas tarsi nekreipia dėmesio į estetinę reikalo pusę, tad barokinių užraitymų jo namuose nė su žiburiu nerasi, tačiau dėl tos pačios priežasties juose įsivyrauja funkcionalumas.

Avino ženklo planeta valdovė yra Marsas. Jis ne visada susijęs su kūryba ar chuliganizmu ir kai kada gali būti netgi taikus. Taikus Marsas suteikia puikų inžinerinį mastymą ir polinkį bei gabumą kalvystei, kuri moderniaisiais laikais pasikeitė į polinkį žavėtis technika bei įvairia įranga. Dėl šios priežasties Avino namuose nestinga metalo – pasidairius galima išvysti tai metalines sofos kojas, tai metalinį šviestuvą ar dar kokią nors metalu papuoštą ir pastiprintą konstrukciją. To metalo tikrai ne visada daug, bet nepastebėti jo irgi neįmanoma.

Dėl to, kad taip mielai draugauja su metalu, Avino ženklo atstovo namuose nestinga geros technikos. Virtuvėje tai ne tik daugiafunkcinė viryklė ir kiekvieną garų molekulę išsiurbiantis gartraukis, bet ir puikus komplektas maišančios, pjaustančios ir pilstančios įrangos. Televizorius Avino namuose rodo absoliučiai visas spalvas ir jos yra idealiai tikroviškos, garso aparatūra garsą atkuria be menkiausio pašalinio triukšmelio ir dar taip, kad nei į filharmoniją, nei į roko koncertą eiti nėra jokio reikalo; dulkių siurblys toks, kad, regis, išsiurbia visas dulkes net iš po kilimo, lygintuvas lygina beveik pats ir t.t. Įdomybė ta, kad Avinas nebūtinai turi būti geras kulinaras ar melomanas, bet jam svarbu, kad namuose būtų galimybė padaryti tai, ko jis galbūt užsinorės.

Aptariant Avino interjerą, reikia tarti keletą žodžių apie spalvas – jos yra ryškios.  Atspalviai gali būti bet kokie, dažnai netgi subtilūs, pritaikyti prie aplinkos, bet pati spalva ryški, stipri. Be jokios abejonės, išskirtinę vietą Avino spalvų paletėjo užima raudona spalva ir įvairūs jos atspalviai – Avino namuose tai šen, tai ten ji pasirodo nuolat. Paaiškinimas paprastas – Avino valdovui karingajam Marsui kraujo praliejimas – kasdienybė, bo to, kur Marsas, ten ne tik karas, bet ir gaisras, liepsna, taigi – raudona arba oranžinė spalva. Tarsi ugnis namuose liepsnotų iš tiesų, nepriklausomai nuo to, ar židinys juose yra, ar ne.

Ir pabaigai – duoklė Avino protiniams sugebėjimams.  Prisiminkite – Avino ženklas žmogaus kūne valdo galvą, taiga Avinui minties reikia lygiai taip pat, kaip ir veiksmo. Todėl jo namuose privalo būti kampelis spec. literatūrai – knygoms, žurnalams, kitiems tekstams rūpima tema (kitos jam tiesiog nelabai rūpi). Greičiausiai toks intelekto kampelis nebus didelis, tačiau Avino mėgstamą funkcionalumo stilių papildys ir papuoš.

 

Parengė astrologas Naglis Šulija

Žurnalas „Interjeras.LT pataria“

 

Susiję straipsniai: