Kai ateina laikas galvoti apie būsto, biuro ar kitokios paskirties komercinių patalpų apdailą, vidaus sienų lyginimą ar dekoravimą, rinkos pasiūlymų gausa nepatyrusiam žmogui tampa rimtu iššūkiu. Sunku suprasti, ką ir kaip rinktis, kad rezultatas būtų nepriekaištingas – tarnaujantis ne vienus metus, nekenksmingas aplinkai ir žmogui, taupantis laiką ir pinigus. Žmonės, vertinantys natūralumą, mokantys skaičiuoti ir pageidaujantys kūrybiško bei nesudėtingo darbų proceso, vis dažniau atranda natūralų molio tinką, skirtą ne tik išlyginamajam sienų sluoksniui, bet ir galutinei dekoratyvinei apdailai. Apie tai kalbamės su „Mr. Clay“ prekės ženklo įkūrėja bei vadove Raimonda Radvilavičiene ir dekoratoriumi Mantu Petravičiumi.

Apdailinio molio tinko siena

Molio tinkas tinka įvairių poreikių ir lūkesčių turintiems žmonėms. Vieni šį produktą renkasi dėl natūralumo, nes jis gaminamas iš įvairių mineralų – molio, marmuro ir smėlio, be jokių cheminių medžiagų. Tokia sienų apdaila yra nedegi, nesudaro plėvelės ir leidžia namo sienoms „kvėpuoti“. Svarbiausia tai, jog molio tinkas neskleidžia į orą lakiųjų organinių junginių, neturi sintetinio kvapo ir palaiko gerą mikroklimatą patalpose. Dažnai molio tinko apdaila neatsiejama nuo šiaudinių ir kitokių ekologiškų namų statybos, taip pat plačiai naudojama ir bet kokio mūro sienoms.

Apdailinio molio tinko siena Rankomis formuotas apdailinis molio tinkas

Dažniausiai tinkavimo sistemą naujai statomuose namuose sudaro klasikinis rudas molio tinkas išlyginamajam sluoksniui, apdailinis molio tinkas galutinei apdailai bei molio ir marmuro glaistas „Finish“ dekoratyvinėms sienoms. Norint atnaujinti seniau statytų pastatų sienas, dažniausiai naudojamas apdailinis molio tinkas, kurį galima tinkuoti ant gipso kartono, įvairių rūšių tinko, senų dažų bei daugybės kitų paviršių. Nemažai žmonių molio tinką renkasi dėl kainos ir itin paprasto darbo proceso. „Labai stipriai jaučiame, jog žmonės vis dažniau nori patys prisiliesti prie savo namų sienų, o su molio tinku tai tikrai įmanoma. Į darbo procesą gali įsitraukti visa šeima, nereikia skubėti dirbant, bijoti išsitepti ar aptaškyti kitus paviršius – viskas nuplaunama vandeniu. Komercinės paskirties objektai taip pat tinkuojami molio tinku, pradedant fotostudijomis, vaikų darželiais, kavinėmis ir baigiant verslo centrais bei dideliais viešbučiais“, – pasakoja „MP Studio“ dekoratorius Mantas Petravičius.

Betono imitacijos klojinys ir glaisto eskizai. Mr. Clay FINISH molio-marmuro glaistas. Darbus atliko MP Studio


Paprašyta įvardinti, koks objektas Lietuvoje su molio tinko apdaila džiugina labiausiai, „Mr. Clay“ vadovė akcentuoja viešbučio „Loop“ projektą Vilniuje. „Tai yra bene didžiausias objektas visose Baltijos šalyse, kurį statant naudotas molio tinkas“, – sako R. Radvilavičienė. M. Petravičius pastebi, jog žmonės susižavi molio mišiniais dėl estetinių savybių ir stulbinančių dekoravimo galimybių. Mišinys yra gražios baltos spalvos, o sumaišytas su mineraliniais pigmentais gali įgauti ryškių arba itin švelnių, subtilių atspalvių.

Galimybė išgauti subtilias tonalines gradacijas išplečia kūrybines galimybes. Mr. Clay FINISH molio-marmuro glaistas. Darbus atliko MP Studio.

Pagal galimybes ar poreikius, pasirinkus įrankių komplektą, tinkuoti molio mišiniais gana paprasta dėl jų puikių plastinių savybių, o dėl medžiagos „grįžtamojo ryšio“ ypatybių darbo procesas įgyja išskirtinių privalumų. „Išdžiūvusius sluoksnius sudrėkinus vandeniu ir paveikus reikiamais įrankiais, paviršiui galima suteikti norimą išvaizdą: nuo akyto, netgi grubaus, iki glotnaus, poliruoto akmens, marmuro ar net sparčiai populiarėjančio betono efekto. O impregnuoti paviršiai gali būti eksploatuojami įvairiose erdvėse – nuo vonios kambario, kur didelė drėgmė, ar priešpirčio zonų iki ypač kaprizingo virtuvės sienelės paviršiaus. „Pirmą kartą molio tinką Europoje išbandžiau prieš penkerius metus, tad labai džiaugiuosi galėdamas dirbti su Lietuvoje gaminamais kokybe bei techninėmis galimybėmis nieko nenusileidžiančiais „Mr. Clay“ molio mišiniais“, – džiaugiasi dekoratorius ir „MP Studio“ meistras M. Petravičius.

Daugiau: Clay.lt

785