Naujausios interjero ir baldų apdailos medžiagų tendencijos

Reystone-Bilder

reystone-en

imi beton1

reystone-everglades

XXI - ame amžiuje kurdami savo namų interjerą ieškome originalumo ir tikimės, kad sukursime ne tik jaukius ir funkcionalius namus, bet, kad jie bus sukurti iš kokybiškų medžiagų, kurios ilgai mums tarnaus. Baldų ir interjero medžiagų naujoves mums pristato UAB „IE – LAMINart“ direktorius Giedrius Bučas.

Pagrindinė pastarųjų metų tendencija interjero ir baldų apdailos medžiagų srityje – natūralumas. Į madą sugrįžta natūralios medžiagos, natūralios spalvos, raštuose vyrauja gamtos motyvai: kopos, augalų šaknys, mėnulis, akmuo... Šiandien taip eskaluojama ekologija, apdailos medžiagose nėra taip akcentuojama, nes kol kas dar ne visi gamintojai sugeba pagaminti tam tikrų medžiagų ekologiškomis, tačiau, technologijos juda į priekį. Vokiečių kompanija Resopal pagamino 100 % ekologišką HPL (aukšto slėgio laminatas) RE-Y-STONE, kuri jau dabar vadinama biologine evoliucija interjero dizaine. Ši medžiaga pagaminta naudojant natūralias dervas, perdirbtą bei dekoratyvinį popierių ir cukraus gamybos atliekas. Ji tvirta, stabili, atspari lenkimui, homogeninė medžiaga, skirta interjero apdailai, baldų gamybai. Natūralios sudedamosios dalys diktuoja spalvas – rudą ir juodą.

Vis dažniau naudojami natūralūs akmens paviršiai. Vienas naujausių technologinių pasiekimų – yra natūralaus akmens danga, pagaminta iš natūralaus skaldyto akmens, kurio ploni sluoksniai suklijuojami tarpusavyje ir tokiu būdu išgaunama apie 1-2 mm. storio danga kurią galima klijuoti ne tik ant sienų bet ir ant baldinių paviršių. Panaudojus Nanotechnologijas pagaminta danga iš akmens yra popieriaus lapo storio.  

Kaip dar keletą įdomių naujienų paminėčiau – betono imitacijos plokštę, kurios gaminimui naudojamos betono dulkės, bei surūdijusio metalo imitacijos plokštę, gaminamą naudojant metalo dulkes, kurios suteikia natūralaus surudimo įspūdį, tačiau netepa. Šios plokštės yra kaip imitacijos, tačiau jų gamyboje yra tiesiogiai naudojamos natūralios medžiagos (metalas, betonas). Tai gali patvirtinti ir prie metalo plokštės limpantis magnetas. Betonas arba akmuo balde - šiandien skamba neįtikėtinai, tačiau visa tai jau yra įmanoma ne tik naudojant pakaitalus. Dar prieš trejus metus paminėtos naujienos buvo pristatomos parodose tik kaip medžiaga, o šiemet jos jau rodomos kaip baldų komponentai ar elementai.

UAB „IE – LAMINart“ orientuota į klientą, ieškantį nestandartinių sprendimų, naujovių, todėl ne tik gali pasigirti modernių apdailos medžiagų įvairove, bet ir suteikia išsamias konsultacijas apie šių medžiagų panaudojimą, pritaikymą.

Daugiau informacijos: www.ie-laminart.lt

reystone-havanna

reystone-moon
reystone-roots

7 stone veneer1.2

7 stone veneer2.2
7 stone veneer2.3