• Įdomybės;
  • Kas sukūrė geriausią 2013 metų privatų interjerą?;
  • Viešnagė architektės Rūtos Jurevičienės namuose;
  • Bendra virtuvės- svetainės erdvė: pliusai ir minusai;
  • Modernus interjeras „Mojito“;
  • Stilingas mažo buto interjeras;
  • Inovatyvūs vonios kambario įrangos ir šildymo sprendimai – po vienu stogu;
  • Itin taupūs ir higieniški unitazai – jau dabartis!;
  • Trisluoksnės parketlentės – skandinaviška stilistika ir kokybė;
  • Natūralios šviesos kontrolė;
  • Akmuo interjere;
  • Virtuvė, kurioje kiekvienas daiktas turi savo istoriją;
  • Inovatyvūs dekorai interjerui ir eksterjerui;
  • Efektingos „žaliosios sienos“ – gamtos dovana namų ir biurų interjerui;
  • Gamtos įkvėptos baldinės plokštės.

Kas sukūrė geriausią 2013 metų privatų interjerą?

Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus, Andriaus Stepankevičiaus

Su architektų studijos „YCL city desing & architecture lab“ vyrukais – architektais Tomu Umbrasu, Aidu Barzda, Tautvydu Vileikiu ir grafikos dizaineriu Roku Kontvainiu susitikome likus vos keletui dienų iki to, kai jie sužinojo, kad konkurse „Metų interjeras/Auksinė paletė 2013“ laimėjo geriausio 2013 m. privataus interjero prizą ir pelnė nominaciją už „geriausią virtuvės projektą“. Nors kiekvienas iš šių kūrėjų mėgsta savo darbą ir tiki tuo, ką daro, po susitikimo pamaniau, kad šis laimėjimas jiems vis dėlto bus didelis malonus netikėtumas.

Susitikimo metu vaikinai ne tik papasakojo, kaip sekėsi kurti geriausią 2013 m. privatų interjerą, bet ir atskleidė, kas šiuo metu tame bute gyvena.

Viešnagė architektės Rūtos Jurevičienės namuose

Parengė Agnė Jakubonė
Nuotraukos Dariaus Gumbrevičiaus

Visuomet smagu nors akies krašteliu žvilgtelėti, kaip gyvena šalies architektai ir interjero dizaineriai. Jie kuria interjerus savo užsakovams, tačiau smalsu, kokius sprendimus, žinodami daugybę techninių galimybių, taiko savo namų interjeruose. Architektė Rūta Jurevičienė mielai sutiko atverti savo 51 kv. m. ploto trijų kambarių buto duris ir papasakojo ne tik apie savo buto interjerą, bet ir atskleidė ne vieną praktišką patarimą, kaip sėkmingai įsirengti mažą būstą.

Bendra virtuvės-svetainės erdvė: pliusai ir minusai

Parengė Agnė Jakubonė

Per pastaruosius kelis dešimtmečius vaizdas lietuvių būstuose smarkiai kito. Vis dažniau Lietuvos interjeruose įgyvendinamas sprendimas, kai virtuvė, svetainė, o neretai ir valgomasis įrengiami bendroje erdvėje. Vieni įžvelgia tokio sprendimo privalumus, kiti – trūkumus, tačiau ar toks sprendimas tinka būtent Jums, labai priklauso nuo individualių poreikių ir gyvenimo būdo. Taigi, kokie bendros virtuvės-svetainės privalumai ir trūkumai sužinosite perskaitę straipsnį žurnale.

Modernus interjeras „Mojito“

Interjero autorė Alina Venskutė, www.interjerodizaineris.lt
Parengė Agnė Jakubonė

Užduotis – sukurti lengvą ir šiuolaikišką skandinaviško stiliaus interjerą.

Interjero dizainerė Alina Venskutė mažą, nejaukų butą sėkmingai suprojektavo taip, kad šis tapo stilingais jaukiais namais. Prieš tai buvusiame bute buvo kelios nefunkcionalios ir gremėzdiškos arkos, o jas pašalinus atsivėrė erdvė tarp svetainės ir koridoriaus. Taip pat buvo išardytas masyvus laminatinis baras-spinta tarp virtuvės ir svetainės. Jaukumo ir pavasarinės šilumos į baltą foną A. Venskutė atnešė pasitelkdama apšvietimo sprendimus – ažūrinius raštus balduose ir ant sienelės, taip pat panaudojusi medžio intarpus bei šiltas žemės spalvas –samaninę, smėlio bei rudą.

Stilingas mažo buto interjeras

Interjero autorė Audronė Ambrazienė
Nuotraukos Igorio Petino
Parengė Agnė Jakubonė

Užduotis – iš seno močiutės buto padaryti jaukų, šiuolaikinį miesto būstą.

Anksčiau tai buvo senas, užsakovų močiutės butas, su visu jame buvusiu „tarybiniu palikimu“. Pagrindinė dizainerės užduotis buvo sutvarkyti buto erdves, atskirti miegamojo zoną, suprojektuoti kuo daugiau spintų įvairiems daiktams. Kad bendroji patalpa taptų pakankamai erdvi, buvo išversta siena tarp koridoriaus, virtuvės ir kambario.

A. Ambrazienė, šį mažą butą pakeitusi neatpažįstamai, mielai sutiko pasidalinti savo įžvalgomis apie mažų butų interjerų kūrimo iššūkius.