• Įdomybės;
  • Medžio restauratorius Mantas Gudavičius: „Viskas, kas susiję su medžiu, visada bus mano rankose“;
  • Architektas Aidas Kalinauskas „Kūrybinis procesas turi būti džiazas“;
  • Seno buto virsmas: estetiką, vizualinį lengvumą ir komfortą apjungiantis modernumas;
  • Senamiesčio interjeras: raudonų plytų keliu;
  • Sena ir nauja - kaip juoda ir balta;
  • Ar leisime lietuviškam parketui sugrįžti į mūsų namus?;
  • Lauko terasų apšvietimas:naujovės, tendencijos ir sprendimai;
  • Niekad nesenstančios klasikinės durys - jau ir moderniuose interjeruose;
  • Geberit Cleanline dušo latakai - unikali rinkos naujovė;
  • Inovatuvi cementinė polimerinė medžiaga grindims bei sienoms;
  • Į EKOcentro seminarus „Draugiškos aplinkai statybos žaliems“ nesuspėję klausytojai medžiagą ras internete;
  • Stiklo ir interjero studijoje gimsta unikalūs šedevrai namams.

Medžio restauratorius Mantas Gudavičius: „Viskas, kas susiję su medžiu, visada bus mano rankose“;

Mantas Gudavičius – jaunosios kartos medžio restauratorius iš Klaipėdos, kuris į šią veiklą pasinėręs visa galva. Ambicingas vaikinas daugybę metų patirties sėmėsi ne tik Lietuvoje, mokydamasis iš savo tėčio, bet ir stažavosi Norvegijoje, kur turėjo galimybę dirbti su prestižiniais objektais, prie kurių leidžiama prisiliesti tik tiems, kurie jau įrodė, ką sugeba. Ten Mantas sakosi išmokęs ne tik technologinių gudrybių, bet ir stipriai pajutęs, kaip skandinavai myli medį ir kiek gerosios energijos darbui su juo atiduoda. Vis dėlto ilgai užsibūti svečioje šalyje specialistas nepanoro – jis grįžo į Lietuvą tikėdamas, kad jai yra reikalingas, o savo veikloje vadovaujasi mintimi, jog būtina išsaugoti tai, kas turi istoriją.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Architektas Aidas Kalinauskas „Kūrybinis procesas turi būti džiazas“

Architektas iš Kauno – Aidas Kalinauskas – žmogus, savo veikloje siekiantis maksimalaus tobulėjimo, nevengiantis, esant poreikiui, užsakovui pasakyti, kad teks paklusti kūrėjo sprendimams, jei nenorima sugadinti to, kas gali būti padaryta maksimaliai gerai. Pasak architektūros studijos „Archispektras“ vadovo, pastato architektūra priklauso ne tik klientui, bet netgi tam, kuris šiandien vis dar žaidžia smėlio dėžėje ar pro šalį skubiai pravažiuoja prabangiu automobiliu. Su A. Kalinausku kalbamės apie tai, kas vyksta jo, kaip savo srities profesionalo, gyvenime ir profesinėje veikloje.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos Juozo Kamensko

Seno buto virsmas: estetiką, vizualinį lengvumą ir komfortą apjungiantis modernumas

Interjero „Lengvas modernas“ tikslas – atnaujinti 18 metų senumo 100 kv. m interjerą; sukurti ir praplėsti naujas erdves: darbo kambarį, panaikinti pirties patalpą, naujai suprojektuoti vonios kambarį, apjungti svetainę, valgomąjį ir virtuvę. Tokio ambicingo tikslo ėmėsi architektė, interjero dizainerė Audronė Ambrazienė su bendraautore interjero dizainere Daiva Pocevičiene. Pasak pagrindinės interjero koncepcijos autorės, užsakovė norėjo šiuolaikiško, šviesaus, jaukaus būsto. Ne veltui gimė ir iškalbingas šio darbo pavadinimas. „Lengvas modernas“ – tai šiuolaikiškas, neperpildytas daugybe detalių interjeras.

Parengė Žydrė Dargužytė
Interjero autorės Audronė Ambrazienė ir Daiva Pocevičienė
Nuotraukos Kęstučio Kurieniaus

Senamiesčio interjeras: raudonų plytų keliu

Interjero tikslas – patogių, funkcionalių ir estetiškai nepriekaištingų zonų sukūrimas 160 kvadratinių metrų plote.

Pagrindiniai reikalavimai: patogi virtuvė su valgomuoju, poilsio zona su vieta daugybei knygų, jaukūs miegamieji kambariai bei vonios zona. Rezultatas – sodrių spalvų modernūs namai su švelnios klasikos elementais.

Išskirtiniam būstui senamiestyje užsakovai pageidavo suteikti jaukiai modernaus buto „veidą“. Interjero kūrėja Jovita Jankauskienė pastebi, kad sunkiausia buvo suvaldyti nemažą erdvę – daugiausiai iššūkių atnešė skirstymas funkcinėmis zonomis.

Parengė Žydrė Dargužytė
Interjero autorius: Jovita Jankauskienė

Nuotraukos Augio Narmonto

Sena ir nauja - kaip juoda ir balta

Interjero iššūkis – kaip su minimaliais pokyčiais paversti butą, esantį senos statybos blokiniame name, nauju taip, kad įžengus jaustumeisi jaukiai, patogiai ir kad viskas alsuotų kokybe.

Užsakovų reikalavimai – patogus, modernus, o svarbiausia – jų poreikius atitinkantis būstas. 49 kvadratinių metrų buto interjeras Vilniuje tarsi sakyte sako, jog sena ir nauja – kaip juoda ir balta – mat seno paversti nauju neįmanoma, kaip ir juoda netaps balta. Vis dėlto sename pastate galima sukurti naują kokybę, o juodą ir baltą panaudoti kaip priemonę tai kokybei išreikšti.

Parengė Živilė Dargužytė
Interjero autorės: „Casablanca“ studija
Nuotraukos Leono Garbačausko