Apartamentai Mindaugo 14

Nuotraukos: Leono Garbačauskas
Įgyvendinta:
2016 m.
Plotas:
49 m²
Interjero autorė:
Indrė Sunklodienė
Bendraautorė:
Šarūnė Butkutė

 

 

Butas skirtas vidutinio amžiaus porai. Tai ne nuolatinė gyvenamoji vieta, o veikiau būstas, skirtas retkarčiais apsistoti porai žmonių. Ypatingų klientų reikalavimų nebuvo, nes jie pasitikėjo dizainerių vizija. Kai buvo pasiūlyta buto vizualizacija, koncepcija užsakovams puikiai tiko ir patiko.

 

 

Stilistiką inspiravo pats renovuotas pastatas, taigi juntama modernios klasikos, vintažinio, industrinio stiliaus samplaika. Interjerui norėta suteikti kiek intrigos, netikėtumo įspūdžio: taip atsirado tamsi, grafito pilkumo skydinė siena, primenanti pastato fasadą. Norint pabrėžti ir įprasminti itin aukštas lubas, buvo sukurtas netikėtas, žvilgsnį į viršų kreipiantis lubų piešinys. Prie sienų priderinti tamsūs gipsiniai apvadai papildo grafitinę kompoziciją. Šalia prabangesnių bronzinių elementų, tokių kaip šviestuvai, maišytuvai, naudotos grubesnės medžio, metalo detalės: pusbario kėdės, vintažinis šaldytuvas, žirkliniai šviestuvai – taip buvo suformuota savotiška interjero harmonija ir perteikta emocija.

 

 

Pagrindinis konstrukcinis apartamentų pokytis – dėl ypač aukštų lubų atsiradusi antresolė drabužiams ir daiktams sandėliuoti. Ji įkurdinta virš virtuvės ir padengta tonuotu veidrodžiu. Siekiant išvengti tipinio rudų atspalvių klasikinio interjero, suprojektuotas originalus, prabangus, tačiau kiek bohemiškas vyriškas interjeras, kupinas kontrastingų kompozicijų, apdailos medžiagų bei spalvinių derinių.

 

Nuotraukų galerija:

     

 

Žurnalas:Centras