Pastatų šiltinimo nauda jau niekas neabejoja – mažinamos sąnaudos šildymui, kyla būsto vertė. O ką daryti gyvenantiems namuose, kurie įtraukti į paminklosaugos ar kultūros paveldo sąrašus? Tokių namų fasadų negalima įvilkti į storus šiltinimo „kailinius“, o gyventojai dažnai skundžiasi didelėmis šildymo sąskaitomis.

Išeitis yra – tai lauko sienų šiltinimas iš vidaus.

Kaip išvengti pelėsio?

Lig šiol pastatų šiltinimo iš vidaus bandymai sukeldavo problemų – anksčiau ar vėliau sienas apnikdavo žmogaus sveikatai kenksmingas pelėsis. Inovacijomis garsėjanti „Caparol“ pateikė rinkai šios problemos sprendimą – „Capatect IDS“ vidinio šiltinimo sistemą. Jos esmė – eliminuojami šalčio tiltai ir „ kapiliariai aktyvi“ sistema, leidžianti susikaupusiai drėgmei cirkuliuoti šiltinimo sistemoje ir palaipsniui išgaruoti.

Inovacija – kapiliariai aktyvi sistema

Žiemos metu garų difuzinė srovė patenka į sistemą, drėgmė yra sugeriama ir „kapiliarais“ transportuojama atgal į vidinį sienos paviršių. Tokiu būdu drėgmės lygis sienoje subalansuojamas ir nepasiekia kritinio lygio – nesiformuoja pelėsis. Siena lieka atvira difuzijai ir netgi gali sugerti drėgmės perteklių iš patalpos oro ir padidėjusias drėgmės apkrovas konstrukcijoje. Drėgmė dėl sistemoje esančių „kapiliarų“ nukreipiama į patalpos vidų, kur išgaruoja.

Visi vidinio šiltinimo sistemos komponentai tarpusavyje kruopščiai suderinti ir atlieka svarbias užduotis, todėl nevalia išimti komponentų iš sistemos ar pakeisti jų kokiais nors kitais produktais.

Pasiekus sočiųjų garų slėgį, klijuojamasis skiedinys dėl didesnio šiluminio laidumo ir didesnio pasipriešinimo difuzijai išgauna kondensatą termoizoliacinėje plokštėje arba ties riba tarp plokštės ir klijuojamojo skiedinio. Izoliacinė plokštė sugeria drėgmę ir nukreipia ją atgal į vidinį sienos paviršių. Kapiliarinis vandens transportavimas yra nulemiamas kapiliarinio slėgio ir drėgmės balanso. Garų transportavimui įtakos turi vandens garų slėgis. Kadangi abu šie transportavimo mechanizmai veikiami skirtingų jėgų, jie gali vykti tuo pačiu metu vienas priešais kitą (skirtingomis kryptimis). Taip įsivyrauja pusiausvyra tarp garų difuzijos viena kryptimi ir kapiliarinio transportavimo kita kryptimi. Taip subalansuojamas drėgmės lygis sienoje.

Elegantiška šiltintų paviršių apdaila

Iš vidaus šiltintų sienų apdailai labiausiai tinka silikatiniai arba kalkiniai vidaus dažai, kurie yra difuziški ir puikiai dera sukapiliariai aktyvia“ vidinio šiltinimo sistema. Rekomenduojami Sylitol LithoSil, Sylitol Natura, alergiškų žmonių aplinkai ypač tiks Sylitol Bio-Innenfarbe dažai. Taip pat galima pasirinkti Histolith serijos vidaus dažus, kurie dažnai naudojami restauracijoje, nes atskleidžia autentišką senųjų pastatų grožį. Norint įmantresnės apdailos, šiltintus paviršius galima padengti Calcino Romantico ar Calcino Decor dekoratyvinėmis technikomis.

Capatect IDS vidinio šiltinimo sistema:

  • sukuriamas optimalus patalpų mikroklimatas – šilumos ir drėgmės balansas;
  • energetiškai efektyvi sistema;
  • itin plonos izoliacinės plokštės IDS Aktiv (nuo 3 cm) – patalpos plotas iš esmės nesumažėja;
  • užkertamas kelias pelėsiui atsirasti;
  • didelės apdailos galimybės.

www.caparol.lt

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria