Jaunatviškos poros namai

Interjero dizainerė Vismantė Tubelytė
Bendraautorė Miglė Gruodytė
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Tekstą parengė Gabrielė Šermukšnytė

 

Vilniuje, Basanavičiaus g. 9A, esančiame 53 m² naujos statybos bute apsigyveno jaunatviška pora. Interjero dizainerei, dizaino studijos „Redeco“ įkūrėjai Vismantei Tubelytei buvo patikėta užduotis suprojektuoti erdvesnį būstą, nei buvo pradžioje/projekte numatyta. Atsižvelgti į judėjimo srautus. Taip suprojektuoti korpusinius baldus, kad jie neužgožtų erdvės, tačiau būtų daug vietos sandėliuoti. Turėti omenyje, kad šeimininkai mėgsta svečius. Praplėsti virtuvę. Trumpai tariant, sukurti šiuolaikiška dvasia alsuojantį būstą.

 


 

Projektuojant šį butą, meilę minimalizmui atskleidžianti frazė „mažiau yra daugiau“ tikrai nebuvo pamiršta. Lygūs paviršiai šiame būste rezonuoja su grublėtais, geometrinės linijos puikiai dera prie lakoniško dizaino baldų, sieninės spintos – užmaskuotos. Vienas į kitą pereinantys interjero segmentai sukuria minimalistinę aplinką, kuriai gyvybingumo suteikia vis išnyrantys išskirtiniai elementai. Kone vienas svarbiausių interjero motyvų – charakteringos grindys –  eglutės raštu išklotas tamsinto ąžuolo parketas. Prie jo priderintos stumdomosios miegamojo durys (faneruotos, beicuotos). Vyrauja dvi pagrindinės spalvos – tamsi mėlyna (angl. navy blue) ir pistacijų. Interjero autorės teigimu, juosvai mėlyna – labai elegantiška ir santūri spalva, alsuojanti solidumu ir vidine stiprybe. Suderinta su pilkai žalia, ji sukuria modernaus žaismingumo įspūdį.

 

 

Korpusiniai baldai susilieja su sienomis ir suteikia erdvei vientisumo. Kai kur išnyrančios mėlynos grindjuostės įrėmina tam tikras zonas. Pro akis tikrai neprasprūsta miegamojo sienos dekoras – imituota sena apkerpėjusi betoninė siena. Pilkumoje kabantis butaforinis baltas trofėjus yra dizainerio Matteo Ugolini kūrinys „Marnin“, sukurtas italų firmai Karman. Pasak Vismatės Tubelytės, gyvenamajai erdvei menas suteikia savitumo, išskirtinumo ir prasmingo žavesio.

Daugiau nuotraukų:

Daugiau dizainerės projektų>>

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“