Jokių stačių kampų

Nuotraukos: Vytauto Narkevičiaus
Vieta: Vilnius
Įgyvendinta: 2016 m.
Plotas: 58,14 m²
Interjero autorė: Dovilė Milašiūtė

 

Buto Užupyje interjeras buvo sukurtas ne kasdieniam kliento naudojimui, iš anksto žinant, jog dalį įrangos teks pakeisti. Kadangi pirminė idėja buvo projektuoti būstą nuomai, reikėjo derinti kokybiškesnius, ilgaamžiškesnius daiktus su taupiais, lengvai ir nebrangiai pakeičiamais.

 

 

Interjero projektavimo procesas vyko nuotoliniu būdu. Pagrindinis tikslas – sukurti jaukius namus, kuriuose būtų gera apsistoti sugrįžus į gimtinę iš užsienio. Pageidauta vengti švaraus minimalizmo – klientui buvo priimtina eklektika ir moderni klasika. Butas susideda iš dviejų panašaus ploto kambarių, kiekvienas jų – kompaktiškai suplanuotos dvi skirtingas funkcijas atliekančios erdvės.

Vienoje jų – gyvenamoji zona, virtuvė, valgomasis ir poilsio vieta; kitoje – miegamasis ir darbo zona. Kiekviename kambaryje esančios funkcinės erdvės atskirtos tam tikrais elementais: veidrodžiu, išskirtiniais baldais, kilimais, šviesos šaltiniais. Visa tai  sudaro galimybę keisti atmosferą bei nuotaiką. Įdomu tai, jog šiame Užupio bute nėra stačių 90 laipsnių kampų. Dėl to kai kurios patalpos yra visiškai neapibrėžtos, neaiškios formos, o dekoratyvus lubų karnizas netgi paryškina netaisyklingus kampus, suteikia savotiško žavesio.

 

 

 

Tikslingai iki 2,65 m suvienodinti durų ertmių aukščiai leido pabrėžti vertikalumą, gauti norimas proporcijas. Būtent dėl šios priežasties bute gausu ir kitų prailgintų vertikalių: durų, veidrodžių, baldų, iš aukštai krintančių minkšto audinio draperijų. Jaukumą šiame nestandartiniame būste kuria itin vientisas stilius, medžiagos, net jeigu ir nenatūralios, tokias imituojančios. Šiltos plokštumos, baldų paviršiai, vilnos kilimai, veltinio sofa, natūralaus medžio durys, marmuro kavos staliukas, ąžuolinis valgomasis stalas, žemiški tonai, klasikinės, tačiau moderniai atrodančios formos – keletas detalių, padėjusių sukurti trokštamą jaukumą ir ištobulintą stilių. 

 

Nuotraukos:

               

 

Žurnalas: „Centras“