Prieš keletą metų Lietuvoje 3D grindys ir sienos tapo realybe, o ne objektu iš kokybiškų užsienio žurnalų puslapių. Nuo tada bet kokie norai interjere yra realybė, o ne fantazija. Jūreivystės mokslus baigęs klaipėdietis Aidas Pulkinas susidomėjo šiuolaikiškomis liejamų grindų technologijomis ir ryžosi tapti garsių gamintojų atstovu. Tai, kas vieną dieną atrodė svajonė, 2013-aisiais tapo realu – verslo magnatas italas Luca Bernardi Aido vizito į Italiją metu suprato, kad lietuvis yra tas žmogus, kuriam jis gali drąsiai patikėti technologijos atstovavimo vairą. Su liejamų grindų technologijos ekspertu Aidu Pulkinu kalbamės apie verslo pradžią, liejamų grindų galimybes ir privalumus bei kitus modernius ir kartais netgi ekstravagantiškus interjero projektus.

Aidas Pulkinas

Aidai, papasakokite, nuo ko prasidėjo Jūsų susidomėjimas moderniais interjero projektais?
Naujovių paieškai mane įkvėpė noras šiuolaikiškai įsirengti savo būstą, kurį tuo metu įsigijau.
Pamenu, kažkur pamačiau nuotrauką su taip vadinamomis 3D grindimis, pradėjau tuo domėtis, nes man rūpėjo, kokios medžiagos tam naudojamos, kokios darbų technologijos. Pasidomėjęs pastebėjau, kad tokių paslaugų ir darbų pasiūla Lietuvoje minimali. Kai susirinkau visą įmanomą informaciją, supratau, kad atėjo laikas imtis praktikos ir ieškoti medžiagų tiekėjo.

Ar tai buvo sunkus kelias?
Susidūriau su dilema, kokio gamintojo medžiagas rinktis – kiniškas, lenkiškas, vokiškas, itališkas. Išstudijavęs supratau, kad italai yra liejamų grindų technologijos pradininkai ir lyderiai pasaulinėje rinkoje. Pradėjau rašyti elektroninius laiškus Italijos kompanijoms. Neslėpsiu – atsakė tik kelios. Viena iš jų kaip tik ieškojo kelių į Lietuvos rinką, nes kitose Baltijos šalyse jau turėjo savo atstovybes. Įmonė rinkosi iš kelių galimų kandidatų, galinčių atstovuti juos Lietuvoje. Pasikvietė mane pasisvečiuoti pas juos Italijoje, o man tai, žinoma, pasirodė puiki galimybė praplėsti savo žinias ir sudaryti naudingą sandorį abiems šalims, nors didelių vilčių į tai nedėjau.

Kodėl? Kaip Jus priėmė svetingieji italai?
Mano konkurentai atrodė tikrai rimtesni ir tuo metu labiau patyrę statybos versle. Priėmimas išties buvo labai malonus ir nuoširdus – buvau gerai atlikęs namų darbus, pasidomėjęs kompanijos istorija ir jų siūlomais produktais. Kai pradėjome bendrauti su fabriko vadovu Luca Bernardi, jį labai nustebimo mano pasirengimas šiam vizitui.

O kas Jus patį labiausiai nustebino?
Buvau labai nustebęs, kai Luca Bernardi, praėjus kelioms dienoms po mano vizito, pasakė, jog jis pasirenka mane kaip vienintelį atstovą Lietuvoje. Jau po atstovavimo sutarties pasirašymo sužinojau, kad mane pasirinko dėl įžvalgumo, atkaklumo ir didelio dėmesio galutinio produkto pateikimo klientui kokybei.

Kas Jūsų gyvenime vyko po sutarties pasirašymo?
Tada prasidėjo mokymai. Iš pradžių mokiausi visko apie liejamas dekoratyvines grindis, jų tipus ir liejimo technologijas, pagrindo paruošimą. Tai užtruko, bet procesas buvo toks malonus, kad nieko nelaukdamas pradėjau galvoti, ką dar pasiūlyti klientams. Dabar galime užsakovus džiuginti ne tik liejamomis grindimis, bet ir sienų dekoravimu, baseinų apipavidalinimu bei pramoninėmis dangomis.

Kaip tobulinate savo įgūdžius?
Nuolat palaikau ryšį su gamintojo technologais ir pačiu fabriko vadovu bei medžiagų kūrėju Luca Bernardi. Italų kompanija nuolat perduoda man ne tik naujausią informaciją, bet ir patirtį.

Ar tiesa, kad į namus vis dažniau atkeliauja pramoninės grindų dangos?
Epoksidinės liejamos grindys pasižymi gera kaina, dėl to pramoninės grindų dangos vis dažniau pasirenkamos namuose. Tikra tiesa, kad šiandien epoksidinės, polimerinės ir poliuretaninės grindų dangos sudaro rimtą konkurenciją tokioms dangoms kaip pramoninis linoleumas ar keraminės plytelės.

Kokie yra liejamų grindų dangų pranašumai?
Besiūlis, itin lengvai prižiūrimas paviršius, atsparus mechaninėms, terminėms bei cheminėms apkrovoms. Be to, naudojant naujausias technologijas, galima sukurti unikalias ir išskirtinai meniškas grindis. Lygus ir blizgus paviršius patalpoje sukuria papildomos elegancijos ir prabangos. „Užpilamos“ grindys padeda įgyvendinti bet kokią interjero idėją. Derinant lustus, smėlį, folijos gabaliukus, monetas ar spalvotus šiaudelius galima sukurti skirtingus vaizdus, pavyzdžiui, jūros dugno, vejos. Permatomas viršutinis grindų sluoksnis ne tik saugo, bet ir perteikia vaizdo gylį, suteikia išsiliejusio vandens efektą, padidina spalvų ir atspalvių įvairovę.

Daugeliui aktualus klausimas, ar sunku prižiūrėti tokias įspūdingas grindis?
Tikrai ne. Jas reikia plauti šiltu vandeniu su nedideliu kiekiu ploviklio. Liejamoms grindims naudojamos medžiagos yra sertifikuotos ir atitinka ES reikalavimų standartus. Šios grindys bėgant laikui neišskiria kenksmingų medžiagų, yra antialerginės. Taip pat jau yra išleista sertifikuota bioproduktų linija.

Išskirkite pagrindines pramoninių grindų charakteristikas.
Jos yra labai tvirtos, aišku, tai priklauso nuo grindų betoninio pagrindo kietumo: kuo betoninis pagrindas kietesnis, tuo grindų danga atlaikys didesnius smūgius. Rekomenduojamas betoninio pagrindo kietumas 25N/mm2. Dar viena patraukli savybė – atsparumas nusidėvėjimui. Šiuo rodikliu liejamos grindys gerokai lenkia betonines. Ilgaamžiškumas – vienas iš aspektų, nulemiantis tokių grindų pasirinkimą. Jos gali tarnauti apie 20 m. Estetika ir nekenksmingumas aplinkai – visa tai irgi turi įtakos apsisprendimo procese.

Kiek laiko po liejamų grindų paruošimo reikia laukti iki jų saugaus eksploatavimo?
Išlietos grindys sustingsta per 24 valandas, o projektinį tvirtumą pasiekia per 5 – 7 paras. Naujai išbetonuotos grindys turi džiūti 28 paras. Jei nėra galimybės laukti 28 paras, kol betoninis pagrindas pasieks reikiamos likutinės drėgmės lygį, naudojama epoksidinė drėgmei nelaidi membrana, kuri leidžia paspartinti darbus.

Ar liejamas dekoratyvines bei pramonines grindis galima įsirengti patiems, ar verta kreiptis į specialistus?

Norint įrengti liejamas dekoratyvines bei pramonines grindis, reikia daug žinių, patirties, specifinių darbo įrankių, todėl patiems to daryti nerekomenduočiau, geriau šį darbą patikėti specialistams.

Kas Jums labiausiai patinka šiame darbe?
Be abejonės, specialūs meniniai užsakymai, kai yra išskirtiniai pageidavimai, tiksliau, kai žmogus tiksliai žino ko nori. Kai šgyvendinamas projektas, nėra nieko žaviau kaip matyti žmonių šypsenas žvelgiant į rezultatus.

Ar lieka laiko laisvalaikiui, ką tuomet veikiate?

Kai nedirbu, stengiuosi kuo daugiau laiko praleisti su šeima – turiu nuostabią žmoną, du išdykusius sūnus bei labradorę Čiką. Mėgstu keliauti, bendrauti su kitataučiais, pažinti jų kultūrą ir kasdienybę.


Dėkoju už pokalbį.

Parengė: Žydrė Dargužytė

Žurnalas: ,,Interjeras.lt pataria"