Lietuvos dizaino prizas GERAS DIZAINAS – tai nacionalinis konkursas, skirtas atrasti ir pažymėti geriausiam dizainui šalyje (Lietuvos įmonių produkcijai ir dizainerių darbams). Šiais metais gauta 181 paraiška. Kaip ir kasmet, nugalėtojus padėjo išrinkti tarptautinė komisija, kurią šiemet sudarė net 9 nariai iš viso pasaulio, iš kurių net 6 dalyvavo jau penktąjį kartą vykusioje apdovanojimų ceremonijoje.


Iškilmingos ceremonijos Vilniaus rotušėje metu buvo apdovanoti 30 dizaino darbų: Lietuvos dizaino prizas GERAS DIZAINAS įteiktas už 11 geriausių gaminių bei tris projektus, taip pat skirta 15 konkurso diplomų bei specialus portalo 15min.lt įsteigtas prizas daugiausiai balsų internetiniame balsavime surinkusiam dizaino objektui. Visiems nugalėtojams įteiktas vokiečių žurnalo „Form“ lietuviškam dizainui dedikuotas egzempliorius. Prizus laimėtojams įteikė ūkio viceministras Marius Skarupskas. Apdovanojimų ceremonijos metu taip pat buvo atidarytas ir jau 11-asis festivalis DIZAINO SAVAITĖ.

Konkurso nugalėtojų darbų ekspoziciją buvo galima aplankyti iki gegužės 16 dienos Vilniaus rotušėje. Gegužės 18 –28 d. paroda veikė Telšių dailės galerijoje, birželio mėnesį dalis eksponatų Šiaulių publikai pristatyti lietuviško dizaino namuose „Wapsva“.

Daugiau informacijos: www.dizainoprizas.lt

Konkursą organizuoja Lietuvos dizaino forumas. Iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Informaciniai partneriai: portalas 15min.lt, žurnalas CENTRAS. Rėmėjas: žurnalas „Form“.

KOMISIJOS NARIAI:

  • Anna Whicher (Didžioji Britanija)
  • Barbara Predan (Slovėnija)
  • Christina Melander (Danija)
  • Daniella Koos (Vengrija)
  • Hans Maier-Aischen (Vokietija)
  • Ian Lynam (Japonija )
  • PeiChin Tay (Didžioji Britanija)
  • Peter Bankov (Čekija )
  • Robert Mascher (Vengrija)

FAKTAI:

  • Konkursas organizuojamas nuo 2012 metų. Šiemet jis vyko jau penktą kartą.
  • Gauta 181 paraiška.
  • 9 komisijos nariai, iš kurių 6 dalyvavo apdovanojimų ceremonijoje.
  • Apdovanojimai įteikiami renginio DIZAINO SAVAITĖ metu.
  • Organizatorius – Lietuvos dizaino forumas.
  • Konkurso darbus vertina tarptautinė komisija.

________________________________________________________________________________________________________

Šiais metais apdovanojimai vyko jau penktą kartą. Iškilmingos ceremonijos Vilniaus rotušėje metu buvo apdovanoti 30 dizaino darbų: Lietuvos dizaino prizas GERAS DIZAINAS įteiktas už 11 geriausių gaminių bei tris projektus, taip pat skirta 15 konkurso diplomų bei specialus portalo 15min.lt įsteigtas prizas daugiausiai balsų internetiniame balsavime surinkusiam dizaino objektui. Prizus laimėtojams įteikė ūkio viceministras Marius Skarupskas. Apdovanojimų ceremonijos metu taip pat buvo atidarytas ir jau 11-asis festivalis DIZAINO SAVAITĖ bei konkurso nugalėtojų darbų ekspozicija, kurią Vilniaus rotušėje bus galima aplankyti iki gegužės 16 d.

GERO DIZAINO prizais apdovanoti šie darbai:

LUBŲ ŠVIESTUVAS „LUITAS“

INDI, diz. INDI, Simonas Tarvydas.

Skaldyto akmens paviršių primenantis tūris turi garso bangas skaidančių savybių. Dėl malonios kryptinės šviesos puikiai tinka ir valgomojo, ir poilsio zonoje. Medžiaga: tvari perdirbto popieriaus masė.

MINKŠTASUOLIS „CUMULUS“

„Sedes Regia“, diz. Kazuko Okamoto.

Puiki vieta atsiriboti nuo šurmulio biure. Išgaubti atlošai ir besisukantis staliukas sukuria patogią erdvę. Rinkitės iš trijų aukščių atlošų pagal privatumo poreikį ir išlikite aktyviu dalyviu arba atsiribokite nuo trikdžių. Sujungti „Cumulus“ segmentai sukuria jaukias poilsio ar pasitarimų zonas. Segmentų grupė gali pasitarnauti kaip funkcionalus sprendimas valdyti srautus viešosiose erdvėse.

ŽAISLŲ PARDUOTUVĖS INTERJERAS IR VIZUALINIS STILIUS

„Children City Vilnius“, diz. Julija Mazūrienė ir Asta Žegunė.

„Children CITY“ – miesto dydžio žaislų dėžė vaikams, jaukiai įsikūrusi Vilniaus senamiestyje ir pilna įspūdžių! Visai žaislų parduotuvei vadovauja meras – tai dviejų metrų, interjere, tarp sienų, įspraustas balionas su didele šypsena. Interjeras ir vizualiniai sprendimai – įkvėpti jaukaus žaismingumo. Parduotuvė patogiai pritaikyta mažamečių ūgiui, žaislai atidžiai atrinkti iš Europos mažųjų manufaktūrininkų, saugūs ir eksponuojami taip, kad „čia ir dabar“ kiekvienas galėtų išbandyti. Medinio karkaso namukai, nesudėtingos konstrukcijos, šiltos ir jaukios mežiagos, derinamos su akcentinėmis spalvomis. Pakuotės bei visi kiti grafiniai elementai sujungia bei papildo bendrą interjero aplinką. Pagrindinis vizualinio stiliaus elementas – ranka rašytas šriftas. Tad miesto dydžio žaislų dėžė turi ne tik savo merą, bet ir savo abėcėlę.

KEPURĖ „HELLO! MOON“

„Hello! Moon”, diz. Viltė Martusevičienė ir Aušra Kačinskaitė.

HELLO! MOON megzta kepurė savo paslaptį atskleidžia sutemus: jos bumbulas atspindi šviesą! Vos tik pasiekus šviesos srautą, atšvaito funkcija „įsijungia“ ir bumbulas pradeda spindėti tamsoje. Dienos metu ši funkcija tampa matoma fotografuojant su blykste. Sukurti tokią kepurę įkvėpė mistinė Mėnulio savybė atspindėti šviesą.

LIETPALTIS „THE SHADOW“

Diz. „Kenduandu“

Lietpaltis „The Shadow” yra sukurtas šiuolaikiniam miesto gyventojui, mėgstančiam aktyvų ir stilingą gyvenimo būdą. Šis lietpaltis išsiskiria ne tik savo originaliu dizaino sprendimu, tačiau ir atlikimo technika. Drabužis pasiūtas iš difuzinio dvisluoksnio poliesterio. Audinys „kvėpuoja“, o kai vanduo patenka ant jo, surenka jį į lašus ir „atstumia“. Ši savybė leidžia jaustis komfortiškai įvairiomis oro sąlygomis. Vidinis lietpalčio sluoksnis atlieka dvi paskirtis: kaip lengvas pašiltinimas ir kaip tarpinė tarp odos ir pirmo sluoksnio. Šis lietpaltis puikiai tinka ir moterims, ir vyrams.

ŠVIESOS STALAS „MONAI“

UAB „Innospark“, diz. Neringa Orlenok.

„Monai“ yra ypatingas šviesos staliukas su cirkadiniu apšvietimu, prisitaikančiu prie dienos ritmo. Šio staliuko skleidžiama šviesa subalansuoja natūralius organizmo procesus, būtinus produktyviai dienai. Dėl to ryte mes jaučiamės žvalesni, o vakare tinkamas apšvietimas mus geriau nuteikia miegui.

LININIŲ SERVETĖLIŲ RINKINYS „TRADICINIAI PIETŪS“

UAB „Nord DECO” / „Lietuviški gaminiai“, diz. Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė.

Lininių servetėlių komplektas „Tradiciniai pietūs” – tai šmaikštus namų ir restoranų dekoravimui skirtas stalo tekstilės rinkinys. Net ir belaukiant užsisakyto patiekalo restorane, nesijausite sėdintys prie tuščio stalo. O realistiniai maisto vaizdai įaudrins jūsų vaizduotę ir dar labiau sužadins apetitą. Šis tekstilės dizaino projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su įmone UAB „Nord DECO”/ „Lietuviški gaminiai”.

SPALVINIMO MARŠKINĖLIAI „MOMMY SAID YES“

Diz. Indrė Svirplytė

„Mommy said yes“ – tarsi smagi spalvinimo knyga, kuria naudotis ypač rekomenduojame suaugusiems, dažnai sakantiems, jog nemoka piešti.

„Mommy said yes“ suartina kūrėjus ir klientus: kūrybinis procesas tęsiasi net produktui patekus į kliento rankas – nors paveikslėliuose atsispindi Indrės fantazija, patirtys ir jausmai, kaip atrodys marškinėliai, priklauso ir nuo spalvinančiojo.

NEŠIOJAMA BEVIELĖ GARSO KOLONĖLĖ „BAT“

„ACME Europe“, diz. Julius Bučelis.

Nepasimesk miesto šurmulyje, mėgaukis savo mylima melodija gyvybe pulsuojančiame mieste su garso kolonėle „ACME BAT Bluetooth speaker + one knob control”. Ši garso kolonėlė pasižymi itin patogiu dizainu ir inovatyviais sprendimais. Ją itin lengva valdyti: paspaudus centre esantį mygtuką vieną kartą – muzika pradės groti; paspaudus antrą kartą – sustos; pasukus ratu – reguliuojamas garsumas ir kt. Kolonėlė turi „Bluetooth“ ryšį, todėl ją itin lengva prijungti prie kito šią technologiją palaikančio prietaiso. Naudojant „Bluetooth“ ryšį ir 3,5 mm garso išvestį, muzikos galima klausytis nuotoliniu būdu – kolonėle veikia kaip „Bluetooth“ imtuvas.

„ESO“ PREKĖS ŽENKLAS

AB „Energijos skirstymo operarorius“, diz. Tadas Kazakevičius.

ESO – tai nacionalinis dujų ir elektros energijos operatorius. Kuriant naująjį prekės ženklą ir jo elementus, ieškota paprasto simbolio ir draugiškos vartotojui simbolikos. Naujasis prekės ženklas yra lengvai atpažįstamas ir suteikia kiek nuobodžiai industrijai spalvingą ir vartotojui draugišką įspūdį.

DIDYSIS SAVIJAUTOS TESTAS

UAB „Eurovaistinė“, diz. Margarita Bukšnaitytė ir Ugnė Akstinaitė.

Didysis Lietuvos savijautos testas – tai interneto puslapis, kuriame kiekvienas gali ne tik įvertinti savo savijautą, bet ir gauti asmeninių patarimų, kaip ją padaryti geresnę. Vaistinių tinklui „Eurovaistinė“ sukurtas projektas tapo itin populiarus (daugiau kaip 100 tūkst. unikalių anketų) ir įtraukiantis visas amžiaus grupes. Be to, unikali testo forma leido bendram tikslui sutelkti dar daugiau žmonių ir suteikti jiems informaciją, kaip savo nesveikus įpročius paversti sveikais.
KŪDIKIO VEŽIMĖLIS „AIR SHIELD“

Vilniaus dailės akademija, diz. Dominykas Budinas.

„Air Shield“ yra kūdikių vežimėlis, sukuriantis saugų ir sveiką mikroklimatą. Oras yra išvalomas nuo taršos oro filtruose ir vaikas gali sveikai kviepuoti. Gaminys skirtas tėvams, kurie augina savo vaikus užterštuose miestuose.

KASEČIŲ GROTUVAS „ELBOW“

Audiovizualinio meno grupė „BrainMonk“, diz. Andrius Žemaitis ir Marius Paulikas.

ELBOW – nešiojamas kasetinis grotuvas, tik gerokai supaprastintas. XXI amžiuje išpopuliarėję skaitmeniniai formatai pavertė visas fizines laikmenas „atgyvenusiomis“. Nepaisant to, juostinės medijos fizinis apčiuopiamumas vis dar yra trokštamas daugelio. Tad analoginės juostos atgimimas yra pagrindinė projekto motyvacija. ELBOW suteikia vartotojui naują patirtį ir leidžia gėrėtis mechaniniu kasetės judesiu ar netgi fiziškai stabdyti grojimo procesą.
ŽAIDIMAS ALZHEIMERIO LIGOS PREVENCIJAI „ALOIZAS“

Vilniaus dizaino kolegija, diz. Karolina Vaikšnytė.

Tai – prevencinis lavinamasis žaidimas, kuris padeda lavinti motorinius bei mentalinius įgūdžius, sutelkti dėmesį, atitolinti sparčiai progresuojančią ligą. Grafiniai elementai, pakuotė bei žaidimo koncepcija sukurta ištyrus tikslinę auditoriją, jos poreikius bei sugebėjimus. Žaidimą sudaro teksto, spalvos, formos bei erdvės pažinimo užduotys, kurios suskirstytos į lengvesnį bei sudėtingesnį lygius.

_________________________________________________________________________________________________________

Konkurso diplomais apdovanoti šie darbai:

TRIKOTAŽINIAI GAMINIAI

2RU2RA / UAB „A Kryptis“, diz. Miglė Janušaitė, Olga Filatova Kontrimienė, Airida Skrickienė.

Konceptuali drabužių kolekcija įkvėpta kūno piešinių, dekoravimo, tatuiruočių. Apranga, kuri leidžia „pasimatuoti“ tatuiruotę, net jei neužtenka drąsos pasidaryti tikrą. Piešiniuose užkoduota daugybė simbolių ir žinučių rūbo savininkui. Čia galima rasti visą tatuiruočių mados istoriją: pradedant jau klasika tapusiomis kregždutėmis, baigiant šiems laikams būdinga geometrija.

JUVELYRIKA „CULT“,

diz. Dalius Ilginis.

CULT akcentas – minimalistinės formos ir grubios organiškos faktūros kontastas. Sukūrus formą, papuošalas specialiai „apdeginamas“, norint jam suteikti grubią, išraiškingą, vienetinę faktūrą.

PAKUOTĖS DIZAINAS „YOU&OIL“

Black Swan Brands/ UAB „Biokosmetikos manufaktūra“, diz. Valerija Žilėnienė, Algirdas Orantas, Irmantas Savulionis.

Naujas dizainas ir logotipas kosmetikos produktams „You & Oil” yra sukurtas pagal partnerių „Black Swan Brands” pasiūlytą prekės ženklo strategiją. Visa produkcija suskirstyta spalvinėmis linijomis pagal poveikį. Atnaujintas logotipas, įvestas laboratorinis numeravimas. Spalviniais gradientais iliustruojamas produkto poveikis odai. Specialiai parinktas aksominio paviršiaus popierius perteikia sveikos odos įspūdį.

ŽVAKĖS IR NAMŲ KVAPAI „ SMELLS LIKE SPELLS“

UAB „Magijos kvapas“, diz. Edvardas Kavarskas ir Gintarė Ribikauskaitė.

„Smells Like Spells“ pakuočių paskirtis – neužgožti produktų, o tik asistuoti. Svarbu, kad pats išpakavimo procesas virstų nuotykiu, vos tik paėmus gaminį į rankas. Šiuolaikinė prabanga ne rėkianti, o šnabždanti, štai kodėl rinkomės kiek įmanoma natūralesnes medžiagas ir lakoniškus, lytėjimo pojūčius žadinančius dizaino sprendimus.

„OHO! saldūs kukurūzai“ PAKUOTĖS DIZAINAS IR ANTRINIS PAKUOTĖS PANAUDOJIMAS

UAB „Naujasis Nevėžis“, diz. VRS WPI Vilnius.

OHO! Kukurūzų pakuotės dizainas buvo sukurtas ir skirtas vaikų auditorijai. Jis pasižymi antrine pakuotės panaudojimo galimybe: pakuotė yra ir ekologiška, ir interaktyvi, leidžianti vaikams su ja žaisti toliau: išsikirpti žaidimo lauką ir veikėjus. Kiekviena pakuotė pasižymi skirtingais personažais.
PREKĖS ŽENKLO „LINEN TALES“ VIZUALINIS IDENTITETAS

UAB „Baltic flax“, diz. Dovydas Stonkus.

„Linen tales“ yra lino tekstilės namams gamintojas. Parduodantis produkciją ir Lietuvoje, ir užsienyje. Mūsų užduotis buvo prekės ženklą pateikti kaip sofistikuotą ir ištikimą lietuviškoms tradicijoms, bet kartu modernų ir atvirą šių laikų dizaino tendencijoms. Sukūrėme unikalią tipografiją „Linen tales“ užrašui, kuri pritaikoma visame identite. Šis sprendimas padėjo sukurti patikimo ilgamečio lino tekstilės gamintojo įspūdį, bei atspindėti prekės ženklo šūkį „Linen tales are infinite. Find yours“.

PET TAROS PŪTIMO MAŠINA „LITO-6“

UAB „TEREKAS“, diz. Saulius Jarašius, Andrius Žemaitis.

„LITO 6” – tai UAB „TEREKAS“ „LITO” šeimos gaminys, funkcionalaus dizaino ir technologinių inovacijų derinys. „LITO 6” – nauja gamybos linija, pagaminta pagal naują dizaino projektą. Gaminys yra didelio gamybinio našumo, turi naują robotizuotą vidinę komponuotę. Išoriniai matmenys skirtingi ir didesni negu „LITO 4” gamybinės linijos. Korpusas organiškas, monolitinis, apjungiantis vidinius mašinos mazgus. „LITO 6” išorės korpusas padalintas į tris pagrindinius segmentus, kurių skirtingos moduliacijos leidžia keisti bazinę komponuotę, todėl mašiną lengva integruoti į mažesnes gamybines erdves. Korpuso erdvė ergonomiškai pritaikyta prie vidinės mašinos prietaisų schemos. Vartotojo patogumui yra įdiegta naujovių, kurios padeda stebėti, reguliuoti ir analizuoti gamybinius procesus. Transformuojamos, ištraukiamos korpuso sienos leidžia lengvai prieiti prie visų reikiamų vidinių mašinos mazgų, juos remontuoti ar keisti. Priekinės korpuso dalys atsidaro į šonus, todėl vartotojas gamybos proceso pradžioje ar pabaigoje lengvai gali pakeisti viduje esančią liejimo formą.

INTERAKTYVIOS DARBO KNYGOS IR UŽRAŠINĖS „NOEMA PAPER HOUSE“

Diz. Aistė Stragytė, Žydra Pintverytė

„Noema Paper House“ – unikalus ir kitoks požiūris į laiko planavimą ir idėjas. Popieriaus namai akecentuoja išskirtinio dizaino popieriaus gaminių kūrimą, rankų darbo viršelius, ypatingą dėmesį medžiagų kokybei bei harmoningą erdvę dienos planams bei mintims.
KILIMAS „LIETUVA“

UAB EMKO, diz. Justė Pavasarytė, Francesco Costacurta.

Dizaineriai, pasivadinę WHYNOT!, įkvėpti lietuviško identiteto – senovinių tradicijų, dėvėtų rūbų bei amatų, sukūrė lininį kilimą „Lietuva”. Viena iš unikalių veiklų yra austi įvairiaspalves juostas, naudojamas lietuvių tradiciniams kostiumams. Skirtingos gijos persipina tarpusavyje ir sukuria spalvingas geometrines figūras, stilizuotas gėles ir elegantiškus tonų derinius. Kilime šios meniškos juostos naudojamos kartu su modernia audimo technika ir atspindi lietuvišką dvasią. Lietuva gali būti audžiama iš įvairių spalvų, simbolizuojančių gamtos grožį: mėlyna kaip ežerai ar speigas, šviesiai pilka, primenanti dangų, ir girių žaluma, kontrastuojanti su lietuviškomis laukinėmis kopomis. Į kilimą „Lietuva“ yra įausta šalies dvasia.
ŠOKOLADO „LA NAYA“ PAKUOTĖ

UAB „Šilavoto B&B“

Grafinis dizainas: Gabija Platūkytė, iliustracija: „Graphic a lot“ (Ieva Stasevičiūtė, Eglė Čiučiulkaitė), tekstai – Lina Simutienė.

Sudėjus visus skonius į eilę, matomas vienas paveikslas – vaizdas iš „La Naya“ kasdienybės. Kiekvienam skoniui atrinkta jį atspindinti spalva ir sukurta istorija, o pagal tai sukurtas vienas piešinys. Jis išskaidytas dalimis, taip įvedant kiekvieną skonį ir sujungiant juos į visumą. Pakuotės privalumai – viena išklotinė, kelios klijavimo vietos. Patogus, paprastas ir greitas supakavimas. Sukurtas šokolado plytelės dizainas, papildantis „La Naya“ konceptą. Joje vaizduojami „La Naya“ kalnai ir slėniai, kurie įkvėpė sukurti šokoladą.

LEDINUKAI „ SPORTAS“

UAB „ATUTU“, diz. Elvita Brazdylytė, Smilte Bagdžiūnė.

Sportine stilistika sukurti keturių vaisinių skonių ledinukai. Savo dizainu šie valgomi objektai provokuoja burnos raumenis.

UŽRAŠŲ KNYGELĖ „BRIGHT IDEAS DARK THOUGHTS“

MB „Rimtu veidu“, diz. Laura Varžgalytė ir BLACK SWAN BRANDS.

Užrašų knygelė, skirta geroms idėjoms (12 mėnesių baltais puslapiais) ir tamsioms mintims (13-as mėnesis juodais puslapiais). Legenda pasakoja, kad iš tikrųjų metuose yra trylika mėnesių, nors tai – kruopščiai saugoma paslaptis. Tryliktasis mėnuo saugo tamsiausias mūsų mintis bei norus.

RANKŲ DARBO DELNINĖS IR RANKINĖS ,,HAPPY BAG“

Vilniaus dailės akademija, diz. Gintarė Ribikauskaitė, Ingrida Kirkliauskaitė.

„Happy bag” projektu perteikiamos šių dienų aktualijos: materialumas ir vis auganti žmogaus meilė daiktams. Užrašas „BUY EXPERIENCES INSTEAD OF THINGS” kiekvienam drąsiam žmogui suteikia galimybę parodyti kuo jis džiaugiasi, o kartu priminti, kad didžiausios vertybės yra neįkainojamos. ,,Happy bag” – tai unikalios rankų darbo delninės ir rankinės, kurios vartotoją traukia ne tik savo neįprastu dizainu, tačiau ir nuotaikingomis pakuotėmis bei kita papildoma atributika.

PROJEKTAS „KLAIPĖDOS TRAMVAJUS“

Sankt-Peterburgo A.L. Štiglico valstybinė dailės ir dizaino akademija, diz. Andrej Divejev.

Projekto legenda kalba apie tai, kad Klaipėda – nuostabus, ramus, europietišką jaukumą atgaunantis miestas. Mano pasiūlymas miestui – pajūrio tramvajaus linija nuo Klaipėdos iki Šventosios. Mano galva, toks projektas padovanotų žmonėms nuostabų, ekologišką, šiuolaikinį ir gražų būdą keliauti ir atgaivintų regioną, taip pat jo turistinį potencialą.

DEKORATYVINIAI INDAI „GIRIA“

Vilniaus dailės akademija, Dizaino katedra, diz. Evelina Kudabaitė.

„Giria“ – tai indų kolekcija, balansuojanti tarp jutiminės patirties, formos bei spalvos. Pagaminta iš medžių žievių bei lapų pigmentų , apjungiant kulinarijos bei keramikos sritis.

__________________________________________________________________________________________________

Specialiu portalo 15min.lt prizu apdovanotas:

BALDŲ KOMPLEKTAS „NEXT“

Vilniaus dailės akademija, Telšių fakultetas, diz. Jorūnas Šikšna.

Baldų komplektas „NEXT“ yra skirtas moterims. Tai – trumpo naudojimo baldai, kuriems keliami reikalavimai – estetika ir komfortas. Baldų komplekto konstrukcija padaryta iš kvadratinio pilnavidurio metalo 10x10 mm. Medinė dalis pagaminta iš klevo medienos. Kosmetinis staliukas turi stalčių, kuriam slankiojimo bėgeliai padaryti iš medžio. Kėdutės konstrukcijos forma ir dydžiai pritaikyti prie kosmetinio staliuko. Šviestuvo viršus yra nuimamas ir pridedamas pasitelkus magnetą. Apšvietimas yra belaidis. Baldų komplektas – minimalistinis, ergonomiškas.


www.dizainoprizas.lt

Žurnalas: ,,Centras"


#Įvykiai #Renginiai

2016-07-13