Minkštieji svetainės baldai turėtų suteikti Jūsų namams grožio ir komforto, bet netinkamai pasirinkta sofa gali atimti dalį malonumo laisvalaikį leidžiant svetainėje.


Turbūt nerasite nė vieno buto ar namo, kuriame nebūtų sofos. Deja, dažnai renkantis sofą galvojame ne apie realius savo šeimos poreikius, o apie įsivaizduojamą būtinybę kada nors svetainėje apnakvindinti tolimus giminaičius. Ir perkame ne stilingą bei patogų baldą, o sofą-lovą, kuri niekada nebus nei tobulai graži, nei labai patogi. Taigi siūlome keletą patarimų, kaip pasirinkti pagrindinį svetainės ir jaukių vakarų akcentą – sofą.

1. Sofa-lova ar sofa? Devyniskart pagalvokite, ar Jums tikrai reikalinga sofa su miegojimo mechanizmu. Suskaičiuokite, kiek kartų prieš tai kas nors miegojo Jūsų svetainėje ant išskleistos sofos-lovos. Jei šiuos kartus galite suskaičiuoti vienos rankos pirštų, nedvejodami rinkitės sofą. Visų pirma sofa-lova pralaimi sofai patogumu. „Miegojimo mechanizmas reiškia, kad baldas bus kietesnis, į jį negalėsite įgriūti“, – teigia „SoftNord“ atstovė Sigita Židonytė.

2. Dydis. Eidami į svečius, dažnai prisimename patarimą „paimk sau ir draugui“. Taip mąstome ir pirkdami sofą. Tačiau sofa skirta Jums ir Jūsų šeimai, o ne į kvartalo bendruomenės susirinkimą atėjusiems kaimynams. Juolab kad „oversized“ (liet. per dideli) minkštieji baldai jau išeina iš mados. Interjero dizaino puslapyje www.lovechicliving.co.uk specialistai didelių gabaritų minkštųjų baldų gerbėjams pataria rinktis ne didžiulę sofą, o modulinius baldus, kuriuos galima sudėlioti pagal poreikius ir norus neapkraunant svetainės.

3. Spalvos. Interjero dizaineriai vieningi tik vienu klausimu – smėlio spalvos odinė sofa labiau tinka ofisui, o ne svetainei. Na, o kokios spalvos sofą pasirinkti namams, priklauso nuo kuriamo interjero. Tarp madingiausių šiais metais – tamsiai mėlynas velvetas, įvairiais raštais marginti juodai balti audiniai, visos pastelinės ir žemės spalvos. Žinoma, neprašausite, jei pasirinksite ir itin ryškią Jūsų interjerui tinkančią sofą. Nors baldų gamintojai pastebi, jog lietuviai ryškių spalvų vengia, priminsime pagrindinę taisyklę – pirkdami sofą, galvokite apie save. Jei Jums atrodo, kad saikingame interjere stinga ryškesnės detalės – kodėl tai negalėtų būti geltona stilinga sofutė?

4. Gobelenas. Baltos spalvos sofos praktiniais sumetimais atsisakantiems pirkėjams turime gerų žinių: jau egzistuoja net dėmėms atsparūs gobelenai, be to, sparčiai populiarėja nuvelkami audiniai, kuriuos galima skalbti. Esama ir neblunkančių, antialergeninių, naminių augintinių įdrėskimų nebijančių audinių. Tačiau svarbiausia – kad sofos gobelenas būtų atitinkantis Jūsų poreikius.

5. Užpildai. Baldų pardavėjai pastebi, kad pirkėjai sofos sudėtimi domisi retai, o vertinimai dažnai apsiriboja trumpu pasėdėjimu ir grožiu. S. Židonytė atkreipia dėmesį, kad vienos sofos atgauna pradinę formą žmogui atsistojus, kitos – priešingai, išlaiko sėdėjimo metu atsiradusią formą. Abu sofų tipai turi savų pliusų ir minusų, tad apsvarstykite savo poreikius. Pirmuoju atveju sofa bus šiek tiek kietesnė, bet atsistojus atrodys lygi, tiesi. Antruoju atveju – tai vadinamojo „gilaus sėdėjimo“ sofa iš natūralių plunksnų ir pūkų arba sintetinių jų pakaitalų. Nors pastaroji bus patogesnė, tačiau ją reikės pakedenti.

Daugiau: easebaldai.lt

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“