• Geriausi privatūs namai Lietuvoje
  • Lietuviškų interjerų devintukas
  • 2019-ųjų keraminių plytelių tendencijos iš Cevisama 19‘
  • Ambiente 2019: amatai – dizaino ateitis
  • Heimtextil 2019 naujienos
  • Estijos architektūros perlai
  • Kūrybos leitmotyvas – žaidimas
  • Amžina saulės šviesa Norgėje
  • Užutėkio viešbučio atgimimas
  • Laisvas meno viešbutis

 
       
 

 

Pavilnio namai

Nuotraukų autorius: Vaidotas Darulis

Pavilnių regioniniame parke, ant Vilnios upės slėnio šlaito, įsikūręs šešetas pabirusios kompozicijos individualiųjų namų. Link jų veda šakelės formos privažiavimo sistema, kuri įkūnija objektų lokaciją – gamtinį miško kontekstą. Tūriai orientuoti taip, kad galėtų maksimaliai atverti žavingus aplinkinius vaizdus į šalia esantį tvenkinį ir miško paklotę. Žaisminga ir kartu tvarkinga kompozicija leidžia gyventojams pajusti bendruomeniškumo jausmą šiuolaikiškai atskleistos ir jautriai integruotos gamtos apsuptyje.

 
       
 

 

Unikalus, mozaikiniu betonu puoštas butas

Nuotraukų autorius: Norbert Tukaj

Originalios stilistikos butas skirtas daug keliaujančiam, daug pasaulio mačiusiam piliečiui, turinčiam itin gerą skonį. Jam svarbus erdvės įspūdis, kiekviena maža detalė ir savoje aplinkoje prijaukinti daiktai. Projekte susipina galybė motyvų: siekta išgauti kuo įmanoma švaresnę, vientisesnę erdvę, kurioje patys paviršiai kurtų būsto charakterį ir nereikėtų bereikalingų papildomų dekoro priemonių. Tam labiausiai tiko natūralios medžiagos, šviesus, natūralus koloritas, minimalistinis, modernistinis stilius su šiuolaikinės ar 6-ojo dešimtmečio stilistikos baldais.

 
       
 

 

2019-ųjų keraminių plytelių tendencijos

Parodoje „Cevisama 2019“ Ispanijos keraminių plytelių gamintojai pristatė naujojo sezono produktus, žengiančius koja kojon su besikeičiančiomis madomis, gamybos technologijomis ir estetikos reikalavimais. Naujasis dizainas užtikrina plačias keraminių plytelių pritaikymo galimybes sienų ir grindų apdailai. Pritaikomumas ir funkcionalumas – štai dėl ko šios namų apdailos detalės išsiskiria jau daugelį metų.

 
       
 

 

Amatai – dizaino ateitis?

Teksto autorius: Jonas Malinauskas

Šių metų vasario pradžioje Frankfurte (Vokietija) vykusi namų apyvokos reikmenų, dovanų ir interjero detalių paroda „Ambiente“ sukėlė didelį specialistų ir plačiosios publikos susidomėjimą ir sumušė tiek dalyvių, tiek lankytojų ankstesnių metų rekordus. Iš dalies tai lėmė naujo, 12-o, Frankfurto parodų centro paviljono atidarymas, iš dalies – sėkmingas ekspozicijų perplanavimas, leidęs dar daugiau vietos skirti aukštos kokybės ir gero dizaino gaminiams. Susidomėjimą paroda padidino dar pernai paskelbtas šalies-partnerės pasirinkimas: šįkart ja tapo Indija. Tačiau niekas nesitikėjo, kad platus ir išsamus šios šalies pristatymas ne tik pakeis pagrindinius „Ambiente“ akcentus, bet ir privers susimąstyti apie globalines pramoninės gamybos perspektyvas.

 
       
 

„Heimtextil 2019“: grafiniai raštai, daugiasluoksniai 3D, sveikatai palankūs audiniai ir keliai link asmeninės utopijos

Teksto autorė: Rūta Būtėnaitė

Nauji metai visada tapatinami su naujais tikslais, pažadais ir planais, naujus metus interjero dizaino srityje visada skelbia tekstilės (kuria taip nesudėtinga neatpažįstamai pakeisti bet kurių gyvenamųjų ar visuomeninių erdvių stilių), tendencijos. „Heimtextil“ – tai sienų dangos, užuolaidų audiniai, baldų apmušalai, miegamojo, valgomojo, vonios dekoravimo tekstilė, šviestuvai, kilimai, pagalvėlės, patys įvairiausi tekstilės akcentai interjere. Nauji spalvų, raštų, tekstūrų ir faktūrų deriniai, atspindintys šiuolaikinio pasaulio gyvenimo ritmo tendencijas, paremtas kultūrinėmis, politinėmis, socialinėmis aktualijomis, mokslo inovacijomis bei techninių galimybių plėtra, nėra tik dekoratyvūs interjero sprendiniai – tai apskritai šiandieninės filosofijos ir gyvenimo būdo kryptys. „Heimtextil“ taip pat daro įtaką Milano dizaino savaitė, nauji architektūros, interjero objektai, kostiumo dizaino kolekcijos bei menininkų kūryba.

 
       
 

 

Kūrybos leitmotyvas – žaidimas

Teksto autorius: Jonas Malinauskas

Gyvenimas dažnai koreguoja tiek verslo, tiek kūrybos planus. Tęsdamas dizaino istorijai skirtų straipsnių ciklą, ketinau žvalgytis po Šiaurės ir Vidurio Europos kraštus, tačiau liūdna proga privertė vėl atsisukti į dizaino Meką – kūrybingąją Italiją, kur vasario pradžioje užgeso vieno įstabiausių XX a. menininkų – Alessandro Mendini gyvybė. Savo kūrybos diapazono aprėptimi, teorinių ir praktinių žinių sąveikos galia jis išsiskyrė net tarp ryškiausių italų dizaino žvaigždžių. Pagerbdami išskirtinį Maestro talentą, pabandykime apžvelgti jo kūrybinį palikimą permainingame meno epochų sandūros kontekste.



 

Žurnalas: „Centras“