Geriausias Australijos ir Ramiojo vandenyno baras

 

Projekto autoriai: Foolscap Studio 
Vieta: Koldstrimas (Coldstream), Kanada 
Nuotraukų autorius: Tom Blachford 
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės


Visame pasaulyje žinomas putojančio vyno Moët & Chandon prekės ženklas išsiskiria ypatingo skonio tauriaisiais gėrimais, pagamintais iš Jaros (Yarra) slėnio vynuogių. Vyninės-baro projekto autoriai Foolscap Studio siekė sukurti vertybes atspindinčią, elegantišką vietą, kurioje žmonės rinktųsi ragauti gėrimų, pietauti, degustuoti ir įsigyti labiausiai patikusių produktų. Įkvėpti šampano kamščių pokšėjimo, dizaineriai nutarė įrengti šventišką interjerą. Nuostabus pro langus atsiveriantis peizažas tapo natūraliu atspirties tašku, padedančiu formuoti lankytojo patirtis.

 


Subtilus, tačiau originalus spalvinis koloritas, taip pat ekspresyvios tekstūros padėjo sukurti akiai itin malonią atmosferą, kuri skirtingais metų laikais kelia vis kitokius potyrius. Išsaugoti 1980 m. statybos pastato elementai padeda pajusti vietos originalumą. Visos senos metalinės struktūros buvo paverstos auksinėmis ir vien dėl jų baras tapo prabangia, spindinčia vieta. Auksas pasirinktas kaip užuomina į magišką putojančio vyno gėrimą, taip pat norėta rinktis medžiagas, kurios su laiku šiek tiek kistų ir rodytų ilgaamžiškumo, patirties ženklus. Dėl tos pačios priežasties minkštieji baldai aptraukti sendinta oda.

 

 

 

Atviros erdvės, austiniai gobelenai, natūrali oda ir riešutmedis – toks derinys perteikia solidumą ir svarumą. Be to, siekta sukurti darną tarp lengvumo ir sudėtingumo. Šių savybių harmonija geidauta žmones pritraukti į barą, kuris leistų jaustis saugiai, jaukiai ir laisvai, bet kartu stulbintų savo išskirtinumu ir neįtikėtinais sprendimais. Jaunatviškumas ir kokybiškomis medžiagomis perteikiamas solidumas tapo dviem poliais, tarp kurių projekto autoriai laviravo, siekdami išlaikyti pusiausvyrą, pritraukti tiek nuotykius mėgstančius, tiek vietinius ar keliautojus, tiek pasiturinčius svečius.

 

 

 

Natūralaus akmens ir medienos piešiniai tarsi paveikslai perteikia plastišką gamtos judesį, o arkos formos lubos atskiria dvi pagrindines erdves specialiai suprojektuotomis originalaus dizaino širmomis, kiek menančiomis smėlio laikrodžius. Žalsvai kreminis pastelinis putojančio vyno pasaulis kviečia paragauti burbuliukų, užsimiršti ir atsiduoti magiškai aplinkai.

Daugiau nuotraukų:

           

Žurnalas „Centras“