Tarp madingiausiųjų vėl žengia ryškios spalvos, leidžiančios kurti emociškai stipresnius, paveikesnius interjerus. Tačiau ryškias detales gerokai sunkiau pritaikyti vieną prie kitos, o iš skirtingų akcentų sukurti harmoningą visumą – misija ne iš lengvųjų. Kaip mus psichologiškai veikia ryškios spalvos, kaip jas derinti vieną su kita ir kaip įkomponuoti smulkias detales, pasakoja interjero dizainerė Monika Juknienė.


Art deco sugrįžimas

Anot dizainerės, šią vasarą populiarūs art deco stiliaus fragmentai: geometrinės formos (suapvalinimai, arkos ir, priešingai, trikampio, rombo formos), aukso dekoras, rožiniai, geltoni, oranžiniai ir žali tonai, veliūro faktūra, marmuro medžiagiškumas ir raštai. Todėl raiškesni atspalviai į interjerus sugrįžta kaip natūrali vis populiarėjančio stiliaus dalis. Ne veltui vienas ryškiausių metų akcentų – koralinė, krikštijama svarbiausia 2019-ųjų spalva.

„Lietuviai interjeruose kol kas dar nėra labai drąsūs – dar tik kuriame savas tradicijas, mat sovietmečiu pasirinkimo būta labai mažai, o kas antruose namuose kartojosi beveik tie patys baldų modeliai. Tai labai skiriasi nuo, pavyzdžiui, Vienos, kur madų nesivaikoma, tačiau spalvos, raštai ir skirtingos faktūros yra natūralus dalykas – stiprūs deriniai žmonėms, regis, tiesiog įgimti. Tuo tarpu mes esame veikiami tiek nuosaikesnės skandinavų tradicijos, tiek ryškesnio vakarietiško spalvų pajautimo. Turime vertinti istorinį palikimą, meno vertybes, jose ieškoti įkvėpimo bei idėjų ir atsirinkti sau tinkančias šiandienos naujoves, pridėti tai, kas asmeniška, ir taip sukurti savo stilių“, – sako M. Juknienė.

Elegantiška – ne vien juoda

„Vakarų šalyse nusistovėjusi dogma, kad juoda yra elegantiškiausia spalva. Indijoje supranti, jog tai netiesa, – niekur kitur nesu mačiusi tiek ryškių spalvų ir elegancijos moterų elgesyje ir manierose. Ši sinergija tarp vidinės elegancijos ir ryškių atspalvių tiesiog užburia. Todėl esminis mano patarimas – nesivaikyti madų ir stereotipų, spalvas rinktis pagal tai, kas sukelia pozityvias emocijas“, – aiškina interjero dizainerė.

Mėgstamiausia spalva M. Juknienė ragina nudažyti koridorių, kad ši kasdien išlydėtų ir pasitiktų sugrįžus. Tuo tarpu geltoną, raudoną ar oranžinę – skaisčias, šviesias spalvas ar tik jų akcentus – geriau naudoti darbo kambaryje, o ne poilsiui skirtame gyvenamajame ir miegamajame. Tokios spalvos skatina energingumą ir judėjimą, tad poilsio kambariuose labiau tinka ramesni ir šaltesni tonai.

O štai mada palikti sienas visiškai baltas, taip kuriant tvarkos ir ramybės nuotaiką, rodos, jau nebėra aktuali – tam pačiam įspūdžiui sukurti užtenka baltų užuolaidų, rankšluosčių, antklodžių ir kitų namų detalių.

Jungiklis: susiliejantis ar išsiskiriantis?

O kaip ryškiuose namuose elgtis su jungikliais? Ar bandyti juos pritaikyti prie vyraujančios spalvos, ar, priešingai, išskirti?

Prie ryškių spalvų tendencijų puikiai dera JUNG klasikinio jungiklio „LS 990“ kolekcija, nudažyta rinktinėmis „Les Couleurs Le Corbusier“ spalvomis. 63 skirtingi atspalviai įkvėpti nuostatos, jog jungiklis gali būti ne tik nepastebima kambario dalis, bet ir vienas ypatingų, akiai malonių aplinkos akcentų.

„Jungiklio pasirinkimas priklauso nuo to, ar norime, kad jis taptų svarbiu interjero akcentu, tai yra ar siekiame kontrasto su sienos spalva, ar mūsų tikslas – kuo geriau paslėpti jungiklį suliejant jį su sienos spalva, pasirenkant bemaž identišką. Svarbiausia, kad jungiklio ir interjero spalvos derėtų tarpusavyje. Jungiklių ir interjero spalvinių derinių galima pasisemti iš gamtos, interjero tinklaraščių ar žurnalų. Spalvinio įkvėpimo patarčiau ieškoti kelionėse, stebėti meną, architektūrą, žmonių aprangą“, – pataria M. Juknienė.

Rinkitės tai, kas sukelia šypseną

Beje, jei sumontavote JUNG jungiklius, pavyzdžiui, „LS 990“, jų viršutinę dalį galite gana nesudėtingai pakeisti. Ypač patiks nebijantiems nuolat žaisti įdomesnėmis spalvomis. Juk asortimente – 63 tarpusavyje derančios „Les Couleurs Le Corbusier“ spalvos, o kur dar įvairūs metalai: galima rinktis plieninius, pagamintus iš žalvario ar chromuotus, dengtus auksu ir kitus.

Jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ atstovaujami JUNG gaminiai 63-imis „Les Couleurs Le Corbusier“ spalvomis dažyti rankomis, neblunka. Todėl jungiklius jau galima laikyti viena esminių interjero detalių – su metais jie nevirs blankiais savo pačių šešėliais.

Tad į ką gi atsižvelgti renkantis jungiklius ir ar yra universalūs spalvų deriniai? Interjero dizainerė M. Juknienė pastebti, kad pastarųjų yra daugybė, – tarkime, minėta koralinė puikiai dera su rožine, violetine, oranžine, ryškia ciklameno rožine ir raudona. Tačiau svarbiau už visų derinių išmanymą yra gebėjimas rasti tai, kas žmogui priimtina instinktyviai.

„Kai kurie spalvų deriniai vos pamačius kelia norą šypsotis, kiti kaipmat sukelia antipatiją. Kombinacijas, kurios ilgam įstrigs atmintyje, galima atrasti visai netikėtai, pavyzdžiui, sėdint lauko kavinėje ir žiūrint į praeivių aprangą. Kartais spalvos kuria malonias emocijas per asociacijas. Galbūt šilta žalia klevų žiedų spalva nukelia į saulėtą ir vaiskią pavasario dieną, o rožinis atspalvis primena kaštonų žiedus Paryžiuje? Gal tai mėgstama raudona lūpų dažų spalva ar žydra, primenanti kalnų sniegą ir kelionę žiemą? O gal tiesiog mėgstamiausios suknelės spalva? Svarbiausia – ne vaikytis madų, bet rasti tai, ką norėtume matyti kasdien“, – teigia M. Juknienė.

Daugiau nuotraukų:

Daugiau informacijos: jung.de/lt

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“