Michaelas Anastassiadesas

Sukurti produktą, kuriame atsispindėtų technologinė raida, inovatyvumas ir perspektyva, – tai tapo iššūkiu pasaulyje pripažintam dizaineriui Michaelui Anastassiadesui, garso sistemos „Beosound Edge“ dizaino kūrėjui.

Michaelas Anastassiadesas gimė 1967 metais Kipre, studijavo statybos inžineriją Londono karališkajame mokslo, technologijų ir medicinos koledže, Karališkajame menų koledže įgijo industrinio dizaino magistro laipsnį. Michealas teigia, kad studijuodamas būtent šiame koledže atrado savo kūrybinį kelią.

Michaelo Anastassiadeso studija per dešimtį savo veiklos metų plėtėsi ir bendradarbiavo su kitais garsių prekių ženklų gamintojais, pastaruoju metu su „Bang & Olufsen“ kuriama garso sistema „Beosound Edge“. Dizaineris teigia, kad „vėl kurdamas elektronikos gaminių dizainą, jaučiausi grįžęs į ankstyvąsias savo kūrybos dienas. Kurdamas garso sistemą, norėjau perteikti išmaniojo funkcionalumo ir estetinio universalumo filosofiją, kurią plėtojau apšvietimo srityje. Tačiau apmąstant savo dizaino koncepciją labai svarbu nepamiršti ir technologinės garso sistemų pažangos, įvykusios per dešimtmečius.“


Michaelo Anastassiadeso kartu su „Bang & Olufsen“ sukurta garso sistema „Beosound Edge“ pristatyta šių metų rugpjūčio 29 dieną. Kurdamas „Beosound Edge“ dizainą, Michealas norėjo suderinti dešimtmečiais vykusią garso sistemų technologinę kaitą ir modernumą, kitaip tariant, sukurti tai, kas vizualiai skirtųsi nuo įprastų garso prietaisų. „Garso kolonėlė gali būti suprantama kaip dėžė, iš kurios sklinda garsas, todėl norėjau įsitikinti, kad „Beosound Edge“ atitinka šį paprastą paaiškinimą. Kartu tai yra garsiakalbis, skleidžiantis garsą daugiau nei vienoje vietoje, priklausomai nuo klausytojo buvimo vietos. Šis techninis aspektas būdingas visoms „Edge“ sistemoms, pritaikytoms prie bet kokios besikeičiančios interjero aplinkos, todėl tai tampa populiaru moderniajame dizaine.“


Vos pažvelgus į „Edge“ aišku, kad kūrėjas įkvėpimo sėmėsi iš pirminės rato formos, šiuo atveju – monetos. „Monetos man patinka, nes turi dvi identiškas puses, – taigi ir mano sukurta garso kolonėlė gali skleisti garsą iš abiejų pusių. Šis žavus formos panašumas įkvėpė mane „Beosound Edge“ atkartoti ir sukamos monetos judesį. Sukant mano sukurtą garso kolonėlę didinamas arba mažinamas garsas, keičiami garso takeliai.“

Garso sistemos „Beosound Edge“ dizainas atspindi išskirtinę Michaelo kūrybinę nuostatą – kurti produktus, lengvai pritaikomus prie vis besikeičiančios ir modernėjančios aplinkos. „Atmetant, kas nereikalinga, ir atskleidžiant daikto esmę galima sukurti tai, kas būtų pritaikoma daugelyje interjerų. Tai supratau dar dirbdamas apšvietimo srityje: svarbiausia kuriant išskirtinio produkto dizainą – jo harmonija su daugeliu skirtingų erdvių. Išskirtinumą matau kaip produkto pritaikymo bet kokioje erdvėje galimybę. Šis požiūris sutampa su kompanijos „Bang & Olufsen“ veiklos filosofija, kuri visada buvo mano mintyse, kol kūriau šią garso sistemą. Privalai nekreipti dėmesio į tai, kas paviršutiniška, kad suprastum savo kuriamo daikto esmę.“

Anastassiadeso darbai šiuo metu garsūs visame pasaulyje. Jie eksponuojami nuolatinėse Niujorko Modernaus meno muziejaus, Londono Viktorijos ir Alberto muziejaus, Vienos Taikomojo meno muziejaus ir Čikagos Meno instituto kolekcijose.

Žurnalas „Centras“

Daugiau informacijos beola.lt