Straipsniai, įvykiai

Jūsų išmanusis būstas – patogus kaip jūsų pirštinė 2015-02-26

Gyvenimo kokybę smarkiai keičiantis pasirinkimas – išmanieji būstai, kurie it kokie gyvi organizmai sugeba būti atidūs ir empatiški savo šeimininkams bei prisitaikyti prie jų įpročių, poreikių ir net norų.
protingas namas

„Protingi“ namai – kokybiško gyvenimo rodiklis 2014-10-22

Ar kada nors svajojote, kad grįžus namo durys pačios atsivers, užsitrauks užuolaidos, virtuvėje lauks gardi vakarienė, o vonia prisileis karšto vandens? Šios svajonės jau šiandien gali virsti realybe.

VGTU mokslininkai: miestų ateitis – energiją pasigaminantys namai 2014-10-08

Mažaenergiai pastatai su atsinaujinančius energijos išteklius naudojančiais generatoriais yra globalus iššūkis viso pasaulio mokslininkams, nes iki šiol nėra sukurtos vienos sistemos, galinčios įvertinti energetinį efektyvumą projektavimo stadijoje.

Išmaniosios sistemos sename bute, nedarant remonto – misija įmanoma! 2014-09-26

Nuo šiol pastatų automatikos teikiamas gyvenimo komfortas bei galimybė sutaupyti prieinami ne tik namų bei naujai statomų butų savininkams. Lietuvoje jau diegiamos modernios radijo bangomis veikiančios „eNet“ sistemos.

Gyvenimas išmaniuose namuose - daugiau komforto visai šeimai 2014-03-30

Išmanieji namai gali ne tik sumažinti mokesčius ir taip pastorinti mūsų pinigines. Gyvenimas išmaniuosiuose namuose – tai didžiulis komfortas, buities palengvinimas ir jaukumas.

Išmanus būsto šildymo valdymas belaidžiu ryšiu 2012-12-10

Atėjus naujam šildymo sezonui susimąstome, kaip atrasti aukso viduriuką – ne tik gyvenanti šiltai, bet ir nesukti galvos dėl per nelyg išaugusių sąnaudų.

Protingas namas – mistika ar būtinybė jau šiandien? 2011-02-25

Sąvoka Protingas namas vartojama jau keliolika metų, tačiau kiekvienas jį įsivaizduojame kitaip. Vieniems tai muzikos paskirstymas po visus kambarius, kitiems – patogus šviesų ar mikroklimato valdymas, tretiems – energiją taupančios technologijos.

„Protingo namo“ sistema – komfortabiliam ir saugiam gyvenimui 2010-12-31

Projektuojant bet kokios paskirties (tiek privatų, tiek visuomeninį) pastatą, svarbios ne tik jo estetinės savybes, architektūrinė forma, bet ir komfortabilumas, ekonomija, saugumas.

Plokštieji saulės kolektoriai – šilumos ir ekonomijos garantas 2010-12-31

Atšalus orams, rūpestį kelia augančios sąskaitos už būsto šildymą, karštą vandenį. Ekspertų teigimu, dujų kainos dar kils. Kaip sutaupyti, šildytis pigiau, racionaliau?

Ateities kompiuteriai (video) 2010-09-09

Štai pora įdomių video, kuriuos sukūrė dizaino studija Zoticus Deisgn. Juose išvysite kūrėjų įžvalgas į ateities kompiuterius, kurie suteiks neribotas bendravimo galimybes.

Protingas namas. Kas tai? 2009-01-22

Lietuvoje vis dažniau kalbama apie protingą namą. Yra ir gyventojų, kurie tokią sistemą jau įsirengė savo būstuose. Reikia pabrėžti, jog namas, kuriame automatiškai pasikelia garažo vartai ar nuo judesio užsidega šviestuvas - tikrai negali būti vadinamas