Objektas: SKYLUM

Vietovė: Viršilų g.6, Vilnius, Lietuva

Vystytojas: OMBERG, UAB

Fasado rangovas: KG Constructions, UAB 

Architektas: Eventus Pro, UAB 

Rangovas: Interresta, UAB

Metai: 2023

Pastato plotas: Bendras plotas 33 003 kv.m.; naudingas plotas 22 442 kv.m.

SKYLUM – tai išskirtinės architektūros gyvenamųjų pastatų kompleksas Viršuliškėse, sukurtas miesto ritmu gyvenančiam šiuolaikiniam žmogui. Du 70 metrų aukščio dangoraižiai prisideda prie naujo Vilniaus dangoraižių centro kūrimo. 

SKYLUM projektas vystomas Viršilų g., šalia Laisvės ir Pilaitės prospektų. Projekte yra 413 butų, jų plotai varijuoja nuo 25 iki 90 kv. m. Visi butai turi erdvias lodžijas ir panoraminius langus, pro kuriuos atsiveria įspūdingi miesto vaizdai. Projekto bendruomenei bus prieinamos net 4 stogo terasos, sukurtos poilsiui ir bendroms gyventojų pramogoms. 

Kuriant SKYLUM projektą „Omberg“ analizavo geriausius gyvenamųjų dangoraižių projektus Vakarų didmiesčiuose. Šiam projektui buvo suorganizuotas architektūrinis konkursas, kurį laimėjo architektų studija „Eventus Pro”, pasiūliusi ne tik funkcionaliai suplanuotą pastatą, bet ir išskirtinį jo eksterjerą. Statinio perimetrinius balkonus dengiantis antrasis fasadas sukonstruotas iš sudėtingų aliuminio ir stiklo konstrukcijų. Aliuminio konstrukcijos suskirstytos ritmiškais segmentais, kurie yra užpildyti trikampių formų stiklo užpildais. Toks sprendimas ne tik atveria puikius miesto vaizdus, bet suteikia išskirtinumo ir vidaus erdvėms. Fasadas, reaguojantis į saulės atspindžius, yra nuolat kintantis. Skirtingais kampais pakreipti stiklo užpildai, atsižvelgiant į paros laiką bei saulės judėjimo trajektoriją, statiniui suteikia dinamiškumo. 

Fasado gamybai naudotos medžiagos ir jų gamintojai:

  • Aliuminio fasadas - Etem Gestam;
  • Stiklo fasadas – Press Glass, UAB 

Aktyvi nuoroda internete: www.skylum.lt  

Nuotraukos: Irmantas Gelūnas