Objektas: PAUPIO 6 KVARTALAS

Vietovė: Aukštaičių g. 5, Vilnius, Lietuva

Vystytojas: Darnu group, UAB

Architektas: Kančo studija, UAB

Rangovas: Naresta, UAB

Metai: 2023

Pastato plotas: 28 467 kv.m.

6 KVARTALAS – multifunkcinis kompleksas, pabaigtas statyti 2023 metais ir užbaigęs Paupio rajoną, Vilniaus senamiesčio pietinėje dalyje, šalia Vilnelės upės, buvusioje pramoninėje teritorijoje. Paupio rajonas, susidedantis iš 7 kvartalų, yra suprojektuotas skirtingų architektūros studijų. 

XIX amžiaus pabaigoje šioje vietoje veikė Lipskio alaus darykla ir spirito varykla. Vėliau – sovietmečiu – teritorija buvo užstatyta 4 aukštų elektros vartojimo skaitiklių gamyklos „Skaiteks“ gamybiniais statiniais. Pramoniniai pastatai formavo perimetrinę tvorą aplink gyvenamąjį „Užupio“ rajoną, formavo ištisinį perimetrinį Paupio ir Aukštaičių g. užstatymą.

Remdamiesi istoriniu ir urbanistiniu kontekstu, suprojektavome naują daugiabučių kompleksą, kuris tęsia buvusią urbanistinę koncepciją – išlaiko ištisinį XIX amžiaus perimetrą ir nauja architektūrine kalba atspindi buvusią industrinę architektūrą. Netgi buvęs gamyklos konstrukcinis elementas – „arka“ – naujuose fasaduose yra perkeltas į naują „raktinį“ pagrindinio charakterio elementą. Kompleksas suformuotas iš 3 korpusų, kurie supa du atskirus vidinius kiemus. Pirmas pastatas su vidiniu kiemu, atviras Aukštaičių gatvei, skirtas visuomeniniam naudojimui – su erdve atvirai lauko galerijai. Kitas segmentas – sudarytas iš dviejų ilgių, 4 aukštų tūrių, sukuria vidinį privatų kiemą, skirtą tik kvartalo gyventojams. 

Šio kvartalo nesumaišysite su jokiu kitu – didinga, it meno kūrinys stūksanti arka, išduoda, jog čia gyvenantiems svarbu autentika.

Fasado gamybai naudotos medžiagos ir jų gamintojai:

  • Tinkas su metalo dekoru – Baumit, UAB
  • Rūdžių arka
  • Keramikinės plytos – Wienerberger, AB

Aktyvi nuoroda internete: http://www.kancas.lt/portfolio/daugiabuciai-uzupyje/

Nuotraukos: Norbert Tukaj