Objektas: FLOW

Vietovė: Vilnius, Lietuva

Vystytojas: EIKA, UAB

Fasado rangovas: KG Constructions Group, UAB 

Architektas: Architektūros kūrybinė grupė, UAB 

Rangovas: Eika, UAB

Metai: 2023

Pastato plotas: 15 000 kv.m.

 Verslo centras FLOW – erdvė naujajame Vilniaus verslo pasaulyje.

Nuo erdvės priklauso darbuotojo savijauta, minčių ir veiksmų kokybė, dėl to verslo centre išskirtinis dėmesys skiriamas gerai darbuotojų savijautai, įkvėpimui ir aktyviam judėjimui. 16 pastato aukšte ant stogo bus įrengta terasa darbuotojams su nemokamu Wi-Fi ryšiu, kad kolegos galėtų atsipalaiduoti ir pasimėgauti geru oru dirbant po atviru dangumi. Taip pat bus įrengtos poilsio zonos kartu su specialiu druskų kambariu. Po sunkios savaitės darbuotojai jėgas galės atgauti masažo ar meditacijos kambariuose, o darbines užduotis atlikti motyvuos vaizdai į Vilniaus senamiestį bei Neries upę.

FLOW siekia BREEAM Outstanding įvertinimo. Tai yra vienas nedaugelio pastatų rinkoje, kuris pretenduoja į tokio aukšto lygio įvertinimą.

Specialiai šiam projektui buvo sukurta ir pritaikyta Lietuvoje „KG Constructions Group“ inžinierių sukurta fasadinė sistema su 400mm gylio išsikišusiomis, anoduotomis aliuminio lamelėmis. 

Projektavimo metu buvo priimtas sprendimas atsisakyti bet kokių tarpinių metalų ar elementų sudalinimų pirmame aukšte, kad pastato vaizdas būtų kuo švaresnis iš vidaus. Dėl statikos pastatui reikėjo papildomų sutvirtinimų todėl vientisi 8 metrų aukščio ir 4 tonas sveriantys kampiniai elementai buvo suprojektuoti, pagaminti ir sumontuoti priešinguose pirmo aukšto kampuose. Norint atvežti ir sumontuoti tokį krovinį buvo reikalingi specialiūs savivaldybės leidimai.

Iš viso projekte „KG Constructions Group“ buvo atsakinga už 10 000 m2 elementinio bei 527 m2 surenkamo fasado projektavimo, gamybos, transpotavimo ir montavimo darbus.

Fasado gamybai naudotos medžiagos ir jų gamintojai:

  • KGC elementinė fasadinė sistema iš aliuminio-stiklo su anoduotomis 400 mm gylio aliuminio lamelėmis – KG Constructions Group, UAB 

Aktyvi nuoroda internete: https://kgcgroup.com/home/lt/projektai/flow-2/

Nuotraukos: KG Constructions Group, Lords LB