Objektas: OFFICE BOUTIQUE VILNIUS

Vietovė: Vilnius, Lietuva

Vystytojas: Aušra Čepienė ir Ričardas Čepas

Fasado rangovas: Sivysta, UAB

Architektas: DO ARCHITECTS, UAB

Rangovas: Sivysta, UAB

Metai: 2023

Pastato plotas: 1500 kv.m.

Naujasis pastatas – OFFICE BOUTIQUE VILNIUS – Dainavos gatvėje suprojektuotas kaip inkliuzas tuščiame aplink apstatytame sklype. 

Pastato tūrį kūrėme ieškodami urbanistinio ir architektūrinio kontekstualumo ženklų, būdingų šiai Naujamiesčio daliai. Pastatą projektavome, kaip dviejų̨ reikšmingų̨ gatvių̨ sankirtoje esantį orientyrą – smailę, šalia savęs nusklembimu suformuojantį įėjimo skverą.

Pastato perimetras pasuktas įstrižai sklypui, Pakalnės gatvės link – menamos senosios Dainavos – Pakalnės – Sierakausko gatvės trasos kryptimi. Tai buvo vienas iš pagrindinių kelių į Vilnių. Ši trasa buvo sunaikinta sovietmečiu, nutiesus Kudirkos gatvę ir užblokavus senąją gatvės atkarpą. Šis linkis ypač gražiai susivokia einant Pakalnės gatvele arba Dainavos gatve nuo Gedimino prospekto.

Taip pasukus pastato perimetrą natūraliai pastebėjome dar vieną Jasinskio ir Pamėnkalnio gatvių subtilumą – sankryžose stovintys pastatai išsiskiria nusklembtais kampais – vietoje stataus kampo pastatų, šiose gatvėse jie nusklembti, ženklinantys sankryžą, tapdami lokaliais orientyrais, taip pat, sukurdami daugiau erdvės pėsčiajam. Todėl šis pastatas natūraliai buvo kurtas ženkliškos architektūros su vieša įėjimo ir susibūrimo erdve priešais pastatą.

Fasado gamybai naudotos medžiagos ir jų gamintojai:

  • Tinkuotas fasadas

Aktyvi nuoroda internete: https://www.doarchitects.lt/#/office-boutique-dainava/

Nuotraukos: Lukas Jusas