Daug dėmesio susilaukusio Vilniuje statomo naujo gyvenamųjų namų komplekso „Lucky Homes 2“ atstovai sulaukė džiuginančių žinių – teismas pripažino jų pergalę prieš Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją. Vos tik prasidėjus statybos darbams, viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie vystytojo kovas su inspekcijos patikrinimais ir nesąžiningais kaimynystėje gyvenančių asmenų veiksmais. Nepaisant visų sunkumų, šiandien projekto atstovai džiaugiasi pergale teisme, o komplekso namai sulig kiekviena diena įgauna vis gražesnį vaizdą ir artėja prie statybų pabaigos. 

Ginčai kilo dėl minimalių neatitikimų

Dar 2022 metais žiniasklaidoje pirmą kartą pasirodė informacija apie Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ketinimą teisme ginčyti sostinės Kalvarijų g. statomo daugiabučių komplekso „Lucky Homes 2“ leidimo teisėtumą. Inspekcija prašė stabdyti statybas, tačiau teismas tam priežasčių nerado. Pasak įmonei atstovaujančio advokato Lauryno Staniulio, ginčas su inspekcija kilo dėl to, kad, anot jų, techninis projektas neatitiko priešprojektinių pasiūlymų, o požeminė automobilių saugykla suprojektuota neišlaikant norminių atstumų. 

„Ginčas su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija vyko dėl statybą leidžiančio dokumento teisėtumo. Iš esmės, inspekcija ginčijo UAB „Savo investicija“ išduotą statybą leidžiantį dokumentą, teigdama, kad techninis projektas, kuriam buvo išduotas statybą leidžiantis dokumentas, neatitiko priešprojektinių pasiūlymų. Neatitikimas pasireiškė tuo, kad statytojas, rengdamas techninį projektą, atsisakė antžeminės dengtos automobilių aikštelės ir toje vietoje įrengė žaliąją zoną. Kitas neatitikimas buvo tas, kad pastato vieta sklype pasikeitė per 1,2 m ir taip 20 cm viršijo toleruojamą paklaidą. Ir trečias momentas buvo tas, kad dalis požeminės automobilių saugyklos išorinės sienos buvo suprojektuota neišlaikant norminių atstumų“, – ginčo priežastis vardija L. Staniulis. 

Tikėjo, kad tiesa nugalės

Vis dėlto, ginčui persikėlus į teismo sales, buvo pripažinta, kad „Lucky Homes 2“ projekto statybos gali būti tęsiamos, o techninis projektas nebūtinai turi sutapti su priešprojektiniais pasiūlymais. Tuo džiaugėsi ir „Savo investicijos“ vadovas Dmitrijus Savočka, kuris visą šį laiką tikėjo pergale teisme.

„Tai, kad laimėjome teismą, man buvo nuostabi naujiena, nes visa ši situacija tikrai buvo labai rimta. Visą šį laikotarpį klioviausi tikėjimu ir Dievu, nes žinojau, kad jis bus tiesos pusėje“, – tvirtina D. Savočka.

Džiaugsmo neslėpė ir advokatas L. Staniulis, kuris stebėjosi, kad inspekcija nepasinaudojo savo teise apskųsti tokį teismo sprendimą. 

„Džiaugiamės iškovota pergale. Kažkiek nustebino ir tai, kad inspekcija nusprendė neteikti apeliacinio skundo, nors tokią teisę turėjo ir dažniausiai tokia teise pasinaudoja, nes nuoširdžiai tiki savo teisumu. Juk tuo metu, kai buvo prašoma taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir siekiama sustabdyti statybos darbus, inspekcija nors ir nesėkmingai, bet apskundė pirmosios instancijos teismo nutartį, o statybos metu atliko net 7 patikrinimus, bandant rasti pažeidimų. Tad jaučiant tokį inspekcijos dėmesį buvo keista, kad nebuvo pateiktas apeliacinis skundas“, – teigia L. Staniulis. 

Norėjo „butuko“ už ramybę

UAB „Savo investicija“ vadovas prisiminė ir tai, nuo ko prasidėjo visi neramumai. Pasak jo, pradėjus vykdyti statybos darbus, į objektą atvyko ir prie projekto vadovo priėjo asmuo, prisistatęs gretimo žemės sklypo savininku, kuris pareiškė, kad norėtų butuko ir tuomet bus galima gražiai gyventi.

„Tai buvo labai nemaloni situacija, nesitikėjau, kad taip gali nutikti Europoje, kur visiškai kitokie standartai ir, kaip aš tikėjausi, korupcijos situacija yra kur kas geresnė nei Ukrainoje. Kadangi žinau, kad viską darėme skaidriai, pagal įstatymus, tai buvau ramus ir net nemačiau reikalo susitikti su tuo žmogumi bei veltis su juo į diskusijas“, – tvirtina D. Savočka.

Advokatas L. Staniulis priduria, kad dėl šios situacijos buvo kreiptasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, tačiau šie pareiškė, kad neturint įrodymų nieko padaryti negalima. 

Žala bus atlyginta

Viešojoje erdvėje prieš kurį laiką buvo nuskambėję ir kaimynystėje gyvenančių asmenų skundai, esą dėl naujo projekto statybų jų name skyla sienos. 

„Rangovo ir kitų statybos dalyvių civilinė atsakomybė yra apdrausta. Todėl nuo pat pradžių statytojo pozicija buvo ta, kad visa padaryta žala gyventojams turi būti atlyginta už žalą atsakingų asmenų. Tačiau būtent dėl pačių gyventojų inicijuoto ginčo draudimo bendrovė sustabdė žalos administravimą, kol nebus nuspręsta dėl statybą leidžiančio dokumento teisėtumo. Kitaip tariant, patys gyventojai padarė taip, kad šiuo metu draudimo bendrovė jiems neišmoka žalos atlyginimo“, – sako L. Staniulis. 

Projektas taps gatvės puošmena

Nepaisant visų garsiai nuskambėjusių istorijų, „Lucky Homes 2“ projekto namai toliau kyla ir su kiekviena diena vis labiau gražėja. Projektas jau dabar tituluojamas Kalvarijų gatvės puošmena, o jo solidus eksterjeras išskiria pastatus iš kitų. Karnizuose paslėptas apšvietimas tamsiu paros metu įspūdingai  apšviečia fasadų plokštumas ir patraukia visų Kalvarijos g. gyventojų bei svečių dėmesį. Kaip teigia D. Savočka, net ir tarp visų negandų jiems pavyko nenukrypti nuo savo plano ir sėkmingai vykdyti statybos darbus.

„Visą laiką intensyviai dirbome su komanda, vykdėme suplanuotus darbus. Kiekvienas projektas man labai svarbus, pats smarkiai įsitraukiu į kiekvieną iš jų, pasitelkiu visas savo žinias ir patirtis, nes man svarbi kiekviena detalė. Tad ir ties šiuo projektu dirbome toliau, planavome ir tikėjomės teisingo šios situacijos išsisprendimo“, – teigia „Savo investicijos“ vadovas.

Statybas vykdančios įmonės vadovas priduria, kad darbus planuoja užbaigti pavasario pabaigoje, o neilgai trukus į naujuosius namus turėtų įsikelti ir pirmieji gyventojai.

„Gyvename tikrai labai įdomiais ir nenuspėjamais laikais. Kartais negali žinoti, kas tavęs laukia rytoj. Tad belieka tikėti, planuoti, dirbti toliau ir viltis, kad visi projekto darbai bus įgyvendinti sklandžiai ir užbaigti pavasario pabaigoje, o nuo birželio mėnesio jau galėsime „Lucky Homes 2“ projekto gyventojams įteikti jų naujų namų raktus“, – tikisi D. Savočka.  

#NT rinka

2024-02-02