Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ 2023 metais į savo vystomus projektus iš viso investavo 32 mln. eurų. 2024 metams į projektus Lietuvoje bei užsienyje suplanuotos beveik 2,5 karto didesnės investicijos – 78 mln. eurų. Didžiausia investicijų dalis šiemet bus nukreipta į sostinės verslo centrą „Hero“ bei prestižinės ir aukštesnės klasės gyvenamojo būsto projektus Vilniuje, taip pat vilų projektus Ispanijos Marbelijos rajone.  

Go Life

„Praėjusius 2023-iuosius galima vadinti stabiliais metais. Mūsų bendrovės rezultatai atspindėjo situaciją stabtelėjusioje NT rinkoje, kuomet dėl išaugusių palūkanų ir geopolitinės situacijos sandoriai vyko vangiau nei ankstesniais metais. Pernai metus pradėjome su 109 būstų sandėliu ir viso pardavėme 63 būstus. Pagrindinis mūsų tikslas šiemet – jau pradėtų prestižinio ir aukštesnės klasės gyvenamojo būsto „Algirdo 3“, „Vileišio 27“ bei verslo centro „Hero“ projektų vystymas sostinėje, taip pat du itin prabangių vilų projektai Ispanijoje“, – komentuoja „Realco“ vadovas Julius Dovidonis. 

Užbaigus vienus projektus, pradėti kiti 

2023 metais „Realco“ baigė projekto „7 vakarai“ sostinės vakarinėje dalyje statybas ir jame įrengtų 286 butų pardavimus, taip pat visiškai baigtas projektas Ozo parke „Go Life“, kur rinkai pasiūlėme 279 būstus.

Pasak J. Dovidonio, pernai dėmesys buvo skiriamas ir dar „popierinėje“ stadijoje esantiems bendrovės vidutinės ir ekonominės klasės gyvenamiesiems projektams „Baltupis“ Baltupių mikrorajone ir „Just-in“ Justiniškėse. 

„Baltupio“ projekto, kuriame iš viso planuojama įrengti 368 butus ir komercinių patalpų, pirmajam etapui (168 butai) pernai buvo gautas statybos leidimas, netrukus tikimasi statybas leidžiantį dokumentą gauti ir antrajam etapui. Projekte „Just-in“ su 499 butais taip pat dirbama ties statybos leidimo gavimu – jį gauti tikimasi kovo mėnesį. Tuomet į sostinės pirminę NT rinką bendrovė bus pasiruošusi įlieti beveik 900 butų.

Bendrovė 2023 m. fiksavo 295 notarinius pardavimus, o sudarytų notarinių sutarčių vertė buvo 42,3 mln. eurų. Pernai pasirašytų preliminarių pirkimo-pardavimo sutarčių vertė sudarė 10,6 mln. eurų. 

Julius Dovidonis

7 Vakarai

HERO

Algirdo 3

Dėmesys – biurų ir prestižinio būsto segmentams

Šiemet „Realco“ planuoja daugiausiai investicijų ir dėmesio skirti verslo centrui „Hero“ ir prestižinio segmento gyvenamojo būsto projektui „Algirdo 3“. 

Į „Hero“ bendrovė šiemet yra numačiusi 46,4 mln. eurų investicijas. Iš viso į šio verslo centro plėtrą ketinama investuoti 112 mln. eurų, o apie 60 proc. šios sumos tikimasi pasiskolinti obligacijomis. Pernai buvo surengti du nevieši obligacijų platinimai, šiemet gegužę bendrovė planuoja pirmąjį viešą vertybinių popierių platinimą.

„2023 metais įvykę du neviešų obligacijų emisijų platinimai buvo itin sėkmingi ir parodė, kad rinkai šis projektas yra patrauklus. Iš viso išplatinome 13,5 mln. eurų vertės vertybinių popierių. Šių metų pavasarį planuojame viešą obligacijų platinimą“, – kalba J. Dovidonis.

Pasak J. Dovidonio, „Hero“ verslo centro projektas vystomas pagal planą – gryninami jo privalumai, stiprinama komanda, projektą ruošiamasi pristatyti rinkai ir jau netrukus planuojama pradėti aktyvias būsimų biurų patalpų nuomininkų paieškas. Darbus verslo centro statybų aikštelėje planuojama baigti iki 2025 m. vidurio.

Tuo metu prestižinio būsto projekte „Algirdo 3“ ruošiamasi butų pardavimų startui. Naujamiestyje esančiame prestižinės klasės mažaaukštės statybos namų komplekse įrengtas 91 butas ir komercinės patalpos. Projekte bus galima rinktis iš skirtingo tipo 1-4 kambarių butų, kurių plotas yra nuo 35 iki 140 kv. metrų. 

„Tapo įprasta, kad vos pradėję gyvenamojo projekto statybas vystytojai pradeda ir būstų jame pardavimus, tad mūsų pasirinkta strategija neskelbti šio prestižinio projekto pardavimų starto, kol nėra baigtos statybos, gali atrodyti netikėta. Nuo projekto vystymo pradžios akcentavome, kad jis yra išskirtinis, tad ir jo pardavimai planuojami kitaip. Mūsų tikslas – baigti darbus ir tik tuomet kviesti pirkėjus susipažinti su jau visiškai užbaigtu projektu. Norime, kad projekto vaizdą pirkėjai pamatytų ne iš brėžinių, vizualizacijų ar nebaigtų statybų, o tik jį pilnai užbaigus“, – aiškina „Realco“ vadovas.

Pabaigos link juda ir darbai aukštesnės klasės būsto projekte Antakalnyje „Vileišio 27“, kur kovo mėnesį butų pirkėjai jau bus kviečiami pasirašyti notarines sutartis. Beveik pusės hektaro ploto sklype statomame name šiuo metu parduota trečdalis butų. 

Šiemet „Realco“ pradės ir darbus pirmuosiuose savo projektuose užsienyje – prestižinių vilų statybas pernai Ispanijos Kosta del Solio pakrantėje, Marbeljos rajone, įsigytuose žemės sklypuose. Pirmajame 35 arų sklype bus statomos 3 itin prabangios 700 kv. m ploto vilos, antrajame 105 arų sklype ruošiamasi statyti 11 prestižinės klasės vilų, kurių kiekvienos plotas bus apie 400 kv. m. Abiejų vilų projektų darbus ketinama pradėti 2024 m. pavasarį, o baigti 2025-aisiais. 

#NT rinka

2024-02-06