Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų sausį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduota 216 būstų ir fiksuota 13 sutarčių nutraukimų. Būstų pardavimai buvo 41 proc. didesni nei prieš metus, kuomet 2023 metų sausį parduoti 153 būstai. Palyginti su gruodžiu, pardavimai išaugo apie 14 proc. – tuomet parduota 190 būstų. 

„Sostinės pirminėje NT rinkoje būstų pardavimai panašiame lygyje laikosi jau pastaruosius dešimt mėnesių, praėjęs mėnuo skaičiais nelabai išsiskyrė. Sausį kiek suaktyvėjo pirkėjų užklausos ir registracijos į būstų apžiūras – tai rodo, kad rinkoje yra gyvybės, gausiau pasipildė ir būstų sandėlis. Pozityvia žinia galima vadinti ir praėjusių metų pabaigoje Europos centrinio banko priimtą sprendimą nebekelti palūkanų normų, šiuo metu svyruojančių apie 3,9 proc. Visgi, kada pamatysime stabiliai augančius pardavimus, prognozuoti sudėtinga“, – komentuoja „Realco“ pardavimų direktorius Marijonas Chmieliauskas. 

Aktyviausiai sausį buvo perkami vidutinės ir ekonominės klasės būstai pastatytuose arba baigiamuose statyti projektuose. Iš visų per mėnesį parduotų būstų 103 buvo vidutinio, 106 – ekonominio, 7 – prestižinio segmento.

Daugiausiai būstų parduota sostinės Lazdynėliuose – 41, Žirmūnuose – 36, taip pat Naujamiestyje (22). Kiek mažiau būstų pirkėjai įsigijo Baltupiuose (18), Šnipiškėse (16) bei Bajoruose (13). M. Chmieliausko teigimu, sumažėjus būsto įperkamumui, tie gyventojai, kuriems būsto reikia šiuo metu ir laukti jie negali, ieško labiau prieinamų variantų toliau nuo miesto centro esančiuose rajonuose. Taip pat kiek aktyviau sausį buvo perkami būstai anksčiau pastatytuose projektuose. Tai greičiausiai lėmė vystytojų projektuose likusiems paskutiniams būstams taikomos palankesnės pardavimo sąlygos ar nuolaidos.

Marijonas Chmieliauskas

Vilniaus pirminės NT rinkos būstų sandėlis sausį pasipildė kiek gausiau, 207 būstais, ir mėnesio pabaigoje siekė 3797 būstus, esančius 130 gyvenamųjų projektų. Praėjusių metų sausį būstų sandėlis buvo panašus – jame buvo 3747 būstai.

Didžiausią sandėlio dalį sausį sudarė būstai jau pastatytuose arba baigiamuose statyti projektuose – 2328, dar 783 būstai pirkėjams buvo siūlomi nepradėtuose, likę 686 – statomuose projektuose. 

Bendrovė parduoda paskutinius pilnai įrengtus būstus „Go life“ projekte, vykdo pardavimus aukštesnės klasės projekte „Vileišio 27“, tęsia prestižinės klasės projekto „Algirdo 3“ statybas, dirba ties nauju projektu „Baltupis“, kur ketina pastatyti 368 būstus, taip pat vysto projektus „Just-in“ bei Parodų g. 1, kurie būsto sandėlį preliminariais duomenimis papildys atitinkamai 499 ir 690 butų.

#NT rinka

2024-02-02