Interjero autorė architektė Laura Sirvydytė (studija „Tikras tigras“)
Nuotraukų autorius
Norbert Tukaj
Tekstą parengė
Gytautė Ivanauskaitė

Projektuoti būstą nepažįstant šeimininko, atrodytų, nerealu, nesaugu ir sudėtinga, bet priimti tokį iššūkį itin įdomu. Kaip tik tokios patirties įgijo architektė Laura Sirvydytė, užsakymo sukurti interjerą studijuojančiam vaikinui sulaukusi iš jo mamos. Gavusi užsakovės suformuluotą užduotį, kūrėja kibo į darbą. Tik pristatydama jau parengtą buto interjero viziją autorė susipažino su būsimuoju gyventoju. Jaunuolį pasiūlytos idėjos sužavėjo. Tai prisimindama Laura pastebi: „Buvo labai įdomus, geras jausmas, kad nematydama žmogaus gali tiksliai pataikyti.“


Kokiais interjero sumanymais architektė sugebėjo nustebinti šio nedidelio 2 kambarių naujos statybos buto Vilniuje savininkus? Pirmiausia – interjero vientisumu ir charakteriu. Vos pravėrus lauko duris, maloniai nuteikia šilto atspalvio medinės grindys. Prieškambario zonos spalvos iškart parodo bendrą būsto koloritą ir stilistiką. Architektė pabrėžia, kad dėl interjero spalvų buvo apsisprendusi iš karto, dar kurdama vizualizacijas. Buto langai nedideli, nukreipti į rytų pusę, saulės patenka nedaug, tad kūrėja rinkosi šiltus tonus. Šalia jų derino ryškias, aštresnio štricho interjero detales. Kartu magėjo išlaikyti solidumą, tad buvo pasirinkta ir riešuto atspalvio medinių interjero elementų.

Pasakodama apie interjerą, autorė prisimena: „Norėjosi, kad aplinka būtų vyriška, bet jauki. Tam pasitarnavo baldai, atsirado dominuojanti mėlyna spalva, žalvario detalių bei ryškus fotelis, turintis aliuziją į žalvario atspalvį. Svetainėje ryškiausia – mėlyna sofa, ji – tarsi atsvara modeliuojamai erdvei. Kai atradau šį paveikslą (žr. nuotraukoje), supratau, kad jis idealiai čia tinka, nes puikiai papildo interjerą.“

Buto planą užsakovai koregavo visai nedaug: šiek tiek pakeista virtuvės zona ir vonios kambarys. Jau įrengiant būstą atsirado baras, atskiriantis virtuvę nuo bendrosios erdvės. Virtuvė – labai kompaktiška, joje telpa visa reikalinga įranga. Kai projektuojamos virtuvės šonas yra atviras, dažniausiai prie jo pastatoma sienelė, kad tarp sienos ir baldo neliktų tarpo. Šiuo atveju buvo svarbus kiekvienas centimetras, todėl architektė sugalvojo baldo šoną ir sienos dalį uždengti plokšte. Kartu siekta ir ryškumo, todėl plokštė – iki pat lubų, o ją riboja juodas apvadas, nusileidžiantis iki darbo zonos (taip ją išryškina) ir besitęsiantis TV staliuko link.

Viena svarbiausių interjero projekto užduočių – rasti patogią vietą darbo zonai. Ji, kaip minėta, suprojektuota bendrosios erdvės viduryje.

Iš svetainės zonos patenkama į nedidelį miegamąjį. Jame įrengta spinta, kurios paviršiaus veidrodis padidina erdvę dvigubai. Interjere vyrauja pilka spalva, tad galinė miegamojo siena padengta betono imitacijos dekoru. Čia atsikartoja ir mėlynos detalės – tamsiai mėlyna lova ir ryškiai mėlynos užuolaidos.

Kiek kitaip suplanuotas vonios kambarys. Architektė pakeitė pirminį sumanymą ir erdvę padarė funkcionalesnę bei talpesnę. Vonios kambariuose, kaip ir virtuvėse, dažnai montuojamos atskiriamosios sienelės tarp dušo ir skalbimo mašinos. Šiuo atveju norėta palikti kuo daugiau erdvės, nevaržančios judėjimo, todėl projektuotoja priėmė įdomų sprendimą – vietą, skirtą skalbyklei ir skalbinių krepšiams, atskyrė stikline pertvara. Be to, vienoje pusėje įrengtas veidrodis stipriai padidina erdvę.

Šis 2 kambarių buto interjeras – vienas iš tokių projektų, kurie įgyvendinami laikantis pirminės vizijos. Kita vertus, tai nėra „uždaras“ projektas: ilgainiui savo vietą vis atranda detalės, tebekuriančios jaukią ir modernią buto aplinką.

Žurnalas „Interjeras.lt pataria“