Eglė Tautkutė

Biuras yra įrengtas buvusio buto patalpose, 18 a pastate. Senamiesčio gyvenamam būstui būdingos nedidelės patalpos ir masyvios nešančios sienos smarkiai ribojo galimybę laisvai projektuoti pageidaujamas biuro erdves. Todėl interjeras išlaikė savo senamiesčio stilistiką.

Užsakovas pageidavo istorinio ir modernaus interjero sintezės. Todėl buvo priimtas sprendimas sukurti „išgrynintą klasiką“ , šį stilių naudojant tiek parenkant medžiagas ir detales, tiek projektuojant baldus.

Pagrindinis interjero visumos bruožas – dramblio kaulo ir tamsios šokolado spalvos kontrastas, naudojamas erdvių formavime – sienų ir grindų. Taip pat medžio apdailos ir baldų spalviniuose sprendimuose.

1. HOLAS – SEKRETORIATAS. Siauras ir ilgas buvusios gyvenamos patalpos išplanavimas padiktavo ir sekretorės darbo vietos sprendimą – lenktos formos kontuarą. Žaismingumo patalpai suteikia akvariumas, suprojektuotas galinėje sienoje.

2. POSĖDŽIŲ KAMBARYS. Jis skirtas ne tik firmos posėdžiams, bet ir darbuotojų poilsiui. Todėl, vienoje iš patalpoje esančių spintelių „pasislėpė“ mažytė virtuvėlė su kriaukle ir mikrobangų krosnele. Taip pat posėdžių kambaryje buvo privalomas atributas – moderni TV-audio sistema.

3. PREZIDENTO KABINETAS. Tai – gražiausia ir labiausiai išieškota biuro patalpa. Dramblio kaulo sienų apdailos panelės, kuriose įmontuotas nepastebimas išėjimas iš kabineto, derinamos su tamsios šokolado spalvos lakoniško dizaino spinta.

DARBUOTOJŲ PATALPA (keturios darbo vietos). Ši patalpa buvo projektuojama paprasta, patogi ir lakoniška. Dramblio kaulo lentynos, tamsiai rudi modernaus dizaino darbo stalai. Viskas skirta darbui. Vienintelė detalė, primenanti klasikinį pastato stilių – karnizas, užbaigiantis faktūrinio tinko, sidabru „legiruotas“ sienas. Jos turi nežymų žvilgesį.

Nuotraukos: Saulius Onaitis