Aštuonioliktus metus iš eilės rengiamas solidžiausias profesionalių interjero kūrėjų konkursas, kuriuo siekiama kelti interjero kultūrą Lietuvoje. Iki šiol konkurse jau dalyvavo per 300 architektų ir dizainerių. Vertinti buvo pateikta daugiau nei 1800 darbų. Įteikta 111 „Auksinė paletė“ – interjero dizaino „Oskaras“. Pagrindinių 3 nominacijų laimėtojai kasmet vyksta į turiningas keliones.

Konkurso tikslas – išrinkti geriausius ir įdomiausius 2022 m. įgyvendintus Lietuvos ir užsienio architektų bei dizainerių privačių, visuomeninių ir biurų interjerų projektus, skatinti originalius, funkcionalius bei tvarius interjero dizaino sprendimus.

Kaip dalyvauti konkurse?

Dalyviai privalo informuoti apie ketinimą dalyvauti konkurse iki 2023 m. sausio 31 d., užpildydami registracijos anketą. Neužregistruoti projektai nebus vertinami.

Konkursui pateikiami interjerai bus vertinami 3-ose tipologinėse grupėse-kategorijose:

  • Privatus gyvenamasis (buto, namo) interjeras – rėmėjas „Quick step“;
  • Visuomeninis (kavinės, baro, laisvalaikio centro, parduotuvės ir pan.) interjeras – rėmėjas „Cosentino“ / LVRA;
  • Biuro interjeras – rėmėjas LNTPA.

Papildomų 10 specialiųjų nominacijų:

Kas gali dalyvauti?

Konkurse gali dalyvauti visi Lietuvos bei užsienio architektai ir interjero dizaineriai, pateiksiantys kokybiškų ir visus techninius reikalavimus atitinkančių darbų (fotografijos, aprašymai, brėžiniai), kurie yra įgyvendinti (pabaigti) 2022 m. Konkurso dalyviai gali teikti Lietuvoje ir užsienio šalyse sukurtus projektus; užsienio architektai ir dizaineriai konkursui gali pristatyti tik Lietuvoje įgyvendintus projektus.

Siekdami kelti konkurso profesionalumo lygį, prieš priimdami konkursinius darbus organizatoriai vykdo pirminę kokybinę darbų ir fotografijų atranką (darbai, neperėję atrankos, nėra vertinami). Perėję atranką darbai pažymimi raide portale interjeras.lt.

Užpildžius registracijos formą ir siunčiant interjerus, taikomas administravimo mokestis – po 20 € + PVM už 1 projektą.

Mokestis netaikomas portale interjeras.lt aktyvius profilius skiltyje architektai ir dizaineriai turintiems specialistams.

Darbų pateikimas

Dalyviai privalo pateikti darbus iki 2023 m. sausio 31 d. Autoriai konkursui gali pateikti iki trijų 2022 m. sukurtų interjerų fotografijas kiekvienoje kategorijoje (daugiausia po 3 privačius, 3 visuomeninius ir 3 biurus).

1. Bendri techniniai reikalavimai:  autoriai privalo pateikti redakcijai skirtingų zonų nuotraukas iš kiekvienos įgyvendinto objekto patalpos. Pateikiamos dviejų skiriamųjų gebų (resolution) nuotraukos: skirtos spaudai ir publikuoti internete. Siunčiamų fotografijų kiekis nėra ribojamas, tačiau privaloma išskirti 7 nuotraukas ir planą (brėžinį, eskizą, modelį) pagal 1.3 punktą. Pažymėtas nuotraukas publikuosime portale, papildomas – galimoms publikacijoms spaudoje ar socialiniuose tinkluose.

1.1.  Nuotraukų, skirtų spaudai, reikalavimai: formatai – tif, jpg; nuotraukų rezoliucija – 300 dpi, originali fotografo pateikiama kokybė. Planai siunčiami dviem formatais – jpg ir pdf.

1.2. Nuotraukų, skirtų publikuoti internete, reikalavimai: formatas – jpg; nuotraukos svoris ne didesnis kaip 750 kB; spalvų paletė – RGB. Planai siunčiami dviem formatais – jpg ir pdf.

1.3. Svarbu! 7 internete norimų matyti nuotraukų pavadinimuose turi atsispindėti nuotraukų publikavimo eiliškumas ir patalpa (pvz.:
          1_svetaine_Vardas_Pavarde.jpg,  
          2_virtuve_Vardas_Pavarde.jpg,
          3_miegamasis_Vardas_Pavarde.jpg ir t. t.).

2. Informacija apie autorius. Pateikiama informacija apie save ir (arba) kitus bendraautorius: vardas, pavardė, pareigos, įmonė, adresas, telefonas, interneto adresas, el. paštas. Prašome dalyvius nurodyti, kas yra pagrindinis autorius, kas bendraautoriai. Privaloma pateikti kokybiškas autoriaus (-ių) portretines nuotraukas.

3. Kita informacija, kurią privalo pateikti dalyviai. Konkurso dalyviai taip pat pateikia interjero aprašymą (iki 1 800 spaudos ženklų), patalpų planus su nurodytu kiekvienos patalpos plotu. Taip pat privaloma pateikti interjero nuotraukose matomų daiktų (baldų, apšvietimo, aksesuarų ir pan.) tiekėjų sąrašą (įmonės pavadinimas ir gamintojas).

Informaciją apie interjero projektą ir 2-ame bei 3-iame punktuose paminėtą informaciją apie save ir tiekėjus dalyviai pateikia pildydami specialią lentelę, kurią el. paštu gauna po registracijos.

4. Kaip perduoti konkurso medžiagą? Visą konkurso medžiagą (nuotraukas, planus, anketą) dalyviai turi pateikti  naudodami duomenų persiuntimo svetaines (pvz.: www.wetransfer.com, www.dropbox.com ir pan.), nukreipti duomenis į konkursas@interjeras.lt. Dėmesio: medžiaga siunčiama tiesiogiai į nurodytą el. paštą, tačiau siunčiama atskiromis dalimis – nebus priimama.

Konkurso etapai

Dalyvių registracija – iki 2023 m. sausio 31 d.

Darbų pateikimas / registracija / tvirtinimas – iki 2023 m. sausio 31 d.

Darbų vertinimas, viešas balsavimas internete – 2023 m. vasario 16kovo 11 d.

Rezultatai bus paskelbti per apdovanojimų ceremoniją 2023 m.  

Konkurso darbų publikavimas spaudoje ir autorinės teisės

Konkurso dalyviai sutinka, kad medžiaga be atskiro autoriaus sutikimo savireklamos tikslais būtų naudojama konkurso parodose Lietuvoje ir užsienyje, taip pat būtų pristatyta žurnaluose „Centras“, „Interjeras.LT pataria“ bei interjero svetainėse www.interjeras.lt ir www.15min.lt, kurių lankytojams bus sudaryta galimybė balsuoti už jiems labiausiai patinkantį interjerą.

Organizatoriai pasilieka teisę publikuoti konkursui pateiktą medžiagą parodose, žurnaluose „Centras“ bei „Interjeras.LT Pataria“ ir portaluose www.15min.ltwww.interjeras.lt, nurodę interjerų autorius bei fotografus.

Daugiau informacijos:

el. paštu konkursas@interjeras.lt

VšĮ „Aplink tave“, Konstitucijos pr. 23 B-12, Vilnius

Konkurso komisija

Jakub Heidler

Studio Reaktor

Čekija

 

 

Alexandra Barker

BAAO architects

JAV

 

Maria Messina

FAAB

Lenkija

 

Diego Revollo

Diego Revollo Arquitetura

Brazilija

 

Mark Braun

Studio Mark Braun

Vokietija

 

Konkurso istorija

Konkurso istoriją rasite čia.