Devynioliktus metus iš eilės rengiamas solidžiausias profesionalių interjero kūrėjų konkursas, kuriuo siekiama kelti interjero kultūrą Lietuvoje. Iki šiol konkurse jau dalyvavo per 1060 architektų ir dizainerių. Vertinti buvo pateikta daugiau nei 2000 darbų. Įteikta 124 „Auksinė paletė“ – interjero dizaino „Oskaras“. Pagrindinių 3 nominacijų laimėtojai kasmet vyksta į turiningas keliones.

Konkurso tikslas – išrinkti geriausius ir įdomiausius 2023 m. įgyvendintus Lietuvos ir užsienio architektų bei dizainerių privačių, visuomeninių ir biurų interjerų projektus, skatinti originalius, funkcionalius bei tvarius interjero dizaino sprendimus.

Kaip dalyvauti konkurse?

Dalyviai privalo informuoti apie ketinimą dalyvauti konkurse iki 2023 m. sausio 15 d., užpildydami registracijos anketą. Neužregistruoti projektai nebus vertinami. Darbų pateikimas vyksta iki 2024 m. sausio 20 d.

Konkursui pateikiami interjerai bus vertinami 3-ose tipologinėse grupėse-kategorijose:

 • Privatus gyvenamasis (buto, namo) interjeras, rėmėjas quick-step;
 • Visuomeninis (kavinės, baro, laisvalaikio centro, parduotuvės ir pan.) interjeras, rėmėjas LVRA;
 • Biuro interjeras, rėmėjas LNTPA ir AJ produktai.

Papildomų 10 specialiųjų nominacijų (ne galutinis sąrašas):

 • „Geriausias miegamojo projektas“, rėmėjas Lonas
 • „Geriausias spalvinis sprendimas“, rėmėjas Caparol;
 • „Geriausias vonios kambario projektas, rėmėjas Laufen;
 • „Už išmaniųjų technologijų naudojimą interjere“, rėmėjas JUNG;
 • „Tautos interjeras“, partneris 15min.lt;
 • „Už lietuviško dizaino baldų propogavimą“, rėmėjas LDF;
 • „Geriausias interjero dekoras“, rėmėjas Dextera;
 • „Geriausias virtuvės projektas“, rėmėjas Trukmė;
 • „Geriausias fotografo darbas“, rėmėjas Centras;
 • „Stilingiausias interjeras“, rėmėjas AXOR.

Kas gali dalyvauti?

Konkurse gali dalyvauti visi Lietuvos bei užsienio architektai ir interjero dizaineriai, pateiksiantys kokybiškų ir visus techninius reikalavimus atitinkančių darbų (fotografijos, aprašymai, brėžiniai), kurie yra įgyvendinti (pabaigti) 2023 m. Konkurso dalyviai gali teikti Lietuvoje ir užsienio šalyse sukurtus projektus; užsienio architektai ir dizaineriai konkursui gali pristatyti tik Lietuvoje įgyvendintus projektus.

Siekdami kelti konkurso profesionalumo lygį, prieš priimdami konkursinius darbus organizatoriai vykdo pirminę kokybinę darbų ir fotografijų atranką (darbai, neperėję atrankos, nėra vertinami). Perėję atranką darbai pažymimi raide  portale interjeras.lt.

 • 20 € + PVM už 1 projektą siunčiant 3 ir daugiau.

Mokestis netaikomas portale interjeras.lt aktyvius profilius skiltyje architektai ir dizaineriai turintiems specialistams.

Darbų pateikimas

Dalyviai privalo pateikti darbus iki 2024 m. sausio 20 d. Autoriai konkursui gali pateikti iki trijų 2023 m. sukurtų interjerų fotografijas kiekvienoje kategorijoje (daugiausia po 3 privačius, 3 visuomeninius ir 3 biurus).

1. Bendri techniniai reikalavimai: autoriai privalo pateikti redakcijai skirtingų zonų nuotraukas iš kiekvienos įgyvendinto objekto patalpos. Pateikiamos dviejų skiriamųjų gebų (resolution) nuotraukos: skirtos spaudai ir publikuoti internete. Siunčiamų fotografijų kiekis 25, tačiau privaloma išskirti 7  pagrindines nuotraukas ir planą (brėžinį, eskizą, modelį) pagal 1.3 punktą. Pažymėtas nuotraukas publikuosime portale, papildomas – galimoms publikacijoms spaudoje ar socialiniuose tinkluose.

1.1.  Nuotraukų, skirtų spaudai, reikalavimai: formatai – tif, jpg; nuotraukų rezoliucija – 300 dpi, originali fotografo pateikiama kokybė. Planai siunčiami dviem formatais – jpg ir pdf.

1.2. Nuotraukų, skirtų publikuoti internete, reikalavimai: formatas – jpg; nuotraukos svoris ne didesnis kaip 750 kB; spalvų paletė – RGB. Planai siunčiami dviem formatais – jpg ir pdf.

1.3. Svarbu! Internete norimų matyti nuotraukų pavadinimuose turi atsispindėti nuotraukų publikavimo eiliškumas ir patalpa (nenaudojama lietuviška abecėlė):

          1_svetaine_Vardas_Pavarde.jpg,  
          2_virtuve_Vardas_Pavarde.jpg,
          3_miegamasis_Vardas_Pavarde.jpg 

2. Informacija apie autorius. Pateikiama informacija apie save ir (arba) kitus bendraautorius: vardas, pavardė, pareigos, įmonė, adresas, telefonas, interneto adresas, el. paštas. Prašome dalyvius nurodyti, kas yra pagrindinis autorius, kas bendraautoriai. Privaloma pateikti kokybiškas autoriaus (-ių) portretines nuotraukas.

3. Kita informacija, kurią privalo pateikti dalyviai. Konkurso dalyviai taip pat pateikia interjero aprašymą (iki 1 800 spaudos ženklų), patalpų planus su nurodytu kiekvienos patalpos plotu. Taip pat privaloma pateikti interjero nuotraukose matomų daiktų (baldų, apšvietimo, aksesuarų ir pan.) tiekėjų sąrašą (įmonės pavadinimas ir gamintojas).

Informaciją apie interjero projektą ir 2-ame bei 3-iame punktuose paminėtą informaciją apie save ir tiekėjus dalyviai pateikia pildydami specialią virtualią anketą, kurią el. paštu gauna po registracijos patvirtinimo.

4. Kaip perduoti konkurso medžiagą? Visą konkurso medžiagą (nuotraukas, planus, anketą) dalyviai turi pateikti užpildydami šią anketą.

Visais klausimais, informacija, susijusia naujausių objektų fotografavimu bei teikimu konkursui, rašyti:

konkursas@interjeras.lt. 

+370 652 84 649

Konkurso etapai

Dalyvių registracija – iki 2024 m. sausio 15 d.

Darbų pateikimas / registracija / tvirtinimas – iki 2024 m. sausio 20 d.

Darbų vertinimas, viešas balsavimas internete – 2024 m. vasario 16kovo 11 d.

Rezultatai bus paskelbti per apdovanojimų ceremoniją 2024 m.  pavasarį (tikslinama)

Konkurso darbų publikavimas spaudoje ir autorinės teisės

Konkurso dalyviai sutinka, kad medžiaga be atskiro autoriaus sutikimo savireklamos tikslais būtų naudojama konkurso parodose Lietuvoje ir užsienyje, taip pat būtų pristatyta žurnaluose „Centras“, „Interjeras.LT pataria“ bei interjero svetainėse www.interjeras.lt ir www.15min.lt, kurių lankytojams bus sudaryta galimybė balsuoti už jiems labiausiai patinkantį interjerą.

Organizatoriai pasilieka teisę publikuoti konkursui pateiktą medžiagą parodose, žurnaluose „Centras“ bei „Interjeras.LT Pataria“ ir portaluose www.15min.ltwww.interjeras.lt, nurodę interjerų autorius bei fotografus.

Konkurso komisija

architektas Szymon Rozwałka

RO_AR architects

Čekija

vadovaujantysis partneris, architektas Sergei Tchoban

TCHOBAN VOSS Architekten 

Vokietija

nuotrauka: Holger Talinski

architektas Giacomo Garziano

GG-loop

Olandija

nuotrauka: Jan Willem Kaldenbach

produkto dizaineris, dėstytojas

Mark Braun

Mark Braun Studio

Vokietija

 

Dr. architektė, docentė Baiba Vērpe

Latvija

Architektė Lexie Mork-Ulnes

Mork-Ulnes Architects

JAV

architektas Etienne Chaussé

Matière Première Architecture

Kanada

 

 

Konkurso istorija